www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / PFRON (7602 - wyświetleń)
- Autor Ahab Dodany 2011-02-28 10:49
Szanowni Państwo.
Zapewne wielu z Was spotkało się niejednokrotnie z działalnością PFRON. Bezduszność i arogancja urzędników,  sprawy ciągnące się w nieskończoność, dziwne, niezrozumiałe formularze, telefony których nikt nie odbiera i wiele wiele innych "grzechów" popełnianych przez tą instytucję, która rzekomo ma ułatwiać egzystencję niepełnosprawnym. Piszmy zażalenia - do Ministerstwa Pracy i Spraw socjalnych, do Pełnomocnika Rządu d/s Niepełnosprawnych, piszmy gdzie się da. Może taka akcja spowoduje, że ktoś potrząśnie wreszcie tym towarzystwem i wpuści tam trochę świeżego powietrza. Pozdrawiam.  
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-02-28 11:40
No, to słabo trafiłaś.
Na pewno nie pomoże w tym niniejsza "Integracja", bo to nie leży w jej interesie.

A każde moje dotychczasowe jednoznaczne uznanie bezwartościowości takiego tworu jak obecny PFRON oraz wniosek o jego natychmiastową likwidację (bo na rewolucję nie liczę) zawsze kończyło się linczem ogólnym.
W Polsce ludzie w trudnej sytucji statycznie zawsze wolą tkwić w niewoli wroga trochę znanego niż zamieniać go na nowego, mniej zakolegowanego przeciwnika.
Ja akurat PFRON znam z wielu stron, ostatnio głównie jako ngo aplikujące przez naście lat. Ale właśnie się postanowiłam obrazić i nie będę na razie wnioskować o ich kasę - niestety, biurologia mnie przerosła, z głupotą urzędniczą (niestety, nie mam za dużo szacunku dla ludzi akurat tam pracujących) walczyć nie będę, bo mnie to uwłacza.
Po prostu, aby z nimi współpracować na najniższym poziomie zgody, musiałabym stać się taka sama jak oni albo przynajmniej udawać, że ich rozumiem i się zgadzam chociażby z częścią procedur - a się nie zgadzam, nie pasuje mi to. Bo na rzeczywiste interesy żywych ludzi niepełnosprawnych ani idei, choćby nie wiem jak szczytnych, tam już dawno nie ma miejsca. Niech więc sobie sami realizują te wszystkie programy, zadania zlecone itd. - tylko ciekawe, komu będą zlecać.

I żeby nie było - ja potrafię pisać nawet wnioski tak, żeby tę kasę przyznali. Rozliczam bez zastrzeżeń. Tylko że poziom durnoty coraz bardziej rozbuchanych procedur i ludzi to obsługujących przerósł ich sam siebie. A na pewno sens działalność ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, które miały funkcjonować POZA strukturami RZĄDOWYMI. Gdybym chciała pracować a agendzie rządowej i podlegać głupotom to bym tam po prostu poszła. Ale skoro jestem tutaj - uważam za łamanie praw moich oraz moich współpracowników i beneficjentów, narzucanie nam jedynie słusznych zasad. Chromolę.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-02-28 20:46
bluengel owszem masz rację poza tym jednym zdaniem :

> Niech więc sobie sami realizują te wszystkie programy, zadania zlecone itd. - tylko ciekawe, komu będą zlecać.>


Prywatni przedsiębiorcy muszą odprowadzać składki i dla PFRON a to komu PFRRON "rozdaje" to już tylko oni sami wiedzą. O składkach wiem w 100%. Kiedy mi to powiedziano szlag mnie trafił. Od wielu lat nie dostałam nawet rehabilitacji z powodu narządu ruchu. A komu dają? Wiadomo swoim i nie wstyd mi o tym głośno mówić.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ahab Dodany 2011-03-04 09:59
Oczywiste jest, że jeśli jedna lub dwie osoby złożą zażalenie, to niewiele się zmieni. Dlatego uważam że należy właściwe ministerstwa zasypać zażaleniami. Dziś przeczytałem w prasie bardzo ciekawą informację o udostępnieniu w Warszawie pasów BUS dla zbiorowych pojazdów inwalidzkich - czyli jednak coś można. Sprawę wywołali ludzie wsparci przez TOK FM - gratuluję.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-03-04 11:41
nie wiem gdzie o tym napisać więc napisze tu
chciałam złożyć wniosek do pcpru na turnus ale zadzwoniłam wczoraj z czy mają już pieniądze na turnusy usłyszałam że tak ale dofinansowują tylko dzieciom
dodam że od kilku lat nie byłam na turnusie i zastanawia mnie czy gdzieś tego nie zgłosić bo mam pewne podejrzenia
co WY o tym myślicie ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-03-04 12:40
barbaro:
1) PCPRy regionalne mają prawo ustalać sobie priorytety dla własnego użytku i w każdym roku mogą one być inne (raz dofinansują turnusy, innym sprzęt, raz dorosłym, innym razem dzieciom lub młodzieży, raz tylko ze stopniem znacznym itd.) - są w tym suwerenne (jeśli przepisy nie stanowią inaczej)

2) nigdzie nie jest napisane, że każdy niepełnosprawny musi (czy może) co najmniej raz na ileś lat uczestniczyć w takim turnusie. A więc nie ma podstaw do zaskarżenia decyzji np. Twojego PCPRu w tym roku.

3) co to jest "gdzieś" i "pewne podejrzenia"? W przypadku np. uzasadnionych podejrzeń o popełnieniu przestępstwa możesz się udać do prokuratury. W tym przypadku możesz poprosić/zażądać szczegółowych wyjaśnień od szefa PCPRu - nic nie stoi na przeszkodzie.

Ale obawiam się, że jest to szukanie dziury w dziurze - zawsze, każdy urząd powie, że ma ograniczoną pulę pieniędzy i musi przyjąć jakieś priorytety - i, niestety, jest to ekonomicznie i celowo uzasadnione.

Także na tym forum wielokrotnie toczyły się dyskusje na ten temat. A jak przychodzi co do czego - za przeproszeniem - nikt nie zgłasza swoich uwag/zastrzeżeń gdzie trzeba ani w formie skutecznej (PISAĆ, PISAĆ, PISAĆ!) ani wtedy, gdy trzeba (znaczy: wrzesień/październik roku poprzedzającego, gdy robi się plany) tylko gdyba i utyskuje na anonimowych portalach, co urzędnikom przecież jest na rękę...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-03-04 13:09
owszem mają prawo ustalać na co wydadzą kase ale co za dużo to nie zdrowo
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-03-04 13:50
Ale czy w poprzednich latach też mieli takie kryteria (że piszesz o nadużyciu)?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-03-04 14:05
od dłuższego czasu na turnusy nie ma kasy i znajomi prosili o inne rzeczy też nie było więc na co idzie kasa ?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-03-04 15:51
bluengel nie wiem czy Basia nie ma racji, ale jest tu jakaś luka. Zadzwoniłam do PCPR tylko by spytać i to o całkiem co innego niż dofinansowanie. Pan który odebrał spytał mnie o dane. Podałam imię i nazwisko. Sprawdził w komputerze potwierdził dane i spokojnie odpowiedział: Pani dostanie odmowę. Mnie zamórowało. Pytam na co odmowę? Słyszę - na dofinansowanie. Odpowiadam - ja w tym roku nie składałam żadnego wniosku. A co przysłać pani wniosek - pyta ów pan. Szokujące prawda. Faktycznie nie składałam jeszcze nigdzie wniosku. Nie byłam u lekarza itd.
Też od paru lat nie dostałam, a znajoma jeździ co roku. Kobieta ma już po 70 lat więc dzieckiem nie jest. Taka to jest prawda. Ja nie składam skargi, ale jak swoim opowiedziałam ich normalnie zatkało. Składać wniosku też nie mam zamiaru,a temu panu odmówiłam co do przysłania wniosku bo i po co skoro już mam odmowę.
bluengel chciałaby byś mi odpowiedziała jak to jest z tym PCPR.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-03-05 11:20
ja sie zastanawiam czy nie zgłosić tego gdzieś bo uwarzam że są pewne granice
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-03-05 21:20
No ale pytałam już: co to jest "gdzieś" i co to sa "pewne granice"?
Pytałaś na piśmie u źródła? No właśnie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-03-05 16:01
Nie wiem Basiu ale ja daję spokój. Wojny z nimi nie rozpocznę bo nie wygram to pewne jak 2x2=4
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-03-06 10:13
do bluengel
nie mam obowiązku Tobie zdradzać szczegółów

elu
ja nie chce z nimi wojować tylko nagłośnić np w prasie radiu i tyle bo wszystko ma swe granice
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2011-03-07 18:39
Basiu,zloz wniosek i czekaj.Po co sie denerwowac niepotrzebnie.Ci,do ktorych dzwonilas nie rozpatruja wnioskow,tylko je przyjmuja.Przynajmniej tak jest u nas.Czasami trzeba zmienic podejscie i inaczej sformulowac prosbe.Zamiast:czy w tym roku sa dofinansowania,powiedziec:prosze,oto wniosek na dofinansowanie.Postawa niezorientowanej szarej myszki nie zawsze sluzy.Niestety,teraz trzeba pokazac,ze sie zna swoje prawa i wie,co sie nalezy.Mam nadzieje,ze i mi sie uda,bo w tym roku po 3 letniej przerwie sama skladam wniosek.Dadza,to dobrze,nie to nie.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-03-07 20:37
Dobrosiu tu gdzie ja dzwoniłam niestety ale rozpatrują wnioski. Dlatego częsciowo popieram Basię ale nie mam zamiaru nagłaśniać swojej okolicy.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-03-07 20:52
zadzwoniłam so pcpru z pytaniem czy  mają kase na turnusy i usłyszałam że są pieniądze ale dla dzieci
nie będę składała bo nie chce sie denerwować
nie jestem szarą myszką poprostu nie mam zamiaru po raz kolejny składać tylko po to żeby usłyszeć odmowe
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / PFRON (7602 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill