www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Osoba niesłysząca (6956 - wyświetleń)
- Autor bulek Dodany 2013-02-10 20:04
Mam następującą sprawę. Moja znajoma straciła słuch i obecnie słyszy tylko w aparatach słuchowych ( bez aparatów nie słyszy wcale) i na komisji dostała orzeczenie że jest to lekki stopień niepełnosprawności. Czy nie powinna dostać średniego?
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2013-02-10 20:15

>>Czy nie powinna dostać średniego?


nie ma takiego
Nadrzędny - Autor bulek Dodany 2013-02-10 21:17
chodziło mi o umiarkowany
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-11 09:18
Stopień niepełnosprawności zależy od kilku czynników – schorzenia, wykształcenia, pracy, wieku, możliwych do zastosowania środków kompensujących niepełnosprawność itp.
Nie sposób przez Forum zdiagnozować stopień niepełnosprawności.

Znam osoby niedosłyszące na oba ucha które maja umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jeśli macie wątpliwości proponuje się odwołać od orzeczenia.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-11 09:19
Stopień niepełnosprawności zależy od kilku czynników – schorzenia, wykształcenia, pracy, wieku, możliwych do zastosowania środków kompensujących niepełnosprawność itp.
Nie sposób przez Forum zdiagnozować stopień niepełnosprawności.

Znam osoby niedosłyszące na oba ucha które maja umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jeśli macie wątpliwości proponuje się odwołać od orzeczenia.
Nadrzędny - Autor bifocal Dodany 2013-02-11 14:23 Zmieniony 2013-02-11 14:28
To jakieś nieporozumienie że twoja znajoma dostała stopień niepełnosprawność "lekki".
Niech twoja znajoma odwołuje dezycję od orzecznika.
Jeśli twoja znajoma miała resztki słuchowe i nosiła aparat słuchowy i straciła resztki słuchowe a aparat słuchowy już jej nie pomaga i tym bardziej powinni uwzględnić jej pogorszenie słuchu i powinna dostać stopień umiarkowany.
Chyba że jest osobą ogłuchłą to już zupełnie inaczej oceniają a od kiedy twoja znajoma niesłyszy i ono decyduje kiedy nastąpiła niepełnosprawność słuchowa czy to jest wrodzona czy nabyta?
Nadrzędny - Autor bulek Dodany 2013-02-12 12:09
niepełnosprawność słuchowa jest nabyta. odwoływała się ale bez skutku. lekarze specjaliści zaznaczali że przysługuje jej stopień umiarkowany a na komisji powiedziano ze taki stopień przyznawany jest osobom które nie są w stanie koło siebie nic zrobić i jest potrzebna druga osoba
Nadrzędny - Autor bifocal Dodany 2013-02-12 13:21
Na jakim komisji twoja znajoma stawiła Powiat czy ZUS?
Jeśli wg specjalistów że jej słuch zalicza się do stopnia umiarkowanego i niech twoja odwołuje
lekarza orzecznika.
Proponuję niech lekarze wystawią jej zaświadczenie lekarskie od specjalistów że jej słuch nie ma rokowania poprawy i wymaga częściowo opieki drugiej osoby przecież wiadomo osoby z wadą słuchu mają utrudnienia w niektórych sytuacjach i zdobywaniem pracy i wykształcenia.
Aby zaliczyć do stopnia umiarkowanego w przypadku wady słuchu to mieści się w granicach dB od 70 do 90.
Nadrzędny - Autor bulek Dodany 2013-02-12 14:15
powiatowa pozniej odwolywala sie do sadu rejonowego bodajze z takim samym wynikiem sprawy.. z tego co wiem lekarze zaznaczyli w jej dokumentacji medycznej
Nadrzędny Autor bifocal Dodany 2013-02-12 19:03
no to współczuje jej :-( i nie wiem co mogę podpowiedzieć i mam nadzieję ktoś podpowie na tym forum :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Osoba niesłysząca (6956 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill