www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / słyszeliście coś jakies informacje o wózkach quickie?? (7884 - wyświetleń)
- Autor honorowy_dawca_krwii Dodany 2012-03-07 13:11
Znacie dobre a moze słabe strony tych wózków ostatnio widzałem je na odziale w konstancinie ale jakos kolor biały mi sie nie podobał może to moje subiektywne wrażenie
Nadrzędny Autor rara Dodany 2012-03-23 10:50
Jak to mówi mój znajomy na kolorze się nie jeździ ;-) a wracając do zadanego pytania to słyszałam że wózek jest bardzo zwrotny, lekki a użytkownicy chwalą go bardzo
Nadrzędny Autor nizinal Dodany 2012-03-26 19:09
Wyślij mi na priv adres e-mail, prześle Ci informacje. Jest również firma w Warszawie która robi prezentacje tych wózków.
Nadrzędny - Autor alinka Dodany 2012-03-27 12:31
nizinal a dużo masz tych info?? nie wejdzie na forum?? tak to by każdy skorzystał

Ja też znam firmę która nie tylko w wawie robi prezentacje jak chcesz to możesz poczytać o tych wózkach na ich stronce http://www.ortcare.pl/pages/manualne/aktywne.html
Nadrzędny - Autor Pablopk Dodany 2012-03-27 14:12
Ale jaki konkretnie masz na myśli? Quickie ma sporo wózków. Ja akurat mam Quickie Helium ale oglądałem dość dokładnie też inne quicki. Quickie to dobre wózki a kolor to sprawa mniej ważna i można wybrać inny. Biały może nie robi powalającego wrażenia ale to zależy od gustu. Jak chcesz coś więcej to mogę podzielić się wrażeniami z użytkowania heliuma.
Nadrzędny Autor zuza34 Dodany 2012-03-28 08:15
Ta firma ort-care z tego co wiem jest dystrybutorem wózków quickie. Prezentacje robią i to nie tylko w warszawie ale i w innych miejscach twierdzą, że w całej Polsce, mi też robili pokaz i przymiarkę przed zakupem. Obecnie jestem szczęśliwą posiadaczką quickie life. Dla zainteresowanych: http://www.ortcare.pl/pages/manualne/aktywne/aktywny31.html
Nadrzędny - Autor rara Dodany 2012-03-30 08:41
Pablopk napisz coś jako użytkownik uważam że takie opinie są najcenniejsze zuza ty też napisz jak Ci się użytkuje ten wózek
Nadrzędny - Autor Pablopk Dodany 2012-04-10 11:37
Musiałem się odzwyczaić od starego wózka, co wywołuje nieco mieszane uczucia typu „fajny ten nowy ale jednak czegoś mi brakuje”. Nowoczesny wygląd to oczywiści duży plus, ale nie o to chyba nam chodzi. Niewidoczne elementy regulacji tzn. ładnie schowane, ale wszystko dostępne intuicyjnie. Uwagę zwraca owalna rurka ramy – bardzo efektownie wygląda i z tego, co mi powiedziano owal jest bardziej wytrzymały od koła. Mam nadzieję, że to się sprawdzi, bo jestem ciężki. Wytrzymałość  ramy była głównym powodem dla, którego zdecydowałem się na Helium. O tej wytrzymałości wiem z tego co mnie zapewniano, ale mamy wiosnę i mam zamiar ostro katować nowy nabytek przez cały okres gwarancji.
Jeśli chodzi o samą jazdę, to moim zdaniem bardzo łatwo się toczy i szybko lekko reaguje na skręty (tu mają też znaczenie nakładki gumowe na ciągi, jakich używam bo jestem tetra). Wózek jest wygodny, ale to kwestia pomiaru i tego, co kto lubi, można go dopasować do własnych potrzeb. Oparcie nieco podwyższone na zamówienie. Z tyłu oparcia dodano niewielką torbę z kieszeniami – to dobre rozwiązanie tylko dostęp mam tylko prawą ręką bo lewą bym i tak nic nie wyjął i to też trochę utrudniony przez rurkę z tyłu. Koła szybko się odpinają, rama lekka łatwo wchodzi do auta (golf4) nie wiem jak do mniejszych. W wózku mam wysoką ramę siedziska: wysokość siedziska robią max. do 55 cm. ważne dla osób wysokich i lubiących siedzieć też na części ud. Wózek łatwo reaguje na skręty. Prosta i szybka regulacja środka ciężkości za pomocą tylko 2 śrub bez konieczności zdejmowania osłony bocznej. Wózek posiada regulację zbieżności/rozbieżności tylnego, koła, może się kiedyś przyda, jak dotychczas nie było mi nigdy potrzebne. Podnóżki z platformą; regulacja kąta i głębokości z płytami ustawiającymi - wygodne, ale spastyczność jak zawsze robi swoje i potem trzeba nogi poprawić. A ogólnie wózeczek jest naprawdę super. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z decyzji może tylko o kilka bajerów za wiele chciałem a teraz widzę, że nie są mi potrzebne.
Nadrzędny Autor alinka Dodany 2012-04-16 09:21
ooo wreszcie jakiś porządny sprawozdawczy opis :-) ciekawa jestem jak będzie się sprawował wózek w czasie i po jego katowaniu :-) co do zbędnych bajerów to właśnie wszystko wychodzi w praniu z czym przedobrzyło się a czego zabrakło. Mam nadzieję że nie skatujesz go zbytnio.

co do koloru to mnie się ten biały podoba jest inny od reszty wózków i jak dla mnie sprawia wrażenie takiego eleganckiego :-) ale to tylko moja skromna babska opinia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / słyszeliście coś jakies informacje o wózkach quickie?? (7884 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill