www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 91) (3719395 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-13 15:45

>A co na to słowniki ?? Nie sprawdzałem ;-)


I bardzo dobrze WNK, bo ten zwrot funkcjonuje powszechnie i nie oznacza zaraz łączenia się w parę, czy tworzenia osobistych więzi.
Często rozmawiając z kimś używamy zwrotu my, warunkując jakąś opowieść, czy problem. Np. "popatrzmy na to, kiedy pojedziemy do Indii, spotkamy tam ...." nie oznacza to, że mamy zamiar jechać z rozmówcą.:-)
A idąc dalej, czasem mówimy nawet, opisując coś: "jesteś posłem to sobie załatwisz coś tam" , 'zrobiłeś coś idziesz pod sąd' i to wcale nie oznacza, że zarzucamy coś rozmówcy. Mowa potoczna jest inna niż język literacki, czy urzędowy, a tu jest forum, a więc pewna swoboda zbliżona do potocznych rozmów. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-13 16:05
Dzieki za solidne podparcie. Bo już się zastanawiałem czy to jakiś nietakt z mojej strony?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-13 16:14

>Wszystkim jeżdżącym kierowcom polecam ten artykuł:


Przeczytałem i stwierdzam, że nie skorzystam z porad tam udzielonych. Na fotoradary mam inny sposób.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-13 16:15
Jeździć zgodnie z przepisami. :-))))))))))))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-02-13 16:18
Pieszo chodzi.;-)))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-14 15:38
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-02-14 15:59

> Bo już się zastanawiałem czy to jakiś nietakt z mojej strony?


Nietakt nie.

Natomiast ja, szczerze mówiąc, zawsze mam problem jak liczba mnoga się pojawia na forum (nie w dyskusjach typu "my Polacy" to tamto tylko "my forumowicze" to tamto). Mam, być może nieuzasadnione, wrażenie że często to jednak jest próba kooptowania innych.

(Sama używam "my Polacy to tamto", ale też rozumiem, że od czasu do czasu mi się za to dostanie po głowie, bo ktoś się poczuje osobiście wezwany do tablicy.)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-02-14 19:06
Archidiecezja ma zwrócić prawie 6,7 mln zł ws. Stella Maris

>Archidiecezja Gdańska ma zwrócić skarbówce prawie 6,7 mln zł odsetek wypłaconych przez urząd skarbowy kościelnemu wydawnictwu Stella Maris - zdecydował gdański Sąd Okręgowy. Zwrotu pieniędzy domagała się w imieniu Skarbu Państwa Prokuratoria Generalna.
>Jest możliwe, że w przyszłości Prokuratoria zażąda od archidiecezji zwrotu nie tylko odsetek od podatku, ale też samego podatku VAT. Przed gdańskim sądem od września 2008 r. toczy się bowiem proces ws. afery Stella Maris. Oskarżonymi są: 61-letni b. kapelan abp. Tadeusza Gocłowskiego i jego pełnomocnik w Stella Maris, ks. Z.B. (sąd pozwolił jedynie na podawanie inicjałów oskarżonych) oraz 46-letni b. dyrektor wydawnictwa, syn znanego trójmiejskiego adwokata, T.W. Na ławie oskarżonych zasiada też m.in. współwłaściciel dwóch firm konsultingowych z Gdyni J.B., który w latach PRL był pracownikiem cenzury.
>Według prokuratury afera Stella Maris polegała na tym, że firmy konsultingowe J.B. i jego oskarżonego wspólnika K.K. zawierały z różnymi spółkami kontrakty na doradztwo, których wykonanie powierzali z kolei kościelnemu wydawnictwu. W rzeczywistości usługi te były całkowicie fikcyjne i zlecenia nigdy nie zostały wykonane.
>Jeśli sąd prawomocnie uzna winę oskarżonych, Prokuratoria Generalna będzie mogła wystąpić o zwrot podatku VAT wypłaconego wydawnictwu Stella Maris.


Niesamowite, jak księża mogli zrobić taki przekręt!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-14 19:40
Iota. :-) Mam podobne zastrzeżenia jak Ty, gdy używa się liczby mnogiej. Szczególnie gdy  używa takiego zwrotu osoba która podkreśla często że mówi w swoim imieniu: przykład Lidian, zwroty (nas, was, innych). Po ponownym przeczytaniu stwierdzam że o wiele bardziej adekwatnym byłby zwrot (można by).
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-02-14 19:49

>przykład Lidian<


Walduś, pozdrawiam :-))))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-14 19:59
Ja Ciebie również, i przy okazji przesyłam walentynke ;-) WAM wszystkim forumowiczki ;-)  A po przeczytaniu wpisów na forum pomyślałem o takim innym ogólnym wpisie dla wszystkich z okazji walentynek ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-14 20:08

> przykład Lidian,<


Walduś. Już nawet nie chce mi się odpowiadać na te Twoje posty. Nie udowodnię, że nie jestem wielbłądem. Gadaj sobie co chcesz. Mam to gdzieś. Tak samo jak walentynkę , o której mówisz.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-14 20:40
Ależ nic nie musisz udowadniać. To był tylko konkretny przykład. Przykład że piszac coś o kimś nie powinno się używać zwrotu "inni są obrażeni lub wszyscy są zbulwersowani" tylko napisać ja jestem " .
I dlatego jestem pełen podziwu dla Ciebie że odpowiadajac wyżej na post nie użyłas określeń w liczbie mnogiej;)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-14 20:47
Może zamiast pisać ogólnie, jak już tak mówisz wyszukaj te posty, do  których masz zastrzeżenia i wtedy się do nich odniosę.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-02-14 20:48

>  Szczególnie gdy  używa takiego zwrotu osoba która podkreśla często że mówi w swoim imieniu:


Jeśli ktoś podkreśla że mówi za siebie, jestem skłonna uznać to za czyjś zwyczaj językowy. Każdy jakieś zwyczaje ma. Jedne lubię bardziej, inne mniej. I tak samo jedni moje zwyczaje lubią zapewne bardziej, inni mniej.

(w żargonie język właściwy konkretnej osobie a nie całej społeczności nazywa się idiolektem - każdy z nas ma swój idiolekt).

> przykład Lidian


A to jest druga rzecz, której staram się nie robić. Nie rozmawia się o innych. Rozmawia się Z innymi. Czyli przy ich udziale i za ich zgodą.

EOT
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-14 22:00
I to jest podstawowa zasada forum- rozmowa.
Rozmowa z innymi uczestnikami forum. Forma i słowa używane przy tej okazji świadczą o osobie która je wypowiada.
Choć czasami moje wypowiedzi nie są grzeczne ale zawsze przestrzegam zasad netykiety nawet w rozmowie z osobami które jej nie przestrzegają.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-15 13:04
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-02-17 11:51
Co się dzieje w naszym kraju? W miejscu publicznym i na oczach przechodniów zasztyletowali studenta. Teraz w podobnych okolcznościach odcieli ofiarze dłoń i palce.
Brutalny napad na 29-latka w Żyrardowie. Policja szuka sprawców
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-02-17 15:56
Ponieważ co jakiś czas pojawiają się dyskusje na temat organizacji pozarządowych...

Prezentacja na temat stanu organizacji pozarządowych w 2012 roku
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-02-17 19:41
http://bazy.ngo.pl/
a tutaj taki skrócik i sobie można wybrać
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-18 09:07
Moja ulubiona stacja tvn24 robi wydanie specjalne z rozpoczynającego się procesu Katarzyny W. jakby nie było ważniejszych  spraw w Polsce.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-18 14:54
to jest właśnie mydlenie oczu ludziom...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-18 16:08

>Moja ulubiona stacja tvn24 robi wydanie specjalne z rozpoczynającego się procesu Katarzyny W. jakby nie było ważniejszych  spraw w Polsce.


Oczywiście, że są sprawy ważniejsze, ale te nie podniecają tak społeczeństwa, jak np. morderstwa, napady, wypadki. 
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-02-18 16:57 Zmieniony 2013-02-18 17:00

> nie podniecają tak społeczeństwa, jak np. morderstwa, napady, wypadki.


Powiedział Nachbar, który niedawno wkleił linka do stosownie szokującej wiadomości.
Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać - jaki to piękny przykład tego, że "społeczeństwo to my".

EEIT: A mężczyzna zaatakowany w Żyrardowie przeszedł operację, która może uratować dłoń i palce.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-18 17:28
pracowałm kiedyś z gostkiem który od trzech pokoleń mieszkał w Żyrardowie i mówił już jakieś 5 lat temu że boi się chodzić po zmroku po rodzinnym mieście, czy to nie jest przerażające że mieszkaniec jakiegoś miasta boi się chodzić po własnym mieście ?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-18 18:53

> nie podniecają tak społeczeństwa, jak np. morderstwa, napady, wypadki.


>Powiedział Nachbar, który niedawno wkleił linka do stosownie szokującej wiadomości.


Iota, a czy faktycznie tak nie jest? Jak znam życie, to nasze społeczeństwo o wiele mniej szokują informacje o stanie naszej gospodarki lub polityki.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-02-19 19:35

> nasze społeczeństwo o wiele mniej szokują informacje o stanie naszej gospodarki lub polityki.


Nas. Bo to my jesteśmy społeczeństwo.

Historie kryminalne mają jedną podstawową zaletę - są zrozumiałe. "Jedna baba drugiej babie wsadziła do oka grabie" i wszyscy wiedzą o co chodzi. a żeby się zajmować polityką czy ekonomią trzeba mieć jeszcze tyle czasu i chęci wolnych, żeby to czytać, sprawdzać i porównywać źródła. Zdziwiłoby mnie, gdyby wszystkim się chciało. Są ludzie, którym się chce, ale to można porównać do posiadania hobby - nie każdy ma takie samo.

Teoretycznie oczywiście w demokracji powinno się chcieć wszystkim. Dlatego zresztą tak mnie rajcuje to co ludzie zrobili w ramach portalu http://sejmometr.pl/

Śmieszy mnie trochę tylko napędzanie dokładnie tego trendu, który się krytykuje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-19 10:01
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Skandaliczny-wpis-na-stronie-MEN-do-rodzicow,wid,15344964,wiadomosc.html

Tak się ludzi coraz częściej traktuje. Niestety.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-19 10:42
Przed reformą sześciolatki -zdolne- mogły iść do pierwszej klasy, po wcześniejszych badaniach w Poradni, nie stanowiło to problemu dla nikogo,teraz niewielki procent dzieci sześcioletnich, które poszły do szkoły dobrze się w niej czuje, nie ma problemów z nauką i problemów emocjonalnych. Wprowadzając reformę trzeba było pomyśleć o zmniejszeniu liczby dzieci w klasach i takie działanie przyniosłoby efekt, a nie dzieci sześcioletnie, siedmioletnie , nauka przez zabawę i trzydzieści osób w klasie. Czy w Polsce nie ma mądrych ludzi.
ot co, skopiowałam post z forum pod artykułem ale jestem tego samego zdania, co raz częściej słyszę głosy rodziców że ich dzieci nie są gotowe do szkoły
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-19 19:04 Zmieniony 2013-02-19 19:27

>Tak się ludzi coraz częściej traktuje. Niestety.


Dla równowagi teraz rodzice piwinni napisać, że najlepiej, jak wszyscy z MEN pójdą na zieloną trawkę. Wiosna się zbliża. Może to przemówi im do rozumu, chociaż akurat o posiadanie takowego nie posądzam pracowników ministerialnych. :-)
Oto przykład jak się "przepracowują", aby później brać nagrody.
http://praca.wp.pl/title,Kopacz-nagrody-dla-kierownictwa-Kancelarii-Sejmu-nie-sa-tajne,wid,15345671,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-02-19 20:04
Nachbar, teraz ogladałam TVN i jak zwykle ....nic sie nie stało! :-(
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-02-19 20:54
i wzrośnie poziom bezrobocia a hrecy przestaną się chwalić że u nich jest gorzej
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-19 20:21
Aby dzieci były

>gotowe do szkoły<


rodzice powinni z nimi pracować trochę w domu. Dzieci są coraz bardziej inteligentne, a średnia wieku do osiągnięcia sukcesu zawodowego cały czas się obniża. Jeśli dziecko nie daje sobie rady - nie gotowe - nie osiągnie nic w życiu.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-02-19 20:55
a dziecko jedno jest, dziękować, dziękować i dokładam wszelkich starań żeby był inteligentny i mądry
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-20 11:34

>J eśli dziecko nie daje sobie rady - nie gotowe - nie osiągnie nic w życiu.


A tak wielu geniuszy nie radziło sobie w szkole.:-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-20 19:39
Radzili, radzili, tylko nie na zamierzchłe czasy to było.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-20 20:27
Koniec świata, a właściwie świat się kiedyś skończy. Tak orzekli naukowcy.
Niepokojące wiadomości. Wszechświat nie jest wieczny
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-20 20:33
Wszystko ma swój początek i koniec, dlaczego w tym przypadku miało by być inaczej.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-01 18:07 Zmieniony 2013-03-01 18:12
Dzisiaj obchodzimy stosunkowo nowe święto, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Autorka książki o Żołnierzach Wyklętych: przeżyli niewyobrażalne piekło

>Choć dwa lata temu ustanowiono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wiedza o walczących o wolną Polskę z Sowietami jest nadal mało powszechna. - Przez cały okres PRL komuniści robili wszystko, by pamięć o tych żołnierzach nie tylko wymazać z narodowej świadomości, ale jeszcze ich upodlić, stworzyć ich „czarną legendę”. Dlatego mówimy, że zostali przez komunistów wyklęci i skazani na zapomnienie - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską dr Joanna Wieliczka-Szarkowa, historyk, autorka książki "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie".
>- Dopóki ktoś będzie przyjmował, że komunizm miał prawo istnieć, dopóty żołnierze będą niewygodnymi bohaterami, wyrzutem sumienia.
>Dziś, kiedy wartości moralne uległy zrelatywizowaniu, trudno zrozumieć, że można być niezłomnym, odważnym, nie iść na żadne układy. To efekt wieloletniej, komunistycznej propagandy, która przez lata wpajała Polakom, że żołnierze walczący z komunistami byli najgorszymi bandytami. Niestety, podobne opinie wyrażali znani historycy, publicyści czy artyści. Wystarczy przytoczyć – przypomniane ostatnio w mediach – słowa Tadeusza Mazowieckiego, który, będąc młodym dziennikarzem twierdził, że Wyklętych powinno się zwalczać. Nie był przecież wyjątkiem, nie brakowało osób, które działalność opozycyjną zaczęły po marcu 1968 roku albo i później, a w latach 50. aktywnie działali w partii komunistycznej.


>Popularny do dzisiaj autor przygód „Pana Samochodzika”, Zbigniew Nienacki, pisał oszczercze artykuły o jednym z bardziej znanych Wyklętych – Stanisławie Sojczyńskim „Warszycu”, pośmiertnie mianowanym przez Lecha Kaczyńskiego generałem brygady. Musimy skończyć z powtarzaniem tez komunistycznej propagandy. Ustawowo uznano, że ci Wyklęci przysłużyli się niepodległości Rzeczypospolitej.


Zacytowałem fragmenty artykułu, w których mowa o nowym spojrzeniu na powojenne zbrojne działania przeciwko "nowej władzy". Jakoś szanowni historycy nie wspominają kto dokonał powojennego podziału Europy, kto ustalił granice Polski i dlaczego Polska znalazła się w strefie wpływów Związku Radzieckiego. Nie wspomijaną również o polskim rządzie na emigracji, który z daleka kierował działaniami zbronymi na terenie Polski. Na całe szczęście żyją jeszcze naoczni świadkowie tamtych zdarzeń, nie związani z żadną opcją polityczną (zwracam na to uwagę), którzy obiektywnie mogą opowiedzieć jak faktycznie było. Historię można opisywać na różne sposoby, ale faktów nie da się zmienić, co znajduje swój wyraz w komentarzach.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-02 02:01
Nachbar, nie odniosę się do Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, gdyż jest to poza wszelka dyskusją.Nalezy im się pamięc i olbrzymi szacunek.
Jednak zawsze uważałam i będe uważac , że ówczesny rząd na emigracji, to byli sami tchórze nie zasługujący na wysiłek mej klawiatury! To nie oni walczyli, lecz naród. Jakaż parodia! Dziś jest nie lepiej, to nie rząd głoduje i szuka paracy, lecz olbrzymia częśc narodu.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-02 10:13
jedna jest prawda, umiemy żyć historią ale nie umiemy analizować faktów i popełniamy te same błędy, jak śpiewał J. Kaczmarski "...i umiera głupszy niż był w dzień poczęcia..."
lub jak inny tekst mówi: "... i jeśli z tego prawda nas zbodzie to nową przypowieść Polak sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi" (poeta z doby renesansu)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-02 13:23
trolla, bo Polak jak przed szkodą głupi tak i po szkodzie... To nie są moje słowa a słowa bardzo znanej i szanowanej postaci...
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-02 19:23
a nie mówiłam że to Twoje słowa tylko przytoczyłam, oczywiscie nie znaczy to że nie mam szacunku dla żonierzy wyklętych, ale żyć trzeba nie tylko pamięcią, a my zbyt dużo rozpamiętujemy a za mało żyjemy dniem dzisiejszym
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-02 14:25

>Nachbar, nie odniosę się do Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, gdyż jest to poza wszelka dyskusją.Nalezy im się pamięc i olbrzymi szacunek.


Bonafides, uważam za konieczną dyskusję na ten temat, bo jeszcze żyją ludzie, którzy pamiętają tamte czasu. Tylko oni mogą dać świadectwo, jak faktycznie było. Oczywiście opinie te będą różniły się w zależności kto i po której stronie stał w tamtej chwili. Ostateczną oceną powinna być powojenna sytuacja polityczna. Już Powstanie Warszawskie pokazało jak bezsensowny był rozkaz rozpoczęcia powstania. W efekcie około 200 tyś. osób straciło życie, a nie wspomnę już o zniszczeniu Warszawy. Nie wyciągnięto z tej lekcji wniosków i po zakończeniu wojny podjęto walkę bratobójczą, która również skazana była na niepowodzenie.
Jak ta "walka o niepodległość " wyglądała odwołam się do ustaleń IPN:

>Po akcji, w której m.in. zastrzelono dwóch radzieckich żołnierzy, 3. Wileńska Brygada NZW (Narodowe Zjednoczenie Wojskowe) wycofała się w rejon Bielska Podlaskiego do zamieszkanej przez ludność prawosławną wsi Zaleszany. Po południu 29 stycznia wezwano mieszkańców wsi – rzekomo na zebranie – do domu Dymitra Sacharczuka. Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku opisała to tak:
>„Po zgromadzeniu w tym domu mieszkańców wywołano na zewnątrz Piotra Demianiuka – 16-letniego syna sołtysa Łukasza Demianiuka oraz mieszkańca sąsiedniej wsi Suchowolce – Aleksandra Zielinko. Na podwórku obaj zostali zastrzeleni. Do domu, gdzie zgromadzono mieszkańców, wszedł »oficer – dowódca«, którym najpewniej był R. Rajs »Bury«. Po oddaniu strzału z pistoletu do góry, co uciszyło zebranych, oznajmił im, że przestaną istnieć, a wieś zostanie spalona. Po opuszczeniu pomieszczenia przez dowódcę drzwi zostały zamknięte. Następnie podpalono słomianą strzechę. Płonący budynek obstawiła część uzbrojonych członków oddziału. Mieszkańcy podjęli próbę ucieczki z domu przez drzwi i okna znajdujące się z jego drugiej strony, »od podwórza«. Pilnujący tego wyjścia żołnierze nie strzelali bezpośrednio do uciekających, oddając strzały ponad nimi. W tym czasie inni członkowie oddziału przystąpili do podpalania pozostałych zabudowań we wsi.
>Nie wszyscy mieszkańcy udali się na zebranie. Do osób, które pozostały i dopiero wskutek rozprzestrzenienia się ognia usiłowały uciekać z domów, strzelano. Osoby, które zginęły w Zaleszanach, byli to wyłącznie ci, którzy nie poszli na zebranie. Gdy został podpalony dom Niczyporuków.


>15 września 1995 r. Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego na podstawie tej ustawy unieważnił wyroki skazujące Rajsa i Chmielowskiego, bo ich działania „zmierzały do realizacji celu nadrzędnego, jakim był dla nich niepodległy byt Państwa Polskiego”. Podobne orzeczenia wydano wobec innych członków oddziału „Burego”. Wśród osób, którym przyznano odszkodowania, znaleźli się wdowa i syn Romualda Rajsa.


Kto zapłaci za zbrodnie podziemia
Czy takim "żołnierzom", którzy mordowali niewinną ludność, należy się szacunek? To tylko przykład, jaki znalazłem w Internecie, a takich jest więcej. Dzisiaj dorabia się to tego ideologię, która nie ma nic wspólnego z "walką o niepodległość".
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-03-02 19:11
Przyznaję bez bicia. Nie rozumiem Sejmu, Senatu i Prezydenta w tej sprawie. Może z mało wiem, ale  przeleciałam wzrokiem tylko ten link podany i straciłam humor.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-02 13:20
Tak było w latach przedwojennych, że za nic rząd miał obywateli, a w czasie wojny, zamiast zostać na straży Państwa stchórzyli wszyscy i uciekli w popłochu za granicę...
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2013-03-02 15:26
W temacie Powstanie Warszawskie wypowiem się krótko. Powstańcy zostali sami ze sobą. Norbert prawdę napisał.
Warszawa była w planie  całkowitego zbombardowania, miała  zniknąć z mapy świata, nie miało to związku z Powstaniem Warszawskim.
Miasta, które z dawnych czasów były niemieckie, np Toruń, w rozkazie Hitlera było aby je oszczędzić, jako że gdy Niemcy wojnę wygrają poniosą mniejsze koszty w odbudowie, podobnie Wrocław został oszczędzony .
Stolica była im niepotrzebna. Było wielu zdziwionych, że w stosunkowo  dość szybkim czasie została pracą i nakładem ludności odbudowana.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-03-02 17:04
Julka, prawdę piszesz a to mi się podoba...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-02 20:46 Zmieniony 2013-03-02 21:04
Nachbar jestem potomkinią kresowiaków i za kresowianke sie uważam. Kiedy Ukraincy odpowiedza za mordy na mojej rodzinie? Z dużego rodu uratowała sie tylko moja babcia z dziadkiem i trojgiem dzieci, gdyż dwoje najmłodszych sąsiedzi banderowcy przechwycili bawiacych sie na podwórku, zawlokło do swojej stodoły i cepami zakatowali.Chłopcy mieli 3 i 5 lat.To tylko 1 przykład.Babcia miała jszcze 3 siostry, które na oczach rodziców i części rodziny zgwałcono, obcieto piersi,a w pochwy wsadzono rozbite butelki.Skatowane umierały przez parę godzin.
326 sposobów z bardzo dokładną wykładnią jak mordowac Polaków! Nawet hitlerowcom zabrakło tyle wyobrazni!
Odsyłam do IPNu. Piszesz o parunastu wsiach, ja piszę o 2mln Polaków, którzy nie mają swoich grobów.Dziś Banderze stawia się pomniki, a Akcję Wisła, w której pozamykano podejrzanych Ukrainców i Lemkow, nazywa się bezstialstwem.
Skala porównawcza? Jesli tak, to stosujesz ją bardzo wybiórczo. Nie od dziś wiadomo, ze po wojnie olbrzymia częśc banderowców zmieniła tożsamośc i przyjechała na tereny polskie. Na wniosek ocalałych kresowian, rozpoczęto wyłapywanie owych bohaterów.

Do Julki: Wrocław tez został zniszczony, odbudowano go, gdyż głównie ocaleni kresowianie na przekór postanowili miastu przywrócic dawną świetnosc. Wiele miejsc przypomina przedwojenny Lwów.
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2013-03-03 11:58 Zmieniony 2013-03-03 12:06

>Wrocław tez został zniszczony, odbudowano go


owszem, zniszczony, ale nie tak jak Warszawa. Miasto nieujarzmione ma nazwę. Miasto ruin.
Jeden z cytatów Hitlera - 6 .II 1944r : „Warszawa musi zostać zburzona, gdy tylko nadarzy się ku temu sposobność”.
Dziękuję tym wszystkim, którzy włożyli wkład w odbudowę stolicy. Również hutnikom ze Śląska, którzy są darczyńcami konstrukcji stalowej na Most Śląsko- Dąbrowski. Ja urodziłam się zaraz po wojnie, moi rodzice uczestniczyli w odbudowie stolicy.
Częstokroć myślę, że gdyby teraz doszło do nieszczęścia wojny, obecny Rząd również uciekłby za granicę.
Obawiam się że  nie odbudowano by Polski, jeśli teraz budowa kawałka drogi, autostrady trwa latami, to gdzie odbudować miasta?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 91) (3719395 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill