www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kiedy przyjdzie opinia bieglych (7372 - wyświetleń)
- Autor olgagoral3 Dodany 2012-03-29 10:30
witam
mam takie pytanie, maz byl badany przez bieglego 2 marca,nadal nieprzyszla opinia, wiem  ze maja 30 dni na wydanie opini ale zaczyamy sie roszke niepokoic, czy da sie jakos dowiedziec czy to juz zostalo wyslane? nie do konca ufam naszym listonosza... czy w sekretariacie suda podadza taka informacje??
pozdrawiam Was
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2012-03-29 10:47
jak maz wybierze sie osobiscie do sadu to ma prawo wgladu do akt i musza mu pokazac opinie
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2012-03-29 17:45
olga,ja byłem badany 10 lutego,opinia biegłej przyszła po dwóch tygodniach,ale sąd ma na to 30 dni......Spokojnie czekaj,może już wysłali,liczy się data stempla wysłania.....co do listonosza??? Mężowi przyjdzie list za potwierdzeniem odbioru,jeśli Was nie zastanie zostawi avizo,list musi być dostarczony SKUTECZNIE......Zawsze możesz zadzwonić do sekretariatu sądu i zapytać co z Męża sprawą,podając nr.akt sprawy.Pani sekretarka MUSI odpowiedzieć........ja mam rozprawę w poniedziałek.....
Nadrzędny Autor olgagoral3 Dodany 2012-03-29 18:19
dzieki
bedziemy trzymac kciuki.powodzenia i odezwij sie po rozprawei jak ochloniesz:)
Nadrzędny - Autor olgagoral3 Dodany 2012-03-31 08:05
dzwonilismy do sadu, jeszcze nie wysali opini ;/ no coz nie spieszy sie nikomu...
Nadrzędny - Autor olgagoral3 Dodany 2012-04-09 19:13
w sadzie powiedziano ze sedzia poszla na urlop i biegly zatem ma 2 tyg czasu wiecej:)
wiec na opinie czekamy nie 30 dni a min.1,5 miesiaca :-)
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-04-13 16:48
Witam. Ja byłam badana przez biegłych 17 lutego i wczoraj przyszła opinia, więc prawie dwa miesiące po badaniu.
Jak dzwoniłam do Sądu, to pani w sekretariacie wciąż mi mówiła, że jeszcze biegły nic nie odesłał, że biegłych terminy nie obowiązują.
Dla mnie to dziwne i niedorzeczne, chyba wszędzie obowiązują jakieś terminy, ich podobno nie, ale na szczęście mam już opinię korzystną
dla mnie. Na końcu mam napisane, że mam prawo ustosunkować się do niej w terminie 14 dni, dzwoniłam do Sądu jak mam to zrobić i czy jeżeli się zgadzam z opinią, czy powinnam o tym poinformować Sąd. Pani mi powiedziała, że jeśli się zgadzam, to nie muszę nic pisać, brak odpowiedzi jest równoznaczny z moją zgodą. Teraz pozostaje czekać na rozprawę. Mam nadzieję, że wyrok będzie dla mnie korzystny. Podobno opinia biegłych = wyrok w Sądzie. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim wytrwałości.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-04-13 17:49
ZUS tez ma prawo odwolac sie od tej opinii
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-13 18:00
Zgadza się, od wyroku Sądu też :-)
Nadrzędny - Autor olgagoral3 Dodany 2012-04-24 11:37
my dzis dzwonilismy do sadu- za klka dni bedzie 2 miesiace po badaniu bieglych! i pani powiedziala ze dopiero poszly rachunki do sprawdzenia!! rachunki ktore trzeba wyplacic bieglemu za opinie ktora spozadzil.kuzwa  dwa miesiace od badania, 7 miesiecy bez srodkow do zycia ale rachnek dla bieglego jest najwazniejszy i my musimy czekac.....szlag mnie trafia....
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-04-24 15:12
No właśnie, kogo to obchodzi, że nie masz z czego żyć. Ot, cały nasz kraj. Mi też w sądzie powiedzieli, że biegłych nie obowiązują terminy, ale ja w to nie wierzę. Jak dzwoniłam i dopytywałam, to pani w sekretariacie stwierdziła, że napisze pismo ponaglające i żebym nie skłamała, ale chyba po trzech dniach opinię miałam w domu. Ja przypuszczam, że to nie biegli zawinili, tylko sekretariat sądu. Nie chciało mi się dociekać, bo opinia była dla mnie pozytywna, więc dałam spokój. Dziś mija 14 dni, bo tyle miałam (ja i ZUS) na ewentualne odwołanie i jutro zadzwonię do sądu, czy coś się ruszyło w mojej sprawie. Mam nadzieję, że to już nie potrwa długo i w końcu sprawa się odbędzie, później i tak trzeba czekać na uprawomocnienie się wyroku. Jeśli ZUS się nie odwoła,to może w czerwcu lub lipcu, dostanę pieniądze, aaa zapomniałam dodać, że biegli uznali, że na razie rentę powinnam dostać do sierpnia, więc w zasadzie, zanim dostanę zaległe pieniądze, to już w lipcu musiałabym składać ponownie dokumenty na rentę. Masakra po prostu. Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-24 20:42
A MOŻE IDŹ DO PRACY? NIE CHCE SIĘ? WSZYSCY BĘDĄ WINNI? MOŻE WYKSZTAŁCENIA CI BRAK I CHĘCI? DOBRZE SIĘ SIEDZI W DOMU I NIC NIE ROBI??? NIE POMYŚLAŁAŚ O WŁASNYM DZIECKU! OJ COŚ Z MÓZGIEM ŹLE - NIESTETY!
Z czego żyliście tyle lat????

>to już w lipcu musiałabym składać ponownie dokumenty na rentę


Może pomyśl nie o marnych groszach tylko o pracy co???? Twoja renta to jakieś 600 zł.? Na co to wam starczy???
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-04-24 20:58
Tobie się chyba nudzi, albo jesteś niezrównoważona psychicznie. Takie odnoszę wrażenie.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-24 22:06
No cóż jeśli "zrównoważenie psychiczne" jest jednoznaczne z marazmem... to zgada się. Nadal nie wiem jak można żyć powietrzem i z żebrania?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-24 22:08
"Nudzi się" zawsze nierobom - powinnaś o tym wiedzieć. Mój polonista twierdził, że "inteligentny człowiek nigdy się nie nudzi", ty jednak jesteś leń i cwaniak.
Nadrzędny Autor REAktor Dodany 2012-04-25 09:43
Nie zasmiecaj forum bluzgami klotliwa hetero,widze ze twoje posty maja za zadanie tylko dokopac interlokutorom,na szczescie coraz wiecej osob cie wazy lekce i niedlugo bedziesz pisac sama z soba,nie pozdrawiam
Nadrzędny Autor kinga1977 Dodany 2012-04-25 16:13
To Ty miałaś polonistę? Kiepskiego chyba, bo słabo Cię nauczył, albo Ty byłaś mało pojętną uczennicą. Sporo błędów popełniasz, a jak już piszesz do kogoś, to warto byłoby do słownika sięgnąć, bo obciach straszny :-)
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-04-25 00:42 Zmieniony 2012-04-25 00:45
REA, raz piszesz miło do ludzi innym razem niesympatycznie, nie wiem z czego to wynika, może ktoś inny korzysta z tego samego konta?

wracając do wypowiedzi :-)

a pomyślałaś że Kinga nie może pracować bo jej stan zdrowia w ogóle na to nie pozwala? Może kiedyś pracowała do póki mogła, nie znasz do końca sytuacji a tak łatwo ocenić przez internet. Nie wiesz jakie ma wykształcenie i na co choruje. Z tego co ja doczytałam, jest nieciekawie i mąż podobnie. Renta to nie żebractwo, fakt 600zł renty to jałmużna, ale ja znam takich co mają po 1200zł renty to już coś ;-). Ale tu nie chodzi o kwotę, tylko o stan zdrowia, mała renta też jest ważna, wystarczy chociaż na leki. Ostatecznie mogą poprosić o zasiłęk z MOPS, ale to już ich prywatna sprawa, więc bardzo cię proszę nie obrażaj innych

W domu się źle siedzi zamkniętym w czterech ścianach i każdy o tym wie, nawet typowy nierób tego nie lubi i woli szukać towarzystwa.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / kiedy przyjdzie opinia bieglych (7372 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill