www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Porada (Strona 2) (36577 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-20 16:04
jak radzicie sobie z bólami kręgosłupa lędzie i szyjne kręgi
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-20 16:07
ja sobie nie radze ,leze wtedy ale pdobno odpowiednia gimnastyka pomaga tylko nie wiem jaka
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-20 16:10
oj tylko nie to
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 18:42
ja tez nie slyszalam
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:43
podajmy sobie ręce
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 18:55
Ja nie znam ośrodków FAR
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-18 18:56
ani ja
Nadrzędny Autor Yames69 Dodany 2008-05-18 19:09
Pierwszy raz słysze
Nadrzędny - Autor Yames69 Dodany 2008-05-18 19:15
bluengel
Jak możesz to daj mi namiary.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-05-18 20:11
Yames, proszę bardzo: www.far.org.pl
Wybitnie specjalizują się w "uzdatanianiu" osób po urk - wypadki wszelkiego rodzaju, głównie po skokach do wody, motoryzacyjnych itp. . Są najlepszą taką organizacją polską, powstałą we współpracy z podobną ze skandynawii. Naprawdę polecam. Mają biura w rejonach, ale ze strony wszystkiego się dowiesz. Znam ludzi, którzy dzięki nim zmienili całkowicie swoje życie - i naprawdę są zadowoleni. Ale od razu przygotuj się po prostu na ciężką robotę - dla leniuchów nie tracą czasu:)

Ostatnio rozszerzyli nieco profil działania, który obejmuje już także przypadki innych urazów, ale raczej ciągle związanych z urk. Nie są na pewno dla amputantów itd, ale osoby z niektórymi schorzeniami kręgosłupa (mocnymi) też mogą coś znaleźć dla siebie.
Najwięcej oferują podczas obozów - uczą od podstaw jak się przesiadać na łóżko, posługiwać się wózkiem (aktywnym!!!), radzić sobie we wszystkich dziedzinach życia, także seksualnego i innego intymnego. A instruktorami są często tacy właśnie połamańcy, którzy wszystko to poznawali na własnej skórze, więc nie żadna tam teoria, ale praktyka z najlepszego źródła. W większości do świetni młodzi ludzie, którym się chce:)

Pozdrawiam,
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-18 20:15
dziekuje ja tez tam zajrze
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-05-18 20:25
taką rehabilitacje ojakiej  mówi  YAMES  prowadził STOCER  w konstancinie , a czy znacie   USTROŃ ?  miasto z przewagą ośrodków reh.a i widzę że przeważa Połczyn Zdrój (gryf),Kamień Pomorski też jest fajny.pozdrowienia
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-05-18 20:31
jak sie tam dostac wyslac skierowanie?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-18 20:34
W Gryfie w Połczynie Zdroju byłam było fajnie ale nic z takiej cudownej rehabilitacji nie wyszło czyli było tak normalnie jak wszędzie. A chodzę tak samo jak chodziłam.Obejrzałam stronkę którą podał bluengel i też nic nie znalazłam......???????  I nadal nic nie rozumiem :-(((((

Moja lekarka jak wystawia wniosek to sugeruje gdzie powinnam jechać i na ogól mi się udaje choć nie zawsze
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-05-18 22:32
Ok, aby postawić sprawę jasno, muszę być jednak nieco brutalniejsza:)

Nie pisałam, że FAR robi turnusy rehabilitacjne... Bo nie robi w sensie porównywania do sanatoriów. Oni są kompletnym zaprzeczeniem sanatoriów - niezależnie w Kudowie, Połczynie czy innym Ciechocinku. Dlatego wprost i świadomie użyłam słowa "obozy" a nie "turnusy". Celem FAR jest rzeczywista, długofalowa pomoc z nastawieniem na efekt a nie wczasy z jednym niby-zabiegiem dziennie.
Żaden lekarz nie skieruja Was tam, bo to ten klimat.

Ella - a co chciałaś na stronce znaleźć, czego tam nie ma? Zapoznałaś się z "Kartą zgłoszenia" w górnym lewym rogu? A z info o obozach? Chyba o tym rozmawiamy? Już z tych danych sporo wynika. A czytałaś ich forum? Też niczego się nie dowiedziałaś...?

Całe to wymienianie się doświadczeniami z pobytów we wszelkich ośrodkach sanatoryjnych w ogóle wydaje mi się mało ciekawe, ponieważ wszędzie jest po prostu tak samo - miernie. Wczasy i tyle. Natomiast FAR ma konkretne zadanie, którego efektem są ludzie z czterokończynowym porażeniem na skutek urazu rdzenia kręgowego - aktywni, wierzący w siebie, mocniejsi. Aczkolwiek, dzięki własnej pracy w dużej mierze, pod kierownictwem doświadczonych instruktorów. Czy w sanatorium ktoś od was czegoś wymagał...? Wątpię. A tu i owszem.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-19 06:25 Zmieniony 2008-05-19 07:16
prawde pisze Yames69, bo takich bardzo słabych to nie szybko chcą ,

>miałem wypadek 9 lat temu, tylko ja nie ruszam rękoma i nogami a takich niestety nigdzie nie chcą przyjąć.>
>Wcześniej jeździłem do 2,5 roku po wypadku nawet 2 razy do roku a potem przyszła reforma i lipa.>


ale prawda też , aby pytać w takich ośrodkach typu , wszystkie wyżej wymienione , typu aktywnej rehabilitacji - są to turnusy przystosowania do życia ,  tam też inaczej pomagają , często jest wolontariat ,
sama mam za sobą w roku 1998 , 1999 ,2002, Centrum Niezależnego Życia  w Ciechocinku , ( nawet hipoterapia - pomagają wolontariat i pracownicy stajni) , basen (jest winda do wody -pomagają wolontariat) , Konstancin wielokrotnie ,i Stocer i część na ul Gąsiorowskiego , byłam na turnusie w spale (2005) , ALE nigdy w sanatorium , to właśnie w tych ośrodkach nauczono mnie żyć w inny sposób ,  .....
jeszcze jest taki ośrodek w Wągrowiec (niedaleko Gniezna, Poznania)
http://katalogseo.3w3.eu/i-1902

a ta strona do poczytania , może ktoś coś dla siebie dobierze
http://da-mi.pl/podroze/sanatoria.php?lang=pl

W FAR , pracuje teraz kolega , (tetraplegia, po skoku do wody) , byliśmy swego czasu razem w szpitalu , poznałam go osobiście .
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-19 07:29
ta strona -
ogólnopolski spis .  wcisnąć miejscowość i poszukać czy coś odpowiedniego dla siebie ktoś znajdzie , a potem dzwonić czy przyjmą

http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wyniki=1&kryt_nazwa=&kryt_miasto=&kryt_woj=&kryt_klient=&kryt_forma=&kryt_choroby=&kryt_terenowe=&typ_instytucji=&szukanie=niepelnospr
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-05-19 07:53
trzeba znowu wziasc sie do roboty dzwonic wszedzie pytac nie ma innego wyjscia moze gdzies przyjma
Nadrzędny - Autor Yames69 Dodany 2008-05-19 13:20
Witam !
Obejrzałem kilka ośrodków i wszędzie piszą o osobach poruszających się na wózku
a ze mną jest ten problem że ja sie sam nie poruszam, ja poruszam tylko głową i trochę ramionami.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-20 08:14 Zmieniony 2008-05-20 08:25
Zapytaj wprost ,ze jesteś czterokończynowo porażony , ale wtedy ze mną byli tacy , bo jeśli jest wolontariat to oni maja taki stały -dyżur -  przy takim człowieku , czyli i w nocy muszą zajrzeć , pomóc się przekręcić ,.ubrać i oni karmili ...
w Konstancinie to normalka ,że tacy są to ośrodek zwłaszcza ukierunkowany na chory kręgosłup , po złamaniu też ,

tu w tym ośrodku  było dobrze , umowę na rehabilitacje mają podpisaną z NFZ
http://www.rynekmedyczny.pl/pl/konstancin_jeziorna/gasiorowskiego/ZOZ/1608679,,/niepubliczny_zespol_leczniczo_rehabilitacyjny_centrum_ksztalcenia_i_rehabilitacji_sp_z_o_o
w tamtych ośrodkach często dofinansowanie z PFRON - jak składałeś to dobrze , a jak nie to w tym roku się nie załapiesz , lub opłata 100 procent
ale czy Tobie Yames69 (Artur, tak )  pasuje , dzwoń i pytaj , wiadomo terminy też jakieś długie zawsze , znam Warszawę i te pobliskie miejsca ,a co jeszcze w Polsce to nie wiem
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-20 16:23
co jeszcze radzicie na ból
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-05-20 16:47
nie umiem Ci nic poradzić bo często sama szukam pomocy na ..........
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-20 19:05
TRUDNO
Nadrzędny Autor Yames69 Dodany 2008-05-20 16:53
WERBENA wielkie dzięki za te stronki, właśnie wysłałem kilka meili w kilka miejsc
i będę czekał cierpliwie na odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Porada (Strona 2) (36577 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill