www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / prewencja rentowa ZUS - skierowanie na rechabilitację!?? (7137 - wyświetleń)
- Autor bober Dodany 2011-05-04 22:17
Pomóżcie bo się najpierw rozbeczałam,potem szukałam w necie, wypiłam na uspokojenie i nie mogę z tego wszystkiego spać! Od lat choruję na powikłaną astmę z nałożoną rozedmą genetyczną, tak, że w końcu więcej na zwolnieniu niż w pracy.Wystąpiłam o rentę i dostałam...świadczenie rehabilitacyjne na 5 miesięcy bo... jestem ekonomista a nie górnik. P. dok. z ZUS z satysfakcją pow., że wyszuka mi odpowiedni ośrodek rehabilitacyjny. Nie odwołałam się bo pomyślałam, może się podleczę, rozedma wiadomo się nie cofnie, ale lato itd.
W ciągu tyg. dostałam skierowanie do SZPITAL UZDROWISKOWY NR1 "JAN KAZIMIERZ" ZIELONA 23 DUSZNIKI ZDRÓJ. NIE MAM PRAWA JAZDY, WIĘC DOJAZD 11 GODZ. Z PRZESIADKAMI, GÓRY, A JA NA 2 PIĘTRO WCHODZĘ ETAPAMI! PODŁA BABA NIE LEKARZ WIE CHYBA, ŻE GÓRY DOBRE DLA GRUŹLICY I CHOPINA A NIE ROZEDMY. MOJE PYTANIA CZY KTOŚ COŚ WIE O TEJ MIEJSCOWOŚCI, ZWŁASZCZA O TYM SZPITALU-UZDROWISKOWYM. MOŻE KTOŚ ZNA DOBRE DOJAZDY. JAKIE TO WOJEWÓDZTWO, JAK DUŻA MIEJSCOWOŚĆ ITP, ITD. ZABIEGI, ROZRYWKI. CO ZABRAĆ ZE SOBĄ Z ODZIEŻY. NIE LUBIĘ GÓR BO SIĘ TAM DUSZĘ - MAM RODZINĘ W WIŚLE. JESTEM Z UR. POMORZANKĄ ZAWSZE JEŹDZIŁAM NAD MORZE I TAM ODDYCHAŁAM NAWET PODCZAS SZTORMU. CZY MOGĘ JAKOŚ ZADZIAŁAĆ ŻEBY ZUS DAŁ INNE SKIEROWANIE NP. NAD MORZE CZY MAZURY. SKIER. DOSTAŁAM DZISIAJ NA 6 CZERWCA. BŁAGAM PORADŹCIE, WIDZĘ, ŻE MACIE DOŚWIADCZENIE. Poza tym u nas z PFRON nic nie ma-ciągle brak im pieniędzy (Łódzkie). Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-05-05 18:51
Tak przeczytaj co napisałam ci w wątku w Kawiarence.

Musisz zdobyć koniecznie zaświadczenie od lekarza specjalisty o swojej własnej chorobie z określonym kodem choroby. Potem zadzwoń do ZUS z prośbą o zamianę motywująć i podpierajć się swoją własną prośbą już na piśmie i koniecznie wyślij wszystko poleconym. Skseruj wszystkie dokumenty, które wyślesz ponownie do NFZ czy ZUS
Z ZUS - (kliknij tu)  a więc oddech też.
Co do dojazdu mogę wyszukać ale z Łodzi bo nie znam twego miejsca zamieszkania. ( Kliknij tu)
Z Łodzi masz tylko jeden autobus bezpośredni. Sprawdź jeszcze telefonicznie bo o ile dobrze pamiętam po 9 maja potafią zmienić rozkład jazdy.

Powodzenia :-)
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-05-06 16:34
Ela, jesteś mądrą i dobra kobietą. O Dusznikach i dojazdach dowiedziałam się z neta i tel. bezpośrednio. Czytam, że jesteś obeznana i inteligentna, więc może  mi pomożesz-o co b. proszę! Lekarz wystąpił o rentę-ciągle w okresie jesienno-zimowo-wiosennym choruję bardziej. Rozedma zawsze dusi - RTG. P. doktor z ZUS stwierdziła, że nie wyglądam na taką chorą-a gwizdało w oskrzelach-sama to słyszałam. Dała mi świadczenie rehabilitacyjne na 5 miesięcy. Dopiero po piśmie z ZUS dowiedziałam się jak mnie "załatwiła" bo: od 2 marca b.r. do końca lipca, a od 06.06.2011r. Duszniki- byłoby super ale w pouczeniu jest, że "gdy w ocenie lekarza leczącego stan zdrowia nie pozwala na podjęcie pracy, na 6 tyg.przed upływem okresu, należy złożyć w oddziale ZUS wniosek o przedłużenie okresu świadczenia. W Dusznikach ew. będę do końca czerwca, więc zostanie 4 tyg.? Pomijam, że dojazd 8-9 godz. autobusem - zamknięte pomieszczenie-tragedia. Mało tego ustnie powiedziała mi ta dr.że nawet jak nóg bym nie miała to mogę pracować jako ekonomista - to tylko mój zawód w którym nigdy nie pracowałam. CO ROBIĆ??!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-06 19:09
Odpisałam ale na priv.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / prewencja rentowa ZUS - skierowanie na rechabilitację!?? (7137 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill