www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Szukam pracowników - Śląsk (40516 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Niuniol2 Dodany 2008-04-10 21:31
Witam,
proszę napiszcie mi jak mogę skontaktować się z osobami niesłyszącymi lub niepełnosprawnymi, które szukają pracy i są zainteresowane podjęciem zatrudnienia w hipermarkecie. Szukam pracowników do hipermarketów Carrefour na Śląsku. Dziękuję za pomoc.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-11 08:29
Napisz  jaki to charakter pracy .. Jestem ze ślaska moze sie zainteresuję Twoją ofertą 
Napisz coś konkretniej na maila lub na prv
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-11 18:04
Godunow uważaj w co sie pakujesz!!! W Krakowie (nie pamiętam ulicy są tam dwa Carrefour) potraktowali mnie jak intruza a ochroniarze się śmieli. Ze wstydu wyszłam i więcej tam nie wróciłam choć zawsze mieli pyszne bułeczki ziołowe. Nie wiem czy dałabym sie im zatrudnić. A na dokłatkę jak piszą niesłyszacym czy niepełnosprawnym.Ciekawe na co liczą???
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-04-11 18:10
Elu ja tam  wiesz zobaczyć ofert bym mógł nikt sie nie odezwał jak na razie..

O ochroniarzem to nawet byłem miałem licencje  ( już nie ważna) ..
Ale Dzięki za  ostrzeżenie.. Bo faktycznie  szuka sie ludzi naiwnych wśród ON i to jest przykre ,,
A Podobno u nas 97 procent w Boga wierzy,,, podobno..
Pozdrawiam cieplutko  Eli   jak  WAs wszystkich ciepłego miłego wekendu życzę
Nadrzędny - Autor Niuniol2 Dodany 2008-04-11 18:49
Witam,
przykro mi, że wsadziliście mnie do worka z innymi osobami, które kiedyś Was skrzywdziły a nawet mnie na oczy nie widzieliście i mnie nie znacie. Napisałam tego posta, żeby uzyskać informacje od osób zainteresowanych pracą a nie po to żeby bawić się w kotka i myszkę. Jestem poważną osobą i szkoda mi czasu na takie głupie żarty. Jeśli ktoś jest zainteresowany to poprostu proszę o kontakt na priv. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-11 20:41
Opowiem publicznie tak : Ja pracowałem na rożnych stanowiskach  jak rencista .. Niektórzy płacili mnie z buta inni wykorzystywali dotacje etc..
I raczej to w nie w rodzaju krzywd problem.
Co do reszty napisze na prv....
Pozdrawiam Serdecznie  Jeżeli uraziłem to nie zamierzenie  Sorry
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-04-11 21:46
Niuniol nie wsadziliśmy Cię do jednego worka tylko nawzajem ostrzegliśmy się przed siecią sklepów Carrefour. Nie bierz wszystkiego do siebie, ale ogólnie do tej właśnie sieci.Le Clerk,Tesco,Auchan czy Real w tych sklepach NIGDY NIE MIAŁAM PRZYKROŚCI CO DO OBSŁUGI.Gdybyś nie napisał niesłyszących i niepełnosprawnych bym sie nie odezwała. Ty natomiast wymieniłeś ON a ja zostałam w Carrefour zaproszona do telefonu bo kierownik nie mógł wyjść na sklep...To tak jak ślepemu dać latarkę. Napisałam do dyrekcji i dzięki Bogu czekam na odpowiedź już 3 lata. Fajnie co???
I jeszcze jedno...USZY NIE MUSZĄ SŁYSZEĆ BY SŁYSZEĆ MOWĘ... to ważne co napisałam.

Miłej nocki
Nadrzędny Autor ArAhJa85 Dodany 2008-06-03 10:28
Witam. Jestem zainteresowana podjęciem nowej pracy, jednak zależy na jakim stanowisku. Proszę o kontakt prywatny.
Nadrzędny - Autor annabs5 Dodany 2008-05-23 10:57
prosze o konkrety na adres ballannas@wp.pl,jestem niedosłysząca
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-05-23 17:41
Chciałbym tylko przypomnieć, że aby być wiarygodnym dla pracodawcy to nie można podawać maili typu: spokogosc@... albo landrynacalusna@... Jeśli podajemy mail potencjalnemu pracodawcy np w ogloszeniu o pracy to w najlepiej jesli wyglada on tak" imienazwisko@..... Wtedy jesteśmy wiarygodni i pracodawca będzie wiedział, że podchodzimy poważnie do sprawy... Oczywiście zawsze możemy trafić na nieodpowiedzialnego pracodawcę... ale to już inny problem. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Olenka Dodany 2008-06-11 18:43
O Ella, tutaj jesteś. Wszędzie Cię szukam.
Godunow, czemu tak mało zaglądasz na Kawiarenkę?
Ja jestem ze Śląska, ale miałabym za daleko.
Ja pracowałam w zakładzie, gdzie nas oszukiwano, ale nie mówię, że wszyscy pracodawcy są tacy.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-12 20:35
Witaj, Olenka, co u Ciebie???
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-10 17:14
Napisz do PZG tj. Polski Związek Głuchych... Tam daj ogłoszenie... Tak między nami ja też jestem ze śląska i też byc może zainteresowałbym się pracą
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-11 06:30

>>Godunow, czemu tak mało zaglądasz na Kawiarenkę?>>>


Oleńko
Postaram się zaglądać..

Co do tej oferty dawno przesłałem swoje dane i nikt się wiecej do mnie nie odezwał w tej sprawie..
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-11 08:55
CO TEN GOSCIU PISZE ?? PRACA NA SLASKU ?? ALE GDZIE ?? PRZECIERZ SLASK TO 1/16 POLSKI . AMEN
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-11 10:07

>>>CO TEN GOSCIU PISZE ?? PRACA NA ŚLĄSKU ?? ALE GDZIE ?? PRZECIERZ SLASK TO 1/16 POLSKI . AMEN <<


Szczerbaty spokojnie ..Śląsk to ponad 4 miliony mieszkańców.. to jest ponad 20 procent Polski ( ludność)
A praca dotyczy Tesco..
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-11 10:30
A NA SLASKU JEST JEDNO TESKO .JUTRO TAM POJADE BO WIEM GDZIE TO JEST. CHYBA JESTES SLAZAKIEM ZE ODRAZU ZAZNACZYLES ILE TO PROCENT .NO I CO Z TEGO. BYC Z MALOPOLSKI TO JEST COS. SLAZACY NIGDY NIE WIEDZIELI GDZIE CHCA BYC CZY W POLSCE SLAZAKAMI CZY W NIEMCZECH POLAKAMI .AMEN
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-11 11:21

>>.NO I CO Z TEGO. BYC Z MALOPOLSKI TO JEST COS. SLAZACY NIGDY NIE WIEDZIELI GDZIE CHCA BYC CZY W POLSCE SLAZAKAMI CZY W NIEMCZECH POLAKAMI .AMEN <<<


Totalne bzdury opowiadasz... Tak jak wielu ludzi co nie zna Ślaska.
Ja też się wychowałem w Małopolsce.. i nie jestem  Ślązakiem.. Mieszkam tu ponad 25 lat (Śląsk)
Tylko nie lobie jak ktoś bzdury opowiada na temat Ślązaków  ba  zapewne w życiu żadnego nie widziałeś ..  Ale pieprzyć brednie o Ślązakach potrafisz..
Poczytaj historię Ślaska Ślązaków i dopiero zabieraj głos w tej sprawie i bredni publicznie nie wypisuj..
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-11 19:05 Zmieniony 2008-07-11 19:17
Brawo, Godunow, przybij piątka. Jo je Slonzouk i nie dom się tak poniywiyrac przez takiego "SZCZERBATEGO WARSZAWIOKA" !!!! A tak między nami to gdyby nie Śląsk i Małopolska z resztą kraju to Warszawa byłaby jednym wielkim slumsem... Warszawa musi być wdzięczna całej Polsce za to ze dziś w ogóle ma się jak ma... a co do Niemców to niech się Szczerbaty odczepi, na pewno zazdrości Ślązakom za są wielojęzyczni... Ja, jako Ślązak potrafię mówić i pisać czystą polszczyzną, po śląsku, po niemiecku, po rosyjsku i czesku... A "Szczerbaty" nawet nie, poprawnie po polsku....

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-12 15:00
Szczerbaty.. .jeśli znasz historię to pewnie wiesz, że zwykli mieszkańcy Górnego Śląska niewiele mieli do powiedzenia w kwestii przynaleźności narodowej.
Po drugie... Śląsk zawsze słynął z kultu pracy... Nikt pracy tutaj się nie bał... w myśl zasady "ora et rabora" czyli "módl się i pracuj"... Wykorzystali to komuniści i to właśnie pieniądze z kopalń śląskich napływały do Warszawy... Tak... Warszawe odbudowano za pieniądze Śląska!
To właśnie tu na Górny Śląsk masowo przyjeżdzali mieszkańcy pozostałej części Polski. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: "za chlebem".
Lata upływały... i nagle okazało się, że Śląsk jest nikomu do niczego nie potrzebny..... Lubiany i doceniany był tylko wtedy, kiedy był żyłą złota dla Polski centralnej...
Ślązacy wszystkich przyjmowali z otwartymi rękoma... tworzyły się rodziny... wszyscy żyli w spokoju... w zgodzie.. Niestety od pewnego czasu ślązacy są niemile widziani w innych rejonach Polski.... Nie wiem dlaczego... skoro teraz wielu Polaków mieszka i pracuje zagranicą.... i emigracja jest czymś naturalnym a granice kulturowe i regionalne zacierają się....
Szczerbaty... zapraszam Cię do Rybnika, Pszczyny, Chorzowa... tutaj mieszkają wspaniali ludzie!!!! Ludzie dla których wartością jest rodzina, praca i wiara w Boga.... Pamiętaj, że połowa mieszkańców Śląska to ludzie wywodzący się z różnych regionów Polski... często obcokrajowcy.
Pozdrawiam Cię serdecznie. Trzimej sie!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-07-12 16:05
Trzymej się pieronie . Tak padajom na Ślońsku ;-) . Również pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-12 16:13
Dziynki Wom, Chopy.... Trzimejcie sztama, a niy dejcie sie....
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-14 13:55
trzymajcie sie NASI SLAZACY;((
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-14 14:06
Dziynki, Malbar, Ty tyż sie trzymej..... :-);-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-13 12:34
Szczerbaty...
Napisz mi, jak ty rozumiesz i jak ty widzisz Śląsk, pisząc te słowa:

>PRZECIERZ SLASK TO 1/16 POLSKI .>


Wnioskując po tych słowach, pokazujesz jaka jest rzeczywista twoja wiedza o kraju...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-14 09:44
PISZAC 1/16 MIALENM NA MYSLI JEDNO Z WOJEWODZTW . SLASK ZNAM BO BYLEM W WOJU 2 LATA NA SLASKU I JAK PAMIETAM TO TYLKO DZIEWCZYNY SA TAM SUPER. JAKO WOJAK TEZ NIE SPOTKALEM SIE Z ZADNA PRZYKROSCIA ZE STRONY LUDZI TAM MIESZKAJACYCH  ALE POZNALEM PRAWDZIWE ZACHOWANIA SWOICH ROWIESNIKOW NA KOMPANI I DALEKO IM BYLO DO POLSKOSCI I POLAKOW .NA KAZDYM KROKU WYRAZALI SIE WULGARNIE O POLSCE I POLAKACH . KAZDY WNIOSKUJE JAK MU WYGODNIE. I NIE PISZ PROSZE O PRACOWITOSCI SLAZAKOW BO W CALEJ POLSCE LUDZIE PRACUJA.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-14 11:37 Zmieniony 2008-07-14 12:04
Szczerbaty!!!!

Śląsk to nie tylko województwo śląskie... To również Opolskie i dolnośląskie, więc nie tylko "jedno" województwo jak napisałeś. Co do śląskich dziewcząt, to masz rację, są super, należą do najlepszych, najładniejszych i najgospodarniejszych kobiet.... A co do twoich śląskich rówieśników z kompanii to wcale się nie dziwię ich sposobu wyrażania o Polakach, jak po wojnie i w czasie komuny napływali ze wschodnich regionów w prowadzając ich porządki a nas rodowitych Ślązaków ze swoich domów, ze swoich rodzinnych stron deportowali do zniszczonych wojną Niemiec a jeszcze np. do bloków w prowadzali zwierzęta takie jak krowy, kozy i świnie. Choć nie wszyscy, byli wśród nich i tacy co przyjęliśmy z szacunkiem, ponieważ byli uczciwymi ludźmi... Prawdą, jest też że w całej Polsce ludzie pracują, tak pracują bo co mają robić aby z głodu nie umrzeć...  Przypominam jednak że, gdyby nie Śląsk i reszta kraju to Warszawa byłaby dzisiaj jednym wielkim slumsem.... Jeżeli chodzi o patriotyzm śląski to zajrzyj do podręczników historii lub zajrzyj
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk_prusko-niemiecki
Śląsk także góruje w osiągnięciach w dziedzinie kulturalnej i oświatowej od innych regionów Polski....
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-07-14 13:32
Ja zaś dzielę ludzi na dobrych i złych ... nigdzie nie spotkałem tylko TYCH jednych ...więzienia są WSZĘDZIE . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-15 08:29
CO TY CHCESZ OD NAPLYWOWEJ LUDNOSCI ? ZYLI TAK BO W TAKIM PANSTWIE IM KAZANO ZYC. OGLADALES NIKODEMA DYZME. W TYM FILMIE JEST POKAZANE ZYCIE NA SALONACH I Z KROWA W DOMU . DLA JEDNYCH SWINIA W DOMU JEST CZYMS NIESPOTYKANYM A DLA INNYCH CHLOP CALY DZIEN PATRZACY W NIEBO I GWIZDAJACY NA SWOJE GOLEBIE. NIE MYSLISZ CHYBA ZE CI POLACY TAK CHETNIE JECHALI NA SLASK A JECHALI BO BYLA PRACA I GDYBY NIE ONI TO WY ZE SWOIM ETOSEM PRACY NIE ZBUDOWALIBYSCIE TAKIEGO SLASKA JAKI BYL .PISZE BYL BO TERAZ ZNOWU JEST RUINA ALE NIESTETY JUZ ZE WSCHODU NIE PRZYJADA. NIE BEDE ZAGLADAL DO KSIAZKI BO CHISTORIE PISZA LUDZIE. WYSTARCZA MI MOJE OPSERWACJE .AMEN
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-15 09:39
SZCZERBATY!!!!

Z tymi krowami w salonach była prawda bo sam miałem takich sąsiadów.. A Śląski przemysł nie został zbudowany przez ludzi ze wschodu a tylko przez samych Ślązaków i Niemców, tu znów poczytaj w podręcznikach historii... Rolnictwo tez na Śląsku było lepiej z organizowane.... A tacy jak ty to nie wiedzieli do czego służy płot... Teraz jest zrujnowany bo Polski Rząd za komuny prowadził rabunkową gospodarkę, to jest teraz główna przyczyna że węgiel jest taki drogi. A teraz jeszcze teraźniejszy rząd i jego poprzednie doprowadzają zakłady do ruiny przez dziką prywatyzacje.... Widzę że nie tryskasz wielkimi wiadomościami a jednie umiesz GŁUPIE docinać... Pamiętaj że, aby dobrze dociąć trzeba mieć jakąś wiedzę...
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-07-15 17:48
Szczerbaty... brak mi słów.... Zapraszam do lektury historii Polski... ale nie tej zafałszowanej przez komunistów
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-16 09:34 Zmieniony 2008-07-16 09:37
JA WIEM DO CZEGO SLUZY PLOT A TEN CO GO STAWIA JEST NIESZCZESLIWY BO CHCE SIE ODCIAC OD RESZTY SWIATA .
TY PEWNIE MYSLISZ ZE WEGIEL JEST TYLKO W POLSCE I TAK MYSLELI SLAZACY KIEDY STRAJKOWALI I NIE WIEDZIELI ZE NA ICH RYNKI ZBYTU WSKOCZA INNE PANSTWA.
ZEBY DOBRZE DOCIAC WYSTARCZY BYC TYLKO KRAWCEM .JAK WSPOMNIALEM KSIAZKI I CHISTORIE PISZA LUDZIE. KAZDY CZYTA TAKIE KSIAZKI KTORE JEMU ODPOWIADAJA. LEKARZ CZYTA MEDYCZNE , ROLNIK ROLNICZE A TY CZYTASZ BAJKI . MOZE BEDZIE LEPIEJ JAK JE ZACZNIESZ PISAC .CHOCIAZ NIE BO DZIECI SA BARDZO SPOSTRZEGAWCZE.
NIE UZYWAJ TYLU WYKRZYKNIKOW BO TWOJE SLOWA SPADAJA CI POD NOGI.
NIGDY NIE ZAPOMNE GORNIKOM SKLEPOW TYLKO DLA NICH BO INNI TEZ PRACOWALI I NIE MIELI TAKICH SKLEPOW. O CHANDLU ARTYKULAMI TAM ZAKUPIONYMI NIE WSPOMNE.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-16 10:45
Szczerbaty....
 
Teraz wiesz do czego służy płot, ponieważ twoi przodkowie dowiedzieli się tego Ślązaków i Wielkopolan, od  ludzi żyjących w dłuż odry... Węgiel jest w całej Europie, tak to prawda,  tylko sprytnie zachowane złoża bo wszystkie państwa Układu Warszawskiego i Niemcy też ale wschodnie (NRD) brały za złamany psi grosz nasz węgiel w rabunkowy sposób... A jeśli Ci chodzi o sklepy dla górników i towary dla nich dostępne, to uważam i nie tylko ja a większość ludzi dobrze rozumujących że zawód górnik to najcięższy i jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów i z tego tytułu uważam że im się należało. A jeśli chodzi o oddanie tego przemysłu zniszczonego i okradzionego Niemcom to trzeba go najpierw doprowadzić do stanu takiego jakim był nim Śląsk dostał się pod władanie PRL-u i ZSSR-u. Potem ewentualnie Niemcy mogą go przyjąć, ale nie przemysł tylko CAŁY ŚLĄSK.... A jeśli chodzi o Oświęcim, o te piece krematoryjne, to prędzej będziemy się piekli w nich razem i to po polskiej stronie..... Co do bajek, to masz dobry materiał tylko musiałbyś przećwiczyć ortografię a potem mógłbyś pisać....

Pozdrawiam i życzę miłego dnia....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-16 09:41
JAK NIEMCY BUDOWALI SLASK TO WES GO IM ODDAJ A NAJLEPIEJ POPROS O URUCHOMIENIE PIECOW W OSWIECIMIU TYLKO NIE ZAPOMINAJ ZE WIELU NIEPELNOSPRAWNYCH POSZLO DO NIEBA PRZEZ KOMIN !
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-07-16 10:21
szczerbaty powiedz ty jestes taki niedo uczony czy tylko udajesz zeby sie wyroznic na forum nie wiem jakie ty ksiazki czytasz widac po twioich postach ze nie sa to ksiazki historyczne a i slownik ortografii ci sie klania
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-16 10:47
Maltabar....

Przybij piątkę....
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-16 14:05
Jak juz niepełnosprawni zaczynaja się kłócić to jest już bardzo ... bardzo źle ;-) Słuchajcie... to prawda... były sklepy tylko dla górników tzw. sklepy "G"... pamiętam je dobrze... Nigdy nie pracowałem w kopalni ale kilka razy miałem okazję zjechać "na dół"... Wrażenia? Za żadne pieniądze nie chciał bym tam pracować.... praca robotników drogowych w porównaniu z pracą w kopalni to "sanatorium"...
Irytują mnie teksty podobne do wypowiedzi Szczerbatego... ponieważ jak wiadomo nigdy Śląsk nie zabraniał mieszkańcom innych regionów Polski pracować w kopalniach... Wysyłano nawet specjalne autobusy do różnych regionów Polski i chętni wraz z rodzinami mogli się tu na Śląsku (mam na myśli Górny Śląsk) osiedlić.... Mieszkają tu do dziś... niektórzy nawet wybudowali domy... dzieci pokończyły lub kończą studia... inni kształcą się w szkołach zawodowych bo pracy w zawodzie ślusarza, spawacza, mechanika, budowlańca nigdy tutaj raczej nie zabraknie... Śląsk jest po prostu uprzemysłowiony... i mam nadzieję, że w końcu zaczyna nadrabiać zaległości i zamiast wysyłać pieniądze do "Warszawki" (nie zrozumcie mnie źle... mam na myśli urzędników z Warszawy a samych mieszkańców lubię bo mam tam wielu dobrych znajomych) to zacznie inwestować tu na miejscu.
Jeśli zaś chodzi o "naleciałości" niemieckie.. Cóż... ja widzę same "pozytywy" wystarczy spojrzeć na obejścia wokół domów... czyste schludne... oczka wodne przed domem, warzywniaki.. trawka różne "cudaczne" kwiaty i iglaki.... Być może nie wyglądają tak jak te "okazałe wersale" pobudowane przez firmy ogrodnicze... ale są uporządkowane i schludne. Palmę pierwszeństwa w tych sprawach niesie Opolszczyzna... każdy kto jest ze Śląska Opolskiego to wie, że tam dbanie o porządek sprowadza się wręcz do pedanterii....
Wrócę jeszcze raz do meritum... Śląsk przez wielu naukowców uważany jest za prekursora integracji europejskiej na szczeblu lokalnym.... Tu od zawsze mieszały się kultury, narodowości itp itd.... Dawniej brakowało rąk do pracy bo nie każdy nadawał się do pracy ponad siły.. dlatego zapraszano mieszkańców "z Polski"... Dzisiaj jest podobnie... każdy.. każdy może tu przyjechać... pracy jest pod dostatkiem... potrzebne tylko zdrowie... ale jeśli ktoś ma wyższe wykształcenie to ma ogromne szanse na przyjęcie do pracy "biurowej" bo kopalnia to nie tylko praca fizyczna pod ziemią...
Ślązacy od wieków byli pomiatani... siłą zmuszani do nauki obcego języka... Zmuszani byli do wyzbycia się swej tradycji... barwnej i szlachetnej... Zresztą nie tylko ślązacy bo cała Polska "swoje przeszła".....
A teraz "słowo" do wszystkich bez względu na miejsce zamieszkania... MIESZKAMY LOKALNIE... ALE MYśLEć MUSIMY GLOBALNIE ;-)
No to pyrsk ludkowie ;-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-07-16 14:41
swietna wypowiedz ,mozna sie pod tym podpisac co niniejszym czynie
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-16 15:13
dominikb, tu masz rację, widzę że znasz historię i wiesz co piszesz... Jesteś mądrym człowiekiem...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-17 09:35
JAK KTOS PISZE PO TWOJEJ MYSLI TO JEST MADRYM CZLOWIEKIEM .PISZCIE SOBIE TAK DALEJ I PRZYTAKUJCIE BO TYLKO TO WAM ZOSTALO .
JAKBY SLAZACY BYLI TACY ROBOTNI TO NIE WYSYLALI BY TYCH AUTOBUSOW PO CALEJ POLSCE. AMEN
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-07-17 09:44
oj Szczerbaty co ty w roberto sie zapatrzyles?
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-17 10:21
Szczerbaty....

My Ślązacy nie musieli jeździć po całej Polsce ponieważ mieliśmy gdzie i dla kogo pracować u nas na Śląsku a roboty starczyło dla wszystkich i to Śląsk był i jest do dziś żywicielem CAŁEJ POLSKI. A ty Szczerbaty jak chcesz być mądrzejszy to musisz pójść do szkoły uczyć się a nie w szkołę "kamieniami rzucać"....
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-17 10:29
O JAKIM TY ZYWIENIU MOWISZ .SAMYM WEGLEM SIE NIE NAJESZ .NIE UBLIZAJ INNYM REGIONOM POLSKI JAK NAPRZYKLAD PODLASIE SKAD JEDZIE PAPU DLA CIEBIE. MOIM ZDANIEM CHOC SIE JEST PANEM NA GOSPODARCE TO ONA BARDZIEJ NISZCZY CZLOWIEKA NIZ 6 GODZIN PRACY KOPALNI A POTEM LB ALBO GWIZDANIE NA GOLEBIE.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-17 11:25 Zmieniony 2008-07-17 11:40
Szczerbaty...

Nie o żywieniu doustnym tu mowa a o gospodarczym bo aby mieć jakieś produkty trzeba mieć surowce takie jak węgiel do elektrowni, ciepłowni, hut (piece hutnicze, obróbka cieplna metali) to wszystko w większości znajduje się na Śląsku... A co do pracy w kopalni to gdybyś był pełnosprawny to życzyłbym Ci przepracować co najmniej 10 lat a później moglibyśmy pogadać co jest bardziej szkodliwe, robota na roli czy w kopalni... Jeśli chodzi o żywność to Śląsk był, jest i będzie samowystarczalny, ponieważ Śląsk to nie tylko kopalnie i huty ale również duże tereny rolnicze... Temat gołębi raczej zostaw w spokoju bo wszędzie są hodowle gołębi.. Nie tylko na Śląsku.... 
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-17 12:27
Szczerbaty... a czy Ty wiesz skąd na Śląsku takie zamiłowanie do gołębi?? Poczytaj o początkach górnictwa i wtedy znajdziesz odpowiedź... Poza tym mało kto wie, jakie te ptaki są inteligentne! Wsławiły się podczas II wojny światowej a Brytyjczycy postawili gołębiom pomnik...
Szczerbaty... gdyby każdy człowiek kierował się takimi antypatiami i agresją w stos. do mieszkańców  poszczególnych regionów Polski to już dawno mamy III wojnę światową... Wiesz.. samo bycie istotą żywą nie świadczy o byciu człowiekiem... Człowieczeństwo można bardzo szybko  utracić... Czasem po prostu trzeba wzbić się ponad podziały... fikcyjne podziały regionalne, klasowe, społeczne i widzieć w drugim człowieku po prostu człowieka! a nie ślązaka, górala, hanysa..... itp itp..to właśnie jest człowieczeństwo. Mam tylko nadzieję, że jeśli kiedyś na swojej drodze spotkasz ślązaka, który będzie potrzebował szybko pomocy to nie przejdziesz obok niego obojętnie... wtedy tylko jedna osoba była by z Ciebie dumna: hitler .. no może jeszcze stalin....
Ja wciąż wierzę, że w głębi serca jesteś dobrym facetem, potrafiącym współczuć i współodczuwać cierpienie z drugim człowiekiem. Jeśli wierzysz w Boga to z pewnością wiesz, że Bóg przychodzi do nas w drugim napotkanym człowieku... jeśli zignorujesz... odepchniesz drugiego człowieka... to.... No właśnie... Ty wiesz... co to oznacza.
Domyślam się, że wiele w życiu przeszedłeś i w ukryciu nie raz wylałeś łzy... jak my wszyscy przecież... ale ktoś lub coś wybudowało wokół Twego serca mur.. twardy mur. Nadszedł czas aby go zburzyć! wtedy zdołasz wznieś się na wyżyny swego człowieczeństwa... ponad wszelkie podziały, urazy.... ponad własne cierpienie.... Świat z takiej perspektywy jest ładniejszy... cieplejszy...
Zapewniam Cię, że i na Śląsku i w Małopolsce...i na Mazurach ludzie tak samo cierpią... Mi też nie jest łatwo w życiu... chciałbym się nieczym nie martwić... chciałbym kiedyś pojechać do "ciepłych krajów"... ale nawet mieszkanie na Górnym Śląsku nie zagwarantowało mi tego... jestem jjak każdy inny niepełnosprawny.... nie mam w ogrodzie kopalni ;-)
W górę serca!
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-17 13:23
Dominiku...

Jak fajnie to wszystko ująłeś... Podziwiam Cię za te słowa... Widać że jesteś mądrym i dobrym człowiekiem... Za to Cię szanuję...

Pozdrawiam...
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-07-18 07:49
NO I TRAFIL MI SIE MAGISTER A JAK KTOS OGLADA SWIAT WEDLUG KIEPSKICH TO WIE CO NALEZY ROBIC Z MAGISTRAMI.
BOGA NIE BYLO I NIE MA BO JAKBY BYL TO BY NIE BYLO WASZEGO UKOCHANEGO ADOLFA I JOZEFA. MUR WOKOL MNIE ZBUDOWALI LEKARZE I BARDZO DOBRZE BO JAK WIDZE KLEPSYDRE Z NAZWISKIEM LEKARZA TO BARDZO SIE CIESZE ZE JEST O JEDNEGO NIEUKA I CWANIAKA MNIEJ. NA WASZE OBELGI PRZYMKNE OKO BO ZA MALO WAS ZNAM I I JESZCZE DLATEGO ZE JESTESCIE SLAZAKAMI A ZDOSWIADCZENIA WIEM ZE TO U WAS NORMALNE JAK JESTESCIE W GRUPIE .NIKOGO PRUCZ PEDALOW NIE DYSKRYMINUJE WIEC MAM NADZIEJE ZE SIE NIE OBRAZICIE NA MNIE DO SMIERCI .
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-07-18 07:56
Szczerbaty.... ja nie jestem magistrem. Nie ukończyłem studiów wyższych... nawet nie mam pracy "fajnej przy biurku"... jak każdy musze walczyć o swoje....
Bóg jest... kiedyś uwierzysz w Niego... Pozdrawiam i zyczę miłego dnia.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-18 09:47
Szczerbaty...

Ja też nie jestem magistrem i też nie mam pracy, utrzymuję się z jedynie z renty 500 zł do tego aby przeżyć od pierwszego do pierwszego jestem zmuszony do kombinowania, a to komuś zainstaluję Windows'a lub Linux'a, albo komuś zagram z kolegą na przyjęciu rodzinnym lub od czasu do czasu na jakieś zabawie, albo komuś napiszę jakieś pisemko (podanie, prośba)... No cóż, trzeba jakoś się radzić. A jeśli chodzi o Boga, to bądź pewny że On istnieje, pomimo że mam bardzo złe zdanie o oj. Rydzyku, to ja wierzę w Boga i wszystkich Świętych... Jestem katolikiem jak większość polskich obywateli... A co do Ślązaków, Górali, Wielkopolan, Kaszubów i innych nie mam im nić do zarzucenia, ponieważ uważam że wszędzie są Ludzie dobrzy uczynni tak jak i są Ludziska nie dobrzy, którzy do Ciebie mówią obejmując Cię ("JA CIEBIE  KOCHAM A Z TYŁU W PLECY NÓŻ W PLECY WBIJAJĄ)... Co do tego obrażania, to moim zdaniem, na Ciebie się nie można obrazić, ponieważ na człowieka nie poczytalnego i niewiedzącego co pisze lub co czyni nie można się obrażać bo to też choroba.....
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-07-18 10:35
Norbi ma rację. Od siebie dodam, że jeśli ktoś na prawdę wierzy w Boga to żyje wg. przykazań a fundamentów jego wiary nie zdoła naruszyć nawet o. Rydzyk. Każdy prawdziwy chrześcijanin doskonale wie, ze apostołowie powołani zostali z prostego ludu, Wielu z nich zanim zostało uczniami Jezusa prowadziło często życie jak każdy inny człowiek. Nie obce wielu z nich były "upadki moralne", "życie rozrywkowe"... ale mimo to Chrystus im zaufał bo jako BógCzłowiek znał naturę człowieka.
Nawet św. Piotr nie był zawsze idealnym człowiekiem... powiem więcej... w sytuacji ekstremalnej zaparł się Chrystusa.... i co? Nie został przekreślony. Chrystus już wtedy zapewne wiedział, że będzie o. Rydzyk, że będzie podział kościoła, że będą wojny religijne... Teraz ponownie wchodzimy w okres w którym trudno jest być chrześcijaninem... Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata. Dlaczego? Bo to religia miłości... a w cywilizacji śmierci jaką promują media i świat komercyjny nie ma miejsca na WIARę NADZIEJę I MIłOść.
Te trzy prawdy wiary powinny być bliskie każdej osobie niepełnosprawnej, chorej, bezrobotnej, odepchniętej, przekreślonej, zepchniętej na margines... bez względu na wyznanie!!!
Ja w swoim życiu doświadczyłem obecności Boga... doświadczyłem też wielu upokorzeń i niesprawiedliwości... w zasadzie to nadal czuje się dręczony... ale wiem, że skoro Chrystus tyle przeszedł... wycierpiał to ja jako chrześcijanin muszę go naśladować tak jak jego uczniowie. Wiem też, że to nasze cierpienie to taka drabina która kiedyś posłuży nam jak kładka aby przejść na drugą stronę.. Ten kto podczas swojego życia ukróci szczebelki drabiny aby było mu lżej w ziemskiej wędrówce... to nie przedostanie się kiedyś na drugą stronę - wpadnie w przepaść gdzie "będzie płacz i zgrzytanie zębów"
Dlatego jeszcze raz proszę Cię Szczerbaty... zaakceptuj siebie... pokochaj siebie i drugiego człowieka.... a o. Rydzyk niech nie będzie dla Ciebie opiniotwórczy... bo od o. Rydzyka odcina się większość katolików. Pozdro!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Szukam pracowników - Śląsk (40516 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill