www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 49) (1467647 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-04 17:58
no tak, i pomyśleć że kiedyś fałszowanie żywności ograniczało się do ładowania papieru toaletowego w pasztetówkę i do kręcenia majonezu  Winiary w stodołach w pralkach typu Frania
a dzisiaj nie wiem co jemy
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-04 18:07
Tylko dawniej, kiedy to wykryto, to były odpowiednie kary.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-04 18:33
ale nie zawsze słuszne, Wawrzecki poniósł karę śmierci bo odkrył aferę fałszowania mięsa a że stał na dole hierarchii to poniósł karę za tych wyżej
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-04 19:02
Jego syn długo walczył o jego rehabilitację , ale udało się.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-04 19:14
a no właśnie i tak to u nas wygląda, ci od soli też: zlikwidowali spółki i otworzyli nowe i to samo robią
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-05 16:10
A wiecie dlaczego się tak dzieje???? Bo tak jest stworzone prawo, że ci, co kradną miliony, lub miliardy są bezkarni... A ten, kto wypije dwa małe piwka i sobie jedzie na rowerze, dostanie się do pierdla, bo nie ma za co zapłacić mandatu...
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-04 20:27
I wciąż na złośc ...żyjemy:))))
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-04 20:32
a może jesteśmy nieśmiertelni ?
:-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-04 20:36
Trollu, my jestesmy złosliwi! Na złośc korzystamy z lekarzy, funduszy, mamy dziwaczne ządania dot. zatrudnienia itd. mogę wymieniac, ale kto z tych leni sejmowych, senackich, rzadowych to przeczyta?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-04 20:41
nie, bo po co ?
(to było pytanie retoryczne)
oni tylko zniwelują jeden krawężnik, a zostanie 5 innych
wyremontują dworce a potem pomyślą o przystosowaniach dla ON (windy  lub podnośniki, informatory dla niewidomych)
rehabilitacja- tylko 10 dni zabiegów bo to daje uzdrowienie i oczekiwane efekty
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-04 20:45
Trollu i za te dobra powinnas byc im wdzieczna.tego od Ciebie i nas oczekują.Co zaś my czynimy? Opluwamy ich, szargamy dobre imie i chwalebne czyny, których za nic w świecie ja nie moge dostrzec.
Ps.Powinnam dostac wyższy stopien niepełnosprawności za ślepotę!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-04 21:11 Zmieniony 2013-04-04 21:20
Wysyłam w prezencie ciemne okulary;) schowamy sie za nimi
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-04 21:12
Walduś na Ciebie zawsze mozna liczyc;)
Oprawki tez mają byc ciemne!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-04 21:21
Oprawki pózniej zmienimy na słoneczne :-):-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-05 08:12
no cóż mogę się zgodzić, moja mama pracowała w bibliotece publicznej, później w czytelni naukowej i widziałam kwiatki typu:
"przepani a czy jest (i tutaj padał tytuł książki nie zawsze poprawny)"
informacja zwrotna- gdzie można znaleźć daną książkę z podaniem poprawnego tytułu
po kilku minutach osobnik wraca i pyta: "a gdzie to jest bo nie mogę znaleźć ?" dodam że przeważnie ci młodzi ludzie stoją na przeciw danej książki i nie widzą jej
no to bibliotekarka wstaje od biurka i idzie z delikwentem i pokazuje
a młoda osoba: " o? ... to ja nie wiedzałam/em że to jest to"

Zdarza się również że nawet nauczycielki nie potrafią szukać czegoś w katalogu czy na półkach a potem mordę prują że złożą skargę do dyrekcji na złą obsługę

to są przykłady tzw. wtórnego analfabetyzmu
ja osobiście już w IV klasy szkoły podstawowej sprawnie posługiwałam się encyklopedią czy leksykonem, ale dobrze znałam alfabet
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-05 12:16
Pewnie, tylko czekać aż woźna będzie się ubiegała o kartę nauczyciela :-).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-05 12:20
nie mowa o woźnej tylko o osobie mieniącej się nauczycielką która przyszła do biblioteki publicznej i żądała pełnej obsługi ponieważ dla niej jest zbyt skomplikowanym procesem skorzystanie z katalogu podręcznego i znalezienie pozycji na półce i o to zrobiła awanturę
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-05 13:45
Faktem jest, że jak wszędzie to i w tym świecie są różni. Jedni mają dar brania a inni dawania . Lepiej by tych co dają było więcej ;-)) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-05 13:25
http://politykier.pl/kat,135518,wid,15470689,wiadomosc.html?ticaid=5105b6

brak słów
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-05 14:33
Ja osobiście w wieku 5 lat czytałem, pisałem i w pamięci wykonywałem matematyczne operacje na milionowych sumach. Tyle tylko, że wtedy nie było Internetu więc czas spędzało się właśnie z encyklopedią i atlasem historycznym w którym nawiasem mówiąć najważniejsza była bitwa pod Lenino:)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-05 15:02
ja w wieku 5 lat umiałam się podpisać, liczyłam chyba do 100, dodawałam i odejmowałam w zakresie 10, i dukałam tzn. próbowałam czytać, miałam za to inne zalety które mi zostały do dziś: mam świetną orientację w terenie i GPS jest dla mnie dziwacznym wynalazkiem i nie praktycznym, poza tym już w wieku 5 lat posiadałam umiejętność szufladkowania wiedzy, wspaniale opowiadałam o tym co widziałam lub o tym czego się nauczyłam (były kiedyś taśmy magnetofonowe z nagraniem w moim wykonaniu bitwy pod Dunkierką).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-05 15:17
A mi operowali prawą półkulę. Dlatego dziękuję Bogu za smartfony z mapami:)
Poza tym ta część mózgu odpowiada za uczucia, dlatego nie miejcie mi za złe złośliwości:)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-05 15:56
no dobra, na Twoje szczęście nie spotkałam się jeszcze ze złośliwością z Twojej strony

:-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-05 16:30
Podziwiam Was. Ja się uczyłam wszystkiego we właściwym czasie, bajki czytała mi mama. Za to potem czytałam jak maszynka wszystko, co wpadało w ręce aż do epoki komputera w domu. Przez komputer czytam mniej książek.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-05 17:39
Tu nie ma za co podziwiać. Mama odrabiała lekcję z bratem więc przy okazji się uczyłem. Za to moja córka nie ma dwóch lat a smartfon obsługuje lepiej niż ja. Muszę w niej wyrobić nawyk czytania.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-05 18:39
Maluchy się tym rodzą, dla nas to były nowości. Moim zdaniem trzeba chronić przed nawykiem gier na kompie. Wnuka (6,5) kiedy miał 4,5 uczyłam posługiwania się Photoshopem, pozwalałam rysować,zmieniać obrazy filtrami itp... a potem ktoś go zmanierował grami i już go tworzenie nie bawi. Co z tego, że gry dla dzieci, jeśli to  TYLKO gry.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-05 21:54
Już nie wiem kto był "mądrzejszy i zdolniejszy" w wieku 4-5 lat, Trolla czy Rogal?
Z pewnością i puzzle były dla Was "bułką z masłem" i układaliście je bez problemu, nawet te najtrudniejsze? :-)
:-) :-D ;-) :-( :-o :-p :-) :-D ;-) :-( :-o :-p
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-06 09:02
a żebyś wiedział, ojciec przywiózł mojej starszej siostrze dwa duże puzzle w formie map (mapa fizyczna Europy i mapa polityczna Świata) obydwie układałam w tempie ekspresowym, natomiast moje babcia która uczyła geografii w szkole p[odstawowej ślęczała nad tymi mapami godzinami.
miałam jeszcze parę innych talentów
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-06 12:29
Znam takie popularne puzzle, z którymi większość "najzdolniejszych" ma problemy ale .......
Ty Trolciu
z pewnością dasz sobie radę :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-05 18:59
Jeszcze o żywności, wielka mi "rewelacja".

"Żarty się skończyły, nie będzie tolerancji dla nieprawidłowości w obrocie żywnością - mówi minister rolnictwa Stanisław Kalemba i zapowiada przykręcenie śruby producentom.
Minister ogłosił na konferencji, że zostanie powołany specjalny zespół złożony m.in. z przedstawicieli resortu i inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności, by zapewnić przepływ informacji między tymi instytucjami a opinią publiczną."

I to mnie wkurza, bo nagle taki troskliwy się pan minister zrobił i dbały, a do tej pory gdzie był on i jego poprzednicy?!
Czego się nie tknąć to fałszowane, nawet ryby, jak wczoraj Onet "donosił uprzejmie".
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-05 20:23
a tak coś czytałam o tych rybach, ale już dawno byłam zdania że paprykarz szczeciński i paluszki rybne to przemielone stare kutry z podartymi sieciami
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-05 23:37

>Czego się nie tknąć to fałszowane, nawet ryby, jak wczoraj Onet "donosił uprzejmie".<


Wszystko przerobią, ale to dobrze, bo nic się nie zepsuje ....Ryby przerabiają z czego to ??? Podobno ze skóry świnki ...tej  morskiej ;-))) .Był problem z futerkiem, ale ...jeszcze tylko ogonek został niezagospodarowany .
Smakują jak ryby . Świat nauki nauczony z poprzednich lat już pracuje nad szczepionką która by miała za zadanie zobojętnić szaleństwo klientów na te ryby .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-06 08:24
Za każdym razem, gdy byłam nad morzem kupowałam do domu ryby wędzone. W ubiegłym roku dowiedziałam się, że aby tak ładnie błyszcząco wyglądały, są pędzlem  czymś tam malowane! Tak, tak. Skór nie jemy, ale to, co w rybę wsiąkło?
Jednym słowem kupić ze 3 ha i postawić na ekologiczną samowystarczalność. :-D I skończą się iglaki i trawniczki na posesjach. ;-D
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-04-06 08:36
Wuzetko jaka ekologia, ziemia jest na metr skażona. Już nic eko nie ma.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-06 08:51
Trzymają się stołków panowie.
http://politykier.pl/kat,1025795,wid,15471429,wiadomosc.html?_ticrsn=3&ticaid=5105c9
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-06 09:09
o tak z tym prezentem to do Niesiołowskiego on się zna na robaczkach i owadach, przecież jest entomologiem
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-06 11:49
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/co-politycy-zrobili-z-premiami-znamy-juz-odpowiedz,1,5461219,wiadomosc.html

Komentarze świadczą o tym jak ludzie już przejrzeli na oczy. Szkoda, że nie widzieli przed wyborami.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-06 12:58
to nie takie proste, przed ostatnimi wyborami samorządowymi próbowałam dowiedzieć się czegoś o osobach startujących i niestety tylko dwie osoby udało mi się znaleźć na face book- u
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-06 13:02
Tylko tam szukałaś??? :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-06 13:21
Za czasów Gierka inaczej dzieliło się nagrody i premie.
Było takie coś jak "trzynastka".
W tym czasie, tuż po wypłatach trzynastek tow. Gierek wizytował FSO w Warszawie.
Po przyjacielsku (jak to tow. Gierek) zapytał dyrektora:
-a wy, towarzyszu, co zrobiliście ze swoją trzynastką?
-kupiłem Poloneza - odpowiedział dyrektor
-a co z resztą? - spytał tow. Gierek
-odłożyłem na PKO
Idąc dalej spotkał kierownika działu i zapytał:
-towarzyszu, co zrobiliście z trzynastką?
-kupiłem Fiata 125p a resztę wpłaciłem do PKO - odpowiedział kierownik uprzedzając kolejne pytanie I sekretarza
W hali fabrycznej Gierek zapytał robotnika:
-towarzyszu! Co zrobiliście z trzynastką?
-kupiłem sobie buty - odpowiedział robotnik
-a resztę?
-resztę ........ to mi żona dołożyła :-(
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-04-07 18:46
Tadeuszu, jednak kazdy maił coś z tego garnca.Dziś nieliczni przy korytach.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-07 19:09
trzynasta pensja akurat była stworzona za Gierka i byłą to forma ekstra wynagrodzenia za produkcję, dostawali ją ludzie pracujący w przemyśle i początkowo tylko ci produkcyjni, potem również otrzymywali 13 pensję inżynierowie ówcześni menagerowie a obecnie trzynastka jest przywilejem sfery budżetowej która jak wiem nie należy do produktywnej
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-04-07 19:44
Dokładnie trolciu.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-08 00:34
przywłaszczyli się ją ci, co nie mieli dostawać, bo mieli większe pensje, a tych co zapieprzali i nadal zapieprzają po 12 godzin wyrolowali... To są ci urzędasy...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-08 07:57
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Sa-pieniadze-na-podwyzki-ale-tylko-dla-rzadu,wid,15474205,wiadomosc.html?ticaid=1105f8
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-08 08:24
a miały być oszczędności i cięcia budżetowe ???
chyba jak zwykle jakiś blef
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-08 13:00
muszą jakoś wyżyć...Życie w Warszawie do najtańszych nie należy a w następnych wyborach może nie być tak łatwo ;-) . Poszli po rozum, a później do krawca poprawić kieszenie, żeby były większe ;-) . Ale to się porobiło .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-08 13:19
http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Polska-moze-wziac-udzial-w-potencjalnym-konflikcie-na-Polwyspie-Koreanskim,wid,15475182,wiadomosc.html
Jeszcze nam tego brakowało. :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-08 15:16
WP w adresie - wiadomo - nie otwierać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 49) (1467647 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill