www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 71) (1483092 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-05 22:48
A to się pojawiłeś, jak już czas mi spać. Zmiana warty na forum? :-)))) Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-08-05 22:59
no dobra .Do  apelu ! temat na wczoraj . Dlaczego Waldek nie je kury ? czy jaja na twardo moga wspomóc trawieni . W pierwszym temacie proszę o krótkie  zreferowanie tematu przez Iotę, w-zetkę oraz Lidian . W drugim zaś kolegę Tadeusza, Waldusia . Sylwek , podaje ciacho i daje namiary na chłodne miejsca ;-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-06 08:51
Szanowny pan WNK jako jednostka wysoce pragmatyczna i wybiegająca swoja inteligencją dalej niż czubek  nosa, nie je kur, ponieważ nie chce się pozbawiać jajek.:-)  Obliczył po poznańsku, że z jednej kury ma zapewnione wyżywienie na krócej niż z jej jajek. Te z kolei gotuje na różnie, ponieważ nadal eksperymentuje z trawieniem. O tym właśnie donosiły wczorajsze popołudniówki. Wielbicielki Waldusia znajdą tam też zdjęcie bohatera pochylonego z czułością nad.... kuflem piwa i ekranem telewizora. :-)))))
Niniejszym ogłaszamy konkurs, która z wielbicielek zdoła go od tego oderwać.:-))) Nagroda wg uznania zwyciężczyni.:-)))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-06 22:36
Pominę to milczeniem, ale spodziewaj się ;-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-07 06:54
Ciekawe czego? :-) Pewnie znowu jakiś maraton sportowy w telewizji dla kibiców wszelakiej maści?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-06 22:35
Czy wiecie że Wasi posłowie chcą od Was podatek od podarunków?
Chcą aby taki podatek płacili Ci którzy dostają napiwki!!!
Według mnie chodzi o coś innego. O kolejne miejsce kontroli Was. O miejsce pracy dla rodziny,  znajomych. Powstanie kolejny "twór US" ABY was kontrolować. Kolejny prezes , księgowa i rzesza referentów.
Tylko klaskać
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-07 06:58
Wiemy, wiemy. Za dziecko komunijne podatek płaca rodzice, a reszta sama opłaca. Z tego wynika, że jesli po weselach fiskus zawoła do spowiedzi, to trzeba wiedzieć z jakich grzechów się wyspowiadać, a jakie pominąć milczeniem?
Jesli za rower za kilkanaście tysięcy płaci się podatek, to lepiej ten rower dać w częściach, każda z nich nie przekroczy bariery podatku.:-) :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-08 10:23
Wkurzyłem się. Wyjełem piwo z lodówki a ono zimne. Brrr
Idę na spacer może ukoje stargane nerwy ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-08 11:11

>Wkurzyłem się. Wyjełem piwo z lodówki a ono zimne. Brrr


Też bym się wkurzył! Przypuszczam, że mikrofalówkę masz obok lodówki i pomyliłeś urządzenia ale w upały to się zdarza nawet młodszym od nas :-)
Nie przejmuj się to przejdzie samo bez interwencji specjalistów :-)
Ja mam lepiej bo w sierpniu nie piję alkoholu więc problem mam z głowy :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 11:14
A dziś znaleziono faceta, który miał ponad 13 promili i odratowali, ale był już w stanie opłakanym, w drodze do nieba, gdyby go nie znaleźli. Padł rekord świata chyba.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-08 11:22

>miał ponad 13 promili i odratowali, ale był już w stanie opłakanym, w drodze do nieba


Różne "drogi do nieba" ludzie wybierają, jedni trudniejszą inni "przyjemną" ale nie zazdroszczę im. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 11:26
Pewnie dlatego, że sierpień, go tam nie przyjęli i nakazali poprawę.:-)
ps. raczej dali na nią szansę.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-08 11:30
Jaki z tego wniosek?
Każdemu należy się "druga szansa" powiedział moderator i zawiesił jedną taką z "Ich troje" :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 11:39
Zawiesił jedno wcielenie...inne teoretycznie mogą grasować w łagodniejszej formie  do woli.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-12 08:17
http://fakt.onet.pl/Skladowiska-toksycznych-odpadow-zalewaja-Polske,artykuly,225148,1.html
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-12 08:57
a jak biedny szaraczek pomyli pojemniki na śmieci i wrzuci szkło do papieru to ma karę płacić
ciągle jesteśmy nieprzygotowani do kultury ekologicznej, należy stworzyć systemy motywacyjne i tak jak w innych państwach unii stworzyć skupy surowców wtórnych i nie takie jak funkcjonują tylko tak jak np. w Niemczech gdzie kaucjonowane są nawet puszki aluminiowe a nie tylko wybrane butelki po piwie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-12 09:03
Niestety słabego się kopie,  silny może więcej. :-((((((((((
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-12 10:38
oj prawda
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-08-12 11:04
Wszyscy powinniśmy ponosić konsekwencje niepodporządkowaniu się ogólnym przepisom . Są odpowiednie służby, które winne zająć się dzikimi wysypiskami a winnych tego szybko i srogo ukarać . A nie jak u nas się dzieje: Jedne służby patrzą na drugie i nic nie robią . Tłumacząc; sobie i innym, że wszystkiemu winni są politycy bo nie powołali do tego odpowiedniej służby ... A co tu tak milcząco ??? Pewnie wszyscy w gospodarstwach agroturystycznych przyjmują afrykanerów, bo tam chłodno ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-12 17:29

>Wszyscy powinniśmy ponosić konsekwencje niepodporządkowaniu się ogólnym przepisom .


I z tym się zgadzam. Jest jednak mały problem. Nasze społeczeństwo musiałoby zmienić swoje nastawienie do osoby określanej kiedyś mianem "donosiciela", a dzisiaj nazwałbym "informatorem". Nie ma takiej możliwości, aby na każdym rogu postawić policjanta lub strażnika miejskiego, wszędzie zamontować kamery i stale kontrolować co kto robi. Nawet najlepsze służby muszą mieć swoich informatorów, bo inaczej są "ślepe i głuche".
Niestety, u nas - jak zwykle - musi być odwrotnie. Narzekamy na nieskuteczność służb lub na niedogodności wynikające z łamania przez kogoś przepisów, ale nic nie robimy, aby to zmienić. Przed działaniem powstrzymuje nas dawny stereotyp "donosiciela" i obecne prawo, które nie zapewnia nam bezpieczeństwa w sytuacji, gdy poinformujemy o swoich spostrzeżeniach stosowne służby. To one powinny dalej działać tak, jakby same ujawniły naruszenie porządku prawnego. Tak jednak nie jest, bo "z mety" stajemy się świadkami i ciągani jesteśmy na przesłuchania lub po sądach.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-12 20:59
Niestety, Nachbar, taka jest Polska rzeczywistość...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-08-13 12:19
To my ją wybieramy ...opozycję również ;-) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-13 17:49
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zus-oglosil-przetarg-na-dostawe-artykulow-spozywczych/eqnb9

Skoro będą wykorzystywane przy rozmowach z klientami, to pewnie i w innych latach też tak było. W takim razie powiedzcie czy Was choć raz poczęstowano chociaż szklanką wody w ZUS-ie. Jeśli nie, to jakim trzeba być klientem żeby się załapać tam na kawusię.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-13 18:21
no cóż sfera budżetowa (a szczególnie administracja publiczna) działają na trochę innych zasadach ale żeby to zrozumieć to chyba trzeba przeczytać "Folwark zwierzęcy" :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-17 12:40
Mnie wkurzają Ostre cięcia, które państwo odcina środki do życia...
Tu wszystko zostało wszystko powiedziane, że to cicha rządowa eutanazja  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-17 15:48
http://www.sfora.pl/Ludzie-bez-sumienia-Kijami-pobili-i-okradli-inwalide-s58737
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-17 19:40
pewnie im dadzą po 2 lata w zawieszeniu na 5 lat za niską szkodliwość czynu
a ja bym ich pogoniła do roboty w obrożach elektrycznych do ciężkiej pracy na rzecz niepełnosprawnych (opróżnianie basenów, wywalanie pampersów i takie tam).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-17 23:06
Ja zrobiłbym tak samo, dzięki temu dowiedzieliby się co to znaczy cierpienie, i bycie osobą niepełnosprawną...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-19 21:16

>a ja bym ich pogoniła do roboty w obrożach elektrycznych do ciężkiej pracy na rzecz niepełnosprawnych (opróżnianie basenów, wywalanie pampersów i takie tam).


Uważam, że tacy raczej nie nadają się do pracy z ludźmi. Jeszcze by któremuś do głowy strzeliło, aby się zemścić na podopiecznym za wyrok. W Polsce mamy dużo do zrobienia, choć panuje bezrobocie. Więzienia przepełnione, a w dodatku utrzymanie więźnia kosztuje. Dlatego należałoby zmienić prawo w przypadku tak zdemoralizowanych osobników. Praca, praca i jeszcze raz praca, ale ciężka, fizyczna. W dodatku więzień musiałby zarobić na swoje utrzymanie i nie mógłby wymigać się od pracy, bo w przeciwnym razie groziłaby mu śmierć głodowa na własne życzenie. O wszelkich wygodach i rozrywkach musiałby zapomnieć.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-20 09:19
a teraz z innej beczki: otóż wczoraj spotkałam się z dwoma znajomymi jedna ma córkę w wieku 9 lat druga ma córkę w wieku lat 17, obydwie nie pracują i obydwie żyją z zasiłków z opieki społecznej, śmieją się ze mnie bo dostają wyższą pomoc niż ja a są zdrowe i sprawne, wkurza mnie bo nikt ich nie goni do pracy a status samotnych matek nie jest dla mnie usprawiedliwieniem, obydwie notorycznie korzystają z jakichś programów pomocowych z opieki społecznej a ja jak pytam o jakieś wsparcie to nic nie ma.
Czy to nie jest wkurzające ? zdrowi ludzie nie pracują i pasożytują a ludzie niepełnosprawni są lekceważeni.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-20 09:36
Nie znam tych przepisów, ale wiem jedno, wielu jest cwaniaków potrafiących wykorzystać luki prawne.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-20 10:02
A mnie tez cos wkudza. Wlasnie podrozuje Polskim Busem. Co to za nlNarod. Kanapki z jajkiem i innymi smrodami bez pezerwy. Klotnie o miejsca. Glupie gadanie o pogodzie. Debatowanie na pol autobusu prze telefon. Buractwo na calego
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-20 11:10
Podziwiaj widoki za oknem i nie irytuj się. Miłego wypoczynku. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-20 13:26

>Podziwiaj widoki za oknem i nie irytuj się.


Tu Lidian masz rację... A co do irytacji rogala, to napiszę, to w powiedzonku, Zapomniał Wół jak cielęciem BYŁ...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-20 13:32
A tak konkretnie to o co Ci chodzi? Ja nigdy sie tak nie zachowywalem.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-20 14:51

>A mnie tez cos wkudza. Wlasnie podrozuje Polskim Busem.


A nie lepiej, szybciej i wygodniej własnym autkiem w towarzystwie dzieci/matki/żony/kochanki (niepotrzebne skreślić) ? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-20 16:26
Pewnie ze wygodniej. Tylko po co wydac kilkadziesiat tysiecy na fure i na jej utrzymanie? Podrozuje glownie samolotrm. Zawsze moge zamowic taxi z fotelikien. Takie wyjazdy jak dzis zdarzaja sie raz na rok.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-20 16:41
Masz rację, utrzymanie nowego samochodu, to duży koszt. Samo AC to kupa forsy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-20 18:43
Wlasnie. A uzywanego nie kupie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-20 18:47
no cóż jakbym miała kasę i zdrowie to bym kupiła używane autko
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-20 19:14
Używane to ryzyko. Czasami można do napraw dopłacić tyle, że za tą sumę już nowe byś kupiła.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-20 20:19

>Używane to ryzyko. Czasami można do napraw dopłacić tyle, że za tą sumę już nowe byś kupiła.


Z tym się zgadam, ale z drugiej strony kupno nowego oznacza większe straty na wartości samochodu. Ponadto nowe nie zawsze oznacza bezawaryjne lub lepsze. Dzisiejsze samochody nie są tak wytrzymałe jak dawniej.
Utrata wartości w przypadku tych aut jest horrendalna!
10 najbardziej awaryjnych silników
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-20 20:29
Ok. Oznacza strate pod warunkiem ze chcesz sprzedac. Gfy lupie suto nowe yo bede nim jezdzil 5-7 lat. Wteddy strata mniejsza a przyjemnosc z jazdy nowym autem bezcenna.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-08-21 06:17
Też tak uważam. Wprawdzie koszty ubezpieczenia i niektórych przeglądów jeden raz w roku są dosyć duże, ale z kolei 5-cio letnia gwarancja więc ewentualne awarie są bezpłatne.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-22 08:12
Ja słyszałem o akcji " biegam choć siedzę" - do więzienia przsyłają stroje, dresy, obuwie sportowe aby skazańcy mogli biegać.  Pewnie po to aby następnym razem nie dali się złapać ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-21 12:41
http://biznes.onet.pl/fakt-nfz-wyda-fortune-na-sluzbowe-podroze,0,5571806,1,news-detal

Jak się wraca od lekarza "z kwitkiem" i człowiek czyta takie coś, to ....... już nic nie powiem.:-(
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-21 19:42
Tak, rzeczywiście jest to wkurzające.
Żeby wiedzieć ile wydaje na nas NFZ zarejestrowałem się w ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta).
Bardzo ciekawa lektura. Jest informacja o wizytach u lekarzy, badaniach i kosztach oraz o wykupionych lekarstwach, do których dopłaca Fundusz.
Sami sprawdźcie:
https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/
http://www.nfz-gdansk.pl/zintegrowany-informator-pacjenta,2590.html
a rejestracja w NFZ trwa 2-3 minuty.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-22 17:14
Dla mnie leczenie się u specjalistów jest fikcją. Wprawdzie osobiście mnie to nie dotyczy, ale bardzo często towarzyszę osobie chorej. Ostatni przykład. Jedziemy kilkadziesiąt kilometrów do specjalisty na I wizytę. Przed wyjazdem porobione stosowne badania i są "świeżę" wyniki. U specjalisty wizyta trwa kilka minut. O nic nie pyta, nic nie pozwala powiedzieć. Nawet nie bada. Coś tam popisał, wypisał skierowanie na "nowe", ale te same  badania i poleca zarejestrować się na kolejną wizytę z zaleceniem, aby badania zrobić tuż przed wizytą w miejscowej przychodni. Idziemy do rejestracji. Najbliższy termin wizyty to ....7  styczeń 2014 roku, godzina 19:00.  Natomiast termin badań należy ustalić telefonicznie dopiero ... w połowie października i nie dają gwarancji, czy będzie zbieżny z terminem wizyty. Nic nie pozostaje tylko jeździć i podziwiać ten piękny kraj.
Rozumiecie coś z tego? Bo ja nie. Wiem tylko tyle, że chcąc chorować trzeba mieć tzw. końskie zdrowie, aby wytrzymać trudy podróży i przedmiotowe podejście do człowieka przez niektórych "specjalistów".
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-08-22 19:28
Jest wiele spraw "WKURZAJĄCYCH" ale ta historia nie mieści mi się w głowie:
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1687658,1,operacji-ratujacej-zycie-nie-bedzie-bo-szpital-nie-ma-funduszy,index.html
nie chciałbym usłyszeć takiego stwierdzenia ani też nikomu nie życzę.
Wniosek: chorujmy na początku roku bo później zabraknie kasy - przepraszam za nietaktowny sarkazm bo tu nie ma z czego się śmiać.
Tak jak z takiej sprawy:
pacjent ma stwierdzony rak prostaty i dwie opcje leczenia - operacyjne usunięcie lub radioterapia.
Pacjent wybiera operację i szuka dalej. Dowiaduje się, że są trzy metody operacji:
1. Pełne otwarcie jamy brzusznej, usunięcie gruczołu i ewentualnie węzłów chłonnych.
2. Zabieg usunięcia gruczołu metodą laparoskopową - mała gwarancja pełnej skuteczności.
3. Robot Da Vinci - takie operacje wykonuje się w szpitalu we Wrocławiu ale operacji prostaty Robotem NFZ nie refunduje więc nie ma możliwości operowania - pacjent chce zapłacić za zabieg ale szpital jest placówką ZOZ-u i nie może wykonywać zabiegów odpłatnie.
Nie muszę dodawać, że ta ostatnia metoda jest najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza a niektórzy chirurdzy uważają, że mniej kosztowna od tej pierwszej (mniej komplikacji, krótszy pobyt pooperacyjny w szpitalu ....) ale minister zdrowia i nfz wiedzą lepiej.

>Rozumiecie coś z tego? Bo ja nie


I to jest odpowiedź dla Nachbara - JA TEŻ NIE
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-08-22 19:34
mnie to raczej wkurzają lekarze pierwszego kontaktu, przez ostatnie trzy lata zmieniałam trzykrotnie, z tej pierwszej przychodni zrezygnowałam bo internistka odeszła na emeryturę definitywnie a w kolejnych przychodniach internistki nie były zainteresowane moją dokumentacją medyczną i twierdziły że coś innego mi dolega
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 71) (1483092 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill