www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 99) (3797082 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-17 10:52
Tacy też  są ludzie na świecie??? Są i byli, ale może kiedyś nie będą, chcę w to wierzyć.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wielka-brytania-i-Irlandia/radny-z-kornwalii-niepelnosprawne-dzieci-powinny-b,1,5519169,region-wiadomosc.html

Cytaty
. "W rozmowie z agencją Disability News Service (DNS), specjalizującą się w problemach osób niepełnosprawnych, powiedział, że skoro zdeformowane zwierzęta są zaraz po przyjściu na świat zabijane, tak samo trzeba postępować w przypadku chorych dzieci.

W artykule opublikowanym na stronie internetowej DNS Brewer mówi: "Jeśli rolnicy mają zniekształconego baranka o dwóch głowach i pięciu nogach, to się go zwyczajnie pozbywają. Zabijają go i po kłopocie". Polityk przekonywał, że niepełnosprawne dzieci powinien spotkać ten sam los, gdyż – jego zdaniem – nie ma sensu wydawać pieniędzy na ich utrzymanie. Polityk za niepełnosprawność uważa każdą wadę, np. brak wykształconej drugiej nerki."

"Sam polityk nadal uparcie twierdzi, że nie chciał nikogo obrazić, a sam jest katolikiem i wierzy w "świętość życia"."
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-05-17 11:28 Zmieniony 2013-05-17 11:36
Nic nowego.

Akceptacja eugeniki jest konsekwencją akceptowania aborcji. Jeżeli argumentuje się (gdziekolwiek w cywilizowanym świecie, jak, na przykład, w Kanadzie), że kobieta ma prawo usunąć każdą ciążę w dowolnym momencie, to:

a) rodzenie dzieci wymagających opieki zaczyna być uważane za egoizm
b) nie daje się uzasadnić moralnie (bo jeżeli aborcja jest okej, to jest tak samo albo jeszcze bardziej okej jak dziecko będzie kłopotliwe)
c) zaczyna się przesuwać granica "bycia osobą" (są w tej chwili etycy sugerujący, na poważnie, że skoro gdzieniegdzie dopuszczamy aborcję dzieci, które przeżyłyby poza łonem matki z pomocą maszyn, a nawet dzieci które przeżyłyby normalnie, to nie ma powodu dla którego status dziecka jako osoby miałby się zmieniać zaraz po porodzie i należy ustanowić "okres przejściowy" w którym rodzice mogą uśmiercić niesamodzielne, narodzone już dziecko).

d) A opieka kosztuje. W społeczeństwie konsumpcyjnym teoretycznie zdaje się nie ma znaczenia, czy wydajemy kasę na inkubatory, leki i operacje prenatalne czy na telewizory plazmowe, ale do tego drugiego łatwiej ludzi namówić i przyzwyczaić, więc się bardziej opłaca hodować hedonizm niż altruizm. A w społeczeństwie gdzie obok konsumpcjonizmu jest jakaś opieka państwowa, która kosztuje wymierne pieniądze, rządzący stoją stale przed pokusą wybrania tańszej opcji (a aborcja/eutanazja zawsze będzie tańsza niż leczenie poważnej choroby).

Podobny proces zachodzi już w jakimś stopniu z eutanazją, w Holandii, gdzie zdarzały się już przypadki dokonywania jej bez zgody rodziców na ciężko chorych dzieciach. Mechanizm jest ten sam: jeżeli kiedy to jest chciane to jest dobra eutanazja i jest okej, to coraz trudniej będzie bronić pozycji że jeżeli rodzic nie chce zabicia dziecka to nie powinno się go zabijać.

Dla przypadku Irlandii ważne jest pewnie to, że od 2006 roku w Brytanii toczy się właśnie "debata" na temat możliwości przeprowadzania eutanazji dzieci.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-17 13:07
Jak ja lubię chodzić na skróty . I pewnie nie tylko ja . Jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym i i cały czas musimy żreć . Jemy wszystko i pewnie bez stabilizatorów już nie umiemy przeżyć . Tym jednym jeszcze podtrzymującym nas przy życiu jest religia . Daje nadzieje nam chorym beznadziejnie . I mimi że czasem kuleje, jest słaba  to jest wyznacznikiem naszego życia . WSZYSCY JESTEŚMY WIERZĄCY - wierzący i niewierzący mają wiarę :-). |Wierzcie, tylko się nie żryjcie ;-) .Nie wie wiem jakby to było gdyby wiarę mi odebrano i nie chcę wiedzieć . Pozdrawiam wierzących i nie :-).
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-05-17 15:15
Amalian,

Tak zapytam, bo nie jestem pewna: napisałeś to jako odpowiedź do mnie, bo tak było wygodnie, czy tu jest jakiś związek wypowiedzi? :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-17 19:40
Przepraszam Iota :-) . Tak mi było wygodniej i pokolei ;-) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-05-17 19:45
Niezamaco. Tylko się zdziwiłam. :-)

Ukłony w pas. :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-17 20:05
:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-17 18:36

> Pozdrawiam wierzących i nie :-).



Wzajemnie :-)

Oprócz religii nadzieję daje i nauka.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-17 19:44
Ależ oczywiście, że nauka daje nadzieję, ale ... Tam gdzie nie daje się wytłumaczyć nauką zostaje nadzieja a tę już łatwo można połączyć z wiarą :-))) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-05-17 20:01
Adam,
zdecydowanie zgadzam się z Tobą.
Wiara Nadzieja i Miłość to trzy siostry, bez których życie straciłoby sens
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-17 18:31

> Akceptacja eugeniki jest konsekwencją akceptowania aborcji.


Bo jako ludzie jesteśmy jeszcze na etapie tylko trochę wyżej niż neandertalczycy. Cały problem nie w tym, co robić jeśli coś nie tak, ale co zrobić, żeby w ogóle nie dochodziło do chorób, aborcji, wad wrodzonych, dziedzicznych, kolejność dowolna.
A więc rozwój nauki przede wszystkim i rozwój ...człowieka.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-05-17 19:44 Zmieniony 2013-05-17 19:47

> co zrobić, żeby w ogóle nie dochodziło do chorób, aborcji, wad wrodzonych, dziedzicznych, kolejność dowolna.


Jak dla mnie, niewykonalne, poza cudem. We wszystkim poza aborcją można zmniejszać liczbę przypadków, ale nie eliminować, bo to procesy naturalne, związane z konstrukcją organizmu. Nie chorują tylko roboty.

Aborcję można teoretycznie wyeliminować, bo jest celowym ludzkim działaniem, ale też uznałabym to za cud.

No i oczywiście każde działania pro-zdrowotne będą kosztować (coś - nie zawsze wprost pieniądze).  A jak coś kosztuje, to wcale nie wszyscy naprawdę tego chcą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-19 11:59
Dziś 19 maja wielka uroczystość Zesłanie Ducha Świętego. 
Daję Wam link , w którym moim zdaniem jest dowód na działanie Ducha Świętego . Czy można by było przeżyć taką tragedię bez jego działania? Szczególnie proszę zwróćcie uwagę na list tam zacytowany.
http://info.wiara.pl/doc/1560879.Pogrzeb-matki-i-czworga-dzieci
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-21 10:39
Lidian, nie obraź się, ale ateiści w takim wypadku by zapytali, czy Duch św. powinien do tego dopuścić? Czy działanie Ducha św. musi się objawiać dopiero po tragedii. Nie jestem ateistką, ale takie pytania są zasadne i......bardzo smutne. Nawet rozpaczliwie smutne biorąc pod uwagę całokształt..
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-21 10:57
Nie obrażam się i mam nadzieję, że Ty również. :-)))))))))

> ale takie pytania są zasadne i......bardzo smutne.<


Tak, takie pytania są smutne, bo świadczą m.i. o lichej znajomości podstaw naszej wiary i niestety słabej wierze. Braku zaufania Bogu. Nikt nam nie obiecał, że nasze życie doczesne będzie sielanką. Nawet Chrystus cierpiał. Też w pewnym okresie życia zadawałam sobie podobne pytania, ale  odkąd to zrozumiałam i zaufałam Bogu, moje życie się zmieniło. :-)))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-21 12:51
Nie obrażę się.:-) Jestem wierząca, ale nie czuję się związana z żadną religią. Wszystkie powstały na skutek wyobrażeń człowieka o Bogu.
W tym przypadku i w innych wątpię, żeby intencją Boga było cierpienie ludzi na Ziemi. Bo po co by to robił? Chyba, że rację ma wiara w reinkarnację, bo wtedy można wytłumaczyć wiele takich zdarzeń. Umysł człowieka jest za mały, aby wygłaszać pewniki. Serce jedynie daje radę i wierzy, każde po swojemu.
Z drugiej strony...nie ulega kwestii, że cierpienie jest czasem ścieżką, która nas prowadzi do miejsc, w które nie zaszlibyśmy nigdy w innej sytuacji. Każde pytanie rodzi sto innych. Szczęśliwi, którzy ich sobie nie zadają, są jako te ptaki niebieskie? Czy jak jamochłony? Nie wiem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-21 13:06
JAk już będziemy po drugiej stronie tęczy, to wtedy wszystko będzie jasne. :-)))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-21 13:11
Mnie się tam nie spieszy, mam jeszcze sporo do załatwienia tutaj.:-) I ciągle nie mam czasu na wszystko.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-21 17:54 Zmieniony 2013-05-21 18:00

>JAk już będziemy po drugiej stronie tęczy, to wtedy wszystko będzie jasne


Na drugim brzegu tęczy
Miło Cię widzieć Lidian :-) Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-05-21 19:20
I ja się cieszę, że jesteś. Również pozdrawiam. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-21 10:35
I mamy polskie piekiełko. Krzywonos-Wałęsa.

""Wałęsa miał dar przekonywania, więc został przewodniczącym. Jednak tak naprawdę to mieliśmy przewodniczącego. Był nim Bogdan Borusewicz. Nieujawniony przewodniczący. Przecież to Borusewicz kręcił tym strajkiem"

"Krzywonos była bez mózgu. To dla niej przywódcą był Borusewicz. Ona nie miała pojęcia, co się dzieje - powiedział na falach Radia ZET Lech Wałęsa... "

Co się dzieje, co się dzieje, wiatru nie ma, a etos się chwieje....
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-21 10:40
Przypomniałaś mi. Byłem w centrum wydarzeń i na polu walki czyli na ulicy :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-21 11:26
Jakie to jest ludzkie ...a już myślałem, że to bogowie zeszli z nieba by nam pomóc w tej szarej i zasranej codzienności . A raczej przeskoczyli przez płot ... Ile jeszcze płotów jest do przeskoczenia ?? Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-21 12:29
Teraz mamy etapy rycia pod płotami, już nikt z euforią nie skacze w powietrze, skrzydełka obrywają po piórku, po piórku...:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-21 12:46
To takie nasze- Polskie . Podobno w Polskim kociołku - w piekle nie ma diabełka pilnującego duszyczek, by się nie wychylały ; Jeden pilnuje drugiego :-(. Podobno, ale nie chcę tego sprawdać, bo nie po drodze mi :-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-21 12:55
Trzymajmy się jasnej strony. Może spokojnie wzdłuż płotu? A nie pod, ani za wysoko nad.:-))))) Jak pisałam wyżej już powoli nic nie wiem....albo wiem, że nic nie wiem, co jest podobno wyrazem mądrości.:-))) Pozdrawiam również.:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-21 19:59
Jakbym kiedyś poszedł na tamten świat a dostałbym się do piekła, to wybrałbym Polskie piekło. A dlaczego??? Bo w Polsce był, jest i będzie kryzys, wszystkiego brak, brak węgla, brak paliwa, brak, brak i brak...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-21 20:17
Masz rację, Norbi!
A nawet jakby było paliwo do "podgrzewania" grzeszników to polski palacz byłby "na chorobowem" :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-21 21:23
albo leczył kaca...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-22 12:16
Znalazłem program o rodzicach dorosłych dzieci niepełnosprawnych i ich obawach co będzie kiedy ich (rodziców) zabraknie.
Smutne ale prawdziwe:
http://www.tvp.pl/lublin/reportaze/zdarzenia-magazyn-reporterow/wideo/1-lutego-2013/9953698
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-05-22 16:11
Wiara, nadzieja, miłość: trzy kody – klucze, dzięki którym otwiera się dostęp do podświadomości człowieka i utrzymanie w nim fałszywego obrazu świata. .
Warto jednak wiedzieć, że wiara wiarą, a podatki płacić trzeba.
Ważne: Te prezenty komunijne musisz zgłosić fiskusowi

>Gdy nasze dziecko otrzyma bardzo wartościowy prezent na komunię, może pojawić się obowiązek zapłaty podatku. W przypadku znajomych i dalszej rodziny dotyczy to prezentów droższych niż 4902 zł. W przypadku najbliższej rodziny, w tym dziadków, nie trzeba płacić podatku niezależnie od wartości prezentu, ale w niektórych sytuacjach i tak konieczna będzie wizyta w urzędzie skarbowym.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-22 16:58
http://www.sfora.pl/Straznicy-miejscy-wzieli-800-lapowek-A-sad-ich-puscil-a55879

Może lepiej by było żeby zamiast straży miejskiej dofinansować policję.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-22 22:01
Miałem spotkanie pierwszego stopnia ze strażnikami, bo nie wystarczył im namalowany numer rej na kopercie -przed blokiem- musiałem zostawiać legitymację . A że nie miałem to musiałem się pofatygować do ich siedziby z legitymacją .Niby dobrze, bo ruchu nigdy nie za wiele, ale ;-) . Pewnie i im by się więcej ruchu przydało, patroli pieszych prawie nie widać a z pędzącego samochodu nie wszystko można zauważyć .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-22 22:21
ale to są taaaakie duże ryby, mawiał  mój dziadek rozkładając, ręce tak aby zahaczyć o moje ucho, a potem, pokazując jak robią ogonami, okładając mnie policzkach... :-) Takiego miałem dziadka... :-) rybaka... :-) :-p
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-22 22:35
ucho od śledzia ;-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-05-23 09:58
A ja bym nie poszła. Wysłałabym skan, albo zadzwoniła czekała, az przyjdą sami. Amalian ja tam Cię na przyszłość nie buntuję, ale...cicho nie będę.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-23 12:12 Zmieniony 2013-05-23 12:27
Nowości z politycznego poletka.
Niejaki Prezes prowadzi kampanię pod hasłem Alternatywy, w domyśle 4?
Skrzy dowcipami. Mówi "Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa". A potem się tłumaczy, że chodzi o pierwsze litery, czyli o nazwisko Tusk.
Premier tymczasem chłodzi wnętrze Platformy, czytaj gotuje się w nim zapewne.:-)
Palikot zdecydowanie wysyła księży do badań w Sanepidzie, bo mają kontakt z opłatkami/żywnością. Tylko patrzeć jak wiernych o kanibalizm oskarży.:-)
A wyborcy? Mają to wszystko w totalnym poszanowaniu.
Jedyne, co ich/nas martwi, to z której strony ich jeszcze Rostowski ugryzie.
A gryzie, nawet prezenty gryzie, ogryza kawałki w formie podatku.:-)
http://www.pit.pl/prezenty_darowizna_podatki_w_praktyce_3421.php

A gdzie jest w tym wszystkim Rogal? :-) Komu i CO? teraz doradza w fazie ogólnej niestrawności????
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-23 13:45
A gdzie jest w tym wszystkim Rogal? :-) Komu i CO? teraz doradza w fazie ogólnej niestrawności???? <

Nie jestem rogalem, ale pewnie jeszcze jest w piekarni . Prywatne piekarnie mają nie lada orzech do zgryzienia; Jak sobie poradzić z konkurencją . Wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe mają własne piekarnie . Co jest nie na rękę piekarzom a i chleba nie je się już tak wiele jak za Gierka ;-) , Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-23 16:54
Rogalik zrobił się urlop z forum, zaraz jaśniej się zrobiło... :-)  :-p
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-05-23 16:57
A co, słońce Ci zasłaniał? :-))))))))))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-23 18:40
Lidian napisała:

>A co, słońce Ci zasłaniał? :-)))))))))))) >


no, po nocy z księżycem w kształcie rogala, jest zdecydowanie jaśniej a nawet i ciepliej... Nie sądzisz??? :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-05-23 17:00
Norbi, jaśniej, ale chłodniej...To niech już będzie z nami, skoro ma taki wpływ na aurę :-))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-23 18:41
Jaśniej i cieplej .... :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-24 12:09
Lecę do kuchni, bo jak przyjdzie moja perełka z pracy a obiadu nie będzie to nici z ciasteczek na jutrzejszy mecz ;-) . I pewnie w aktualnościach przeczytacie o tym ;-)) . Pozdrawiam i znikam :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-24 13:51 Zmieniony 2013-05-24 13:56
Czy możecie podać linki do trzęsienia jakie przeszło przez Rybnik ? Garniki, które wylatywały mi z rąk a najgorsze to żec kilka razy wyleciała mi miska z dłoni i masa którą wyrabiałem szybko, żeby się wyrobić na czas - wypadła naa podłogę ...Jednak to musiało być trzęsienie ...Poratujcie mnie bo moja perełka może mi nioe uwierzyć ;-))) . Pozdrawiam ...jeszcze \z Wami ...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-24 15:27
Amalian, to chyba było trzęsienie wywołane wulkanem który każda osoba ma przy sobie w tylnej części ciała...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-24 16:45
Trzymaj się tam i oby się te trzęsienia nie powtarzały za często.:-) Mocy zyczę!
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-24 19:46
przecież to było tąpnięcie w starej kopalni :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-24 19:59
Może, tąpnięcie w sobie czyli, coś w rodzaju kichania albo beknięcia...
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-24 19:59
Mam problem, ale w Houston  również mieli i wyszli to i ja muszę . Dzięki wszystkim za pomoc w wytłumaczeni dlaczego ta podłoga była ubrudzona  mąką . Perełka uwierzyła ;-))) .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 99) (3797082 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill