www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pracownik OPS a niedotrzymanie ustnej Umowy !!! (3981 - wyświetleń)
- Autor spiwpt Dodany 2013-04-02 22:15
Kochani Przyjaciele, taki problem zgłosiła do Nas "beneficjent-ką" pomocy ze strony OPS. Podczas rozmowy w gabinecie Dyrektora
został poproszony pracownik zajmujący się tzw. przemocą w rodzinie - został poproszony o sporządzenie notatki służbowej z rozmowy z tą
Panią oraz na jej prośbę o wysłanie listu z zaproszeniem przez ośrodek osoby, z którą ma konflikt w celu podjęcia jakiejś próby negocjacji itp.
Pan ten do dnia dzisiejszego nie wysłał takiego pisma, co ciekawsze zaprzecza, że miał to zrobić|!!! Pani, która dziś była w tej sprawie
w OPS została jeszcze słownie obrażona, że jak śmie się domagać tego do czego ta Pani została zobowiązana przy Dyrektorze ośrodka.
Co robić w tej sprawie??? Jaki art. kpa lub inny został naruszony wg. Waszej wiedzy - niedopełnienie obowiązku służbowego.
Dziękuję za wsparcie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-03 09:50
odpisałam na prv
obawiam się że nic nie można zrobić, niestety jeżeli ktoś odrobinę zna swoje prawa przysługujące z ustaw to chyba niestety musi nagrywać wszystkie rozmowy na dyktafon, przerabiałam już takie sytuacje i niestety zostałam ośmieszona bo nie było to udokumentowane a dodam że wiąże się to z bardzo traumatycznym okresem w moim życiu i życiu mojego dziecka
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-04-03 10:03
OPS, to instytucja jak każda inna. Na gębę raczej nic się nie da załatwić, więc należałoby poprostu miec podkładkę na papierze. Ktoś zwraca się do Instytucji o pomoc w jakiejś tam sprawie. Czy jest to pomoc rzeczowa, czy prawna, czy też pomoc w przydzieleniu negocjatora, należy napisać kilka słów o co nam chodzi i złożyć takie pisemko do danej instytucji. Oni tam mają ustawowy czas na odniesienie sie do tego. I nawet jak już coś tam jest uzgodnione wstępnie, to jednak warto podeprzeć to jakimś pisemkiem. Wtedy mamy czarno na białym. Powiedzmy sobie szczerze- urzędnik zawsze ma rację, no chyba, ze mamy dowody na to, że jest inaczej.
Nadrzędny - Autor spiwpt Dodany 2013-04-03 10:20
Jaki artykuł reguluje dostęp do teczki ( dokumentów) osoby, której OPS pomaga. Pani chce mieć wgląd do tych materiałów
również zrobienie ksero lub zdjęć aparatem.

Dziękuję wszystkim za szybki odzew.

Pani jest niepełnosprawna - I grupa inwalidzka porusza się tylko na wózku. Czy w jej imieniu ktoś inny na podstawie
pełnomocnictwa może mieć wgląd do tych materiałów?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-03 10:43
dostęp do wszelkich dokumentów zawierających nasze dane reguluje system GIODO oraz ustawa o ochronie danych osobowych, na podstawie tychże mamy prawo wglądu w dokumentacje dotyczącą naszej osoby, niestety nie wiem jakie przepisy warunkują dostępność do kopiowania tych danych myślę że nie powinni utrudniać fotografowania bo kserowania mogą odmówić ze względu na wysokie koszty.
Co do dostępności to pełnomocnictwo w takiej sytuacji musi być potwierdzone notarialnie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pracownik OPS a niedotrzymanie ustnej Umowy !!! (3981 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill