www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Ból (22287 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Malwa Dodany 2008-04-28 09:42
Proszę o radę,bo u lekarzy nie znalazłam pomocy-jak radzicie sobie z bólem.Pomóżcie mi proszę,mam potworne bóle głowy-promieniuja od kregosłupa-  czasem daja się usmierzyc,ale są dni ,kiedy juz nie wytrzymuje z bólu,skomlę gdzieś w kącie,bo domownicy krzyczą-nic ci to nie pomoże,!Ja wiem że nie pomoże ,ale czy kazdy tak bohatersko ból znosi bez jęku?Umiarkowany-można wytrzymać-ale czasem jest naprawdę nie do zniesienia-co wtedy?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-28 10:17
IDŹ DO NEUROLOGA NIECH ZROBI BADANIA A ZDOMOWYCH SPOSOBÓW TO POLECAM ZIMNE OKŁADY
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-04-28 10:24
Malwa jeżeli dobrze zrozumiałam, to lekarze wykluczyli chorobę. Znam kogoś w podobnej sytuacji. Ta osoba ratuje się silnymi lekami przepisanymi przez lekarza. Z początku tej osobie pomagało przykładanie bardzo zimnych wręcz lodowatych kompresów. Wiem, że istnieją ośrodki leczenia bólu. Ojcowie Bonifratrzy również mogą pomóc. Oni mają różne ziołowe mieszanki. Kontakt znajdziesz w internecie.
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-04-28 11:12
Malwa,udałabym się jak najszybciej do Poradni Leczenia Bólu.Jesli neurolodzy i inni lekarze nie znalezli przyczyny,tyam przynajmniej Ci pomogą skutecznie go leczyć.zarzadaj skierowania do niej.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-04-28 13:18
Od lat jestem pod "opieką "m.in.neurologa,wmawiali mi na poczatku że to migrenowe /owszem takie też bywały/, sugerowałam że ból promieniuje z kręgosłupa szyjnego, nieee- 2 razy tomograf głowy bez kontrastu,ze 20 prześwietleń głowy -tak w sumie z kilkunastu lat oczywiście, wreszcie okazało sie,że mam dyskopatie kregów szyjnych,ale błagania o rezonans nie pomogły - ciagle prochy z rodz.niesteroidowych leków p.zap.w tym Wioxx,bóle kregosłupa i kości postępowały,wykręcanie i wywichniecia palców rąk,nareszcie prześwietlenie kregosłupa - jest w tragicznym stanie,pokrzywiony,osteofity,rotacyjne przemieszczenia i.t.d.,duzo tego. Cały organizm przez nieodpowiednie lecznie,fatalna rechabilitację/to juz mój pech/ kompletnie wyniszczony,teraz juz nie wiadomo co i jak i co najpierw leczyć.Jak ma pomóc na jedno,to na drugie szkodzi.
Dziwne,nigdy nikt nie chciał mnie skierować do POradni Leczenia Bólu,boć przecież tam chyba w bólu pomagaja, a nie usunieciu przyczyny,a do tego tez potrzebny komplet badań=nie umiałam juz sobie z tym poradzić,nikt nie pomógł.
A okłady zimne - w moim przypadku zawodzą,wrażliwość na zimno,czasem kompres z amolu,ale też z miernym skutkiem.
Ide jeszcze jutro do neurologa,idę-póki jeszcze mogę,bo od 2 lat skarżyłam sie na mrowienie w nogach,postukała młoteczkiem-okey.
Teraz mam już problemy z chodzeniem,rano-jestem zupełnie sztywna ,obolała,póżniej powolutku ale nie za wiele-marne widoki.Już mi wszystko  jedno,
tylko tego bólu nie wytrzymuję.żeby oszczędzic żołądek poprosiłam o plastry Durogesic -chociaz raz na jakiś czas,ja juz pisałam o tym,niestety-mnie nie przysługują,mogę umrzeć z bólu i ogólnego wyniszczenia,ale nikt sie nie zlituje.Kochane moje - dziś to już apogeum rozpaczy,miewam doły,jakoś sie wygrzebywałam,bywały dni lepsze- a teraz ,..ten koszmar zdaje się nie mieć końca.
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-04-28 22:18
Bardzo Ci współczję,ale Malwo nie poddawaj się.Jesli neurolog nie zechce ci dać skierowania do Poradni,to poproś rodzinnego.Napisz jak i co udało sie załatwic.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-04-29 11:39
Witaj! No i totalna klapa,żadnego skierowania,o rezonansie nawet marzyc nie ma co,rotacje w kęgosłupie to ma prawie każdy,kolejne prochy-Nimesil i Mydocalm,bo Sirdaludu nie chciałam.Prosze o środek na bóle głowy - to podobno ma pomóc Nimesil-tyle lat go juz mam i nigdy nie pomógł.
P.Doktor - a te straszne zawroty,co robić ?--"to nic takiego".
Nie moge się położyć,nie moge chodzić,nie moge wykonac najprostszych czynności w domu - to nic takiego. BÓL?  "Jak pani bedzie przyjmowac środki p.bólowe to głowa   jeszcze gorzej bedzie boleć "
Skierowanie na Tens - miejsca dopiero w lipcu.Gimnastyka-w czerwcu.
Cała rozmowa sprowadziła sie do przepychanki słownej,na koniec- co pani chce w tym wieku?[lekarka b.młoda]
Na forum neurologicznym pisały mi dziewczyny,że taki wynik z prześwietlenia - to jak nic ,najpierw rezonans i szykować się na operacje,bo inaczej
bezwład kończyn.
CZARNA ROZPACZ.
Pojdę jeszcze do rodzinnego jak mi radzisz Konkretna-problem w tym,że ja nie podniosę głosu,nie potrafie o nic zawalczyć,wypaliłam się walcząc o swoje dzieci,bo praktycznie sama chowałam,a los nie oszczędzał,coroby,wypadki...........
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-04-29 11:50
Musisz isc prywatnie do lekarza,zobaczysz,co Ci powie.Niestety,sa lekarze,ktorzy w gabinecie prywatnym sa zupelnie innymi ludzmi,wtedy nie ma rzeczy niemozliwych,wszystko jest do zrobienia.Ciocia miala 2 lata na operacje czekac,a po wizycie prywatnej czas ten skrocil sie do 3 miesiecy-to jest jakas roznica.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-04-29 12:05
nie zgodzę się ztym że za pieniądze leczą lepiej,ja nigdy nie dałam bo mnie na to nie stac,MALWO może neurolog ale ja postawiłabym na kręgosłup i migrenę a czy sprawdzałaś jakie masz ciśnienie bóle głowy również mogąbyc od wysokiego ciś. aWIXU nie radzę brac ponieważ jest wycofany ze względu na duże powikłania .pozdrawiam
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-04-29 12:12
Ja nie mowie o dawaniu lapowek,tylko placeniu za wizyte w prywatnym gabinecie.
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-04-29 12:34
też nie myślałam o tym ,sorry,chodzę do publicznej służby
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-04-29 21:13
Renatko,miałam niskie ciśnienie,teraz w normie,rano -zwykle wyższe tzn.mniej więcej 120/80,im większy ból-tym wyższe ciśnienie,ta zależność w ciągu dnia się sprawdza,ale nie przekracza granic.
O Vioxie wspomniałam ,choć dostałam tylko 3 tabl.na probę/też nie pomogły/,bo czytałam jaka afera wynikła z tym lekiem w Stanach.
A jeśli chodzi o pieniądze- to w szpitalu dosłownie w oczy się rzucało,która na jakich warunkach była.
Strasznie się rozpisałam,wieczorem zawsze jakos lepiej sie czuję,co nie znaczy-dobrze,ręce dretwieją,dlatego tak mozolnie piszę.
Pozdrawiam serdecznie,dziękuję za wszystkie rady i słowa otuchy.Dobranoc.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-04-29 21:02
Dobrosia,masz świętą racje,już nieraz sie przekonałam ,że lekarz-gbur w przychodni,w gabinecie prywatnym - anioł.
Tutaj jest zreszta taki specyficzny grajdoł,całe klany rodzinne,jak mama,tata lekarz to i dzieci choćby nie wiem co - zostają lekarzami,
a co ciekawe w błyskawicznym tempie robią specjalizację.Kto takich układow nie ma - całe lata upłyną zanim sie przebije.To tak na marginesie.
Mam ogromny żal do tut.lekarzy,np.jesli poszłam do szpitala ze skierowaniem z przychodni - przechodziłam piekło,jeśli wcześniej byłam w gabinecie
prywatnym-zupełnie inne traktowanie ,i znieczulenia były, i inna opieka.
Natomiast z rechabilitacją to też sprawa beznadziejna,albo duże pieniądze i prywatnie ,albo czekać miesiacami,może za łapówkę załatwiają szybsze terminy-ale ja tak nie umiem,uważam że to upokarzające dla obydwu stron.Nie mam też przekonania co do skuteczności przy takich zmianach,to musiałby zlecić naprawdę mądry lekarz , a i rechabilitant powinien stosować zabiegi po zapoznaniu się z wynikami badań,znać przeciwskazania itd.
Tak być powinno,a jakie są realia?
Wiem na pewno,bo już z wieloma osobami rozmawiałam opisując wyniki rtg,objawy-że powinnam zrobić rezonans,tymczasem wszyscy lekarze jakby się umówili-nie i już.Na prywatny nie stac mnie naprawdę.
Nie mam tu z ludzmi kontaktów,ale muszę gdzieś poszperać w adresach i znależć dobrego lekarza.Wolę wiedzieć co mnie czeka,a może jest jeszcze jakaś szansa.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-04-30 07:37
Ból to paskudne draństwo , które wierci i nęka większość ludzi , w tym wszystkim wiadomo ,różne podłoża ,różne przyczyny ,uwarunkowane życiem , nazwą choroby , ............... oj rządek długi...ale jest też prawdą , ze chwytanie machinalnie po może już 5-10 tabletkę to tylko pogarsza sprawę , jest też prawdą medyczna ,że nadmiar proszków przeciwbólowych wpływa na rozwój depresji ,- i . tu znowu wracamy do proszków , tabletek ale innych , te zaś często pomagają ale spowalniają prace serca , ......... wielu z nas wie , o tych z jednej strony pomoc z drugiej szkodliwości ,

TUTAJ KILKA PORAD TAKICH , pomocy ... współistniejącej ........z zaleconą kuracją lekarza ...( bo trzeba pamiętać ile ludzi tyle innych porad lekarza ) , a owszem powinno być wykonane w dzisiejszych czasach badanie rezonansu ,ale .......... ? .......... wiemy jak nas badają ?

a jeszcze , albo
po 1) -jaki kto ma próg bólu , ...... wiemy o co chodzi , np w skali 1-10 .ja znajdę się na pozycji ...numer...? 

2) sprawa --- i sprawdzona -- ludzie często zapominają, lub , nie wiedzą -w bólu silnym zacznij głęboko oddychać , jeśli jest jak to  położyć się na chwilkę , oddychaj tak ,że czuć ten oddech aż w brzuchu , głęboko i wolno , i no niestety wbrew opiniom -oddychaj całym nosem i z otwartymi ustami , zaciągnij strasznie głęboko powietrze i bardzo wolno wypuszczaj otwartymi ustami , zamknij usta i ponów tak kilka razy ,ale góra 10 , gdyż potem dochodzi już do zmęczenia ... to ma wpłynąć na masowe przymusowe otworzenie przestrzeni komórkowych i wprowadzenie dużej ilości tlenu .
3) bóle głowy -przyczyny wielorakie różne , ale , schładzać kark ,( wilgotny chłodny ręcznik)  z tyłu głowy , a nie czoło , gdyż to z tyłu głowy naczynia krwionośne ulegają opuchnięciu , obrzmieniu , i one blokują dopływ dobrej krwi do mózgu ,
4) więcej napojów niż norma , na dobę nawet 3 litry ,
    .. zrobić sobie wodę cytrynową , tj , pół litr wody przegotowanej , ostudzić nieco i wrzucić 1/3 cytryny - wystudzone wypić jednym duszkiem , zakwasić organizm , a to nie to samo co zakwasić żołądek ,mechanizm działania - ogólnie organizm ma tendencje zasadową ,ale przy braniu proszków osłabia sie poziom zasadowy , i trzeba wytworzyć równowagę , a przy tym ,ze jednocześnie tak szybko trzeba wypić ten napój to -tak porcja szybko jednym ciągiem wpływa do całego układu i dalej nerek -to sprawia odkwaszenie , spędzenie negatywnych toksyn  i wydalenie z organizmu .  to np 2-3 razy  w tygodniu .
5) sprawdzić nerki , układ moczowy , bakterie w moczu ,

ból głowy nie jest jednorodny.
6 )   np Napady bólu tępego, ściskającego głowę "obręczą" występują na skutek stresu,  wyczerpującej pracy umysłowej, silnych przeżyć,  zmartwienia, i wszystko co może top wywołuje .....
W takiej sytuacji należy chwycić tuż przy skórze niewielkie pasmo włosów i pociągnąć, aż poczuje się lekki ból...tak trzeba postępować z kolejnymi pasmami włosów. ..następnie opuszkami palców oklepywać przez minutę owłosioną część głowy, przechodząc od czubka do skroni i karku i następnie wzdłuż szyi aż do dolnej szczęki i podbródka oraz czoła.
powtórzyć 10 razy.

7) np .    Gdy "łupie" w skroniach i ból rozsadza czoło, co zwykle odczuwalne jest po jednej stronie głowy to występują również nudności, wymioty, dreszcze
i mroczki przed oczyma. ...może to oznaczać reakcję na zmiany pogody, zażyte lekarstwa lub wysiłek,...są to typowe objawy migreny.
.......trzeba wówczas, jednocześnie z obu stron, opuszkami środkowego, wskazującego i serdecznego palca, uciskać 3-4 razy punkty znajdujące się wzdłuż linii łączącej zewnętrzny kącik oka z uchem, ......masujemy skronie okrężnymi ruchami, wsmarowując w nie odrobinę mentolu (związane z miętą ) lub wazeliny,.....następnie przez 2-3 min. czubkami palców obu rąk, masujemy okrężnymi ruchami skórę głowy od ciemienia do skroni (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) a następnie w stronę przeciwną.
niektórym pomaga celowe sprowokowanie wymiotów.

8) wiadomo , dostarczanie świeżego  powietrza, czy oby nie za mocno przegrzewamy nasz organizm , za mało hartowania ,

to porady .... jak sobie jeszcze pomóc ...... to czasem szukanie sposobów własnych , aby tylko mniej bolało ...
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-04-30 08:36
Tak to jest - naukowcy zbadali odczuwanie bólu przez rośliny,tylko ludzi zostawili z boku.Ja zmienię nick na Mimoza - najwyrażniej mam bardzo niski próg .
Jedno powiem - zanim sięgnęłam po tabletkę szukałam pomocy u lekarzy,nie znachorów - a może szkoda .
Dzis jest b.żle, wystarczy spojrzeć na zniekształcone kończyny - co postepuje nadal,na wyniki badań i nie musi być lekarz jakimś geniuszem,żeby stwierdzić iz proces ten nie postepuje bezboleśnie.Wszędzie trąbią - nie musisz cierpieć,uciekł mi gdzies tytuł artykułu odnosnie bólu,nie chodzilo tylko o prochy........................
Piszesz - większość ludzi cierpi z powodu bolu? Ja tylko spojrze na twarz i widzę kto cierpi.Pamietam Papieża - ja widziałam kiedy cierpiał.
To jest odruch bezwarunkowy,gdzie boli-mimowolnie czlowiek dotyka dlonią,powtarza ten ruch,oczy-zmęczone-z trudem sie patrzy na świat i inaczej.
Komukolwiek wspomniałam o bólu glowy - słyszałam w odpowiedzi- może to rak? Nie może tak bolec.
Ano bolała - i można było zaradzić gdyby lekarz wysłuchał i uwierzył, i można było leczyc przyczynę a nie likwidować skutek.Dziś zaszło to wszystko za daleko.
Jestem w potrzasku,zajety jest caly organizm i znalazłam sie w sytuacji bez wyjścia.Pozostaje mi wyjechać do mnichów tybetańskich i dać sobie spokój z naszymi niedouczonymi konowałami i ich bezdusznością i brakiem jakichlwiek ludzkich uczuć.
CZORT mnie podkusił poruszac ten temat,każdy z was cierpi inaczej i nie ma złotego środka na wszystko.
'
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-04-30 09:16
Po wczorajszej wizycie u neurologa,nieprzespanej  prawie nocy /z bolu/- troche mnie poniosło z tym brzydkim mianem konował. Wielu lekarzy z calą pewnościa to nie dotyczy.Przepraszam.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-04-30 09:42

>Piszesz - większość ludzi cierpi z powodu bolu? Ja tylko spojrze na twarz i widzę kto cierpi.Pamietam Papieża - ja widziałam kiedy cierpiał.>


a nie wszystkie twarze widzimy ...........bo niby jak ...... a patrzenie tylko w jednym kierunku , papież , to za mało . wielu ludzi w najgorszych momentach zamyka sie .,nie pokazuje .......w takim stanie najgorszym ,lub leżą w łóżach w domach i w telewizji nie zawsze jest  nawet to tym........ 
mu zwykli przeciętni ludzie nie mający wysokiej pozycji .i tylu pieniędzy , z całym szacunkiem ,  jak wyżej wymieniasz   osobę  , musimy inaczej sobie radzić ,ze wszystkim ....
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-04-30 09:44

>Komukolwiek wspomniałam o bólu glowy - słyszałam w odpowiedzi- może to rak? Nie może tak bolec.>


w to uwierze , choć nie chce aby tak było ...........
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-04-30 09:49
Właśnie z takiej pozycji pisałam, i owszem byłam i w szpitalach i DPS,są różnice,ból ma rózne postacie.Wspomniałam o Papieżu- bo Jego widzieli wszyscy.
Wiele osób może liczyć na pomoc,ja trafiam zawsze w jakiś mur obojetności,nawet niechęci.Nie mam pieniedzy-więc jestem na dnie,zupełnie osamotniona w swoichzmaganiach z chorobami.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-30 12:02
nie rozczulaj się tak nad sobą weź się w garść i pomyśl  że inni mają gorzej
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-04-30 13:19
WITAM do basi - odpisałam .          DO MALWY  myślałam przez noc (no trochę spałam ) postaraj  się żeby ci zrobiono EEG  spróbój SOLDEPHINE albo DAFALGAN  pirewszy  bez recepty zdrugim nie pamiętam ,albo ale  to już od lekarza  POLMESILAT , ENTHAERYTIOL   ana rozlużnienie mięsni SIRDALUD co prawda droższy ale pomaga ja się domagam nowości a nie starociami będą mnie leczyc casem lekarz ma mnie dośc więc mówię żeby wynależli nowy to nie będe przychodzic . pozdrowienia
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-04-30 14:06
przepraszam nie przeczytałam dobrze  MALWO  wspomniałaś już o sirdaludzie -nimelsil o ile ja wiem to ma byc nawszystko haaa czyli na nic  a mydokalm po nim mdlałam 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-30 14:53
Werbena nie obraź się że spytam,ale to co opisałaś o bólu podsuwa mi pytanie "Czy jesteś lekarzem" skąd znasz te objawy? Faktycznie z bólem głowy mam i wymioty nudności i wstręt na światło hałas a potrafi mi toto tak dokuczać kilka dni a potem nawet kilka m-cy mogę mieć spokój...
Ból jest wtedy nie do wytrzymania i nie mogę głową poruszać.....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-30 15:11
podtrzymuje swą wypowiedź
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-01 18:26
DO MALWY  nie widac cie ,mam nadzieję że twoje samopoczucie się poprawiło  i bawisz  się świetnie na majówce. POZDROWIENIA
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-01 19:44
OBY TAK BYŁO JAK PISZESZ
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-01 19:47
WITAJ BASIU  a  ty jak się masz ?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-01 19:49
HEJ NIJAK SZCZEGÓLNIE JAK KTOŚ KOMU ZADAJE PYTANIA A NIE ODPISUJE TYLKO MNIE OSKARŻA
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-01 20:01
BASIU  ja cię o nic nie oskarżam  ,ine wiem w końcu na co mam odpisac
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-01 20:14
POCZYTAJ DOKŁADNIE ZNAJDZIESZ ODPOIEDZ BYŁ WĄTEK W KTÓRYM  BYŁO NIE PRZEJMUJ SIE BASIA TAK MA NIE POGODZIŁA SIE Z SAMA SOBĄ ITD TERAZ TEGO SZUKAŁA NIE BEDE I JAK KTOŚ COŚ MA DO MNIE PISZCIE ODRAZU A NIE MIĘDZY SOBĄ OBSMAROWUJECIE INNYCH I OSĄDZACIE
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-01 20:24
basiu ja tego nienpisałam i nieobsmarowałam cię  ,propozycja wejdż na moje gg i porozmawiamy mniej publicznie
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-01 20:30
TO BYŁA ROZMOWA MIĘDZY TOBĄ A ELIE CHYBA ALE NIEWAŻNE
A NA TWOJE GG NIE WEJDE  BO NIE MAM OCHOTY NA DYSKUSJE Z TOBĄ  A NA FORUM PISZE OGÓLNIE
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-01 20:43
ale teraz to ty zaczełaś i ja ciebie do niczego nie zmuszam i nie będe zmuszac  ,ale chwilami cię nie rozumiem wspomniałaś kiedyś że każdy ma prawo do swojego zdania ,jesteśmy tylko znajomymi z sieci więc to do niczego nie zobowiązuje mam jedynie prośbe jeżli ja się do ciebie grzecznie odnoszę to oczekuję grzeczności zdrugiej strony . pozdrawiam
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-01 20:59
CAŁY CZAS JESTEM GRZECZNA I NADALUWARZAM ŻE KAŻDY MA PRAWO DO WYPOWIEDZI WŁASNEGO ZDANIA CAŁY CZAS PRÓBUJE DOWIEDZIEĆ SIĘ OCO WAM WTEDY CHODZIŁO I NIESTETY NIE MOGE ALE TRUDNO LEPIEJ KOGOŚ OCZERNIAĆ BEZ PODSANIA PRZYCZYNY a potem nagle z nim rozmawiać na gg niż się przyznać do  błędu
pozdrawiam i ja
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-01 21:04
Basiu zanim kogoś o coś oskarżysz to sprawdź wypowiedzi!!! Przeczytaj wątek Wspomnienia strona 2.........................
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-01 21:07
czytam i nic
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-01 21:17

> TO BYŁA ROZMOWA MIĘDZY TOBĄ A ELIE CHYBA ALE NIEWAŻNE
>A NA TWOJE GG NIE WEJDE  BO NIE MAM OCHOTY NA DYSKUSJE Z TOBĄ  A NA FORUM PISZE OGÓLNIE >


na ten post odpowiedziałam na stronie 2 wątku Wspomnienia znajdziesz odpowiedź
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-01 21:29
Basiu, basiu !!!!!!zaczyna mnie to irytowac ale z ciebie  czepialska chyba życia nie znasz i myśle że tak jest ( zbyt młoda żal że dopadła choroba ) i nie możesz sobie z tym poradzic  zacznij przyjmowac życie takie jakie jest  a będziesz mnie apatyczna
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-01 21:36
Reniu,spokojnie,to tylko net.Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Yames69 Dodany 2008-05-01 21:52
Oj kobitki z kąt u was tyle agresji.
Mamy majówkę, więcej uśmiechu i radości.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-01 21:53
gdyby nie obrażano mnie nie czepiałabym się i właśnie takie pieprzenie nie znasz życia zbyt młoda jesteś itd mnie wkurza czasami więcej przeżyje ten kto krócej żyje niż ten co żyje latami co wy o mnie wiecie że tak pieprzycie
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-02 10:35
Basiu!W sumie wszystkie o sobie niewiele wiemy.Nie wszystko można napisać, i nie wszystko da się opisać.Zresztą po co.Ja tutaj trafiłam,żeby poczuć się jak wśród swoich,bo rzadko u zdrowego znajdziesz zrozumienie,dla mnie to miała być deska ratunku w chwilach zwątpienia i załamania-  a ciebie Basiu - z całą życzliwością - trudno czasem zrozumieć.

Renatko - nie odpisałam ci,dziękuję za rady-te środki wcześniej już próbowałam,Solpadeine i Efferalgan Codeine powodują u mnie jakiś ból w klatce piersiowej. Tak że jak łagodniejsze środki i te znane mi już nie pomagają,poddaję się,smaruję kark czym się da i czekam.
A majówka ?Pewnie, poszłam na powietrze - tu ukłon dla Werbeny, posłuchałam ptaków,nawet pogrzebałam w ziemi ,a póżniej "odbeczałam " to jeszcze większym bólem każdej kosteczki - sama wiesz, ani przycisk nie działa, ani na majówkę tej zarazy /bólu,choroby/ - wysłać się nie da.
A dziś od świtu taki dziwny ból - jakby głowę chciałoby mi coś oderwać od tułowia,teraz juz troche lepiej.
Pozdrawiam wszystkie,Basiu - nie denerwuj się - cieszmy się okruchami jakie życie nam zostawiło.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 10:39
ja ciebie też nie rozumie albo chcesz zwrócić na siebie uwage albo nie wiesz czym jest forum
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-02 13:43
WITAM -ale dziś tłok -przykro mi MALWO że tak cierpisz  tylko się nie poddaj wiemco znaczy ból ! jak podnieśc cię naduchu ? próbój jeszcze może  spacery nałonie przyrody chociaż trochę przyniosły ci ulgi ? tak jak radzi Werbena , więc korzystaj !!!!do woli . POZDRAWIAM
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 14:54
potrzebuje współczucia o litości nad sobą nikt po za nią nie biadoli nad sobą
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-05-02 20:52
Ludzie tu, na forum wiedzą tyle, ile im przekażesz swoimi wypowiedziami... Z twoich wynika, że nie widzisz świata poza sobą, siedzisz całymi dniami w sieci i straciłaś - może przez to - kontakt z rzeczywistością. Akurat twoja niepełnosprawność nie zamyka ci wszystkich bram życia... Masz w sobie sporo energii, którą - jestem pewna - mogłabyś doskonale wykorzystać do tworzenia świetnych rzeczy... Potrzebujesz do tego na pewno tylko mocnego kopa; ale skoro impuls nie przychodzi, spróbuj przyłączyć się do czyichś działań, aktywności, realizacji czegokolwiek. To pomogłoby tobie samej poczuć się lepszą, silniejszą, potrzebną. Gadaj co chcesz, ale zgorzknienie to podła cecha - też czasami zaczynam to mieć, ale jak obserwuję zachowania podobne do twoich, od razu się pionizuję. Jasne, nie każdy musi być cukierkowym aniołem - ja nawet takich nie lubię - ale sprowadzanie każdego problemu kazdego człowieka do poziomu, jaki ty proponujesz, nic nie załatwia i buduje kolejne mury. Naprawdę jest ci z tym lżej...? I ciągle każesz sobie tłumaczyć, dlaczego ta czy tamta napisała to czy tamto na twój temat - narcyzm....? Raz sama napisz konkretnie, dlaczego wszystkich traktujesz jak nieuków, leni, histeryków i oszustów a może coś się wyjaśni.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 21:19
nie znasz mnie więc zamilcz
pomagam ludziom jak moge staram sie być aktywna nie znasz mnie i nie pisz głupot
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-05-02 23:22
Ja naiwna ciagle myslę,ze fora sa po to by się poznać :-(
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-03 09:35
NO I DOBRZE MYŚLAŁAŚ
Nadrzędny - Autor niepelnosprawny Dodany 2008-05-02 16:55
[usunięte]
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Ból (22287 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill