www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Witam proszę o poradę w sprawie odwołania od orzeczenia (4335 - wyświetleń)
- Autor Arek Pol Dodany 2010-05-11 15:45
Witam Serdecznie Wszystkich
Na początku chciałem opisać sytuację związaną z odwołaniem od orzeczenia o niepełnosprawności, mianowicie :
Nasz syn od 3 roku życia jest chory na dystrofię mięśniową typu Beckera , dowiedzieliśmy się o chorobie około 5 miesięcy temu , syn miał badania genetyczne wykonane w Warszawie oraz wszelkie badania wykonane w szpitalu w miejscu zamieszkania , byliśmy także  z synem w Warszawie w Klinice Neurologicznej CSK AM celem potwierdzenia oraz ponownego zbadania syna , diagnoza została potwierdzona w 100% .
Po zebraniu wszelkich wypisów szpitalnych oraz całej dokumentacji choroby złożyliśmy wniosek do OPS o przyznanie niepełnosprawności , oczywiście zostaliśmy wezwani na komisję lekarską na której orzecznikiem lekarskim była pani doktor pediatra ( czy na takiej komisji nie powinien być lekarz specjalista ?? neurolog ?? ) , która nawet nie zerknęła w dokumentację lekarską tylko kazała synowi pokazać nogi po czym komisja się zakończyła trwała raptem może około 5 minut . po odczekaniu około 8 dni dostaliśmy orzeczenie przyznane o niepełnosprawności w którym brzmi :
symbol przyczyny niepełnosprawności 11-I 05-R ( czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi co oznaczają te symbole ?? ) , orzeczenie wydane już do 2018 roku , lecz w podpunkcie .7) konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji - nie wymaga zaś w podpunkcie .8)konieczność stałego współudziału na co dzień opiekuna w procesie jego leczenia,rehabilitacji i edukacji - wymaga .
Stan na dzień dzisiejszy syna jest na razie jeszcze dobry tzn.są już problemy z dojściem do szkoły , dłuższe spacery odpadają , wchodzenie po schodach są też dni w których syn nie jest w stanie wstać z łóżka , syn ma częste przykurcze mięśni . W związku z tym niestety żona musiała zrezygnować drugi raz z pracy , częste zwolnienia z powodu syna nie podobały się pracodawcy .
Postanowiliśmy się z żoną odwołać od orzeczenia w związku z pkt . 7 oraz symbolami przyczyny niepełnosprawności . Otrzymaliśmy wezwanie z Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie Śląskim  celem ponownej komisji .
Moje pytanie brzmi czy lub jaka jest szansa na zmianę orzeczenia ?? jeżeli orzeczenie nie zostanie zmienione co można jeszcze zrobić ??

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

Ps.
Jesteśmy z woj.Śląskiego z Chorzowa .
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-05-11 17:09
sprawa jest indywidualna, odpisałam na priv
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-05-12 14:21
Szanowny Panie
Symbole o których Pan pisze, oznaczają:
05R - niepełnosprawność narządu ruchu
11I - schorzenia inne.

Jeśli przedstawicie Państwo dokumentację, która wskazywałaby na większe ubytki w stanie zdrowia syna, wówczas jest szansa na zmianę decyzji. Jeśli komisja wojewódzka nie zmieni decyzji, to możecie się Państwo odwołać do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.
Nadrzędny - Autor Arek Pol Dodany 2010-05-27 18:48
witam a czy jest ktos w stanie mi napisac ile sie czeka na taka decyzje z odwolania ?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-05-28 17:32
W zasadzie powinna być do 30 dni . Ale  w praktyce bywa to różnie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Witam proszę o poradę w sprawie odwołania od orzeczenia (4335 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill