www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / dofinansowanie z programu pegaz do laptopa kwota pytanie (19641 - wyświetleń)
- Autor woj23 Dodany 2010-09-19 17:59
Czy ktoś dostał już dofinansowanie do laptopa z pfron programu pegaz 2003?
Na jaką kwotę otrzymał?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-09-19 21:14
A czy przypadkiem w tym roku wnioski nie będą dopiero rozpatrywane....?????
Nadrzędny Autor woj23 Dodany 2010-09-20 09:57
Będą w 2011 rozpatrywane.
Ale głównie mi chodzi o to czy w cześniejszym programie pegaz 2003 na jaką kwotę otrzymał do laptopa?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-20 15:55
Przypadkiem to ja już w kwietniu dostałam odmowną odpowiedź jak co roku zresztą. Nie wiem czy wogóle daja bo mnie od 5 lat nic dokładnie nic nie do finansowali czyli w 10letnim stażu ON raz sanatorium.
Nadrzędny Autor woj23 Dodany 2010-09-20 21:11
Ella ja dostałem na stacjonarny bo chodziłem do szkoły.
Teraz też się zapisałem do szkoły myśle że nie będzie problemu z laptopem.
A chciałbym dostać.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-09-20 22:41
Bo PFRON choć trwoni masę pieniędzy, to przy Pegazie ma inne podejście.

Nawet jeśli ktoś ma I grupę (czy tam znaczny stopień) nie dostanie dofinansowania jeśli PFRON uzna, że jego niepełnosprawność nie jest dotkliwa w stosunku do innych.

W sumie dobre podejście, choć czasem można kogoś przypadkiem wyrzucić z pomocy.

Poza tym podawanie kwot nie ma sensu, bo PFRON przyznaje różne wysokości dofinansowania. Dodatkowo od tego roku zmieniły się zasady dofinansowań - jesli ktoś już kiedyś korzystał z programu dostanie mniej i to sporo. Ale jak to w praktyce wygląda, to się wkrótce dowiemy.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-21 13:23
woj23 to jest zwykłe oszustwo co robisz. Wiesz ile ludzi nie dostaje choćby tylko dlatego że ma dwie ręce w miarę sprawne i trzyma nimi kule? A ilu z ON nie wyjdzie z domu bo nie jestt w stanie. NIektórym komputer bez znaczenia stacjonarny czy nie jest oknem na świat a czasem i pracą.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-21 13:44
Woj23 ,jedyna nadzieja,że przy okazji skorzystasz ,choć trochę z tej szkoly,do której się zapisujesz,zeby dostać komputer za friko,mam nadzieję,że Ci nie dadzą
Nadrzędny - Autor woj23 Dodany 2010-09-21 14:10
Proszę sobie poczytać regulamin w pfron.
www.pfron.org.pl
Za darmo nie ma nic.
Też musiałem  dopłacać do komputera 10%.
A teraz będe miał mało zgodnie z regulaminem.
Też nie jestem pewny że dostane.
A do szkoły zapisałem się po to żeby mieć drugi zawód i lepszą prace.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-21 15:21
Zmienileś zdanie od wczorajszego wieczoru? dobra ,nie moja sprawa
Nadrzędny - Autor woj23 Dodany 2010-09-21 15:44 Zmieniony 2010-09-21 15:47
możesz też pracować .Nie musisz się zapisać do szkoły.
Złóż wniosek o dofinansowanie może dostaniesz.
Ja przez 5 lat nie starałem się o komputer dopiero teraz.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-21 15:53
Mam nadzieję,że to nie do mnie
Nadrzędny - Autor woj23 Dodany 2010-09-21 16:05
Wróce do tematu jak dostane laptopa.
Temat zamykam.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-09-21 16:16
zamknąc temat to moze tylko administracja forum,ty mozesz najwyżej nie pisać
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-09-21 17:01
Do woj23

>Ella ja dostałem na stacjonarny bo chodziłem do szkoły.>


Dostałeś stacjonarny ok. I aż 10% dopłaciłeś. Super. Nie wiem ile czasu go masz. Ale tak łatwo to one się nie eksploatują i mimo upływu lat potrafią długo działać. Branie kasy bo mi się należy nie jest i nie było w moim typie widać Ty masz inne zdanie. No cóż nic dziwnego że jedni dostają na sprzęt czy rehab. a drudzy po tyłku. Ale nie zazdroszczę ci sprytu i śmiałości jawnego pisania o tym. Nie zazdroszczę też dotacji do komputerów.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-09-21 17:06
No to forumowicze INTEGRACJI pokazali swoje oblicze:

  Autor Ella Dodany 2010-09-21 14:23
woj23 to jest zwykłe oszustwo co robisz.

  Autor maltabar Dodany 2010-09-21 14:44
Woj23 ,jedyna nadzieja,że przy okazji skorzystasz ,choć trochę z tej szkoly,do której się zapisujesz,zeby dostać komputer za friko, mam nadzieję,że Ci nie dadzą

Bo PFRON nie daje każdemu, daje tylko tym, co mają bardzo duży stopień niepełnosprawności i są aktywni- przynajmniej tak jest w PEGAZIE. Jeśli ktoś nie dostaje dofinansowania, to wniosek jest zupełnie prosty i oczywisty - niepełnosprawność nie jest aż tak duża. To prosta filozofia, bez drugiego dnia.

Siedzenie na dupie i branie renty to nie jest droga do suksecu.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-21 17:15
jak śmiesz tu kogoś oskarżąć ty wszystkowiedzący omnibusie najpierw się dowiedz potem pisz,ja się o komputer nie ubiegam ,bo mam,i  na razie działa a nie jestem oszustem,zeby wyłudzać dofinansowanie,jak chwalący się tym woj
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-09-21 17:37 Zmieniony 2010-09-21 17:40
To tylko potwierdza to o czym piszę.

Oskarżać?????????????????????

Ale to ty maltabar piszesz, że nie jesteś oszustem, czyli wnioskuję, że według ciebie woj23 jest oszustem i wyłudzaczem, bo podejmuje dodatkową edukację, aby zdobyć lepsze wykształcenie i być może lepszą pracę.

Piana ci maltabar leci i to widać gołym ogiem z twoich postów. A ja chcę, aby wojt23 dostał dofinansowanie. Podejmując dodatkową naukę zasłużył na to.

Jesteście zazdrośni jak ktoś coś dostanie a wy nie. Przykre i żałosne swoją drogą.

Ja się też zastanawiam skąd inni ludzie mają pieniądze na rózne rzeczy np. samochody, bo być może źle gospodaruję swoimi pieniędzmi i dzięki temu dowiem się co robię źle.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-21 18:02
To się pytaj tych co mają
Nadrzędny Autor woj23 Dodany 2010-09-21 18:08
Widać że niepotrzebnie podjąłem tematu.
Po to jest forum i internet żeby się pytać a nie kłócić.
A wkurzają mnie ludzie też ci co dostają z fundacji pieniądze a mają satelite gry psp i tv a narzekają że nie mają.
 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-21 20:00 Zmieniony 2010-09-21 20:02
woj23 ok dobrze zrobiłeś bo przynajmniej wiemy jak dysponują kasą PFRON i PCPR. I w jaki sposób można coś zdobyć ...

barnaba24 komputer kupiłam kiedy nie miałam pojęcia ani o dodatku pielęgnacyjnym, karcie parkingowej. A o instytucjach PCPR i PFRON dowiedziałam się 6 lat po wypadku od właśnie osoby ON. Jak widzisz nie wszyscy są szybcy do wyciągania ręki. Co ty możesz wiedzieć o prawdziwym ON? Czepiasz się wszystkich mych postów. Nie wyciągam kasy z nikąd. Nie jęczę nie składam wniosków(poza rehab. ale i tak nie dostaję dofinansowania), a lekko mi nie jest. Jednak nie narzekam że jest coś nie tak. Za to Ty zmieniasz zdania jak "panny rękawiczki" i oskarżać tych co stali się ON przez brawurę innych. Nie życzę nikomu tego piekła co przeszłam i nie skończyło się jeszcze. Podejrzewam że i malta podobnie myśli a i nie tylko ona ale za innych się nie wypowiadam.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-09-21 20:14
Prawdziwy ON? A co ty na ten temat wiesz? Skoro może pisać to jeszcze nie masz tak źle, tak mi się wydaje.

Ja nie zmieniam zdania. Po prostu wiem jak to wygląda. Wszsyscy są słodcy, ale jak nie po ich myśli, to zaraz wyzwiska lecą, zazdrość itp. Wystarczy poruszyć czułą kwestię.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-09-21 20:17
Ja się nie mam zamiaru przed barnabą tłumaczyć z czegokolwiek,chyba ,ze on jest z prokuratury i mnie o coś oskarza ,bo to ostatnio jego ulubione zajęcie,oskarżanie innych zaglądanie do cudzych kieszeni i weryfikacja znajomości jezyków obcych,to już przesada i to nie lekka,zajmij się soba barnaba!!
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-09-21 20:22 Zmieniony 2010-09-21 20:27
Nie maltabar to ty oskrażasz ludzi, że to oszuści i wyłudzacze - przeczytaj swoje własne słowa.

A do twojej kieszeni nie zagladam, bo niby co tam bym znalazł? rentę socjalną czy coś w tym rodzaju.

Dobra kończę temat, bo własną pianą się zakrztusicie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-21 20:39
Barnaba24 i znów zmiana tematu na pyskówkę to twoja specjalność. Co ja mogę wiedzieć? A ty też klikasz więc też masz sprawne obie ręce. Więc co Ty możesz wiedzieć. Zastanów się co piszesz by znów nie wpaść we własne sidła. malta ma rację. Sedzia z sądu najwyższego się znalazł i zna położenienie każdego forumowicza.
Do usłyszenia jutro
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-09-21 21:13
Oj nie z nim ,szkoda czasu
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-22 19:16
I tu malata masz rację :-)

pa znikam
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-09-23 14:51
Czytam te Wasze wypowiedźi odnosnie laptopów,komputerów itp.Kto mi odpowie .....jak się ma sprawa dofinansowania ON w wieku + 75.Czy takiej osobie jest potrzebny laptop,czy trumna.Wypowiedzcie się..........mnie to ciekawi.
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2010-09-23 16:15
Cytuję "panie powyżej 60 lat i panowie powyżej 65 lat pod warunkiem że są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę"- koniec cytatu. 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-23 16:57
Ok chrupka to fakt ale nia dla przeciętnego zjadacza chleba nawet pracującego. Poza tym jak się ma rentę i pracę można kupić za własną kasę. Tak się składa że poniżej 50tki też nie dostają.
I tylko pytanie p[ozostake..... dla kogo to dofinansowanie jest.
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2010-09-23 21:56
I tu się z tobą zgodzę w 100% albo w tylu ile chcesz, dla kogo sama chciałabym wiedzieć kryteria chorobowe od co najmniej 7- lat są nie zmienione wciąż to samo , jednego nie łapie bo przecież jak ktoś dostanie sprzęt raz na 4-lata to wiadomo że przez te właśnie 4-lata nie może się ubiegać o następny, wiem że jest dużo chorych z dysfunkcjami ruchu ale inni (przez to że są takie a nie inne jednostki chorobowe)w ogóle nie mają szans na komputer, wiem że jak ktoś ma rentę to niby może kupić sam, gorzej jeśli tej renty jest 600zł to za bardzo niema z czego. Niestety nie wszyscy renciści dorabiają, ja osobiście mam św opiekuńcze na niepełnosprawną córkę (a tak na marginesie jestem matką dwóch chorych córek) i nie mogę wziąć kompa na raty, kupiłam stary co ma 10 lat ale też mam problem bo program logopedyczny który został mi podarowany do rehabilitacji mowy nie chce na nim działać. Znajomy informatyk powiedział że dlatego że jest za stary, być może ale nowego z PFRON-u nie dostanę. No cóż przykra rzeczywistość.   
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-09-24 19:09
Chrupka a czemu nie dostaniesz z PFRON? Córki pewnie uczą się? Spróbuj. A swoja drogą szkoda że wcześniej nie napisałaś miałam płytki ale oddałam do PZG
Złóż wniosek na najtańszy może akurat się załapiesz. Trzymam kciuki
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2010-09-25 17:21
Niestety nie dostanę ponieważ tak jak pisałam wcześniej szanse mają tylko pewne kryteria chorobowe na pewno wiecie jakie ale gdyby ktoś nie wiedział to przypomnę jakie tj;program Homer osoby z problemami słuchu i mowy, w tym całkowicie niesłyszące,oraz niemówiące.Natomiast program Pegaz to dysfunkcje kończyn górnych, a moje dzieci mają dwie różne choroby starsza chodzi do szkoły ale nie dostanie bo jak byłam pytać pani w PFRON-ie to mi zadała pytanie "ręce ma " ja na to, że ma, (no bo ma chociaż nie którzy z jej chorobą nie mają lewej ręki) i ta pani powiedziała że szans nie ma. Natomiast młodsza nie chodzi jeszcze do szkoły,co prawda nie mówi bo dzieci z tą chorobą rzadko mówią tylko 2% z nich w ogóle mówi to znowu jest za mała wiekowo żeby mógł ją objąć program homer, a to właśnie ona ma program multimedialny do ćwiczenia mowy, intelektu, spostrzegawczości, kolorów. Dlatego pisałam ze taka a nie inna jest rzeczywistość. A tak na marginesie to żeby nikomu nie przyszło do głowy słowo fundacja bo tę opcję już próbowałam zawsze jedna odpowiedz nie ma kasy.
Niestety Ella wszyscy niepełnosprawni muszą radzić sobie sami.  
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-09-25 17:36 Zmieniony 2010-09-25 17:39
Mnie do pracy potrzebny jest komputer, ale mimo wszystko mój komp ma ponad 9 lat (w lutym będzie miał 10 lat).

Procesor Pentium 3, ramu mam 512 MB, dysk 80 GB a karta graficzna 64 MB. Monitor mam duży 17 calowy kineskopowy, który waży 20 kg, ale obraz jest bardzo ładny.

Być może w przyszłym roku kupię sobie nowy, choć na obecnym mogę zrobić to co jest mi potrzebne.

Przecież aby zrobić drobną grafikę czy nawet bardziej rozbudowaną, nie potrzebuję jakieś super maszyny.

Używany komp na Allegro (z roczną gwarancją, firmowy) można kupić za 300-400 zł. Trzeba szukać, czasem można kupić bardzo okazyjnie.

Nowy komp to już wydatek ok 1000 zł.
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2010-09-25 18:18
Ten którego obecnie używam ma podobno coś ok 12lat tak mi powiedział facet od którego go kupiłam nie wiem dlaczego czasem się zawiesza  ale program małej to dosłownie muszę włączać po kilka razy a on cały czas informuje mnie że go nie widzi że mam podłączyć klucz sprzętowy(kalibrator) a on jest podłączony i tak w koło Macieju, ja mu tak, on mi tak. Następnego używanego już nie będę kupować bo ile w końcu będzie tych komputerów w domu.Jak nie będzie nowego to trudno, taki też będzie, on tylko przy tym programie coś nie za bardzo tak poza tym to ok.  
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-09-26 15:31
No to już mam pojęcie o 12 letnim kompie. To Czasy Pentium 2 i Windows 95 lub 98/98SE.

Prawdopodobnie nie masz sterowników i dlatego nie widzi podłączonego urządzenia.

Tak stary komp praktycznie do niczego się już nie nadaje.
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2010-09-26 16:23
Ja się na tym aż tak nie znam, ale jakaś przyczyna musi być, miał działać. Wiem że na pewno niema karty sieciowej, bo jak zakładałam internet to monter mnie o tym poinformował, a co więcej mu brakuje to nie mam pojęcia. Kompa załatwiał mi szwagier.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-09-26 16:53
karta sieciowa to akurat nie problem - za 15 czy 20 zł można kupić.

W moim kompie też takiej nie było, bo wtedy Internet to było jakeś marzenie, odległa przyszłość.

Ja ci mówię, twój komp już do niczego się nie daje i zalecam ci, abyś w niego nie inwestowała nawet 10 zł bo się nie opłaca.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-09-25 18:18 Zmieniony 2010-09-25 18:47

>Niestety Ella wszyscy niepełnosprawni muszą radzić sobie sami>


Chrupka tym zdaniem podsumowałaś wszystko dokładnie. Smutne to ale prawdziwe. Komputer dla Homera miał być....... ale go nie ma :-(

Proponuję spytać w wątku Poradnik ... który mieści się w temacie Kawiarenka. Też tak miałam przy antywirusie Kasperski......teraz mam Awast i jest ok. Wyczyściłam też komp z tkz ciasteczek czyli plików tymczasowych. Spróbuj sama albo z pomocą onet .... warto bo często informatycy celowo coś zostawiają :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / dofinansowanie z programu pegaz do laptopa kwota pytanie (19641 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill