www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mieszkanie (1728 - wyświetleń)
- Autor agnieszka20 Dodany 2012-04-01 04:00
jestem wdową z dwójką 18-nich bliżniąt,córka jest zdrowa,syn od urodzenia choruje na porażenie mózgowe.Z powodu chorobymieszkam w syna nie mogę iść do pracy,pobieram świadczenie pielęgnacyjne.Mieszkamy w mieszkaniu o ogólnej powierzchni 24 m.Syn ma 180 wzrostu i porusza się na wózku inwalidzkim.Mieszkamy na trzecim piętrze,winda zatrzymuje się miedzy piętrami i do pokonania jest 8-em schodów.Chciałabym się dowiedzieć jakie mam prawa rządać zamiany mieszkania na większe,bo jak do tej pory wciąż mnie zbywają.Mieszkamy w tym mieszkaniu od 10-ciu lat,najpierw był mały,teraz nie jest jeszcze dorosły[26.09.94].Na orzeczeniu o niepełnosprawności[mimo moich nalegań]napisali nie dotyczy.co mogę zrobić w tej sprawie i na jaką ustawę się powołać?

      
Nadrzędny Autor nairam Dodany 2012-04-01 14:07
'Na orzeczeniu o niepełnosprawności[mimo moich nalegań]napisali nie dotyczy"   - należy złożyć odwołanie (termin podany na decyzji), ewentualnie (jeżeli po terminie) złożyć ponownie wniosek na komisję, jeżeli komisja ponownie napisze "nie dotyczy" należy pisać odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu  do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności , gdyby i "ta"  komisja utrzymała zaskarżoną decyzję w mocy, sprawę należy kierować do sądu pracy.
"Chciałabym się dowiedzieć jakie mam prawa rządać zamiany mieszkania na większe"  - prawo? to abstrakcja dla ON.  Złóż stosowne  dokumenty w przynależnym organie lokalowym i "nękaj ich" nie odpuszczaj . Dobrym wyjściem byłoby zainteresowanie sprawą lokalnych Medii , i  Panią Jaworowicz z TVP.
Życzę wytrwałości.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mieszkanie (1728 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill