www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Stworzmy sami swiat bez barier (6426 - wyświetleń)
- Autor annusia73 Dodany 2010-10-09 19:47
Witam. Tworzac tu ten watek, chcialabym zebrac ludzi niepelnosprawnych, ktorzy mysla podobnie jak ja. Chodzi mi o to, ze, MY niepelnosprawni, zwlaszcza ruchowo, nie raz potrzebujemy wielu rzeczy uzytku zewnetrznego, ktore sa nam niezbedne w zyciu a niestety sa zazwyczaj drogie i niejednokrotnie zle zaprojektowane. Moim zdaniem rzeczy Nam potrzebne powinny byc projektowane i testowane przez takich ludzi jak MY, przez niepelnosprawnych. Jezeli jestes tego samego zdania, pisz. Moze uda nam sie razem cos zmienic. STWORZMY SOBIE SWIAT BEZ ARIER.
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2010-10-10 07:20
Cześć cieszę się że gdzieś jest miejsce kto tak samo myśli jak ja, potrzebni by nam byli: stolarze, ślusarze, i tym podobni spece. bo na przykład ja obmyśliłam pewny dodatek do kół który by pomógł zejść ze schodów na pewno nie kosztowało by więcej niż 600-700 zł i tak chyba zawyżam.Jak ktoś zna to mógł by tu podać dane osób które potrafią takie żeczy robić  
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-29 22:22
Znalazłem taką stronę.Może to kogoś zainteresuje,bo naprawdę w niektórych momentach trzeba być "twardzielem"

       http://narty.onet.pl/filmy/na-stoku-wszyscy-sa-pelnosprawni,1,4091377,artykul.html
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-30 00:13
Eligiusz, to zależy z jakiej strony na to patrzysz.... Twardziel, twardzielowi nie równy, tak samom jak osoba na wózku nie równa osobie na wózku... Widziałem takich na wózkach co zjeżdżali samodzielnie po schodach z klatki schodowej, a też widziałem takich, co dla niego przeszkodą nie do pokonania był jeden maluteńki próg w drzwiach lub na chodniku... Jeden przesądzie się z łóżka na wózek a drugi nawet nie ruszy palcem, nie dlatego że nie chce ani  ze jest za leniwy... Ja np. nie mogę  podnieś pełnej szklanki z wodą do ust aby się napić a jak siądę za klawiszowe instrumenty muzyczne, to gram lepiej niż nie jeden sprawny muzyk. Tak jest ze wszystkimi i zdrowymi i niepełnosprawnymi, jeden potrafi to a drugi tamto, a jeszcze ktoś inny jeszcze coś....  
Nadrzędny Autor Joaśka Dodany 2010-12-30 07:56
Cześć z moją matką to jest tak że ona robi wszystko odwrotnie siada na wózek w odwrotny sposób niż inni w jej sytuacji. To i z zejściem ze schodów może być tak samo, a jak by miała spadać to nie dam rady jej pomóc, bo jest tęga. 
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-12-30 16:44
do 62norbi03.Tak przyznaję Ci racje.Nie każdy człowiek ma predyspozycje aby wykazywać się "ponad"odwagą.Ale są tacy osobnicy i należy przyklasnąć.Norbi-dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.Oby następny był lepszy od mijającego i obyśmy my jako ON odczuli więcej życzliwości od wszystkich z którymi będziemy mieli kontakt.
A na marginesie znalazłem takie coś,jak na ON zarabiają "różni"ludzie.    http://wiadomosci.onet.pl/wideo/w-koloratce-zarabial-miliony,8364641,1,klip.html#
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2010-12-30 11:33
annusia73 widzę, że temat rozmywa się jak zwykle. Temat jest super. Ja też jestem zainteresowana wszelkimi nowinkami ułatwiającymi nam życie. Np. nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez chwytaków. Niestety są dość drogie, jak na mój portfel - rencisty. Co ciekawe nikt chyba u nas nie produkuje. Ja korzystam z Meyry. Jakie udogodnienia interesowałyby Ciebie? I co proponujesz w związku z wątkiem?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Stworzmy sami swiat bez barier (6426 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill