www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta a mops (7254 - wyświetleń)
- Autor tadeusz Dodany 2010-02-21 10:03
czy zus ma prawo zabrać rentę skoro ma się przyznany zasiłek opiekuńczy w stopniu znacznym z mops
Nadrzędny - Autor agam124 Dodany 2010-02-21 11:19
Niestety to są dwie różne instytucje. I dodatek jest nie zależny od renty ZUS-owskiej a renta nie zależna od dodatku.
Nadrzędny - Autor tadeusz Dodany 2010-02-21 13:06
to czy na to jest jakaś rada chcę dodać iż oczekuję na endo protezę a z zawodu jestem budowlańcem
Nadrzędny - Autor agam124 Dodany 2010-02-21 18:32 Zmieniony 2010-02-21 18:36
Tak jak wszyscy powiem Ci trzeba walczyć z ZUSem czytałam o wielu wygranych którzy pokonali tę instytucję. Sama jestem dopiero na początku tej wojny z tą instytucją. Niestety! Nie załamuj się i walcz. :-)
Nadrzędny Autor tadeusz Dodany 2010-02-22 10:02
z tego wszystkiego wynika że w państwie polskim są dwa państwa ja jestem prawdziwym polakiem szkoda tylko że się w tym kraju urodziłem a nie na białorusi lub innym kraju bo na pewno inaczej traktują tam ludzi naprawdę chorych nie jak w naszym kraju mam jeszcze jedno pytanie czy jest w polsce jeszcze jakaś instytucja co można było by ją prosić o pomoc jeśli coś wiesz to proszę o odpowieć
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-22 10:19
Szanowny Panie
Renta z tytułu niezdolności do pracy i zasiłek opiekuńczy są przyznawane na podstawie odrębnych przepisów. Tak więc fakt pobierania zasiłku  nie ma znaczenia przy ustalaniu czy ma Pan prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy. ZUS ma prawo zmniejszyć wypłacane świadczenia, jeśli Pana dochód przekroczył 70% przeciętnego wynagrodzenia i zawiesić, jeśli dochód przekroczy 130% przeciętnego wynagrodzenia. ZUS ma również prawo zweryfikować stan Pana zdrowia, aby ustalić czy nadal ma Pan prawo do pobierania świadczenia
Nadrzędny - Autor tadeusz Dodany 2010-02-22 15:11
tylko od tego trza zacząć że ja nie mam żadnego dochodu prócz 153 zł miesięcznie
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-02-22 16:35
Panie Tadeuszu:

Na początek zaznaczam, że nie jestem specjalistą - do moich sugestii proszę podchodzić ostrożnie i je sobie jeszcze weryfikować.

Jeżeli dobrze rozumiem Pańską sytuację, utracił Pan rentę (Jaki był konkretny powód? Na kolejnej komisji uznano Pana za "zdolnego do pracy"? czy się Pan odwoływał?). Jeżeli rzeczywiście jedynym Pańskim dochodem jest 153zł miesięcznie, być może powinien się Pan zainteresować zasiłkiem stałym z PCPR - proszę kliknąć. Suma jest niewielka, ale może może to Panu trochę pomóc.
Nadrzędny - Autor tadeusz Dodany 2010-02-22 17:49
dziękuję za odpowieć być może zainteresuję się tą pomocą powód był taki iż w dokumentach było na pierwszej stronie badanie usg jamy brzusznej gdzie oprócz prostaty i powiększonej wątroby reszta była zdrowa i tylko tym badaniem orzecznik się za sugerował zabierając mi rentę na której byłem dwa lata w tych dwóch latach leżałem na radio terapii gdyż miałem raka z przerzutem do węzłów chłonnych do przerzutu przyczyniły się nie takie zabiegi w senatorium gdzie zus mnie wysłał na chorobowym przed rentą co potwierdziło kilku lekarzy tym bardziej że rak był łagodny płasko nabłąkowy na podudziu a ja jednak miałem ze sobą na komisji dokumenty wielu innych chorób łącznie 5 operacji jednej nogi nadcisnienie chory kręgosłup podagra zwyrodnienia wszystkich stawów na komisji odwoławczej zbytnio nie interesowali się chistorią choroby i dalej zdolny do pracy sąd pracy gdzie się odwołałem podtrzymał decyzję zus na badaniu sadowym onkolog stwierdziła że nie gorączkuję a ortopeda tak odczytał ekg kolana że jest zdrowe  po tym wszystkim pojechałem do innego ortopedy że stwierdził iż potrzebne jest u mnie w kolanie endo proteza co potwierdziła artroskopia którą miałem miesiąc temu zlożyłem apelację do sądu i do zus o ponowne przyznanie renty w innych wątkach trochę mnie poniosło za co przepraszam chcę nadmienić że z zawodu jestem budowlańcem z 42 letnim stażem i ciężko było by mi skakać po rusztowaniach z kulami
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-02-22 17:53

> zlożyłem apelację do sądu i do zus o ponowne przyznanie renty


Dobrze - to ważne, że Pan ją złożył. Jeżeli to Panu pomoże, to może Pan na spokojne poczytać wątki o tym jak przebiega procedura odwoławcza.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-23 10:18
Szanowny Panie
w tej sytuacji warto zwrócic się do Ośrodka Pomocy Społecznej o zasiłek stały. Jeśli jedynym Pana dochodem jest zasiłek pielęgnacyjny, to może Pan złożyć wniosek o przyznanie zasiłku stałego w wysokości 444 złotych. Może Pan również starać się o zasiłki celowe na zakup konkretnych rzeczy (leków, opału, itd.)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta a mops (7254 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill