www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 73) (3732306 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-09-14 20:13
Do walpoz

A temat był poruszany tutaj

http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=5326 .

Ja tu też pisałam i dodam że jest już ok. To tylko tyle jeśli chodzi o mnie i moje posty :-)

Niemca odpuszczę sobie :-)
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-09-14 20:34
:-)))  masz za to"odpuszczenie" buziaka :*
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-09-15 10:50
Elunia wyżej podałam ten sam link. :-)))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-15 10:49
Wal:

>dziewczyna chciała poddać się amputacji nogi aby chodzić w butach na wysokim obcasie<


Wrócę jeszcze do tego co powiedziałeś, bo tak naprawdę dopiero dziś (niestety) w pełni dotarły do mnie Twoje słowa. Wysokie obcasy nie były powodem jaki zaważył na tym, że chciała amputacji. Radzę poczytaj. :-))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-15 11:03
moim zdaniem amputacja to ostateczność
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-15 11:08
Swoje zdanie na ten temat wyraziłam w w/w wątku. :-)))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-15 11:10
WIEM CZYTAŁAM SWEGO CZASU
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-15 15:34
O ile pamiętam, to Ona nie pisała o "obcasach". Poza tym takie "super protezy" na różne okazje są straszliwie drogie - jak wiele osób, po amputacji na to stać!!! :-(
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-18 18:50
Mnie bardziej zainteresował temat Przepychanki na Powązkach - Jak to Polak potrafi ze wszystkiego burdę zrobić :-(
Co do Dawida - żeby nie było: zapewne rodzice cierpią, szkoda dzieciaka, że TAK SIĘ MĘCZYŁ. :-( Na tym świecie wiele jest cierpienia, ale nie wszyscy tak zdeterminowani i zapobiegliwi.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-18 18:53
człowiel się rodzi po to by umrzeć więc po co wkoło tyle szumu
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-18 20:50
Ustawa - to o czym piszę, jednak ustawę interpretują ludzie... W tym przypadku WINA SZKOŁY i RODZICÓW TYCH "BIEDNYCH".
Z córką chodzi do szkoły dziewczyna ze wsi korzysta z dofinansowań, darmowych obiadów itp. - czyli "biedna". Jednak rodziców stać na ciuchy, kosmetyki, kluby, dyskoteki dla córki. Jest też chłopak z podobną sytuacją finansową i nigdy nie składał wniosków, ale kasy nie wydaje na głupoty i .... dorabia sobie - ulotki i inne takie :-)
Wystarczy zupę wlewać do tych samych naczyń, albo mieć kuchnię w szkole.
Może MOPS zamiast refundować komputery, wpłacać na konto pieniądze wielodzietnym rodzinom, gdzie wykazany mały dochód - bo się da - działalność - zrobi wywiad uczciwy zamiast na d.. siedzieć i tylko papierki oglądać? Tu Ustawa pozwala sprawdzić zasoby!
NASZ KRAJ NIE JEST DLA UCZCIWYCH, PRACOWITYCH, INTELIGENTNYCH I POZBAWIA LUDZI GODNOŚCI :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-19 20:12
Jeżeli jedni szukają jedzenia w śmietnikach, to dlaczego inni nie mogą jeść z plastikowych talerzy. To i tak dobrze, że nie z podłogi, gdy pan im raczy ochłap rzucić.
Już wcześniej mówiłem i powtarzam, że winę za taki stan rzeczy ponoszą ci, którzy skorzystali na przemianach po 1989r. Nie tylko nastąpił podział na bogatych i biednych, ale również skłócono Polaków, aby taki stan zachować.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-09-20 00:18
Nachbar ;-) masz u mnie plus +.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-20 17:17
Czyli co? Komuno wróć!? :-(
Sporo ogólników i nadinterpretacja nach...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-09-20 18:42
tylko czemu na tym cierpią dzieci niczemu niewinne
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-09-27 19:01
Pamiec plata figle, ale troche mialem racji. Do tej pory nie miala nawet najmniejszej szansy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-20 09:01
http://wiadomosci.wp.pl/gid,14939825,kat,7631,title,Dramat-w-Pucku,galeria.html

Nie wiem jaka jest prawda w tym wypadku, ale coraz częściej się słyszy, że "służby" zabierają dzieci rodzicom nie zawsze dogłębnie badając sytuację. Bieda absolutnie nie powinna być podstawą do tego by dzieci odebrać.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-20 14:05

>Nie wiem jaka jest prawda w tym wypadku, ale coraz częściej się słyszy, że "służby" zabierają dzieci rodzicom nie zawsze dogłębnie badając sytuację.<


Prawda jest taka, że chodzi tu o pieniądze. Jedni mają co robić i za to im płacą, bo zabierają dzieci, a inni otrzymują pieniądze na wychowanie tych dzieci. Przy takich układach nie ma mowy o miłości dzieci, bo rządzi tu miłość do pieniędzy.
Taniej byłoby wspierać rodziny biedne i takie, które sobie nie radzą z wychowaniem dzieci, ale prościej jest zabrać dzieci i jeszcze na tym zarobić. 
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-20 17:32

>inni otrzymują pieniądze na wychowanie tych dzieci. Przy takich układach nie ma mowy o miłości dzieci, bo rządzi tu miłość do pieniędzy.<


To jest fakt - niestety. Jednak ktoś sprawdza taką rodzinę! Dziwnym jest, że w wielu przypadkach rodzinami zastępczymi są nauczyciele - przypadek z życia - dziecko myślące skarży się na bicie, gorsze jedzenie niż dla własnych itp. sprawie łeb ukręcono - w necie i tv nie było niusów - takie życie i prawda :-(
Są też sprzątaczki - nie dlatego, że pracy brak, tylko dlatego, że takie wykształcenie i umysł, one też biorą dzici jako "rodzina zastępcza" bo.... trochę grosza wpadnie :-(
Ktoś im te dzieci "daje" :-(

>Taniej byłoby wspierać rodziny biedne i takie, które sobie nie radzą z wychowaniem dzieci,<


Mylisz się! MOŻE TANIEJ, ALE NIEKONIECZNIE LEPIEJ DLA TYCH DZIECI!!!
Co to znaczy:

>nie radzą z wychowaniem dzieci,<


czyli bez względu na ilość pieniędzy i tak będzie źle!
NIC NIE WIESZ NA W/W TEMAT, A WYPOWIADASZ SIĘ NACH...
Temat jest szeroki, nie jak rzeka ale jak morze - niestety:(
Widziałam osobiście różne rodziny, różne sytuacje i dzieci w tym wszystkim - NIE MASZ RACJI! Do tego te panie niby psycholog i pedagog do kibla bym....
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-09-20 18:43
nie pierwszy i nie ostani raz odbierają dzieci
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-09-21 08:54
REA OCZYWISCIE ZE MASZ RACJE,TYLKO TYM KIMS KTO DAJE TE DZIECI LUB SPRAWDZA RODZINE JEST NIE KTO INNY JAK CZESTO ZNAJOMI,KOLEZANKI ITP.PRZECIEZ W TAKIEJ JAKIEJS KACZEJGORCE CZY INNYM WYPIERDKOWIE GDZIE MIESZKA 2 TYS LUDZI ZNAJA SIE WSZYSCY CHOCBY Z WIDZENIA ALBO ZE SPOZYWCZAKA I CO MYSLISZ ZE TA PANI CO ZWYKLE KUPUJE MLEKO I BULKI LEJE DZIECI,ALBO PANI Z MOPSU SAMA MA PROBLEMY BO MAZ CHLEJE?I CO ONA MA CZAS I CHEC ZAJMOWANIA SIE INNYMI TAK JAK MUY BYSMY CHCIELI?TAK JEST W TELEWIZJI,W SERIALACH A NIE W REALNYM ZYCIU TU LUDZIE PRZYCHODZA DO ROBOTY,ODBEBNIC SWOJE PARE GODZIN I FIUUU.MOZE INACZEJ JEST W WIELKICH MIASTACH ALE W MAŁYCH PUNKTACH NA MAPIE JEST TAK JAK PISZE.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-21 18:34
Rzecz w tym Staruszko, że w dużych też niestety :-( nie koniecznie z tych samych powodów, ale zawsze jest ten punkt

>PANI Z MOPSU SAMA MA PROBLEMY BO MAZ CHLEJE?I CO ONA MA CZAS I CHEC ZAJMOWANIA SIE INNYMI TAK JAK MUY BYSMY CHCIELI?TAK JEST W TELEWIZJI,W SERIALACH A NIE W REALNYM ZYCIU TU LUDZIE PRZYCHODZA DO ROBOTY,ODBEBNIC SWOJE PARE GODZIN I FIUUU<


Do tego więcej pracy ze sprawdzaniem, a układ jest w każdej aglomeracji niestety.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-22 08:13
Za pieniądze otrzymywane na dzieci, około 7 tyś. miesięcznie,  rodzina zastępcza prowadziła prace wykończeniowe swojego domu. Odpowiedzialni za tę tragedię nie mają sobie nic do zarzucenia. Działali według procedur.
W tym tłumaczeniu jest pewna analogia  do przypadku, gdy helikopter nie poleciał do ciężko rannego chłopczyka. Wówczas też działano według procedur i chłopczyk musiał kilka godzin czekać na pomoc.
http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Brali-biedne-dzieci-by-wykonczyc-dom,wid,14945051,wiadomosc.html?ticaid=5f367
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-25 11:42
No i znowu oglądałam (trochę drzemiąc) program Lisa, zwłaszcza zainteresował mnie ten o "zlizywaniu" właśnie czego: "kremu", "bitej śmietany" czy "kremu do golenia"?.
Osoby zaproszone to żaden "autorytet" - "niania od jeżyków"? :-( Tylko ten zakonnik jeszcze ratował sytuację - o matko! O córko! O Boże! GDZIE ETYKA, GDZIE LOGIKA...
NAJGORSZE JEST TO, ŻE RODZICE NIE ROZUMIEJĄ CO ROBIĄ WŁASNYM DZIECIOM :-(

Była też powtórka (chyba) z Uwagi - czy coś, o dzieciach zamordowanych przez rodziców zastępczych :-(
Tutaj dziennikarze też dali d... MOPS - uważał, że dzieci nie mogą być w takiej rodzinie, he, he - przecież chodzi o statystykę i teraz się tłumaczą!
Rzecz w tym, że alkoholicy dzieci nie zabijają, oni tylko o nie nie dbają!
DZIECI NIE SĄ WAŻNE! PANI SĘDZIA WYSTRASZYŁA SIĘ OJCA, KTÓRY JĄ "OŚWIECIŁ", ŻE JAK WYJDZIE NA SPRAWĘ TO JEJ SAMOCHÓD ZAŁATWI" I NIE WYSZŁA - POKRAKA JEDNA :-(
W PCPR-ach ma wszystko ładnie wyglądać w papierach - nawet się zrymowało - czyli prawda - niestety :-(
To jest prawda i życie realne!!!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-30 16:18
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Robert-Biedron-nie-dajecie-zmarlym-spokoju,wid,14968987,wiadomosc.html?ticaid=1f431
Ludzką rzeczą jest błądzić, więc o pomyłkę nietrudno. Nieludzką natomiast wykorzystywać czyjeś cierpienia dla celów politycznych. Tak odbieram cały ten szum z zamianą trumien.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-30 17:21
moim zdaniem nieważne tym zmarłym gdzie leżą czas zakończyć ten temat i wziąć się za problemy z którymi boryka się nasz kraj
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-30 17:45
Zmarłym może nie przeszkadza, ale żywi zostali oszukani i nie dziwcie się, że o tym mówią.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-30 18:14
żywi mają zapamiętać najbliższych jak najlepiej pogrzeby już się odbyły 3więc nie można w nieskończoność drążyć tematu są ważniejsze zadania które stoją przed rządem
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-10-01 11:47

>Zmarłym może nie przeszkadza, ale żywi zostali oszukani i nie dziwcie się, że o tym mówią.<


A co mają powiedzieć rodziny, które nigdy nie będą mogły pochować swoich bliskich? Mam tu na myśli rodziny marynarzy, którzy nie wrócili z morza i ofiar katastrofy samolotu nad oceanem. Zresztą takich przypadków jest więcej.
Moim zdaniem to podsycanie nastrojów jest dalszą "grą trumnami" w celach politycznych. Podobnie jak marsze w Warszawie pod hasłem "Obudź się Polsko".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-10-01 11:57
Połączyłeś w jedno dwie lub trzy różne sprawy. Ta o której mówimy mogła być wyjaśniona od początku, ale przez ....no właśnie przez co, przez nieudolność  czy złą wolę nie została dobrze załatwiona. To , że niektórzy chcą coś politycznie "ugrać" , to już o nich świadczy. Rodzinom się nie dziwę i współczuję im bardzo.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-10-01 15:27
Stojąc nad grobem bliskiej mi osoby chciałabym wierzyć, że TU spoczywają jej prochy. Zgadzam się z wypowiedzią Lid.
Inaczej podchodzi się do tematu jeżeli on nas nie dotyczy, a wystarczy tylko być po tej drugiej stronie, aby poczuć żal, ból.
Także współczuję rodzinom.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-10-01 15:33
Nachbar jeżeli nie możesz czegoś uczynić godzisz się na to, w jakiś sposób akceptujesz, chociaż na pewno nie jest to łatwe...
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2012-10-01 16:12
Może lepiej by było gdyby wszyscy zostali spopieleni i pochowani we wspólnym grobie?Nie było by tej całej "gry smoleńskimi grobami".A swoją drogą to wolałabym wiedzieć na czyim grobie stawiam 1.XI świeczkę.Tylko jest jeszcze jeden problem:kto za to wszystko płaci?Pewnie jak znam życie to wszystko są nasze podatki.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-10-01 16:43
Do opłat powinni dołożyć się ci, którzy sprawę "zawalili." Oczywiście z prywatnych pieniędzy.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-10-01 16:41
Dokładnie jest tak jak Lid i eliska piszą
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-10-01 19:46
TEŻ TAK MYŚLE
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-10-02 16:29
http://jarekzylinski.natemat.pl/33783,niepelnosprawni-bez-litosci
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-02 16:35
litości nie znosze
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-10-02 16:36
Chyba większość z nas litości nie oczekuje.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-02 16:37
są i tacy którzy ją lubią
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-10-02 16:38
Nigdy nie oczekiwałam litości. Zrozumienia tak, ale nie litości. :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-02 16:54
dokładnie oto chodzi
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-02 17:49
A jaka to różnica?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-10-02 19:22
wpisz w gogle i poczytaj
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-10-02 21:11
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-10-02 21:16
Odgryzł ucho w restauracji, ciekawe. Pewnie był głodny. :-))))))))))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 73) (3732306 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill