www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jak długo jeszcze mamy czekać (10237 - wyświetleń)
- Autor nana Dodany 2010-03-24 21:29
od 26 stycznia  opinia kolejnego biegłego sądowego orzekająca na naszą korzyść i do tej pory żadnej odpowiedzi z sądu pracy.W jaki sposób zmotywować sąd do przyspieszenia czy wogóle mogę zakłócić spokój tej szacownej instytucji,doradżcie proszę, całość trwa już18 miesięcy.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-03-25 07:17
ja badanie przez bieglych mialam w czerwcu a sprawe w listopadzie, oni maja czas
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-25 09:54
Praktycznie musisz czekać ..  Nic ci nie pozostaje..
Nadrzędny - Autor marcelineczka Dodany 2010-03-26 08:39
nana i inni czekający,
Napisz do sądu pismo procesowe. Podnieść zarzut NIEKONSTYTUCYJNOŚCI orzeczenia Orzecznika ZUS i Komisji ZUS dlatego, że jako będacy na "garnuszk" ZUS nie są bezstronni. Dowód niebezzstroności: róznica w sentencji ich orzeczeń a opinią biegłego sądowego.
   Napisz też, że prosisz o PRZYSPIESZENIE PROCEDOWANIA bo masz trudną sytuację przez zatrzymanie świadczenia. Sąd zareaguje gdyż widział będzie w tle zagrożenie Strasburgiem, gdzie przecież rzeczywiście będzie można wystąpić, niezależnie od wyników. Jak nie poprosisz o przyspieszenie utrudnisz sobie taką możliwość.
    ps. moim zdaniem przydałby się temat sądów z ZUS-em na tablicy, gdyż dotychczas sprawy orzeczeń i sądów są rozrzucone w róznych wątkach.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-26 11:19
Piszesz >Napisz też, że prosisz o PRZYSPIESZENIE PROCEDOWANIA bo masz trudną sytuację przez zatrzymanie świadczenia. Sąd zareaguje gdyż widział będzie w tle zagrożenie Strasburgiem, gdzie przecież rzeczywiście będzie można wystąpić, niezależnie od wyników. Jak nie poprosisz o przyspieszenie utrudnisz sobie taką możliwość.

1.Ja bym tu miał inne zdanie KK i KC czy inne polskie prawo nie przewiduje  takiej procedury.. Procedury na przyspieszenie  ..
Można skarżyć tak zwaną bezczynność. sądu  w osobnym postępowaniu.. .   Zgodnie  z KPA i KPC czy KC .
2 Strasburg  wtedy jest osiągalny po zakończeniu całego procesu i wydania werdyktu . Taki wyrok który  został wydany przez sąd po latach postępowania procesowe podlega   dopiero zaskarżeniu..
Mówieni o Strasburgu   na tym etapie procedowania sądowego jet nieporozumieniem..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor marcelineczka Dodany 2010-03-26 16:10
   Pisać możesz co chcesz i składać w sądzie w oczekiwaniu na rozprawę. Liczą się efekty nawet te z podtekstu. Własnie dlatego, że polskie prawo nie przewiduje procedury na przyspieszenie. Nie słuchajcie Godunowa - piszcie do sądu prośby o przyspieszenie przecież dzieje się Wam krzywda z powodu przewlekłości - to jest prawda! Pisząc grzecznie i uprzejmie napewno nie zaszkodzicie sobie a prawdy nie ukrywajcie.
    Godunow czytaj uważnie - nie mówię przecież o skarżeniu do Strasburga w trakcie procesu. To co Ty mówisz o nieporozumieniu? Przeproś mnie.
    Twoje zdanie Twoim zdaniem a życie, życiem - warto, żeby na pewno wszystko było w sądzie na piśmie przed każdą rozprawą; właśnie po to, żeby minimalizować ewentualne niezgrabności powodowane stresem na rozprawie.
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-03-26 21:38
proszę napisz czy pismo do sądu musi być tzw.urzędowe czy mogę go napisać normalnie własmymi słowami.Je.sli jest jakiś wzór to proszę prześlij.W moim otoczeniu co najmniej8 osób zrezygnowało po kilku miesiącach z walki o swoje tylko dlatego iż brakuje kogoś kto mógłby im pomóc i doradzić.Gdy widzę jak perfidnie obchodzi się z nami zus to właśnie mam olbrzymią chęć na Strasburg, myślę że ustawa daje niejednoznaczne zapisy i dlatego zus robi z nami co tylko chce,liczą na to że większość z uzdrowionych podda się z tego prostego względu iż nie znamy ustaw i nie mylą się.Masz rację musimy wzajemnie pomagać sobie w tej trudnej walce.Myślę że wszystkie opinie i rady na tym forum są cenne,szkoda że dopiero niedawno odkryłam że istnieje takie forum byłoby nam łatwiej.a tak mąż jest kłębkiem nerwów nafaszerowanym lekami i w tej chwili to już uzależnionym od nich.
Nadrzędny - Autor marcelineczka Dodany 2010-03-28 15:51
Nana, masz rację rzeczywiście ZUS wygrywa najwięcej kosztem chorych ubogich. Trzeba opracować najlepszy wzór skargi i odwołania. Mam nadzieję, że znajdę na to czas a forumowicze dobrze znający prawo jak np. Godunow, pomogą, uzupełnią, zmienią; więc dopracowane będzie coś tak fajnego, że zagrożona zostanie krzywdząca passa ZUS.
   Każde wystąpienie do sądu ma swoje reguły. W Twoim wypadku gdzie piszesz, że biegły wypowiedział się na Twoją korzyść uważam, że najlepiej postąpić nieformalnie: zwykłe pismo do sądu, własnymi słowami z podaniem sygnatury akt. Krótkie, grzeczne, bez emocji, że zwracasz się z uprzejmą prośbą o - jeśli to możliwe, przyspieszenie procedowania bo masz trudną sytuację finansową i z każdym dniem gorzej. Jak będzie grzecznie, krótko i niefachowo sądu nie urazisz. Nawet jak nic nie zyskasz to kiedyś może mieć znaczenie, że takie coś było.
     W tym miejscu prosiłbym Godunowa o współpracę bo jest kompetentny, ma wiedzę, doświadczenie a chodzi o wspólne dobro cierpiących.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-28 18:55
Piszesz

>W tym miejscu prosiłbym Godunowa o współpracę bo jest kompetentny, ma wiedzę, doświadczenie a chodzi o wspólne dobro cierpiących.


Nie jesetem zawodowym prawnikiem  życie  mnie zmusiło  wziąć sprawy w własne ręce..  Ale takich  co pomagają i dysponują  wiedza prawnicza  tych osób jest więcej. np  panie o nicku okularnica boginka  etc. Które to Panie  pozdrawiam  serdeczne..  Na pewno ja i te  wspomniane panie i nie tylko one czy oni w miarę możliwości czasowych   prawnych pomogą  potrzebującym
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-03-28 19:11
nana  pisze

>proszę napisz czy pismo do sądu musi być tzw.urzędowe


Nano napisz co chcesz zrobić  .. i co w tym piśmie zapytać  pomógł zredagować  na pvr lu b ba forum ..
ogólnym.. wzorów procesowych jest całe multum

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-05-12 21:06
Witam wszystkich w końcu doczekaliśmy się rozprawy w sądzie termin na 25 maja.Mam teraz jednak wątpliwości  otóż po zasiłku dla bezrobotnych mąż nie miał żadnych innych dochodów .Po kolejnych wizytach w urzędzie gminy wójt dał mężowi pracę na 5 miesięcy prace interwencyjne ,nie było innej możliwości jako że cały czas bierze leki  wydatki nas pogrążały.Pracuje drugi miesiąc,teraz nie wiem czy na rozprawie ma powiedzieć iż pracuje.Obawiam się iż zus może wykorzystać ten fakt przeciwko nam.Do tej pory mąż nie pracował ponieważ zawsze miał całkowitą niezdolność do pracy ,opinie trzech kolejnych biegłych lekarzy specjalistów są na naszą korzyść.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-14 09:08
Pytasz

>Pracuje drugi miesiąc,teraz nie wiem czy na rozprawie ma powiedzieć iż pracuje.


ZUS powinien wiedzieć bez pytania niejako..  czy mąż pracuje. Wójt musi wnosić opłaty  zusowskie...i powinni  o tym wiedzieć.. A może sąd nie zapyta..
Nadrzędny - Autor nana Dodany 2010-05-25 21:36
Witam dzisiaj po 19 m-cach w sądzie pracy odbyła się sprawa o przywrócenie renty,sąd uznał iż męzowi należy się renta i wnioskował o przyznanie stałej renty z wyrównamiem za okres od dnia orzecznia.Wiem że wyrok jeszcze nie jest prawomocny ale chcę powiedzieć że nadal będę walczyć, ponieważ oni tylko czekają na to abyśmy sami rezygnowali z praw które nam się należą.Proszę powiedzieć ile się czeka na uprawomocnienie wyroku.życzę wszystkim którzy oczekują na sprawy w sądzie dużo wytrwałości,wiem że jest ciężko przetrwać to wszystko ale nie poddawajmy się dopóki mamy cień szansy na zmiany .Pozdrawiam
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-05-27 11:44
Pytasz

>Proszę powiedzieć ile się czeka na uprawomocnienie wyroku.


To zależy..

1. Masz wyrok  do 14dni od doręczenia  wyroku   masz czas na wniosek o uzasadnianie wyroku..
2. Od  otrzymania  uzasadnienia 14 dni wyrok się uprawomocnia..
W zasadzie ten czas trwa od 21 do 30 dni..
Należy jednak zajrzeć zawsze  na pouczenie i tam pisze w jakim czasie można złożyć apelację  na wyrok lub zażalenie  no postanowienie .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / jak długo jeszcze mamy czekać (10237 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill