www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery polskiej demokracji (3801 - wyświetleń)
Autor kazoo Dodany 2011-01-02 16:01
Witam serdecznie.
Pragnę wyrazić moją opinię na temat obecnej Polski. Jest to kraj lepiej rozwinięty niż kilkadziesiąt lat temu ale wciąż sporo jest do zrobienia. Widać to szczególnie po sporach prowadzonych w parlamencie i w ogóle w polityce. Przykro mi gdy widzę to granie na emocjach, kłótnie które do niczego dobrego nie prowadzą. Są to kłótnie nieuzasadnione bo różnice między partiami politycznymi są sztucznie rozdmuchiwane-żeby ludzie głosowali na określoną partie z powodu strachu i niechęci do partii przeciwnej.
Uważam że czas z tym skończyć i zająć się wreszcie rozwiązywaniem rzeczywistych problemów, a jest ich wiele, szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami.

Moja propozycja na rozwiązanie tego zakleszczenia to wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do parlamentu zamiast obecnego systemu proporcjonalnego. Dzięki temu do sejmu z okręgu wyborczego wchodziłby człowiek który zdobył najwięcej głosów, niezależnie czy jest popierany przez jakąś partię polityczną czy nie. Skończyłby się wtedy obecny chory mechanizm, zgodnie z którym do sejmu wchodzą ludzie którym partia dała pierwsze lub kolejne wysokie miejsce na liście.

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze według mojej wiedzy są Wielkiej Brytanii, Francji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Tutaj znajdą państwo informacje na temat JOW:
http://www.jow.pl

a tutaj można złożyć podpis za wprowadzeniem w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych:
http://www.jednomandatowe.pl/index.php
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery polskiej demokracji (3801 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill