www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie do laptopa z PCPR - KIlka pytań (53350 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-14 22:51
Witam,

staram się o dofinansowanie laptopa z PCPR. WIem że chyba dostanę bo... w 2007r wykryto u mnie mięsaka kościopodochnego kości udowej G3, przeszedłem 6 kuracji chemioterapii. Została wycieta kośc wraz z kolanem i wszczepiona endoproteze kości wraz z kolanem. Jeszcze w dodatku po chemioterapii zrobił się niedosłuch w stopniu awansowanym nie odwracalnym na poziomie 80 decybeli.  Z Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności mam stopień ZNACZNY.

Wziołem wniosek z PCPR-u i pisze tam że mogą dofinansować 80%, czyli jak np. wezmę sobie laptopa.. ( chce kupić takiego porządnego :-) ) za np. 3.500 lub 4000 tyś zł. to pokryją 80% a ja będę musiał dopłacić tylko 20% ? I do jakiej kwoty oni mogą pokryć koszt zakupu laptopa? Czy 4000 tyś zł nie jest dla nich za dużo ? Czy mogą odrzucić wniosek ?

Pisze tam również że muszę przy złożeniu wniosku wziąć ze sobą jakaś fakturę PRO FORMĘ .... O co z tym chodzi? Czyli muszę pójść do sklepu i.........? że chce tego i takiego laptopa za 3,500 tyś on napisze jaki to model, ile kosztuje itp. i zanieść do wraz z wnioskiem do PCPR-u ?

Jest również napisane że..." Przewidywany czas realizacji zadania" Napisałem że Październik.... i chyba zrobiłem błąd bo chciałbym ten laptop wcześniej ale... ile się czeka żeby dali mi pieniądze na ten laptop? Czy mogę np. kupić go jeszcze we Wrześniu ?
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-09-15 08:58
Damiano1412-Ja czekam już 4 lata.Stale odpowiedź z "mojego" PCPR -brak pieniędzy.A więc najpierw musi być konkretna /na piśmie/ decyzja o przyznaniu funduszy,a potem dopiero można myśleć o laptopie.Mnie co roku w styczniu mówią "w tym roku napewno" i "nici"  Teraz czekam do końca września ,bo podobno mają dostać "jakieś" fundusze.Na mój tegoroczny wniosek jeszcze mi nie odpowiedzieli.A więc takie są perspektywy.
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-15 09:29
To aż tak się długo czeka...?!?! Boże...... ja słyszałem że niektórzy czekali 14 dni od złożenia wniosku...

W jakim Województwie składałeś wniosek ?

I o co chodzi z tą fakturą PRO Formą ? Chodzi oto aby pojechać do sklepu wybrać laptopa a oni wydrukują taką fakturę ile on kosztuje itp ?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-15 11:10
Dokładnie tak. Sklep wystawi fakturę proforma.
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-15 11:23
Aha, ok to w takim razie dzisiaj .. podejdę do sklepu.

Ale .. czy naprawdę aż tak długo się czeka na dofinansowanie z PCPR... ? Słyszałem że niektórzy czekali nawet 14 dni...

I czy kwota 4000tyś zł nie będzie dla nich za duża ?
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-09-15 15:54
Damiano1412 Już Ci pisałem jak długo czekam na laptopa.Wyjaśnię więcej,wysokość dofinansowania zależy od zasobów i "chęci"
PCPR - do 80 %.Wysyłają Cię do sklepy,aby określić wysokość dopłaty.Jak mają ze sklepu podstawę to wtedy zadecydują ile Ci dopłacą.Chyba jesteś na dobrej drodze jeżeli PCPR na ten temat z Tobą rozmawia.A więc czekaj spokojnie-życzę powodzenia.
Myślę ,że dopłata nie jest obligatoryjna więc wszystko w rękach "kochanych" urzędasów.......w przepisach jest .....do 80%
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-15 19:36
Kurcze już sam nie wiem... dzisiaj poszedłem do sklepu i laptop który chce wyszedł w sklepie 4.380zł a ja napisałem... we wniosku 4000 tyś zł z czego oni dofinansują 3200zł.

Ale chyba mam pomysł.... OK .. przeleją do sklepu te 3200 zł.. ale ja chyba wcale nie muszę brać tego laptopa za 4.380zł ? Tylko mogę wziąć za... np. 3600zł ?

A czy jeśli dam im ta pro Fakturę i.. tam jest napisane 4380zł to dofinansują więcej niż napisałem we wniosku ? Nie 3200zł tylko 3500 ?  Czy dofinansują tylko te 3200zł tak jak ja napisałem we wniosku a faktura ich nie będzie obchodzić ?

I ciekawe ile się czeka ... na rozpatrzenie wniosku...

Aha i jeszcze jedno... tam pisze że trzeba wypisać dochody z 3 miesięcy ile się ma, wszyscy w rodzinie razem.. Ile nie może przekraczać ? Jak ma się razem ... 6000 tyś to przekracza ? I laptopa nie dostane ?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-15 20:13
Dochód liczony jest na osobę.
Jeśli wybierzesz laptopa droższego, niż poprzednio deklarowałeś, po prostu dopłacisz różnicę.
Myślę, że trochę cierpliwości, a wszystko wyjaśni się.
Jesli chodzi o czas oczekiwania, to wszystko zależy ile kasy ma Twój PCPR :-)
Powodzenia życzę, wszystko będzie dobrze. :-)
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-15 20:15
Zaraz zaraz.....

Kurcze... tam tam trzeba policzyć NIE ile wszyscy członkowie rodziny mają dochodów czyli... Mama, Tato i ja.

TYLKO np wpisać ile zarabia moja mama ?

Czy ile ZAROBILI WSZYSCY RAZEM z ostatnich 3 miesięcy ?

Myślę że mój PCPR ma kase.. ponieważ chcą rozmawiać na ten temat :-) Byli w tym roku z mojego PCPR-u aż 3 wycieczki !  A dzisiaj jak poszedłem zapytać się o laptopa to... sprzedawca powiedział mi że właśnie brali u niego osoby z PCPR-u laptopy i wszystko było OK! No nic... jutro zaniosę wniosek i zobaczymy co powiedzą :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-15 20:28
dochody Twojej rodziny podzielone przez liczbę osób dają dochód na łebka :-) (nie wliczać psa - to oczywiście żart, mam nadzieję, że nie jesteś obrażalski) :-)
Nadrzędny Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-15 21:06
Aha ok, hehe nie nie jestem obrażalski :-)
Nadrzędny Autor bodzio2 Dodany 2011-09-26 16:43 Zmieniony 2011-09-26 16:46
Krzyształek,jak to liczą? piszesz dochody całej rodziny,i dzielone przez ilosc członków?
Tylko nie rozumie dwóch rzeczy,dochód Brutto czy netto,i czy dochodem można nazwac rentę,
jak to jest, przecież w/g mnie to renta nie jest dochodem tylko swiadczeniem wypłacanym przez organ Panstwowy czyli ZUS.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-09-26 19:16
Renta jest dochodem każdego ON.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-15 20:31
Aha, nie pamiętam jak jest w formularzu, czy dochody wszystkich członków  za trzy m-ce, czy dochody za trzy m-ce na osobę. Musisz dokładnie przeczytać.
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-16 11:19
Złe wieści... ten PCPR jest...... IDIOTYCZNY!!

Zaniosłem dokumenty, przeczytał i.. mówi mi ża raczej NIC z tego bo... np. Jakbym miał Orzeczenie wypisane na słuch to może bym cos otrzymał......hmmmmmmmm

OK... Orzeczenie było wydane od 2009r do 2012r... ALE TYLKO NA NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ RUCHOWĄ... na słuch nic nie mam! ALE... jestem zaliczony do 1 grupy - stopień ZNACZNY! Ucze się jestem w Liceum więc chyba spełniam warunki ??
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-09-16 15:15
Do Damiano1412 pisałem Ci o moich problemach.Ja też mam znaczny stopień i m/innymi wada słuchu.Czekam już 4 lata więc się nie denerwuj taka pomoc .Może przed wyborami coś wywalczysz.Zyczę powodzenia.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-09-16 17:54
LUDZIE W WYBORACH NIE LICZYCIE SIĘ WY - MY TYLKO PARTIA. KOGO OBCHODZĄ LUDZIE?! ZWŁASZCZA O.N.???!!!!
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-16 17:52
NO I POZNAŁEŚ ŻYCIE I REALIA POLSKI! NIE ROZUMIESZ? JA TEŻ. PO CO ŚLEPEMU KOMP. PO CO GŁUCHEMU KOMP., TELEWIZOR ITD. PCPR MAJĄ KASĘ NA DOPŁATĘ DO WZMOCNIENIA GŁOSU W TV. TYLKO, KTÓRY SĄSIAD TO WYTRZYMA???!!
Nadrzędny Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-17 21:27
Ale to przecież jest jakieś CHORE! :-( To PCPR.. dofinansowuje tylko laptopy dla.. tych z ubytkiem słuchu? Na to wygląda że TAK! To po co mają w swoich wnioskach napisane Dysfunkcja narządu ruchu ? Zaznaczyłem TO.. niosę do PCPR a oni mi mówią że nic z tego! Pyta się mnie czy.. mam coś ze słuchem...? TAK MAM... ubytek na poziomie OK.80-90 decybeli.. ale nie mam tego napisanego w Orzeczeniu o Niepełnosprawności...  Orzeczenie kończy mi się w 2012r w Czerwcu. A chyba wcześniej nie da się wyrobić? Tylko aż skończy się to?

A może.... to po prostu przesadziłem z kwotą na dofinansowanie.. wpisałem 3200 tyś zł... a on nie jak mi powiedzieć że... NIE MA KASY! powiedział mi jakąś BZDURĘ! :-(

A może..... Czy ktoś brał laptopy z PFRONU ?

Na stronie PFRONU widzę jeden Punkt:

Program Adresowany DO:

osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne) lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, które są:
a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b) słuchaczami kolegiów,
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,

CZYLI...... Mam stopień ZNACZNY.. to chyba spełniam ich wymogi....... Uczę się w Liceum. To też CHYBA spełniam...

I ile oni dofinansowują do laptopów .. chyba 50% ? Nieciekawie.. Czyżby specjalnie to zrobili... tylko 50% żeby nikt nie brał...? Bo jak np.. laptop kosztuję 3 tyś zł... to ja muszę dopłacić 1500zł... Czy to się opłaca...? Nie wiem.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-18 15:13
Damiano dla słuchu, ruchu ze stopniem znacznym też nie dają nawet na te za 1400.-
Ta instytucja jest chora :-(
Nadrzędny Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-18 15:58
Heh... to ja już z tego nic nie rozumiem....... :-(

To KOMU w końcu dają laptopy...? Trzeba byc leżącym takim aby nawet palcem nie kiwnąć? Przecież to chore..!
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-18 16:02
Nie "instytucja", A ludzie tam zatrudnieni, a kto ich tam zatrudnia? Kto przelewa pieniądze? Kto decyduje komu i na co? Kto to kontroluje? SPRAWDŹCIE SOBIE SAMI. WYBORY PRZED WAMI!
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-18 16:07
USTAWY MÓWIĄ OGÓLNIE. SZCZEGÓŁAMI ZAJMUJE SIĘ STAROSTA I JEGO KOMISJE. TO ZE STAROSTWA SĄ PRZELEWANE PIENIĄDZE NA KONKRETNY CEL W PCPR. MOŻE TAK SPRAWDZIĆ KTO JEST W  JAKIEJ KOMISJI I RADZIE W WASZYM MIEŚCIE?
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-18 16:54
Nie no... jutro idą jeszcze rodzice się popytać w tym PCPR-ze co i jak...

Jak tam nie wyjdzie.. zobaczymy co powiedzą w Pfronie... na ich stronie wymaganie spełniam ale........ to tylko strona hehe
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-09-18 17:32
Damiano1412 bardzo mi przykro, jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekiem, być może doczekasz normalności. Nie przejmuj się chłopie, może po wyborach będzie lepiej (chociaż jasności nie widzę...) :-)
Niestety, nie mamy lekko....
Trzymam mocno kciuki.... może uda Ci się...
Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-18 19:23
Kochani, ale kasa na PFRON idzie dokładnie z każdego prywatnego przedsiębiorcy. Nie wiem czy dobrze się wyraziłam. Znam parę prywatnych firm, których właściciele muszą odprowadzać składki na PFRON i to całkiem nie małe. Nie jest to informacja wyssana z palca.  Od kilku lat odmawia mi się dofinansowania do rehabilitacji a w odmowie piszą że dofinansowują tylko stopień znaczny i umiarkowany..... Ja mam znaczny więc o co chodzi bo też jak Damiano nie rozumiem.
O państwowych zakładach pracy nic nie wiem więc nie wiem czy też muszą płacić na PFRON.
Nadrzędny Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-18 19:30
Zgadza się ! Tak samo na stronie PFRON .. piszą że trzeba mieć stopień znaczy LUB Umiarkowany i uczyć się w Liceum, na studiach itp.

Spełniam to i co?! NIC! Jeszcze jutro dzwonie do PFRONU.... Zobaczymy co powiedzą ! :/ To jest jakieś dziwne.... Chyba już zgłupiałem.. CO mi się należy a co nie....
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-09-18 20:13
Ella - zgadza się, że przedsiębiorcy odprowadzają składki na PFRON, ale również z drugiej strony biorą kasę na tworzenie stanowisk pracy dla ON, tudzież dofinansowanie do wynagrodzenia ON i inne. Więc niejako koło zamyka się...
Oczywiście to jest dość uproszczone, ale tych środków nie jest za dużo.
Nie można też upraszczać sprawy, że nam należy się coś z racji niepełnosprawności. Raczej powinniśmy oczekiwać pomocy w dostępie do środków umożliwiających łatwiejsze funkcjonowanie.
Jednak problem jest złożony i trudny, zwłaszcza w czasie kryzysu.
Ale to nie mój problem, choć bardzo chciałabym by żyło nam się łatwiej...
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-18 20:41
kryształek tak masz rację. Nigdy niczego nie domagałam się i nie odwoływałam. Co roku dostaję odmowę że dofinansowują tylko stopień znaczny i umiarkowany. I tu stawiam pytanie.... Ja mam znaczny więc o co chodzi?
Nie wojuję o swoje prawa tylko grzecznie czekam. Jeden jedzie 2 x do roku drugi nie przez kilka lat. Co ciekawsze w tym roku nie składałam wniosku a dostałam odmowę. Czy to automaty tam pracują?
Nie pisałabym w tym wątku gdyby nie Damiano i jego zdziwienie. Ja też się dziwię......
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-19 15:21
Ella - odwołuj się od decyzji, jeśli jest niezgodna z przedłożoną dokumentacją. Swoją drogą drukowanie papierów, w których powtarzają się informacje jest bezsensowne. W tej stercie makulatury już wszyscy gubią się, a co dalej...
Chyba nie chciałabym być urzędnikiem w dzisiejszych czasach...
Mają komputery, a nie potrafią korzystać z raz zebranych informacji...
Bezsens...
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-19 16:39
Nie "bezsens" tylko zatrudnianie "pociotków" i po linii partyjnej. Do tego prywatne uczelnie - sobota, niedziela - najczęściej- zarządzanie i marketing - czyli nic. No i siedzi taki ..., czasem i programów MS nie zna. Dotyczy to wszystkich jednostek państwowych. Zwolnić się nie da, bo np. kuzynka radnego albo innego z jakiejś komisji. Reszta ludzi to "odrzuty", które ponarzekać sobie mogą na jakimś forum.
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-21 09:28
Dzwoniłem wczoraj do PFRONU i.. dostałem odpowiedź :-)

Jak myślicie jaką...? :-)

" NIE MAMY ŚRODKÓW" "Proszę próbować w przyszłym roku..."

Dziękuję... do widzenia :-)

TAKI JEST NASZ PFRON! ONI NIGDY NIE BĘDĄ MIELI PIENIĘDZY! Ja już sobie chyba szybciej uzbieram sam na tego laptopa niż od nich dostanę, naprawdę...
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-09-21 11:08
Damiano - bardzo mi przykro, choć wiem, że to żadne pocieszenie.
Niestety, to nasza rzeczywistość. Państwo chce pomagać...?! , ale jakoś od wielu, wielu lat ... nie może....
Może nawet zrozumiałabym kryzys.... , tylko, że w naszym kraju trwa on już od ponad pół wieku.
Licz na siebie człowieku...., to najprawdziwsze powiedzenie.
Powodzenia Damian i pozdrawiam. Nie załamuj się! :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-21 18:41
Damiano to u nich normalne. Szybciej uzbierasz niż dostaniesz. Laptopy staniały a tak między nami po co ci ten za 4 tyś. skoro tańsze też są dobre. Nie myśl że im droższy tym lepszy. Patrz na firmę i gdzie składano + skąd mają "skład części" . Tu chodzi mi o..... np: dysk z Tajlandii pamięc z Chin itd itp.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-09-21 18:51
Wszystko zależy od tego do czego laptop ma służyć. Nie zawsze potrzebny jest jak to mówią młodzi "super wypas".
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-09-21 19:07
Full wypas. Zgadzam się z dziewczynami.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-21 19:09
Na tanim laptopie też można pracować w domu. A o tym rozmawiałam w sklepie bo akurat mam tam znajomych. Za 1800 zł do całkiem dobry laptop. Co do programowania i firmy połączeń z internetem nie pamiętam co mówili. Pojemność dysku też ma sporą a dodatkową pamięc można wstawić zawsze.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-21 19:29
Zgadza się.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-09-21 19:30
Każda firma podłączy do neta, jeśli tam ma zasięg. Najlepszy jest jednak kabel.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-21 20:41
Zgadza się bober tylko z cennikiem jest różnie.
Nadrzędny Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-21 23:12
Witam :-)

NO fakt ... nawet po co mi ten laptop za 4 tyś.. chciałbym nawet i taki za 2,500 tyś ale.... szkoda że PFRON ani PCPR tego nie dofinansowuje bo.... NIE MAJĄ ŚRODKÓW! To po co sa takie w Polsce Instytucje...? Czy one pomagają ludziom? Ja myślę że NIE.

I ponadto.. z tego co się dowiedziałem z  PFRON-U to... ONI NAWET W TYM ROKU WCALE NIE URUCHAMIALI TEGO PROGRAMU NA ZAKUP LAPTOPA.................... !! ja lekko zdziwiony..... ale OK......... SZOK!

Ech..... czasami sobie myślę w jakim my Państwie żyjemy... nie ma pracy... nie ma kto nic takim ludziom jak my dofinansować.... :-( A najlepsze to jest z pracą... nie wiem jak u Was to wygląda drodzy forumowicze ale.... w moim mieście ( ok. 30 tyś mieszkańców) nie ma żadnej pracy !! Np. Moja siostra która ukończyła Studia pedagogika opiekuńczo-wychowawcza a później drobiła sobie magistra.. i wierzcie mi lub nie.. ALE ONA NIE MA PRACY !! W takim małym mieście jest prosta zasada..." Nie masz znajomości nie masz pracy.."

Dziwie się czasami DLACZEGO MY POLACY nie strajkujemy jak np. w Grecji... Rzymie... wiem że to brzmi brutalnie.... ale .. to chyba jedyne wyjście.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-09-22 09:30
Miłe Panie III wieku :-), chłopak chce taki, a nie inny sprzęt i powinien mieć możliwość, by zrealizować marzenia. Ech... Jak dobrze, że mam nastolatka, komputerowca.... Jestem na bieżąco....
Do Damiana - pomyślałam o fundacjach, oraz środkach z PUP -u. Nie wiem jakim jesteś uczniem, jeśli masz dobre osiągnięcia, to po pewne środki być może mógłbyś sięgnąć. Informacje nie są wyssane z palca, bo mój syn skorzystał z takich rozwiązań - ma średnią sporo ponad 5 i kilka innych osiągnięć.
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-22 12:31
Kryształek, dzięki za informację :-) Ale ja hmm.. raczej z tego nie skorzystam... mam średnią ok.... 4... i nie mam innych osiągnięć :-(

Nie wiem czy to byłby dobry pomysł ale.. ja myślę zrobić tak.....

PCPR daję CHYBA i na to wygląda osobom z uszkodzonym słuchem... ok ja to mam obustronne uszkodzenie słuchu ale nie mam na Orzeczeniu o Niepełnosprawności tego napisanego... mam orzeczenie wydane do Czerwca 2012r... tak sobie myślę aby takie orzeczenie wyrobić jeszcze raz np. TERAZ i aby wpisali że mam uszkodzony słuch... zanieść im w końcu do tego PCPR-u i nawet już nie chce takiego laptopa za 4 tyś... ok .. niech i będzie taki za 2,500 tyś zł.

Drugie rozwiązanie to... Czekać do Stycznia 2012r..... I... ale ja to czarno widzę... dostać dofinansowanie z Pfron-u O ILE BĘDĄ TEN PROGRAM "URUCHAMIALI" ...
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-09-22 13:56
Do stycznia niedługo, ale możesz starać się o nowe orzeczenie teraz, tak mi się przynajmniej wydaje. Będziesz miał większe szanse na otrzymanie dofinansowania.
Czy od stycznia ruszy PFRON...? Trudno powiedzieć.
Powodzenia życzę :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-22 19:29
kryształek ok III wiek też pracuje i czasami na starociach :-)
Chlopak może chcieć, ale ileż razy ja składałam i to na ten za 1400 i zero dostałam. Słuch, ruch owszem powinien być dofinansowany bo to wielkie okno na świat ale tak się skłąda że forszy brak i już.  
Dziś liczę już tylko na siebie.
Nadrzędny Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-23 21:25
Heh no w sumie to tak.. w dzisiejszym świecie to tylko można liczyć na siebie ...:-( Kiedyś ludzie byli inni... szczęśliwsi... radośni.. pełni życia a teraz... ech... świat się zmienił...

Oczywiście od Stycznia będę "walczył" o tego laptopa.... O ILE... PFRON będzie miał środki..
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-09-24 17:49
Damiano trzymam kciuki za ciebie :-) Ja zrezygnowałam już dawno z ich dobrodziejstw :-)
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-09-26 16:58
Ella masz rację, 1800 zł.za laptopa to już jest fajny i naprawdę mozna na nim pracowac w domu,niewiem dlaczego tutaj padają sumy 4.500 zł,czy 4.000 zł,ludzie spasujcie trochę a będzie wiecej kasy w PFRON-ie dla innych potrzebujących,nie patrzcie tylko na siebie ale rozejrzyjcie się w koło ile ludzi jest w potrzebie,którzy potrzebują nie koniecznie na Laptopa ale na rechabilitację,i inne usługi aby polepszyc stan swojego zdrowia.Wiadomo w systemie brak jest pieniędzy ale nie pogarszajmy tego stanu przez nieodpowiedzialne zakupy.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Damiano1412 Dodany 2011-09-26 17:19
To ok.. przyznaję może i trochę przesadziłem z cenną.. ale.. hmmm.. w sumie to chyba jest takie coś że można laptopa wziąć za taka kwotę jak... " PIĘCIOKROTNOŚĆ NAJNIŻSZEGO WYNAGRODZENIA W POLSCE"

Tak więc.............. :-)

Ale oni nawet by mi nie dali i takiego za 2 tyś! Czemu..? BRAK KASY w tym roku.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2011-10-02 01:39
Dofinansowanie - fajna sprawa. Sam dostałem do kompa jak się uczyłem na studiach (z PFRON). Z tego co wiem teraz już PFRON nie daje. Ale jak tak długo się czeka w PCPR, to myślę że lepiej odżałować i kupić od razu maszynę za rozsądną cenę. No ale - wiem że są ludzie w trudnej sytuacji którzy naprawdę nie mają pieniędzy, i tu jest problem bo i dla nich nie ma dofinansowania....
Pomimo wszystko żyć trzeba i radzić sobie trzeba - Hitler rządził: też się żyło, Stalin rządził: podobnie, komuna w Polsce była: jakoś musiało być. To i teraz w tym bałaganie musimy sobie radzić (chociaż może nie jest tak najgorzej...)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie do laptopa z PCPR - KIlka pytań (53350 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill