www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Gdzie najbardziej skuteczna rehabilitacja? (9074 - wyświetleń)
- Autor klarysa Dodany 2010-07-27 08:58
Witam.
Mam (po urazie kolana ) protezę stawu kolanowego, po wielu komplikacjach i kilku operacjach kolejny raz  idę na zabieg, tym razem plastyka rzepki.
noga jest nieprawna od prawie 3 lat.Chcę i powinnam jechać po szpitalu do sanatorium,
Proszę pięknie  o podpowiedz, gdzie najlepiej i skutecznie  :-)  rehabilitują takie "trudne" przypadki?
Może ktoś  mial podobnie i stanął sam na nogach, bez pomocy kul?  :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-08-08 19:08
Klaryska to trudne pytanie. Jeszcze trudniej jest na nie odpowiedzieć. Poszpitalne sanatorium wybierze Ci NFZ i nie spyta czy dasz rad e dojechać. Prostsza odpowiedź jest jedna. Leczyć się prywatnie o ile kogoś na to jest stać. To smutne ale prawdziwe.
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-08-08 19:12
Dzięki Ella,
To fakt, ale człek czasem w desperacji zadaje sobie albo innym tak naiwne pytanie, że  że czasem aż wstyd :-)
Powinno się brać lekcje cierpliwości w kontraktach z lekarzami- tego się niestety uczę od jakiegoś czasu
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-08-08 19:13
upss ,błąd- powinno być  -   w kontaktach z lekarzami...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-08-09 10:47

> Proszę pięknie  o podpowiedz, gdzie najlepiej i skutecznie  :-)  rehabilitują takie "trudne" przypadki?


Najlepiej chyba byłoby o to zapytać np. ortopedy. Powinien wiedzieć co poleca swoim pacjentom. :-) Ponieważ pytasz o bardzo konkretne schorzenie, niewielu forumowiczów może pewnie pomóc.

Tak w ogóle: nie jestem pewna czy na decyzję NFZ nie da się wpłynąć. Ja na miejsce i czas pobytu w sanatorium miałam wpływ (tyle, że to nie był turnus poszpitalny).
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-08-09 11:07
   Proszę to podpowiedźieć "forumowiczom".Nie spotkałem sie z taka możliwością.Będę madrzejszy......
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-08-09 20:59 Zmieniony 2010-08-09 21:09
Wraz z wnioskiem dołączałam, (zwyczajnie przypięte) podanie opisujące warunki o jakie proszę i przyczyny dla których to robię (koniecznie jedno i drugie). Zazwyczaj dotyczyło terminu (jako studentka nie mogłam sobie pozwolić na wyjazd w innym terminie niż w trakcie trzech miesięcy studenckich wakacji, bo nawet gdyby nie oznaczało to zawieszenia roku, to mogło oznaczać spadek wyników i kłopoty później). Czasem dołączałam jakąś konkretną prośbę (np. o skierowanie do ośrodka specjalizującego się w MPD albo, bo i taka prośba mi się zdarzyła, do ośrodka który ma odpowiednie dla mnie sanitariaty. Co ważne, starałam się opisać jedną czy dwie rzeczy, a nie "skrajać" sobie moje wymarzone sanatorium - jeśli wiedziałam, że muszę jechać w konkretnym terminie (w innym po prostu nie przyjmę kwalifikacji i podziękuję na rzecz kogoś innego), to wiedziałam też, że muszę się np. zgodzić na to, że sanatorium będzie daleko od domu i będzie trzeba zadbać o dojazd.

W mojego doświadczenia wynika, że generalnie ta prośba była uwzględniana (otrzymywałam sanatorium w "najgorętszym" przecież okresie wakacyjnym, a raz - z powodu kwalifikacji na studia doktoranckie, udało mi się sanatorium "zamienić" praktycznie, o ile pamiętam, w ciągu kilku miesięcy na inne (już po otrzymaniu pisma o kwalifikacji - wstępnie proponowano mi sanatorium we wrześniu, a wiedziałam w tym momencie, że muszę wtedy być w domu, żeby zadbać o rekrutację i wyjaśniłam jak sprawa się ma: że oczywiście mogę przyjąć ten termin ale go w pełni nie wykorzystam, bo będę musiała wziąć kilka dniu przepustki, a z pewnością to zrobię, bo od tego zależy moja przyszła ścieżka zawodowa, więc gdyby istniała taka możliwość, wolałabym zamienić na termin nieco wcześniejszy). Wszystko bez jeżdżenia z tzw. "odrzutów".

Oczywiście mogłam mieć "fory" w kolejce jako młoda osoba niepełnosprawna, która studiuje i jest oficjalnie "aktywna" (takich wspiera się chyba najchętniej). Poza tym nie mam wątpliwości że NFZ mógłby mojej prośbie odmówić (np. z braku miejsc). Ale wychodziłam z założenia, że skoro takie prośby zdaje się skutkują, to niczemu to nie zaszkodzi, jak znów złożę podanie i urzędnik będzie od razu z wnioskiem miał informację co i (co bardzo ważne) dlaczego jest mi bardzo, a co niekoniecznie bardzo potrzebne. W końcu to też wartościowe dla niego - wie np., że jeżeli mnie zakwalifikuje na grudzień (bo tylko takie ma teraz miejsca) to ja po prostu zrezygnuję, czyli w obie strony pójdą papiery i koszty pocztowe, a pożytku z tego żadnego.

Żeby było jasne - "zrezygnuję" jeśli termin będzie zły, to nie jest tu "groźba" typu odmrożę sobie uszy na złość babci. :-) To jest po prostu jasne postawienie sprawy i stwierdzenie, że inaczej, z takich a takich powodów, nie mogę się zachować i jeżeli oni nie mogą (z być może zupełnie rozsądnych powodów) zrealizować mojej prośby, to lepiej dla nas będzie, jeśli oni mnie w ogóle nie zakwalifikują i od razu dadzą to miejsce komuś, kto ten termin może przyjąć, a ja poszukam innej formy rehabilitacji na ten czas.
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-08-10 18:39
Dzięki za  wyjaśnienia,  ale Iota,  ja mam  niestety złe doświadczenia z ortopedami,  (stąd tyle komplikacji  po zabiegu )więc pytanie typu, gdzie  najskuteczniej się rehabilitować, w ogóle nie wchodzi w grę.
Dobrze, że chociaż Tu można co nieco  "zasięgnąć języka"   :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-08-14 19:37
Iota przykro mi ale ortopeda zwala na rehabilitanta. Problem często goni problem. U nas niechętnie informują o konkretnej rehabilitacji. Sami się informujemy . Metodą jedna baba drugiej babie. :-) Przepraszam ale tak to wygląda.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-08-15 06:41
Stocer w KonstancinieJeziornej ul Wierzejewskiego,trzeba się umówić telefonicznie na konsultacje
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-08-15 09:07
Dzięki dziewczyny, poniucham tu i ówdzie, :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-08-15 10:28
Gdybyś byla zainteresowana,podam Ci namiary do konkretnego lekarz i jak to po kolei załatwiać
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-08-15 11:14
Malta, ok, dawaj na priv,  :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-08-15 17:53
Ellu,

Nie masz za co mnie przepraszać. :-) Ja po prostu najwyraźniej mam inne doświadczenia z lekarzami...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-08-15 20:31
Iota i to mnie cieszy, że chociaż ty masz pozytywne zdanie i pomoc ze strony medycznej.Oby takich więcej. Ja mam pod górkę i pewnie nowy gips. Ale co tam będę się martwić na zapas do stycznia daleko :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor emipop Dodany 2011-05-12 21:01
Proponuję spróbować w ośrodku, Jakies 100 km od Warszawy nowy osrodek rechabilitacji neurologicznej w Sawicach. Sfinansowany ze środków europejskich o wysokim standardzie i dobrze dobranej kadrze. Podobno podpisali juz umowę z NFZ i można zapisywać się na 3 tyg. turnusy. Wystarczy skierowanie od neurologa lub ortopedy. Moze warto wybrac sie tam albo przynajmniej zadzwonic. Na stronie internetowej jest wiele informacji i numer do recepcji. Dla mojej mamy która czeka rok na sanatorium było to najlepsze rozwiązanie. Za darmo ma fachową opiekę ludzi którym zależy na dobrych wynikach. Osrodek nazywa się SAWIMED.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-13 19:10
Dzięki
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Gdzie najbardziej skuteczna rehabilitacja? (9074 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill