www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 33) (3705505 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-21 18:20
Siwek, piszesz druga Grecja...  Grecy tacy są jacy są, drugiego takiego błędu nie popełnią... A w Polsce jest dużo gorzej, ponieważ o Polakach się mówiło...  Jaki przed szkodą, taki po szkodzie "GŁUPI"... Jak można non stop te same błędy popełniać, to chyba najlepiej wiedzą Polacy,  ale jak ich nie popełniać, tego po Polaczkach się nie dowiemy, bo nikt z nich nie wie... Dlatego mamy tak jak mamy... Bo z własnej "GŁUPOTY" wyjść nie możemy...  To jest przykre, ale prawdziwe...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-20 13:38
http://nasygnale.pl/kat,1025349,title,Remontowal-mieszkanie-zburzyl-sciane-i-znalazl-skarb,wid,12776401,wiadomosc.html?ticaid=6b186

To się facet długo nie nacieszył skarbem. :-)))))))))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-21 18:25
Tak samo jak przejechać, na naszych politykach... Im to rośnie apetyt w miarę coraz większych pieniędzy....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-20 16:53
Hej za te precjoza tak mało dali mu :-( ? A zapuszkowali napewno na długo? najciekawsze były wypowiedzi forumowiczów pod artykułem. Lubię to czytać bo daje mi odprężenie i uśmiech na twarzy :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-10-21 18:39
62norbi03 -Polsce i Polakom jest potrzebny dyktator.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-21 22:57
Nie dyktator, a rozbiór... A Polaczkom nie pozwolić rządzić, nawet na poziomie sołtysa... Bo Polaczki, czego się złapią, jeśli chodzi o rządzenie, to  wszystko w ruinę obrócą... Już o tym wspominał Otto von Bismarck... Chcesz z Polaczkami wygrać, to daj im  rządzić a sami się zajadą... I dziś słowa Otto von Bismarcka co do joty się spełniają.... Niestety, to boli, ale taka jest brutalna prawda...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2010-10-21 23:02
Norbi- a po za tym dobrze się czujesz ??? Pewnie z koniem na głowy się zamieniłeś !
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2010-10-22 07:32
Norbi,prawdziwy z ciebie patriota.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-22 10:34 Zmieniony 2010-10-22 10:55
To sami Polaczkowie mawiają, że w nic nie umieją, poza "MYCIEM RĄCZEK", to przykre, wiem o tym, ale prawdziwe...  Tak samo się ma sprawa z barierami.. Pod tym względem w Polsce jest na poziomie Bangladeszu, Indii... Poczytajcie sobie książki "Polactwo"  posłuchajcie w wersji audio book -owej....
Valkiria napisał/a:

>Norbi,prawdziwy z ciebie patriota.>


A kto powiedział, że jestem patriotą???? W Polsce Patrioci są już głęboko pod ziemią... Już nie ma ani jednego... A ja nim także nie jestem...
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2010-10-22 11:37
Po tej wypowiedzi widac,iz dobrze,ze niektorym nie dane było miec potomstwa,bo coz byc bracie zaszczepił tym pociechom-czesc najeźdzcom i pogarde Ojczyźnie???
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-22 11:47
Norbi zagalopowałeś się. Obrażasz  Polaków. A Ty kim jesteś?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-22 16:31
popieram norbiego i wstyd mi że jestem Polką
Nadrzędny Autor Pawel65 Dodany 2010-10-22 21:12

> popieram norbiego i wstyd mi że jestem Polką <


...tak samo Polska wstydzi się ciebie !!!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-23 00:13
To, że jesteś Polką, tego nie masz się wstydzić, Basiu, ty nie możesz za to... Jedynie się powinni wstydzić ci co doprowadzili Polskę do takiego opłakanego stanu... Ja do szarych rzeszy Polaków nic nie mam, to dobrzy ludzie... A jedynie protencje mam do tych rządzących, "Kolesiów" na każdym szczeblu... Nie po to, my szarzy,  ich wybierali aby rozkradali, przepijali nasze dobro, dobro szaraków, " PRAWDZIWYCH UCZCIWYCH POLAKÓW"... 
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-22 23:00
Ja jedynie piszę prawdę o Polakach, prawda jest jedna, że Polacy nie potrafią rządzić we własnym kraju... Nie wiedzą, co z tą wolnością zrobić... A kim jestem??? Jestem obywatelem Polski...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-22 16:29 Zmieniony 2010-10-22 17:13
Ok macie dziewczyny rację.

A tera mały filmik i warto go obejrzeć bo za pasem wybory :-D
http://wiadomosci.onet.pl/wideo/posel-psl-pod-wplywem,7739495,1,klip.html#
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-22 17:41
Dlatego warto wiedzieć  na kogo się głosuje. Miejmy nadzieję, że wreszcie do "steru" dojdą odpowiedni ludzie.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-22 17:48
każdy jest dobry do wyborów
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-22 17:55
Lid a ja mam wątpliwości.... xle się dzieje i nawet taki jak ja On ek który nie interesuje się polityką widzi te "machlojki"

Basia nie każdy jest dobry wiedz to napewno.
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2010-10-22 21:08

> Bo Polaczki, czego się złapią, jeśli chodzi o rządzenie, to  wszystko w ruinę obrócą...  <


I to właśnie robisz Norbi !!! Skoro nie czujesz się Polakiem to dlaczego piszesz w tym języku, mieszkasz tu, pobierasz rentę, na którą ciężko pracują wszyscy Polacy?(sic!)Granice są otwarte jedź do swojej Ojczyzny i tam "walcz" z barierami. Tylko nim zaczniesz to robić pokonaj samego siebie a wówczas porozmawiamy o naszych Ojczyznach i Patriotyzmie. Tylko wówczas Na chwilę obecną nie dorosłeś jeszcze do tego tematu mając wiek pozwalający na logiczne myślenie.
                                                                                         
                                      Bez szacunku dla braku logiki myślenia a z Szacunkiem dla twej Godności.
                                                                                                                    Polak- Pawel65
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-23 01:05 Zmieniony 2010-10-23 01:15

>I to właśnie robisz Norbi !!! Skoro nie czujesz się Polakiem to dlaczego piszesz w tym języku, mieszkasz tu, pobierasz rentę, na którą ciężko pracują wszyscy Polacy?(sic!)Granice są otwarte jedź do swojej Ojczyzny i tam "walcz" z barierami. Tylko nim zaczniesz to robić pokonaj samego siebie a wówczas porozmawiamy o naszych Ojczyznach i Patriotyzmie. Tylko wówczas Na chwilę obecną nie dorosłeś jeszcze do tego tematu mając wiek pozwalający na logiczne myślenie.  Bez szacunku dla braku logiki myślenia a z Szacunkiem dla twej Godności.  Polak- Pawel65... >


Pawle...
Jesteś klasycznym przykładem bierności a nie Patriotyzmu... Prawdziwych Patriotów dziś już nie ma wśród żywych.. Prawdziwi Patrioci żyli w czasie napaści z jednej strony przez Hitlera a z drugiej strony przez Sowietów, Stalina... Prawdziwi Patrioci to również byli ci co ginęli w obozach zagłady, w Katyniu i w podobnych jemu miejscami...  
A to że są granice otwarte, to czemu każesz mi wyjeżdżać, czemu nie skorzystasz z szansy, jedź... A to że walczę z barierami to spełniam swój obywatelski obowiązek... Dlaczego się nie przyłączysz??  Tam gdzie Ty mnie wypraszasz... tam się nie  trzeba kłócić z samorządowcami, radnymi o dostosowywanie obiektów użyteczności publicznej do wymogów niepełnosprawnych a niepełnosprawni mają zapewnioną opiekę i wszystko co jest im potrzebne do życia... Więc, tam nie miałbym co robić dla dobra niepełnosprawnych...                                           
Nadrzędny Autor Pawel65 Dodany 2010-10-23 14:18
Norbi. Popracuj nad sobą a kiedy doczytam się tu i tam, że zadałeś sobie ten trud i osiągnąłeś zamierzony cel podejmę polemikę z tobą. Nim podejmiesz kolejną próbę by sklasyfikować kogoś kogo nie znasz, sklasyfikuj uprzednio siebie samego. Wiem, że to trudniejsze, ale wykonalne! Prawdziwa pomoc bliźniemu niesiona jest w ciszy i ten, który ją ofiarowuje nie szuka splendoru i tym bardziej nie głosi tego światu.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-23 00:30
No, jak tacy, od kieliszka z nami rządzą, to nie dziwię się, że mamy tak, jak mamy.... I dlatego mam takie a nie inne zdanie o "Elicie rządzącej", czego się złapią, to w drobny mak obrócą...  Ten pijacki "Poseł RP" to klasyczny przykład rządzenia... To jest ten co ma nam służyć, ale nie przez popijawę... Ta popijawa już trwa od końca II wojny światowej, pod dzisiejszy dzień, tylko koszulki zmieniają... Raz komunistyczne a raz pseudodemokratyczne...
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2010-10-23 08:50
Pawle...
Jesteś klasycznym przykładem bierności a nie Patriotyzmu... Prawdziwych Patriotów dziś już nie ma wśród żywych.. Prawdziwi Patrioci żyli w czasie napaści z jednej strony przez Hitlera a z drugiej strony przez Sowietów, Stalina... Prawdziwi Patrioci to również byli ci co ginęli w obozach zagłady, w Katyniu i w podobnych jemu miejscami... 
A to że są granice otwarte, to czemu każesz mi wyjeżdżać, czemu nie skorzystasz z szansy, jedź... A to że walczę z barierami to spełniam swój obywatelski obowiązek... Dlaczego się nie przyłączysz??  Tam gdzie Ty mnie wypraszasz... tam się nie  trzeba kłócić z samorządowcami, radnymi o dostosowywanie obiektów użyteczności publicznej do wymogów niepełnosprawnych a niepełnosprawni mają zapewnioną opiekę i wszystko co jest im potrzebne do życia... Więc, tam nie miałbym co robić dla dobra niepełnosprawnych...

Norbi,wg tego co napisales do Pawła ja,ktora urodziłam sie PO Katyniu,Stalinie....itp nie mam szans na to,by byc patriotką.Nawet gdy wywieszam flagi w narodowe swieto,gdy ucze dzieci historii tego narodu,znaczenia barw na fladze i przypominam,ze słowo Ojczyzna piszemy wielka litera.Ze chodze na wybory,by wybrac "lepsze zło" i wciąż rozumiem to przebrzmiałe hasło"Bóg,honor,Ojczyzna".To nie jest patriotyzm???
Mylisz sie mowiąc,ze wszędzie jest raj dla niepełnosprawnych,tylko nie tu-w Polsce,wystarczy wyjechac gdzies dalej i dobrze sie temu przyjrzec,a przekonasz sie,ze jest jeszcze wiele do zrobienia..
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-23 12:18
patryiotyzm dawno nie istnieje co było nie wróci  prawda jest taka że mamy wielkie G Z WYWALCZONEJ WOLNOŚCI
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-23 13:30
Basiu nie znasz czasów , kiedy tej wolności nie było , bo jesteś młodą kobietą więc powiem Ci tak. Gdyby w tamtych czsach istniały komputery i fora internetowe, a Ty wypowiedziałabyś takie słowa, to reszty życia na pewno nie spędziłabyś w domu.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-10-23 16:31
VAL MOGŁAS TEN CYTAT NORBUSIA WPISAC W CUDZYSŁOW BO JESZCZE KTOS POMYSLI,ZE TO TY TAK DO PAWŁA NAPISAŁAS.

NORBUS I BASIA,POCHODZICIE MOZE  Z JEDNEJ RODZINY? WSTYD!LIDZIA,PAWEŁ,VAL,AMALIAN-BRAWA ZA POSTAWE I ZDROWY ROZSADEK.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-23 17:33
Staruszko...
Ja i Basia, nie pochodzimy z jednej rodziny... A zdrowego rozsądku, to nikt nie ma za wiele, tak jak nie ma już Patriotów... Tak też nie ma Patriotyzmu w Polsce... Jest jedynie wielkie mycie rączek....
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-23 18:43
nie nie jesteśmy z tej samej rodziny

napiszcie co macie z tej wolności i patriotyzmu
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-10-23 20:01
Nie wszystko jest po to ,żeby coś z tego mieć
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-23 21:15
niby tak ale nie w tym przypadku bo nie po to ludzie gineli
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-23 21:56
Jeżeli macie ochotę, to proszę poczytajcie (myślę, że warto). To jest tekst o patriotyźmie.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/ID/w_patriot.html
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-24 00:16
Jakby tak było jak tu pisze , to w Polsce byłby raj na ziemi... A politycy, posłowie, wojewodowie, burmistrzowie, jednym słowem ludzie z życia publicznego wypełnialiby swoje obowiązki a nie myli sobie wzajemnie rączki a drudzy nie podrzynali sobie gardeł i nie strzelali do siebie, a także nie byli by na "gazie", to byłoby jeszcze lepiej... To oni, na pierwszym miejscu nam szarakom powinny dawać przykłady i lekcje Patriotyzmu... A to co oni nam serwują, to należy do Patriotyzmu???  Ja  nazwałbym to nie Patriotyzmem a, po prostu IMBECYLIZMEM... Dno... I dlatego w naszym kraju nie może być dobrze, bo ciągle wybieramy, te mniejsze zło...  Czyli te płytce dno....
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2010-10-24 18:25 Zmieniony 2010-10-24 18:27
Oj panie Norbi jak swiadczy o panu ta wypowiedz?Patriotyzmu to rzeczywiscie pan nie masz.
"Ja i Basia, nie pochodzimy z jednej rodziny... A zdrowego rozsądku, to nikt nie ma za wiele, tak jak nie ma już Patriotów... Tak też nie ma Patriotyzmu w Polsce... Jest jedynie wielkie mycie rączek...."
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-24 19:12
prawda easyrider
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-25 00:26
easyrider

>Oj panie Norbi jak swiadczy o panu ta wypowiedz?Patriotyzmu to rzeczywiscie pan nie masz.>


Kto powiedział, że ja jestem Patriotą??? Wcale nie jestem  nim... A zdrowego rozsądku, to nikt nie ma za wiele, tak jak nie ma już Patriotów... Tak też nie ma Patriotyzmu w Polsce... Jest jedynie wielkie mycie rączek.... A co, nie prawda???? Chyba Pan/i należy także do tego łańcuszka myjących owe rączki??? Nie stwierdzam a tylko grzecznie pytam...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-25 08:32
Patriotyzm. Oj szafujesz tym słowem Norbi szafujesz. Czy Ty wiesz co ono oznacza? O ile jestem w stanie zrozumieć Twoje rozgoryczenie i rozczarowanie postępowaniem elit i ludzi widocznych na pierwszych stronach gazet, to nie rozumiem obrażania innych obywateli tego kraju. Na jakiej podstawie wysuwasz swoje oskarżenia? Czyżbyś miał dostęp do jakiś opracowań naukowych? Czy to tylko Twoja własna wyobraźnia podsuwa Ci takie złośliwe podejście do innych? Zauważ, że my również żyjemy w tym kraju i zmagamy się z ciężkim życiem. My również na własnej skórze odczuwamy błędne decyzje rządzących,  ale to nie spowodowało w nas nienawiści do własnego kraju i ludzi w nim żyjących.
Sam się własnym jadem zabijasz.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-25 13:47 Zmieniony 2010-10-25 14:05
Lidian...
Być może sprawiam wrażenie moim pisaniem na temat Polskiego Patriotyzmu, że wyrażam się obraźliwie w stosunku do nas "szaraków", lecz tak naprawdę moją frustrację kieruję nie do prostych, uczciwych obywateli a do elit rządzących... Sam nie zaliczam się do Patriotów... Nadal, uparcie będę twierdził że nie ma w nas Patriotów, nie zmienisz mojego przekonania... Równie
uparcie będę nawoływał do przeczytania książki lub przesłuchania w wersji audio-book' owej...Rodzaj: audioksiążka (wersja polskojęzyczna)
Tytuł: Polactwo
Autor: Rafał Ziemkiewicz
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: publicystyka literacka i eseje
Forma: esej (szkic literacki)/zbiór esejów (szkiców)

Czyta: Rafał Ziemkiewicz
Czas trwania: ~10 godz. 49 min.

>>Kliknij tu<<


Uważam, że to co autor: Rafał Ziemkiewicz, nam w tej swojej książce przedstawia jest w dużej mierze prawdą o nas Polakach, o naszej przeszłości, do naszej teraźniejszości, tzn. do roku 2004... Więc, uważam, że dopiero po przeczytaniu, bądź przesłuchaniu tej książki, możliwe, że sama dojdziesz do wniosku, że prawdziwi nasi Polscy Patrioci są głęboko pod ziemią...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2010-10-25 15:38

>Nadal, uparcie będę twierdził że nie ma w nas Patriotów, nie zmienisz mojego przekonania..<


Norbi po pierwsze nie uogólniaj, bo nie znasz mnie i prawdopodobnie nikogo z forum więc nie możesz nam zarzucać braku patriotyzmu. Możesz tylko o sobie powiedzieć, że patriotą nie jesteś.
Po drugie zupełnie nie mam ochoty na zmienianie kogokolwiek , a tym bardziej Ciebie. Wyrażam tylko swoje zdanie, bo nie chcę , aby czytający te słowa pomyśleli, że wszyscy niepełnosprawni myślą tak jak Ty.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-25 14:52
Witam.
Norbi czemu tak mocno trzymasz sie jednej książki i jednego autora? Tobie to odpowiadało mnie nie i NIGDY nie dałam rady przebrnąć przez tę książkę. Za dużo krytyki i cynizmu. Autor tylko pyta co z Polakami. Ja zaś chętnie bym z Rafałem Ziemkiewicz podyskutowała. Mam co do jego zdania całkiem odmienny pogląd. Jak wszędzie tak i w tej książce jest tylko garstka prawdy. Nawet w bajkach dla dzieci znajdziesz minimum prawdy.
Lid ma rację co do patriotyzmu i Twego jadu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-25 20:04
http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Zarazali-ludzi-by-badac-dzialanie-lekow,wid,12791985,wiadomosc.html?smg4sticaid=6b204

A oto jak się traktuje m.i. niepełnosprawnych intelektualnie w innych krajach (oczywiście nie wszystkich). Ten link dedykuję tym, którzy plują na  Polskę.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-26 11:25
Tak, to nie etyczne, jak za czasów nazistowskich Niemiec i Stalinowskich sowietów... Do dziś wielu z nas Cierpi z powodu takich pseudo lekarzy i pseudo-ulepszaczy życia ludziom niepełnosprawnym i chorym... To nie trzeba szukać w Ameryce takich przypadków... Ponieważ w Polsce jest ich aż za nadto... Gdyby zsumować to co źle się dzieje w Polsce na rzecz niepełnosprawnych i porównać z innymi krajami zachodnimi, to Polska byłaby jednym z przodujących krajów świata....
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-10-25 20:11
Niezłe Lid. Masz rację .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-10-30 18:42
Dziś zmiana czasu.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-30 18:47
zgadza się
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-30 19:02
I znów kręcenie zegarkami... jak ja tego nie lubię :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-10-30 19:05
to kup na baterie
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2010-10-30 19:15
Mnie to się nawet kiedyś lata wstecz zdarzyło o godzinę wcześniej do pracy pojechać. Nie byłam w tym odosobniona.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-10-30 19:20
:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-10-30 19:44
Basia a na baterie to myślisz że same się ustawiają? Akurat mam na baterie wszystkie zegarki ręczne też.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 33) (3705505 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill