www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / proszę o pomoc w wyborze wózka (7282 - wyświetleń)
- Autor magdzia_g Dodany 2010-02-20 17:09
Witam!
Jestem po raz pierwszy na forum. Moja mama jest niepełnosprawna ( brak kończyn dolnych - po amputacji ). Szukamy wózka elektrycznego niej. Od razu powiem, że z Pegaza dostałyśmy odmowę już dwa razy i mama zdecydowała się na zakup.
Wybrałyśmy na allegro dwa modele, załączam linki.
http://www.allegro.pl/item925918999_elektryczny_wozek_inwalidzki_skuter_sterling_elit.html
http://www.allegro.pl/item926055076_elektryczny_wozek_inwalidzki_skuter_delta_car.html
A że jesteśmy w temacie kompletnie zielone to baaardzo przyda nam się pomoc.
Mieszkamy na wsi, więc drogi mamy polne, a wózek potrzebny jest nam w zasadzie tylko na dwór.
Dziękuję za wszelkie porady!
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2010-02-21 07:23
Poszukajcie skutera na czterech kołach. Jest bardziej stabilny, więc niebezpieczeństwo wywrotki maleje.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-02-22 11:10
Dzien dobry!Ogladalam polecone strony.Skuter sterling nie ma obudowy akumulatorow a to przy poruszaniu b.wazne.Nie wiem w jakiej odleglosci mieszkacie od sprzedawcy?Przed podjeciem decyzji zakupu,musi Pani z Mama przetestowac pojazd.Uwzglednic odleglosc kierownicy-czy jest wystarczajaca co do dlugosci rak!Czy sa pasy!!!!A co do  trzech kol,to moim zdaniem jest najlepsza opcja dla Pani Mamy!!!Nie jest wywrotny!!!Temat jest mi bardzo dobrze znany,maz moj porusza sie na trzykolkowym skuterze od 9 lat!Przemieszcza nim duze odleglosci!!Skuterek sprawdzil sie w roznych sytuacjach mam na uwadze:Chodniki,drogi.To tyle moich uwag.Zycze powodzenia ps.prosze uwazac przy zakupie na ladowarke!!! Musi byc sprawna!!!Czesto sa awarie a co do napraw,bywa roznie!.
Nadrzędny - Autor magdzia_g Dodany 2010-02-23 12:22
Dziękuję za sugestie - przydadzą się bardzo.
A właśnie! Co w przypadku gdy wózek się zepsuje. Myślę, o sytuacji gdy już nie mamy gwarancji. Gdzie można dokonywać napraw? Czy można dowiadywać się w sklepach rehabilitacyjnych o ewentualnych mechaników? Lub kupować tam części zamienne?
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-02-23 19:31
Ciesze sie,ze moglam byc pomocna,a co do awarii:to tylko "zlapanie gumy"no i od czasu do czasu zarowki w swiatlach kierunkowskazu.Jest to zakup z drugiej reki i stan techniczny zalezy od pierwszego wlasciciela.Totez przy zakupie poproscie Panstwo instrukcje obslugi no i dobrze miec kogos ,kto zna sie na elektr./ Zycze powodzenia m
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-02-23 19:41
O istotnej spraiw zapomnialam!!!Prosze sprawdzic /w opisie sprzedawcy nie ma tej informacji/jaka jest odleglosc podlogi od np.chodnika?To,ze sprzedawca zaznaczyl,ze skuterek jest b. popularny w Holandii to tu mam watpliwosci bo maja tyle nowych typow,ze zawrotu glowy mozna dostac.A co do stanu drog i chodnikow w Polsce to bedziemy zgodne-dramat dla ON i nie trylko.Totez prosze przy wstepnych rozmowach zapytac o b.istotny  szczegol.Zycze powodzenia m.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-02-23 19:55
Prosze Pani!Skuterek Sterling Elit itd, jest skladany.Nie ma zadnej gwarancji co do stanu technicznego!!Jest to informacja meza,ktory od lat porusza sie skuterkiem.W Holandii skladaki tak nazywaja sie,te skuterki niejednokrotnie sa wrzucane do samochodow stad uwaga b.istotne.Jezeli cos mozemy polecic to ten drugi skuterek.Zyczymy powodzenia.
Nadrzędny - Autor magdzia_g Dodany 2010-02-23 20:13
No widzi Pani jak dobrze zapytać kogoś o radę. Jak Państwo zauważyli, że skuter Sterling jest składakiem? Ja muszę polegać na informacjach telefonicznych od sprzedającego, gdyż jest on z Wrocławia a my z Otwocka ( koło Warszawy ). Odległość nie do pokonania jak dla mojej mamy. Jak do tej pory to najlepsze oferty jakie znalazłam ( w granicach naszych możliwości finansowych ). Sprzedawca wydaje się być rzetelny, ma też dobre opinie. Jesteśmy raczej zdecydowane na skuter delta, za Państwa radą, no i ma w miarę dobre opinie na forum. Muszę tylko dopytać o tą odległość od podłoża i od kierownicy. W razie czego jeszcze będę pisać na forum. Bardzo dziękuję!
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-02-24 10:33
Dzien dobry! Prosze zobaczyc na poleconej stronie przez sprzedajacego.Tam jest zdjecie skuterka w pozycji zlozonej!pozdrawiam m.
Nadrzędny - Autor magdzia_g Dodany 2010-02-24 11:32
Ja źle zrozumiałam, myślałam, że pisząc "składany" ma Pani na myśli, że został złożony z części kilku skuterów:)
Swoją drogą myślałam, że to raczej dobrze, gdy skuter można złożyć. Ale może faktycznie takie są gorzej "traktowane" przez użytkowników.
Nadrzędny - Autor Maria Brylka Dodany 2010-02-26 10:47
Dzien dobry! Wiem,ze w Warszawie jest firma,ktora sprzedaje skuterki pochodzace z Holandii/skuterki uzywane/,ba maja nawet w sprzedazy czesci zamienne./wspolpracuja z Holendrami.Bedzie to blizej dla Panstwa.pozdrawiam m.
Nadrzędny - Autor magdzia_g Dodany 2010-02-26 14:06
A czy ma Pani jakieś namiary na tą firmę? Byłabym wdzięczna.
Nadrzędny Autor Maria Brylka Dodany 2010-02-27 13:59
Dzien dobry! Proponuje wejsc na strony sklepy ze sprzetem rechabilitacyjnym .Z checia bym pomogla ale jestesmy w trakcie pakowania.Jedziemy troche odpoczac!zycze powodzenia m.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / proszę o pomoc w wyborze wózka (7282 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill