www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / bdirz (12172 - wyświetleń)
- Autor pawel47 Dodany 2012-02-21 12:25 Zmieniony 2012-02-21 12:33
Proszę o opinie na temat firmy bdirz, czy już kogoś z was oszukała ponieważ doszły mnie słuchy że jest nieuczciwa. Zależy mi na czasie gdyż już wysłałem swoje dane. Bardzo proszę o wasze opinie!!  
pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-21 18:31
pawel47 wklejam ci tu link z opiniami użytkowników. Z tego co czytałam to negatywne. Wolę jednak byś sam przeczytał.Znajdziesz je poniżej artykułu.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,488,128245552,,Praca_dla_osob_niepelnosprawnych.html?v=2

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Miki76 Dodany 2012-02-22 07:13
Hej Paweł.
Ja zatrudniałam się w zeszłym roku i tez miałam obawy tak jak ty a do tego przeszukałam cały net i niestety ku mojemu zdziwieniu właśnie natrafiałam na negatywne opinie. Ale zaryzykowałam i jestem z siebie teraz dumna bo do dzisiaj pracuję, z pracy jestem zadowolona a i wypłata pieniążków terminowa bo w umowie pisze że pensja płatna 10 następnego miesiąca a wpływy mam na konto i 6,7,8 każdego miesiąca. Ja szczerze polecam, mi się udało a ci co piszą negatywnie to albo piszą bzdury albo faktycznie się nie dostali. Ja polecam!
Nadrzędny - Autor pawel47 Dodany 2012-02-22 08:00
To trochę dziwne bo próbowałem znaleźć jakieś informację o firmie i dopiero wczoraj mi się udało...
Nadrzędny - Autor Miki76 Dodany 2012-02-22 08:37
BDRiZ to firma pośrednicząca w twoim zatrudnieniu a umowę dostajesz od Randstad, Start people lub innej agencji zatrudnienia i nie masz się czego obawiac, przynajmniej ja nie mam bo cieszę się że mam pracę w domu bo niestety ze względu na wzrok nie mogę sie nigdzie ruszyć
Nadrzędny Autor Agnieszka_85 Dodany 2012-02-29 20:27
a z jaka firmą masz podpisaną umowę? bo przecież bdriz nie istnieje :-) numery tel nie istnieją, krs brak, a więc???
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2012-02-25 11:32
żeruja na ON, mnie nie zatrudnili bo nie mam choroby, ktora znajduje sie na liscie chorob szczegolnych. jednym slowem idzie o chorobe a nie o wyksztalcenie czyli jesli choroba znajduje sie na tej liscie to jestes dobrym pracownikiem. cala mzonka medialna ze on sa kiepsko wyksztalceni to fikcja.  Po za tym jakis tlumok ze mna wypelnia ankiete i na to kasa idzie z pfron.
Nadrzędny - Autor clover Dodany 2012-02-28 15:17
witam wszystkich
chciałem przestrzec, że fundacje dla niepełnosprawnych to jedna wielka ściema, a pracownicy oszukują niepełnosprawnych i sami dzięki temu zarabiają
pozdrawiam
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2012-03-03 16:53
ja to wiem od 8 lat ze organizacje na nas zeruja.
Nadrzędny - Autor anetola76 Dodany 2013-04-10 10:30
Witam! Ja pracuje w tej firmie ponad rok i uważam gdyby nie ta firma to niestety ale na moim terenie nie miałabym szans na pracę. A opinie negatywnę wystawiają Ci którzy najzwyczajniej albo naczytali się "negatywnych" opinii i nie sprawdzili stanu faktycznego, albo poprostu nie przeszli rozmowy kwalifikacyjnej. Warto spróbować a nie pisać głupoty
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 10:50
to nie do końca tak jak piszesz, fundacje i inne organizacje OPP działające na rzecz ON wspierają głównie osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności a są też ci którzy posiadają lekki stopień i mają dużo większe problemy w związku z uzyskaniem wsparcia czy pomocy.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-10 11:16
trolla, organizacje czasami wspierają grupy z określonymi stopniami niepełnosprawności z dwóch bardzo banalnych powodów:
1) jak sama nazwa wskazuje, osoby z "lekkim" są/powinny być mniej ograniczone w swoich możliwościach samodzielnego poradzenia sobie z codziennością niż osoby w większym stopniu poszkodowane ze względu na stan zdrowia. A więc działania pomocowe kieruje się do tych, którym jest zwyczajnie trudniej. Osoby z "lekkim" mają większe możliwości podjęcia np. zatrudnienia na otwartym rynku pracy - pchaniem się rynek ZPCHów czy stanowisk refundowanych sami sobie utrudniają życie.

2) ngo'sy zwykle realizują zadania lub projekty, na które pozyskują finanse z przeróżnych instytucji publicznych lub innych źródeł, któe to źródła NARZUCAJĄ im warunki finansowania. Prawie zawsze podstawowym warunkiem jest wspierania właśnie osób ze stopniem umiarkowanym i znacznym. I jest to logiczne, ponieważ - patrz punkt 1). Te ngo'sy NIE MOGĄ wydać ANI ZŁOTÓWKI w projekcie na wsparcie ani jednej osoby ze stopniem lekkim, z innego regionu, w innej grupie wiekowej niż zakładana itd. Po prostu złamią wówczas warunki umowy z podmiotem, który je później rozlicza (a to rodzi bardzo poważne konsekwencje).

Proponuję po raz setny osobom ze stopniem lekkim: jeżeli jesteście naprawdę na tyle chorzy i niepełnosprawni - starajcie się o podwyższenie stopnia. Ale jeżeli jesteście w stanie pracować, po prostu szukajcie roboty inaczej i nie nastawiajcie się wyłącznie na szukanie pomocy na zasadzie: "bo innym się pomaga". Zresztą, pomaganie nie oznacza załatwianie za kogoś wszystkiego i podania na tacy. Często polega to tylko na budowaniu zaplecza, motywowaniu, rozwoju osobistym itd - umówmy się, najczęściej to są pierdoły, szkolenia itp. nic nie wnoszące konkretnego. Takiej pomocy potrzebujecie...? A przecież etatu na WASZYCH warunkach raczej nikt wam nie "załatwi" - i uważam, że nie taka powinna być rola jakiejkolwiek organizacji.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-04-10 11:53
Mądrze piszesz. Tylko sprawdź priv:)
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-04-10 10:55
Ta firma istnieje i nieżle się ma. Obecnie nie rekrutują, ale z tego co wiem, to jakoś w maju będzie kilka wakatów na operatora wprowadzania danych.Można do nich meila wysłać i błyskawicznie odpowiadają. Wielu ludzi tam pracuje i chwali sobie. Zauważyłam, że wiele ludzi niby szuka pracy, ale jak im się podeśle namiary wraz z telefonem do potencjalnego pracodawcy, to nawet zadzwonić nie raczą. Inną sprawą jest to, że preferowani pracownicy to Ci co orzeczenie w znacznym stopniu lub umiarkowanym ze schorzeniami specjalnymi posiadają.Ale to wiedzą osoby zainteresowane. U mnie w Trójmieście np. w CCC non stop szukają pracowników z orzeczeniem. Nigdy nie pracowałam w sklepie obuwniczym, ale nie wydaje mi się, żeby to zbyt skomplikowana praca była, napewno lżejsza niż na kasie w spożywczym.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-04-10 11:01
A tu jakby ktoś jednak chciał się skontaktować z tą firmą. http://bdirz.pl/kontakt.html
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-10 16:29
już informuję, ponieważ CCC czyli sieć sklepów obuwniczych praca w tych sklepach polega na obsłudze klienta ale też na ustawianiu towarów na półkach, w ofertach pracy w Warszawie jest informacja że trzeba przenosić kartony z obuwiem z samochodu dostawczego z rampy przeładunkowej do magazynu sklepowego tak więc raczej nie jest to praca dla osób ze schorzeniami neurologiczno-ruchowymi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / bdirz (12172 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill