www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pytanie o rente socjalna (2684 - wyświetleń)
- Autor patixx1232 Dodany 2011-03-27 12:52
Witam !
Posiadam wadę wzroku a co za tym idzie orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.
Na jedno oko nie widze a na drugie mam - 10 dioptrii, dodatkowo w tym roku nabyłem się światłowstrętu. Moja wada jest dość rozległa. Próbuje pracować ale nie daje rady, wzrok jest strasznie przemęczony, mam zawroty i bóle głowy.

Chciałbym się dowiedzieć, czy mam szanse na uzyskanie renty socjalnej.
Może ktoś z was się orientuje w tym temacie. Bardzo zależy mi na odpowiedzi.
Proszę o pomoc.
Nadrzędny Autor marcin-warszawa Dodany 2011-03-29 19:42
Spróbować zawsze możesz jeśli twój dochód nie przekracza 30% przeciętnego wynagrodzenia brutto i jesteś zarejestrowany jako bezrobotny, masz orzeczenie o niepełnosprawności to można próbować - i tak jak przyznają to na czas określony nie dłużej niż do 2 lat - wszystko zależy od decyzji komisji lekarskiej ja chory od urodzenia na epilepję próbowałem dostać rente zus to nie przyznali ponieważ niepełnosprawność nie powstała w miejscu pracy tylko od urodzenia. Obecnie żyje na zasiłku pielęgnacyjnym = 173 pln, gdyż kokmisja stwierdziła że jestem całkowicie zdolny do pracy a mimo że jestem po studiach to z tą chorobą narazie nikt nie chce zatrudnić. Pozdrawiam  
Nadrzędny Autor danielxs Dodany 2011-04-12 10:37
rente socjalna mozna otrzymac jesli niepelnosprawnosc powstala do 25 roku zycia jesli studiujesz, jesli jestes starszy to mozesz starac sie tylko o rente zusowska (ta wyzsza), zarobki nie sa brane pod uwage, wada wzroku tez nie, tzn nie ma zasady ze na przyklad za taka i taka wade dajemy rente, orzecznik ocenia twoja zdolnosc do pracy na podstawie wzroku w tym wypadku i jesli uzna ze sie nie nadajesz do pracy to rente otrzymasz
Nadrzędny Autor chudini0505 Dodany 2011-04-28 09:45
Szukasz dobrej pracy? Polecam stronę: http://ogniwo.net/ Tutaj jest wiele ciekawych ofert :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Pytanie o rente socjalna (2684 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill