www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dzialanosc gospodarcza i dofinansowane skledek ZUS (2273 - wyświetleń)
- Autor Marcin.S Dodany 2011-04-27 14:34
Witam

Do tej pory nie korzystalem z jakichkolwiek ulg dla ON, mam umiarkowany stopien niepelnosprawnosci orzeczony w 2000r przez MOPS, potwierdzony nastepnie przez ZUS.

A teraz moje pytanie, czy w mojej sytuacji moge ubiegac sie o dofinansowanie skladek ZUS dla prowadzonej AKTUALNIE (nieprzerwanie od 2005r.) jednosobowej dzialalnosci gospodarczej,
mimo, ze zalozylem ja w styczniu 2005 roku i do tej pory nie ubiegalem sie o jakiekolwiek dofinansowania skladek z PFRON, czy innych ulg dla ON?

Z tego co czytam, takie dofinansowanie mozliwe jest tylko dla osob rozpoczynajacych dzialalnosc gospodarcza, a nie aktualnych przedsiebiorcow.
Czy tak jest w rzeczywistosci?

Po prosto nie wiedzialem, ze taki dofinansowanie jest mozliwe, stad z mozliwosci dofinansowania ZUS nie korzystalem,
a obecna sytuacja w mej firmie zmusza mnie do szukania oszczednosci, bo placenie prawie 950 zlotowego ZUSu coraz mocniej "uderza mnie po kieszeni".
Prosze o porady, co moge zrobic, czy cos w ogole sie da, z gory dziekuje.

Pozdrawiam
Marcin
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-04-28 09:57
Szanowny Panie
o dofinansowanie do działalności mogą się ubiegać rzeczywiście tylko osoby niepełnosprawne, które zakładają, bądź wznawiają działalność. Osoby prowadzące działalność mogą ubiegać się o refundację części składek ZUS, pod warunkiem ich wcześniejszego terminowego opłacenia i złożenia do PFRON odpowiedniego wniosku.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dzialanosc gospodarcza i dofinansowane skledek ZUS (2273 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill