www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Ankieta - ocena jakości życia po amputacji kończyn dolnych (5739 - wyświetleń)
- Autor ania12m19 Dodany 2011-11-22 20:17
Szanowni Państwo, poniższa ankieta jest częścią pracy magisterskiej, a pytania w niej zawarte mają na celu zaznajomienie się z sytuacją życiową osób po odjęciu kończyn dolnych. Kwestionariusz jest anonimowy, a informacje w ten sposób uzyskane zostaną wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. W kwestionariuszu  pytani są  Państwo o to jak odczuwają swój obecny stan zdrowia oraz jakość dotychczas prowadzonego życia. Rzetelne i szczere udzielanie odpowiedzi pozwoli lepiej określić potrzeby osób doświadczających takich problemów zdrowotnych jak Państwo. Z góry dziękuję Państwu za poświęcony na wypełnienie ankiety czas i okazaną życzliwość.

ania12m19

Link do ankiety:
http://moje-ankiety.pl/respond-16078/sec-kiNOEVpk.html
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-11-28 17:14
wiesz mi na tym forum niema ludzi nieżyczliwych wszyscy mamy podobne problemy ,a są nimi walka głównie o przetrwanie kolejnego dnia,zarówno ludzie z obciętymi kończynami, tak mi się wydaje mają problem jak i chorzy na nowotwory czy wiele innych chorób, nic nie zmienicie a szczególnie młodzi ludzie tak jak pani dopóki nie zmieni się podejście do ON ze są to ludzie uczciwi i pracowici niestety nie wszyscy i niestety jak to bywa na świecie wykorzystujący ludzką naiwność tak ze magisterskie prace u mnie odpadają nikt mi nie pomógł żaden magister kiedy wyłem z bólu na szpitalnym łóżku i najgorsze że wiem dlaczego
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-28 19:17
Dziwnie? Wydaje mi się, ze Twoja odp. jest szczera -tak już jest na świecie.
:-)
Nadrzędny - Autor Mitsu Dodany 2011-11-29 19:02
"Droga/i "123456" tułając się po szpitalach od dziecka poznałem sporo różnych ludzi z wszelakim nastawieniem i problemami (również takich jak ty czy ja). Mnie też mnóstwo osób w życiu nie pomogło, ale nie uprawnia mnie to do "oceniania" tych czy pozostałych. Dziewczyna poprosiła o wypełnienie ankiety a Ty nie wiesz czy jest jedną z takich osób, którzy Tobie nie pomogli, więc...?
Być może mylę się mówiąc, że do ludzi trzeba cierpliwości i wyrozumiałości, lecz każdy z nas przecież robiąc to, co robi i postępując tak jak postępuje ma swoje powody, których my nie znamy! a jeżeli znamy i nie rozumiemy ich to tym bardziej nie powinniśmy się wypowiadać na ich temat.

Do życia trzeba mieć szacunek i pokorę. Oczywiście są to słowa wyrażane przeze mnie i nikt nie musi się z nimi zgadzać :-).

Aniu, postaram się tobie jakoś pomóc nie wiem na ile przydatne będą moje informacje, lecz sądzę, iż w jakimś stopniu na pewno Tobie pomogą. Posiadam spore doświadczenie (bagaż) życiowe „w tym temacie” gdyż w stanie po amputacji jestem od ponad 30l i chyba mogę coś powiedzieć o życiu osoby niepełnosprawnej w naszym kraju. Tak się składa, iż również wiem jak wygląda życie takich osób jak my, za granicą (nasz rząd nic nie robi lub za mało by nam pomóc), więc cała siła w nas samych! ;-).

Drogie Ludki żyjcie dla samego Życia a nie, że musicie! :-). I jak mawia moja Mama potrafisz liczyć to licz na siebie! ;-).

Pozdrawiam Serdecznie
Mitsu

Ps. życie… to temat rzeka…
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-29 19:21
Mitsu zgadzam się z Tobą całkowicie, mimo, że jestem z "innej bajki". Mało ON tak podchodzi do "życia" jak Ty. Tak mawiał mój tata.
Rozumiem też 123456.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-11-30 12:31
Wiesz jak jest nigdy się szpitala alkoholu papierosów nie można zarzekać gdyż zawsze można powrócić w takie miejsca ja nie bywałem w szpitalach za długo bo mam jeszcze zdrowie jako takie lecz często zaglądałem do ośrodków zdrowia do lekarzy i wierz mi nie wiem gdzie jesteś i jest taki problem że ludzie czekają miesiącami na jakiekolwiek wizyty lub zabiegi nie m wie już o protezach czy innego typu urządzeniach potrzebnych do życia.Jeśli chodzi jeszcze o mnie to temat pomocy już mam z głowy po prostu ja jeśli masz możliwość bez względu na jaką cenę trzeba pomagać ludziom, a ci co nie pomagają niech nie oczekuj a pomocy od innych mieszkam w dość dużej wiosce i wiele ludzi znam znam ich dobre serca lecz znam i tych co dużo mówią i nic nie robią i tak można bez końca wymieniać lecz także obowiązkiem państwa jest pomagać innym jeśli nie mają skąd pomocy.O tą cierpliwość to się tak nie da cierpliwie to się ryby łowi lub w szachy gra, do ludzi trzeba mieć asertywność inaczej zawsze będą cię poniżać no chyba ze jesteś przy korycie to jeszcze bardziej będą cie poniżać szczególnie w Polsce gdzie prawie każdy urzędnik jest nie wiem jak to nazwać korupcja to chyba złe słowo o może kumoterstwo a to także rodzaj korupcji a wiec jest skorumpowany zarówno ci co siedzą na większych stołkach jak i ci co na mniejszych a szczególnie to co nas najbardziej dotyczy to służba zdrowia, szkoły, ZUS,no i lekarze gdzie w ty samym pokoju przyjmuje się ludzi na ubezpieczenie gdzie są kolejki np;czekając na implanty lub protezy itd kolejki są po paręnaście miesięcy mam kolegę który czeka już 4 lata ,i w ty samym pokoju załatwiane sa od reki te same sprawy tylko za cenę np;15000 no i pawic jakie powody miała ta osoba która wymyśliła coś takiego ja powiem chory zysk i dorobek na czyjejś ludzkiej krzywdzie.Ja zawsze stoję po stronie pokrzywdzonych i nie ważne jest to czy mam racje czy nie mam lecz wiem co znaczy cierpieć bez nogi czy reki i jeśli jakiś urzędas robi ci łaskę że to czy tamto ci się należy czy nie w tej sprawie jesteśmy najgorszym i najbardziej podłym narodem na świecie,kończąc powiem ci tak zaczęłaś fajnie na to miast końcówka już nie jest taka fajna
Nadrzędny - Autor Mitsu Dodany 2011-12-16 00:23
123456 a ja z kolei (z całym szacunkiem dla twej inteligencji) powiem tyle, iż nie zrozumiałaś/eś połowy z mojej wypowiedzi, więc nie dziwi mnie fakt formy twego pisania.
Piszę tam miedzy innymi, iż nie oceniam ludzi, nie osądzam, nie bazuję na wypowiedziach innych gdyż każdy ma prawo do swojego zdania, nie szukam winnych i nie obwiniam, mimo iż w życiu mym było wiele ku temu powodów. To zaledwie wierzchołek „góry” jaką opisuję. Wybacz, lecz nie mam czasu na wyjaśnianie tego, co autor miał na myśli we wcześniejszej wypowiedzi.

Nadgorliwa analiza cudzych słów doprowadza do niezrozumienia.

Ja również zgadzam się z paroma sprawami, które poruszyłaś/eś np. kolejek, złośliwych urzędasów i debilnych przepisów, ale to kolejne tematy pod tyt. "Rzeka Życia"  ;-)  A co do sprawy, iż według ciebie rzekomo jesteśmy „najgorszym i najbardziej podłym narodem” to nie zgodzę się z Tobą gdyż Naród to Ty i Ja oraz pozostałe miliony PL, więc nie mów źle i nie oceniaj pozostałych, bo nie znasz wszystkich! Tak na marginesie to wiesz, iż wypowiadając takie słowa jak np. „jesteśmy najgorszym i najbardziej podłym narodem” mówisz sam/a o sobie? Czy taki/a własnie jesteś? Nie sądzę gdyż piszesz o pomaganiu bliźniemu więc... Bez urazy :-)

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2011-12-16 19:02 Zmieniony 2011-12-16 19:12
JA TAM NIE ROZUMIEM TEJ DYSKUSJI.ZE WSKAZANIEM NA 123456.CHCESZ POMOC,TO ODPOWIEDZ NA ANKIETE,NIE TO ZAJMIJ SIE CZYMS INNYM,OT I WSZYSTKO.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Ankieta - ocena jakości życia po amputacji kończyn dolnych (5739 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill