www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawność a zaburzenia schizotypowe ? (6934 - wyświetleń)
- Autor fenix Dodany 2010-02-05 19:41
Witam wszystkich forumowiczów !

Jestem tu nowy i chciałbym się zapytać czy mogę się starać o stopień niepełnosprawności (jeżeli tak to jaki) mając tą dolegliwość.
Mam dokumentacje ze szpitali (łącznie 4 pobyty) i ogólnie lekko mi nie jest,zwłaszcza teraz kiedy staram się o pracę.W poniedziałek chyba zacznę pracować i boje się że koledzy czy koleżanki mi powiedzą czemu jestem taki powolny i wogóle.Bardzo ciężko jest mi się odnaleźć wśród zdrowych,dobrze funkcjonujących osób.Bo to jest tak z tą diagnozą że ciężko się funkcjonuje wśród ludzi i jeszcze uśmiechy to odbieram jako szydzące ze mnie.Prosiłbym o jakąś odpowiedź.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-02-05 20:04
Ja mogę Ci tylko powiedzieć ,żebyś szyderstwa nie brał do siebie,i najlepiej tego nie zauważaj,ignoruj,a przy okazji ,powodzenia w pracy :::::-) i pisz z nami tu na forum
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-05 20:10
POWIEDZ TYM USMIECHNIETYM,ZE TY JESTES WOLNY ALE MYSLACY A ONI ODWROTNIE,TO USMIESZEK ZNIKNIE.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-05 21:27
feniks daj na luz i nie przejmuj się jakimiś uśmieszkami. Powodzenia w pracy. Napisz jak było w poniedziałek. Głowa do góry cyc do przodu i do pracy śmiało idź :-)
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2010-02-05 21:40
Jako "fenix" ...i z popiołów powstaniesz...prawda?...więc zaciśnij dłoń w pięść...i uśmiiechnij podobnie...a nawet lekko zmróź oczko...powodzenia!
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2010-02-05 21:43
hm...zmróź lub zmruż....do wyboru... my "kciuki"   ...3mamy :-)
Nadrzędny Autor kliptuś Dodany 2010-02-06 21:40
Wszyscy do Ciebie ble, ble, ble, a nie zauważają, że zadałeś pytanie. Oczywiście, że możesz, a nawet powinieneś złożyć dokumentację medyczna jaka posiadasz i wniosek do PEFRON-u o grupę inwalidzką. Jakie będą efekty to już rzeczywistość pokaże i lekarz orzecznik stwierdzi. Nie jestem ekspertem, ale może? stopień lekki orzekną, a może więcej.
Zawsze to coś ułatwi Ci życie, a szczegółów dowiesz się w PEFRON-ie jak pójdziesz po wniosek.Na grupę inwalidzką w PEFRON-ie możesz co trzy miesiące powtórnie(w razie niepowodzenia) składać wniosek o grupę niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-07 16:03
Fenix,

Nie jestem ekspertem Integracji (a to pewnie przede wszystkim im zadajesz to pytanie), ale dopowiadając:
O tym czy zostanie orzeczony stopień niepełnosprawności, zadecyduje orzecznik. Nie ma katalogu chorób, które skutkują przyznaniem stopnia.

Pamiętaj jednak, że jeżeli otrzymasz takie orzeczenie to jest ono dla Ciebie wiążącym dokumentem i są z nim związane nie tylko prawa, ale także obowiązki (np. konieczność poinformowania pracodawcy o posiadanym orzeczeniu).

Z pozdrowieniami i najlepszymi życzeniami,
Nadrzędny - Autor fenix Dodany 2010-02-07 17:20
To jak to jest że jak dostanę stopień niepełnosprawności to jestem zoobowiązany pracować tylko w pracy chronionej?Czy ja muszę pracodawcy mówić o mojej chorobie psychicznej?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-07 18:07 Zmieniony 2010-02-07 18:13
Nie, nie musisz pracować tylko w ZPCh. Pracodawca jednak wedle mojej wiedzy powinien zostać powiadomiony o tym, że masz orzeczenie - po pierwsze skoro zostałbyś uznany za niepełnosprawnego, to pracodawca musi o tym wiedzieć żeby było pewne, że dotrzymane zostały warunki bezpieczeństwa pracy (nie ujawniając orzeczenia ryzykujesz, że w razie wypadku nie otrzymasz odszkodowania). Po drugie z orzeczenia wynikają konkretne obowiązki po obu stronach (dostosowanie stanowska pracy, limit na czas pracy itd.) Por. ten wątek (kliknij).

Teoretycznie podczas ujawniania orzeczenia nie musisz pracodawcy mówić na co jesteś chory (o ile mi wiadomo), ale: na orzeczeniu jest podany kod informujący o typie niepełnosprawności, a po drugie podejrzewam, że pytanie "na co jest Pan chory" będzie się wydawało naturalne przy przedstawianiu orzeczenia.

PS. Spróbuj moją wypowiedź skonsultować ze specjalistą (być może jutro będzie tu ktoś z CI, w weekendy nie pracują, a jeżeli nie to skontaktuj się osobiście).

EDIT: Tu (klik) jest druga odpowiedź na to pytanie (ale nie wiem, czy odpowiadający jest ekspertem, czy tak jak ja, pomocnikiem-amatorem). :-)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-02-07 18:22
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-08 10:52
Szanowny Panie
Jeśli stan Pana zdrowia utrudnia Panu codzienne funkcjonowanie, to oczywiście warto rozważyć ustalenie stopnia niepełnosprawności. W tym celu powinien Pan poprosić lekarza prowadzącego o wypisanie skierowania na taką komisję. Do skierowania dołącza Pan wniosek o przeprowadzenie komisji, oraz dokumentację lekarską dotyczącą stanu PAna zdrowia. Te dokumenty powinien Pan złożyć w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Zostanie wyznaczony termin komisji, na której, po przeprowadzeniu wywiadu i zapoznaniu się z dołączoną przez Pana dokumentacją zostanie podjęta decyzja o zaliczeniu Pana do jednego z trzech stopni niepełnosprawności
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawność a zaburzenia schizotypowe ? (6934 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill