www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Rodzice Dzieci Autystycznych (130718 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor kajas Dodany 2008-08-24 15:42 Zmieniony 2008-08-24 15:46
witam serdecznie !!!
Jestem młoda matka i wychowuje dwoch synów. Starszy (5 lat) ma wystepowanie cech autystycznych a młodszy (3 lata) autyzm.
Zapraszam wszystkich rodzicow do wymiany doswiadczen.
pytajcie śmiało !
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-06 20:50
Witaj mam córkę autystyczną ma 11 lat.
Śmiało możesz pisać do mnie maile lub kontaktować się na gg.
Nadrzędny - Autor monika tuszkiewicz Dodany 2008-09-15 12:26
cześć jestem  mamą autystyczne bliżniaków  8 lat mają.jak u ciebie było z diagnozą?czy twoja córeczka ma silny autyzm? pozdrawiam
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-09-15 13:20
Nie wiem co rozumieć pod silnym autyzmem.?

Zdiagnozowałam Ole jak miała 2 lata i cały czas idzie do przodu.
Zaczęła mówić w  wieku 5 lat, ale i zaraz miała bogate słownictwo.
Szybko się uczy książkowych rzeczy np. powie Ci z czego zbudowane jest ucho, ale
społeczne sprawy leżą np. nie powie że ucho boli. Nie poprawni spodni które jej opadną (bo nie zauważa tego) ale zwróci Ci uwagę że w wyrazie jest błąd ortograficzny.

Ubiera się z pomocą moją. Wszystko musi być uporządkowane np. najpierw sklep, potem babcia - nie moge po drodze wstąpić np. do piekarni, bo nie było tego w planie i jest awantura lub histeria.

Ola jest można powiedzieć zdolna, ale cóż z tego jak jest opóźniona w sprawach społecznych.
Nadrzędny Autor Mariola NP Dodany 2012-09-10 15:29
Witam Moniko, mam na imie Mariola moge pomoc w opiece przy dzieciach z autyzmem. Jezeli jestes zainteresowana to napisz do mnie na adres mariola.nirdehammar.pietrow@telia.com
Nadrzędny - Autor neska30 Dodany 2008-10-22 10:05 Zmieniony 2008-10-22 10:11
hej kajas:)
wychowuję 3 letniego autystyka.Chętnię nawiążę kontakt na priv. Odezwij się , jeśli masz chwilkę.Podaję maila : neska30@autograf.pl.Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor kajas Dodany 2009-08-28 13:42 Zmieniony 2009-08-28 13:45
witam serdecznie ! dawno tu niebyłam (aż rok) i zobaczylam wszystkie te posty zapraszam na nk http://nasza-klasa.pl/profile/22582894 lub na nasza stronkę www.otostrona.pl/bracia-sieliccy lub na GG: 137 337 58 POZDRAWIAM ;-)
Nadrzędny - Autor wiola40 Dodany 2012-07-18 16:21
Witam mam 4 letniego synka autystyka .Podaje maila,chcialabym nawiazac kontakty z rodzinami dzieci autystycznych.wiolettakledzik2@wp.pl.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor szafirowy Dodany 2012-08-05 12:39
Witam.Jestem mama 17letniego chlopca ktory jest autystykiem,,mam nadzieje nawiazac kontakty z rodzicami ktorzy rowniez wychowuja dzieci autystyczne.  Moze dowiem sie czegos interesujacego,co jest wazne. Z pozdrowieniami .agata1822@gmail.com
Nadrzędny Autor Mariola NP Dodany 2012-09-10 15:04
Witam Wiola 40. Mam na imie Mariola, szukam kontaktu z osobami, ktore potrzebuja pomocy przy dzieciach z autyzmem. Jezeli jestes zainteresowana to odezwij sie na ades e- mail mariola.nirdehammar.pietrow@telia.com
Nadrzędny Autor wrobelek0113 Dodany 2013-02-27 13:11
Witam! Mój synek w tym roku skończy 5 lat ma cechy autyzmu i zespół westa które mają podobne objawy i większość ich się pokrywa. Mam w planach zdiagnozować je bardziej dokładnie poprzez badania sensoryczne.Teraz zrobiłam mu posiew w kierunku candidy.Czekam na wyniki. Mój e-mail wrobelek0113@wp.pl Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor aga28pl-79 Dodany 2009-12-03 23:57
Czesc. Ja tez jestem mama rownierz dwoch synow , 7 (starszy) i 2,5 (mlodszy). Wasnie niedawno uslyszalam diagnoze u mlodszego syna autyzm.Jest to dla mnie duzy szok , choc od jakiegos czasu podejrzewalismy z mezem ta chorobe u oliwiera bo tak ma na imie mdotszy syn.Wykryto u niego grzyb candide albicans,wiem o diecie w takim przypadku i mniej wiecej sie orietuje co mam dawac mu do jedzenia ale kopletnie nie wim jak sobie radzic w swerze psichicznej oliwiera. Konkretnie nie wiem co go uczyc ,jakie bodzce intelektualne mu serwowac.Wykupilabym mu wszystkie zabawki pobudzajace ruchowo i intelektualnie ,ale jak ich uzywac zeby go zachecic do zabawy nimi.Ogolnie syn sie zatrzymal na etapie 1,5rocznego malucha. Czytalam duzo jaka moze byc przycyna(szczepinki,grzyb,antybiotykoterapia).Wydaje mi sie ze poniekad te trzy przyczyny zabraly mi dziecko.Mam taki gniew ze chcialabym sadzic lekarza ktory do tego doprowadzil koncen farmakologiczny za szczepinke MMRII ktora tez powoduje autyzm przewazie u chlopcow.Na szczescie starszego syna nie szczepilam na odre swinke i rurzyczke,pewni terz byloby z nim cos nie tak.
Nadrzędny - Autor nejreza Dodany 2010-03-21 21:39
Cześć jestem ojcem dwóch dorosłych synów z autyzmem. Sporo doświadczeń (synowie mają 26 i 21 lat).
Doświadczenia spisane w piśmie "Dziecko Autystyczne" artykuł pt "Pokonać Autyzm". Zainteresowanym prześlę artykuł. Proszę o maile ,pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor dodolotka Dodany 2011-10-17 22:13
jestem zainteresowana artykulem.Mam syna z autyzmen Kannera.Syn ma 8 Lat nie möwi tylko wymachuje caly czas sznureczkami.Milo gdybym uzyskala odpowiedz.
Nadrzędny Autor Mariola NP Dodany 2012-09-10 14:59
Witam,
Mam na imie Mariola to bardzo trudne wychowywac chore dziecko. Jezeli potrzebujesz pomocy to napisz do mnie na adres e-mail mariola.nirdehammar.pietrow@telia.com
Nadrzędny Autor wiola40 Dodany 2012-07-18 16:24 Zmieniony 2012-07-18 16:30
Witam jestem zainteresowana artykulem  mam syna w wieku 4lat ,w zeszlym roku zdiagnozowano u niego autyzm,nie bardzo sobie radze,przeraza mnie to.wiolettakledzik2@wp.pl
Nadrzędny Autor Beezon Dodany 2021-08-29 15:53
Dzień dobry!
Mam syna 17-letniego autyste- przechodzi okres dojrzewania, a my wkrótce chyba przejdziemy załamanie nerwowe. Dostaje takich nagłych ataków szału, w tym tygodniu stłukł nam chyba juz z 10 talerzy i zbij szyby w 5-ciu drzwiach. Był juz raz w szpitalu, ale to pomyłka-tam nie leczą. Czy, o ile Pan przertwał okres dojrzewania, mogłby sie Pan podzielic jakimiś przemysliwaniami, doswiadczeniem, radami?

Pozdrawiam, Maciej
Nadrzędny Autor tasia73 Dodany 2010-03-31 16:31
Witam Panią serdecznie jestem studentką III roku pracy socjalnej i w tym roku piszę prace licencjacką czy zechciałaby Pani udzielić mi odpowiedzi na kilka pytań dotyczących mojej pracy gdyż piszę o reakcji rodziny na niepełnosprawność dziecka??proszę o odpowiedź!podałabym nr gg jeśli by Pani się zgodziła?pozdrawiam
Nadrzędny - Autor DAGA12 Dodany 2010-07-12 10:39
WITAM mam synka 4 letniego u ktorego zdignozowano autyzm . Potrzebuje on terapi indiwidualnej.Jednak zadna instytujca ( mops czy pefron ) nie chce pomuc w dofinansowaniu takiego terapelty twierdzac ,ze nie maja na to funduszy . Zastanawiam sie czemu tak jest , nie jestem w stanie sama zaplacic za takiego terapelte wiec co to znaczy ze moj synek ma zostac bez pomocy . Przepraszam ze ak pisze ale np naszmops dla takich ,ktorzy lubia sobie (wiecie o co chodzi ) maja kase bo on jest chory . Nie wiem moze w wiekszych miastach jest innaczej ,bardziej dba sie o takie dzieci ,ale dotej pory gdzie ni poszlam to slyszalam to samo ,nie ma funduszy . Moze poradzicie mi co powinnam zrobic gdzie udac sie o pomoc pozdrawiam wszystkich
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-12 11:00
idź pod kościół
Nadrzędny - Autor DAGA12 Dodany 2010-07-12 11:19
witam pania . wydaje sie to pani smieszne bo mi nie
Nadrzędny Autor ANIA76 Dodany 2010-08-11 08:30
PRZEZ ROK NIE MIAŁAM NIC OD GOPSU ,BO TŁUMACZYLI ŻE NIE MAJĄ FUNDUSZY I OSOBY ,ALE JAK ICH SIĘ NACHODZI  TO WSZYSTKO SIĘ ZNAJDUJE
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2010-07-12 11:50
Proponuję skontaktuj się telefonicznie z Synapsis http://www.synapsis.waw.pl/ i ich poproś by Ci pomogli napisać pismo do OSP w sprawie specjalistycznych Usług Opiekuńczych - takowe usługi można uzyskać. Możesz zwrócić się do Poradni Psychologiczno Pedagogicznej o wydanie  orzeczenia o potrzebie wczesnej interwencji - w Synapsis zapewne dostaniesz wskazówki co gdzie załatwić.
Poszukaj na swoim terenie Stowarzyszenia działającego na rzecz osób niepełnosprawnych czy autystycznych, np. Oddział Krajowego Towarzystwa autyzmu.

powodzenia.
Nadrzędny - Autor DAGA12 Dodany 2010-07-12 12:01
DZIEKUJE BARDZO ZA TE CENNE INFORMACJE . POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-12 13:10
może i jest śmieszne może nie jedno jest pewne nie wystarczy tylko pytać o środki ale trzeba samemu też coś robić np pisać do sponsorów
Nadrzędny - Autor DAGA12 Dodany 2010-07-12 13:41
A Pani mysli ze nie robie pisalam do fundacji tvn ,jednak w tym roku nie maja funduszy na dzieci z autyzmem ,myslalam zby napisac do fundacji polsat . Mysli pani ze jest tak milo jak czlowieka nie stac na pomoc sfojemu dziecku ,nie wiem czy ogladala Pani ostatnio wiadomosci na polsacie . Mowili o takich dzieciach, nfz , nie chce pomagac bo uwazaja ze to nie jest ptrzebne ,spisuja takie dzieci na strart . a Pani ma dziecko z autyzmem
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-12 13:44
znam ludzi z autyzmem sama jestem niepełnosprawna tyle że ruchowo nie ma co się użalać tylko wziąć sprawy w swoje rence
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-07-12 14:47
Barbaro chyba nie takich rad oczekują tutaj piszące osoby.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-12 16:12
może i nie takich ale wkurza mnie jak tylko narzekania słysze a nic po za tym
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-07-12 16:16
Czasami człowiek jest już tak wyczerpany swoją walką z przeciwnościami , że musi się gdzieś wygadać, szukać zrozumienia i porady. Tutaj jest miejsce dla rodziców i myślę, że oni doskonale się rozumieją. Lepiej im w tym nie przeszkadzać.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-12 16:18
syty głodnego ngdy nie zrozumie
Nadrzędny - Autor DAGA12 Dodany 2010-07-12 19:11
Ja sie ni uzalam bo to nic nie dam poprostu chcialam nawiazac kontakt i dowiedziec sie kilku zeczy od rodzicow ktorzy maj dzieci z autyzmem ,gdzie znalezli dobrego terapelte . M ieszkam na wsi i mimo ze mamy xxi wiek ,co niektorzy mysla jak z epoki kamiennej
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-12 19:46
i piszą też wstyd żeby takie błędy robić
Nadrzędny Autor DAGA12 Dodany 2010-07-12 20:05
jezel chodzi o moj pisanie mam posuta klawiat
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-12 20:22
Baśka zamilcz. Jak ci nie wstyd. Sama masz pomoc a innych odpychasz. Też robisz błędy nie tylko w stylistyce.

daga12 nie przejmuj się ....
Nadrzędny Autor DAGA12 Dodany 2010-07-13 11:29
Dzieki za wsparcie ,myslalam ,ze na takim forum mozna sie wygadac i nikt nikomu bledu nie wypomina , najpierw krytyka ze sie uzalam ,a teraz ze robie bledy. A wydaje mi sie ,ze tu dzieci sa wazniejsze niz bledy i jak im pomoc
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-07-13 13:55
Daga12 masz racje błędy są mniej tu widoczne, ale jak na każdym forum znajdzie się ktoś kto nie zrozumie drugiego i troski o dzieci tylko odpowiada uszczypliwie. takie odpowiedzi puszczaj mimo uszu(oczu).
W tym wątku co piszesz jest ok i może ktoś się znajdzie z takimi samymi problemami jakie ty masz i odpowie Ci. Wiem że w Warszawie jest terapeutka i Kraków też posiada osobę leczącą tę chorobę ale o tym słyszałam od innych. jak będę miała namiary napewno ci odpiszę.. Prawdopodobnie po wakacjach. A może spytaj w Poradni Polskiego Związku Głuchych u logopedy czy surdologopedy. Tam też mają i psychologów.
Pozdrawiam cieplutko :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-07-13 14:58
mam pomoc od was po zbóju
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-07-13 14:24
Wiesz co, mądra Baśka...
Czy Tobie ktoś zarzucał bezczelność i bezradność, kiedy użalałaś się (w wielu zresztą wątkach) na bóle "krzyża"??? Po co to robiłaś? Żeby uzyskać poradę internetową??? Mnie się to wydawało głupie, bo jak obcy, niekompetentni ludzie mogą komuś pomóc w diagnozowaniu a tym bardziej leczeniu - ale naiwnych nie sieją. Myślałam sobie: "a co mnie to". Ale widzę, że tylko sobie zawłaszczyłaś prawo do proszenia o poradę. Pięknie.
Szkoda też, że nie rozumiesz nawet słów przez samą siebie wypowiadanych. "Nie zrozumie syty głodnego" - ano nie. Tylko że autorka wątku właśnie liczyła, że niepełnosprawnych kłopot innego niepełnosprwnego przyswoi nieco łatwiej niż zupełnie zdrowy. Ale Ty znowu jesteś najlepszym przykładem tego, że niepełnosprawność na pewno z nikogo nie czyni człowieka ani milszego, ani życzliwszego.

Dziewczyno, ogarnij się. Nawet moherowy beret nie tłumaczy takiego zachowania.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-13 14:56
ja pytam o rade ale nie dostaje raczej konkretnych i slutecznych a szkoda
zobacz jakie błędy robi ta kobieta nie mówie o stylistyce a o gramatyce nie wstyd to
dziecko wiedziała jak zrobić a słowa po polsku poprawnie nie umie napisać żenada
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-07-13 15:08
Oj,oj,co ja tu czytam.Barbara-nie każdy skończył studia,tak jak Ty.Ja skończyłem 3 kl.podstawówki i raczej mało robię błędów,chociaż mi się to często zdarza,tak jak wielu osobom na tym forum-nawet bardzo wykształconym.Ludzie tu oczekują porady i informacji,a nie krytyki ortografii,czy pisowni.Czy inaczej przeczytasz słowo-''król'',a''krul'',chyba tak samo-tylko,to pisane przez ''u'' trochę brzydko wygląda.:-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2010-07-13 15:12
Basiu,a co potrzebujesz,to Ci wyślę przez łącza internetowe,żeby było szybciej.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2010-07-13 15:11
Nie mieszam się do kłótni, ani do wątków mnie nie dotyczących. Ale to, co wypisujesz Barbaro, to jest właśnie żenada i brak nie tylko wyobraźni czy dobrego wychowania ale brak sumienia. Jak możesz coś tak okrutnego pisać jako katoliczka (sama piszesz jak często chodzisz do kościoła). Zapomniałaś, że grzeszymy myślą, mową i uczynkiem? A jeśli kogoś dotknęłaś do żywego? Co to znaczy "wiedziała jak dziecko zrobić"? Sama nie potrafisz, a może nikt takiej zgryźliwej baby nie chce? Opanuj się kobieto, bo nic nie potrafisz, tylko komuś łatki przypinać. W przypadku, gdybyś chciała mi "nawtykać", to nie czytam odpowiedzi.Pa
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-07-13 15:14
Brawo!: kryształek
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-13 15:34
siwek narazie niczego nie potrzebuje jak będę potrzebowała dam znać z góry dziękuje :-)

do kryształka
wiare straciłam , studiów nie mam ,chłopa nie szukam
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-07-13 15:53
Basiu,żałuj-chłop,to zawsze chłop.Do sklepu go wyślesz,zawsze coś naprawi w domu(np. kran),albo zepsuje i będziesz miała na kogo krzyczeć i się wyżywać.Kawę Ci rano do łóżka poda, a jak się postarasz,to może i kolację i śniadanie.:-)))))))))))))))),a może Cię na rękach będzie nosił -raz na policję,a drugi raz na pogotowie :-) To tylko żart
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-13 16:11
fajnie byłoby mieć takiego mężczyznę u boku ale bywają różni wolę nie ryzykować
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-07-13 16:14
Tu jest wątek dla rodziców. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-13 16:15
potrafie czytać ale odpisywałam siwkowi
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-07-13 16:21
PRZEJDZMY DO KAWIARENKI-NIE DENERWUJMY MAM,ONE I TAK MAJĄ WIELE PROBLEMÓW.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Rodzice Dzieci Autystycznych (130718 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill