www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 56) (3744223 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-04 11:43
nie widze żadnego obciachu
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-04 12:51
Julka daj żyć. Więcej poczucia humoru. :-))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-04 13:10
nie reaguj na nią
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-02-04 13:18
:-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-02-04 11:44
Nie będę się rozpisywał skąd wziął się podział na równych i równiejszych, bo to zbyt długa historia. W skrócie tylko wspomnę, że taki podział wymyślił człowiek. Natomiast jesteśmy równi w jednej kwestii: wszyscy umrzemy. I to powinno dać do myślenia tym, co myślą, że są równiejsi.
Jest jeszcze coś. Historia uczy, że wszelkie zmiany następowały za sprawą rewolucji lub wojen. Pewne symptomy tego pierwszego już mamy, gdy podciągniemy pod to określenie ostatnie protesty "Oburzonych" i "Anonymous".
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-04 20:47
Wrócę do małej Madzi i jej matki. Jestem za sterylizacją tej kobiety. Nie wierzę jej ani jednemu słowu. Wiem co piszę bo z takiego kocyka dziecko nie mogłoby się wyśliznąć. Mam taki kocyk w domu i sprawdzałam na lalce. Ok lalka sztywna, dziecko jest wiotkie ale dziecku nawet 6-mcznemu podtrzymuje się główkę i pupcię z pleckami więc potrzeba obu rąk. Matka małej Madzi kłamała od początku wprowadzając w szystkich w błąd. I za to powinna dostać karę dożywocia bez amnestii. Karę najwyższą. Jestem normalnie w szoku. Takie zimno, maluśkie dziecko i ruiny. Straszne :-(
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-04 22:40
ukamienować ją
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-04 23:27
Wiele wyjaśni sekcja. Niestety dziecku już nic życia nie wróci.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-05 10:59
niestety :-(
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-05 22:23
To prawda dziecku nie wróci życia, ale ten przykład karania jaki mamy psu na budę. By odstraszyć od takich czynów potrzeba dać przykład; solidny kopniak dla ostrzeżenia, że w ten sposób nie traktuje się bezbronnych nie tylko dzieci ale i ludzi w wieku starszym. Kara powinna być choćby za okłamywanie i mataczenie sprawyi to nie 2-3 m-ce ale parę latek. Choćby ten z rysopisem lub ze sprawdzaniem w internecie jak oszukać wariograf. Mnie do tej pory się nie sprawdziło bo mam czyste sumienie. NIc nie muszę sprawdzać bo nawet by mi się nie chciało.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-06 15:56
Wrzucam, bo wydaje mi się, że komuś może się przyda (tak w kontekście ACTA, tego czy posłowie wiedzą za czym głosują i tego, że obywatele muszą im patrzeć na ręce)

http://sejmometr.pl/start

Serwis Fundacji e-Państwo przetwarzający informacje z Sejmu PR. Pozwala wyszukiwać informacje o tym co się działo na posiedzeniach, jak wypowiadał się w sejmie wasz poseł i co się dzieje z konkretną ustawą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-08 12:54
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-02-08 20:43 Zmieniony 2012-02-08 20:59
Pani Staniszkis, chyba z wiadomych sobie powodów, zapomniała dodać, że:

>Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików. Stanowiłoby to bowiem naruszenie Karty Praw Podstawowych UE. Karta nie obowiązuje w Polsce<
>Eksperci EuroISPA zauważyli także iż "Trybunał stwierdził nadrzędności ochrony konsumenta wynikającej z Karty Praw Podstawowych UE".<
>Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski (protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję.<


http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/ets--acta-wbrew-karcie-praw-podstawowych,23630,1
Co dla nas jest gorsze? Obietnice bez pokrycia, czy brak ochrony prawnej?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-09 08:46
A czy coś z tego można nazwać lepszym ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-09 19:58
Basia sportem się zajmujesz? :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-10 09:06
nie chodziło o martwe dziecko matka spaliła je w piecu urodziła je w domu
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-02-10 09:19
ok
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-09 20:02
Lid Na tej stronce nie tylko było o sporcie ale i o dziecku które matka spaliła po urodzeniu. Było martwe chyba. Nie czytałam dokładnie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-02-09 20:24
Ok. :-))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-09 20:27
Iota, a co mi z tego "patrzenia na ręce"?! Nie chcę znać się na polityce itd. CHCĘ ZWYCZAJNIE PODZIELIĆ SIĘ Z KIMŚ FILMEM, KTÓRY NA MNIE ZROBIŁ WRAŻENIE, CHCĘ OBEJRZEĆ CIEKAWY, KTÓRY KTOŚ BEZINTERESOWNIE WRZUCIŁ. SĄ TEŻ LUDZIE (O.N.TEŻ), KTÓRYCH NIE STAĆ NA BILET DO KINA, SUPER ANTENY I ABONAMENTY ALE DZIĘKI NETOWI MAJĄ SZANSĘ OBEJRZEĆ WARTOŚCIOWE POZYCJE (nie tylko), zwyczajnie co kto lubi. Czemu muszę zapłacić za bilet na KNOTA bo go reklamują? Tak wiem czy film wart kasy! :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-09 21:08 Zmieniony 2012-02-09 21:15
Hmm, pomyślmy.... skoro "nie chcesz znać się na polityce" to może ten link tak zwyczajnie, po ludzku, nie był dla Ciebie?

A ogólnie: różne ludzie mają chciejstwa. Część z tego co teraz chcesz może być (nie znam kontekstu i nie jestem prawnikiem) nielegalna i bym odradzała, gdyby mnie ktoś o zdanie pytał. Proponowałabym przejście na "wolną kulturę" czyli twórczość legalnie udostępnianą w sieci (jest taka). Ale ja w ogóle jestem "dziwna", bo uważam, że z zasady prawa twórców należy respektować, za wykonaną przez kogoś pracę płacić jeśli chce pieniędzy (za wyjątkiem usankcjonowanych przypadków typu pożyczanie wśród znajomych czy korzystanie z biblioteki), a w razie czego... po prostu nie korzystać. I całkiem nie najgorzej mi się na tych zasadach żyje.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-10 11:16
http://www.tvn24.pl/-1,1734364,0,1,smierc-przez-nieleczona-ospe-zarzuty-dla-rodzicow,wiadomosc.html
mówi się , że rodzice dbają o dzieci a tu mamy kolejny dowód że niestety nie zawsze tak jest zamiast wychowywać zabijają więc jak ma nie być niżu demograficznego ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-10 11:19
Trudno jest oceniać nie znając dokładnie sprawy.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-10 11:24
zawsze tak piszesz ale to Twoje zdanie ja uwarzam że rodzice są od wychowywania nie zabijania
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-10 11:28
Basiu masz rację, że rodzice muszą dbać o dzieci. To ich obowiązek. Chodziło mi o to, że prasa często przekręca fakty, a jak było naprawdę tego nie wiemy.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-10 11:52
z palca sobie chyba tego nie wyssali gdyby człowiek nie czytał prasy wieści z netu nic by nie wiedział
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-10 11:58
Czytam i słucham wiadomości. Wiem jednak, że nie zawsze są one dokładnie takie jak w rzeczywistości. Niektóre z nich okazuje się po czasie były "wyssane z palca". Jednak oczywiście masz rację. Musimy z czegoś czerpać naszą wiedzę. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-10 12:01
CHOCIAŻ W TEJ KWESTI SIĘ ZGADZAMY
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-10 12:06
:-) :-) :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-02-10 12:13
:-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-10 20:02
Najlepiej z życia naszego, znajomych i takiego, które nas otacza :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-10 19:57
Ja uważam, że to zamach na moją "wolną wolę" i łamanie moich praw konstytucyjnych.

>twórczość legalnie udostępnianą w sieci (jest taka).


Podaj jak możesz :-)
Czy najnowszy film w kinach jest

>legalnie udostępnianą w sieci


chyba nie i o to mi chodzi.
Moje "chciejstwo" jest takie jak i wielu Polaków. Może większość ma rację?!
:-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-10 20:00
Powyższe do Ioty - jak zwykle wyświetliło jak chciało. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-11 21:58
REA,

Bardzo krótko: A ja chcę żywego jednorożca na biegunach i +20 stopni w cieniu. :-)

Dłużej (dla bardzo zainteresowanych – dużo linków w treści):

Uważam, że najczęściej nie powinniśmy sobie sami przyznawać prawa do korzystania za darmo z cudzej pracy. Ludzie (w tym ja) mają taką brzydką skłonność do bycia egoistami i racjonalizowania swojego chcenia (znajdowania logicznie brzmiących powodów swojego egoizmu) oraz niedoceniania cudzej pracy (skoro nie ja to zrobiłem, to na pewno było proste). Dlatego jeśli ktoś mi mówi, że on ma prawo zaspokajać swój apetyt za darmo to ja mu nie wierzę, jeśli przy okazji nie nakłada na siebie jakiegoś obowiązku. Bo podejrzewam go o to, że właśnie „myśli żołądkiem”.

Z drugiej strony kultura jest dobrem wspólnym. Wprawdzie nie najważniejszym, ale istotnym. Dlatego popieram np. otwarte licencje autorskie Creative Commons i sama ich czasem używam. Popieram takie inicjatywy jak serwis muzyczny Jamendo, wykłady naukowe dostępnie w sieci, itd. Kluczowe jest tu jednak, że to Twórca decyduje o wypuszczeniu kultury „wolnej”. Decyzję podejmuje ten, kto się napracował. Jego prawo i szacunek mu za to.

Oczywiście wśród tej wolnej kultury jest też sporo śmieci (ideowych i jakościowych). Ale perełki też bywają. Ja mam duży sentyment do umieszczanej na Jamendo muzyki instrumentalnej. W radiu mi nie puszczą (może poza "Sjestą" w Trójce) czegoś takiego:  http://www.jamendo.com/pl/album/92133

Ewentualnie mogą istnieć rozwiązania pozwalające za twórczość płacić nie-wprost (stąd np. pełne audycje Polskiego Radia są legalnie dostępne w sieci - jako realizacja misji mediów publicznych, podobnie programy TVP).

W ograniczonym stopniu ma sens także prawo do dzielenia się kulturą (stąd prawo do pożyczania sobie nawzajem egzemplarza książki, wypożyczania filmów z medioteki itd.) Tyle, że ono celowo jest ograniczane, żeby utrudnić jego nadużywanie.

Widzę potencjał do tego, żeby prawa autorskie zmieniać i liberalizować, bardzo mi się podobają niektóre (nie wszystkie) pomysły Jarosława Lipszyca (na przykład) i jestem pełna szacunku dla ruchu legalnych Wolnych Lektur oraz Wolnych Podręczników. Ale uważam, że to się musi odbywać w ramach prawa. To że sobie Kowalski z Nowakiem przy piwku wykoncypują, nie wysilając się, że konieczność płacenia za najnowszy film akcji narusza ich prawa konstytucyjne mnie nie przekonuje. Bo niestety jestem okropna i podejrzewam ich o to, że myślą żołądkiem - mogą technicznie mieć za darmo to chcą, ale sami by się nie zgodzili tak pracować. Czyli oczekują że rachunek za tę ich kulturę zapłaci ktoś inny, jakiś frajer który na film pójdzie do kina, książkę kupi itd.

Ostatni argument czyli taki, że dzięki sieci można coś wypróbować nie płacąc ma pewien sens ale też uważam go w sumie za racjonalizację myślenia żołądkiem. Chcemy wszystko teraz, natychmiast i w najwyższej jakości, nawet jeśli moglibyśmy poczekać i mieć to legalnie trochę później (na przykład). Podejrzewamy, że film będzie szmirą ale zamiast poczekać (na recenzję, na jego wyjście na DVD itd.) albo sobie odpuścić, chcemy i tak mieć – zaspokoić „kulturalny żołądek”, bez żadnych zobowiązań. A potem mówimy, że to szmira była. Ale żeśmy całość obejrzeli...

No i jest jeszcze taki drobiazg – jeśli sama dla siebie jesteś jedyną instancją odwoławczą to nie ma żadnej gwarancji, że twórców oceniasz uczciwie – że naprawdę dajesz im te pieniądze wtedy, kiedy na to zasługują.

Problem ludzi biednych i wykluczonych jest znacznie poważniejszy i wymaga znacznie więcej roboty. Ci najbiedniejsi nie mogą sobie, jak sądzę w ogóle pozwolić na ściągane filmy... bo nie mają takiego dostępu do sieci i odpowiedniego sprzętu. A ci co mają taki dostęp, że mogą... nie są aż tak biedni (piszę to zupełnie serio).

PS. "wyświetliło jak chciało" - zawsze wyświetla według schematu., Wyjaśnienia tutaj i tutaj.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-13 19:35
Jednorożca żywego to może nie na biegunach - niech sobie biega :-)
Niby teoretycznie masz rację. Jednak recenzje o.k., reklama i zwiastuny o.k., włączam i.... po 20 min. wyłączam - bez straty. Idąc do kina po tych recenzjach i zwiastunach, wydajemy kasę 2x ja i mąż i po 20 min. też wychodzimy. Ogólnie tak wyjdzie ok. 5000 osób ale jest to liczone jaką to film miał ogladalność, bo bilety kupione!
Nie jest żadną kradzieżą wrzucenie filmu, serialu, który leci np. w TV, który się komuś podoba, bo kasa za to już zebrana, a twórcy i aktorzy mają możliwość, że pozna ich więcej osób, może inne pokolenie - inaczej pójdą w zapomnienie. Jak to w życiu bywa mało ciekawe, nisze kulturalne będą za darmo bo NIKT LUB MAŁO KTO CHE TO OGLADAĆ LUB SŁUCHAĆ.

> Ci najbiedniejsi nie mogą sobie, jak sądzę w ogóle pozwolić na ściągane filmy... bo nie mają takiego dostępu do sieci i odpowiedniego sprzętu. A ci co mają taki dostęp, że mogą... nie są aż tak biedni (piszę to zupełnie serio).


Tutaj Iota przeginasz i uogulniasz. Do czego im "odpowiedni sprzęt"? Wystarczy wejśc na odp. str. wybrać film, wcisnąć pley i już. Na dużym minitorze widać świetnie, a na małym też się obejrzy.
Chodzi Ci pewnie też o abonament za internet - "aż tak biedni" - za abonamet miesięcznie zapłaci tyle ile za 1-2 bilety do kina.
Kablówki i inne pierdoły jeszcze drożej miesięcznie, więc ci "najbiedniejsi" ich nie instalują! Dlaczego jednak nie mogą obejrzeć filmu, serialu, który mnie się podobał i chcę się tym podzielić z innymi? TO jednak jest tak jak z książką niestety! :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-02-13 21:29
REA,

Mogłabym Ci odpowiedzieć obszerniej, ale z doświadczenia wiem, że po wymianie opinii takie rozmowy dalej zwykle nie prowadzą do niczego produktywnego. Jeśli chcesz jeszcze czegoś ode mnie w tym temacie, wyraźnie określ czego. Na zakończenie, tylko sprostowanie:

> Dlaczego jednak nie mogą obejrzeć filmu, serialu, który mnie się podobał i chcę się tym podzielić z innymi?


Uważam, że można się podzielić.. z wyraźnie określoną wąską grupą ludzi. Ograniczenie jest właśnie po to, żeby istniała równowaga pomiędzy interesem twórcy a chęciami odbiorców. "Dzielenie" się poprzez wrzucanie cudzej pracy, bez zgody tej osoby tak po prostu do sieci to jest już zupełnie inna bajka, bo to jest rozdawanie (potencjalnie) na masową skalę czegoś, co do rozdających nie należy. Z cudzego czasu, cudzej pacy i cudzego interesu nie wolno robić innym masowej darowizny. (za to jak byśmy zamiast tak chętnie dzielić się cudzym dzielili się własnym...)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-11 10:20
http://info.wiara.pl/doc/1077104.Dzis-XX-Swiatowy-Dzien-Chorego
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-11 10:21
NIE DOTYCZY MNIE TEN DZIEŃ
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-12 11:21
Dobrze, że Ci zdrowie dopisuje, i że nie musisz się nikim opiekować. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-12 11:33
dopisuje mi tak samo jak i Tobie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-12 11:50
Basiu tego o sobie nie wiemy. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-12 11:59
dlatego napisałam tak a nie inaczej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-12 12:51
Ok :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-12 15:04
:-)
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-02-13 08:44 Zmieniony 2012-02-13 08:47
podpisuje, podpisują Ustawę o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych, a co się dzieje w rzeczywistości, czytaj artykuły, tytuł dostępny na pierwszych stronach wszystkich gazet:

http://www.wprost.pl/ar/305305/Tusk-i-Komorowski-niepelnosprawnych-nie-potrzebuja/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wprost-wydarzenia+(Wydarzenia+Wprost+24)

http://www.wprost.pl/ar/305250/Premier-i-prezydent-nie-zatrudniaja-niepelnosprawnych/
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-02-13 09:55
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rosnie-szansa-dla-polskich-pacjentow,wid,14246254,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-13 10:11
nie pochwalam tego
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-02-13 11:02 Zmieniony 2012-02-13 11:11
To kolejny przykład co czeka polskie społeczeństwo. Jak zwykły obywatel i z czego (podatnicy) ? , lista obciążeń  finansowych ciągle   rośnie.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,11081515,_Rz___Za_unijne_prawo_zaplaci_czytelnik_.html

http://www.sfora.biz/Slono-zaplacimy-za-unijne-prawo-a40175

artykuł ważny
http://www.skarbiec.biz/inwestycje/30_05_11.htm
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-02-13 15:23
a czy nasze narzekania coś zmienią ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 56) (3744223 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill