www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 3/4 etatu (6355 - wyświetleń)
- Autor marzycielka Dodany 2008-05-14 08:22
Jestem osobą niepełnosprawną z orzeczonym umierkowanym stopniem. Żeby nie stracić prawa do renty muszę pracować na 3/4 etatu. jak wiadomo osoby niepełnosprawne z umiarkowanym stopniem mogą pracować 7 godz dziennie - 35 tygodniowo. Jeżeli bede pracować na 3/4 etatu ile godzin dziennie, bedę w pracy. Czy to oblicza sie 3/4 z 40 godz <normalny pełny etat> czy 3/4 z 35 godzin tyg.?????
Bardzo proszę o odpowiedz i jeśli było by to możliwe podstawę prawną.
Z góry za wszystkie informacje dziekuje
Nadrzędny Autor 720419ewa Dodany 2008-05-14 10:00
Witam nie wiem jak to wygląda prawnie , kiedyś zależało od pracodawcy . Ja na początku pracowałam 23godz . 20min. tygodniowo i dogadałam się z pracodawcą na 4 dni pracy i 1 wolny , dzieląc te 23godz.20min. na 4 dni ( tak miałam w angażu ) . Obecnie firma zwiększyła zakres swoich usług i pracuję codziennie po4 godz. i 40 minut, prawdę mówiąc postawiono mnie trochę przed faktem dokonanym ( niestety jest już inna dyrekcja niezbyt skłonna do ustępstw).Nie wiem czy Pani wie , ale też inaczej jest przeliczany urlop , ale proszę się nie martwić , nie jest go mniej , bo zaokrąglają ilość godzin do pełnego dnia i ja zyskałam 1 dzień , więc zamiast 26 mam 27 . Ilość godzin pracy nie zależy od stopnia niepełnosprawności , czy ma się dawną  I grupę , II czy III , jest 35godzin na pełnym etacie. POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor adrian_witan Dodany 2008-05-14 10:42
pełny etat dla osoby z umiarkowanym, lub znacznym stopniem niepełnosprawności to 7 godzin dziennie/ 35 tygodniowo. Stąd 3/4 etatu w tym wypadku to 5 godzin 15 minut dziennie i tyle powinna pracować osoba niepełnosprawna z umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności zatrudniona na 3/4 etatu
Nadrzędny Autor 720419ewa Dodany 2008-05-14 20:07
Witam i przepraszam ,za błąd jakiś czas pracowałam na 3/4 etatu i stąd moja pomyłka . Teraz mam angaż na 2/3 etatu, dlatego pracuję 4 godz. i 40 min. Jeszcze raz przepraszam , bo to dopiero od miesiąca ta zmiana .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 3/4 etatu (6355 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill