www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Nauka języków obcych dostępna dla osób niepełnosprawnych (3252 - wyświetleń)
- Autor supernatka Dodany 2012-01-22 13:03
Witam serdecznie,
Jak wiemy, osoby niepełnosprawne mają trudności w dostępie do kursów języków obcych, czy to z przyczyn finansowych, czy z racji barier architektonicznych.
Najlepiej jest więc uczyć się w domu on-line. Istnieje bardzo dobra platforma e-learningowa supermemo.net, znam wiele osób niepełnosprawnych, które korzystają z niej. Są tam kursy językowe, ale nie tylko, bo użytkownicy też mogą tworzyć własne kursy. Kursy użytkowników są bezpłatne.  Jeśli chodzi o kursy językowe SuperMemo World, są one w bardzo przystępnych cenach, np. tylko 49 zł za kurs na danym poziomie zaawansowania. Kursy można pobrać na komputer, komórkę (smartfon lub iPhone), iPod, mp3, tablet z systemem Android. Nauka jest więc mobilna i wygodna. Jakość tych kursów jest wysoka, ich efektywność ponadto została potwierdzona naukowo. Metoda SuperMemo oparta jest na regularnych powtórkach słów w odpowiednich odstępach czasu. Ja uczyłam się hiszpańskiego z serii No Problem (kursy kompleksowe, czyli ćwiczące wszystkie kompetencje językowe) i z serii Extreme (Espanol Extremo - intensywna nauka słownictwa). Wyjechałam do Madrytu na kilkutygodniowy wolontariat i poradziłam sobie świetnie w pracy jako tłumacz i w sytuacjach życia codziennego, powtarzając hiszpański z SuperMemo przez 3 miesiące przed wyjazdem. Myślę, że jestem żywym przykładem na to, że można i że warto! Gorąco polecam!
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-01-22 14:19 Zmieniony 2012-01-22 14:23
Zakładając, że ten post to nie jest bezczelna reklama:

> Ja uczyłam się hiszpańskiego z serii No Problem (kursy kompleksowe, czyli ćwiczące wszystkie kompetencje językowe) i z serii Extreme (Espanol Extremo - intensywna nauka słownictwa). Wyjechałam do Madrytu na kilkutygodniowy wolontariat i poradziłam sobie świetnie w pracy jako tłumacz [...] powtarzając hiszpański z SuperMemo przez 3 miesiące przed wyjazdem.


W takim razie masz nieprzeciętny talent, nie mający zbyt wiele wspólnego z SuperMemo. "Świetnym" tłumaczem języka zostaje się całymi latami. Lub też włożyłaś w to (wcześniej!) tyle godzin pracy, że jesteś w tym dobra - ekspert = 10 tysięcy godzin świadomej pracy.

Jest też oczywiście możliwe, że ktoś uważa się za świetnego w języku... ponieważ jest średnio-zaawansowany (dużo już umie, a nie przeszedł na wyższy poziom, na którym wie się czego się nie umie). Albo, że tłumaczyłaś głownie proste komunikaty, co oczywiście można skutecznie robić dość szybko.

Żeby nie było - nie mam nic przeciwko SuperMemo jako jakiemuś tam narzędziu do nauki. Ale nie ma narzędzi cudownych. Są najwyżej narzędzia, które dają szybciej efekty u określonych ludzi (bo lepiej niż tradycyjna nauka "pasują" do ich sposobu uczenia się i myślenia). Nawet gdyby u Ciebie występowała kombinacja talentu i dobrego dla Ciebie narzędzia, to to jeszcze nie oznacza, że "jesteś żywym przykładem na to, że można" powszechnie osiągać takie wyniki z użyciem tego narzędzia.
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2012-01-24 16:29
Nie znam Supermemo, ale słyszałem o nim dobre opinie. Alternatywą dla Supermemo jest Profesor Henry, uczę się na nim już długo i rzeczywiście dużo daje. Algorytmy powtórek w Supermemo i Profesorze są opracowane niezależnie, są podobne bo w końcu pamięć jest taka sama niezależnie czy uczysz się na Profesorze czy Supermemo, a cel jest jeden: skuptecznie przećwiczyć i zapamiętaj na dobre żeby umieć użyć słówek i zdań. Po kilku już latach nauki na Profesorze opanowałem angielski na tyle, że teraz chciałbym uzupełnić naukę o konwersacje z native'em przez skype, tylko na razie nie wiem jak takiego znaleźć. Ale może się uda.
Pozdrawiam wszystkich uczących się! Trzymam kciuki za wyniki pracy!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Nauka języków obcych dostępna dla osób niepełnosprawnych (3252 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill