www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 56) (1464041 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-23 20:58
Interpretujac bardzo szeroko;-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-05-23 22:01
według przekazów oficjalnych ma być gole 80zł a związki zawodowe postulują zeby najnizsza krajowa w 2014 roku wynosiła 1720zł brutto
ale ...
chyba płonne nadzieje
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-23 22:25
Rogal. zatrudnienie pracodawcom przestaje się opłacać z powodu wydumanej stawki i opłat do ZUS-u, który jest jak studnia bez dna.
Po drugie w Polsce PKB  w dużym stopniu windują zakupy Polaków tu i tam. A więc na chłopski rozum, a chłopskl sprawdzał się od wieków, wystarczy zrównać zarobki z poziomem europejskim i mamy krainę miodem płynącą. Bo Polak wiele potrafi i załatwi wszelkie potrzebne słupki i wykresy pozytywnie. No może z małymi niedociągnięciami, ale to będzie wina już urzędasów, jak na pewno powie Norbi.:-))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 10:43
Eh:)
Zgadza się, że główną barierą w zatrudnianiu są wysokie pozapłacowe koszty pracy. Minęły już czasy, że nasze PKB stało na spożyciu indywidualnym - trudna sytuacja na rynku pracy - ostrożniejsze wydawanie pieniędzy. Zrównać zarobki mówisz? A jak chcesz to zrobić? Ustawą?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-24 11:17
Pewnie kryzys trzeba przeczekać, ale: Pamiętam jak wiele mówiło się o zarobkach urzędników państwowych . O tym jak wielu super-specjalistów uciekła do firm prywatnych , bo tam lepiej płacą . Jest kryzys i ci "super"  siedzą cicho . Boją się ? Czy może okazało się że to są normalni ludzie zarabiający nienormalne pieniądze i żeby się nie wydało to cichutko siedzą . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 11:20
Zależy co rozumiemy pod pojęciem nienormalne pieniądze. W samorządach (poza największymi miastami) zarabia się mało. W urzędach centralnych już lepiej, ale ci najlepsi odchodzą, bo 5000 brutto to w Warszawie nie jest nic super ekstra, a taką pensję dostaje przeciętnie główny specjalista w ministerstwie.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-24 11:40 Zmieniony 2013-05-24 11:43
Zależy co rozumiemy przez mało ;-) ... nie wiem gdzie to było ??? Ale nie tak wielkie miasto jak te największe i dr. zakładu wodno kanalizacyjnego zarabiający 20 tyś miesięcznie . Nie wszędzie uważnie je wydają :-(. Panowie w białych kołnierzykach(nie wszyscy) nie pokazują kieszeni a te nie każdy ma białe  lub czyste ;-))) . I to jest smutne, że nie wymaga się równo od ludzi wyrzeczeń .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-24 11:20
Rogal, ostrożniej wydaje się pieniądze, jeśli leżą na koncie, albo w skarpecie. Jednak zdecydowana większość takich oszczędności nie ma i nie napędzi gospodarki niczym.
Jak zrównać zarobki z Europą? No właśnie to jest problem. Pan Prezes chciał drukować, jesli pamiętasz. Ja nie i tym się też z Panem Prezesem różnimy.:-))) Nie wiem tak na już, ale to nie ja rządzę, nie ja mam sztaby doradców, aby ruszyć z tym koksem. Wierzę, że jest sposób. Przebudowac budżet na dzień dobry, nie ogladac się na pyszczenie opozycji, zabrać tam, gdzie marnotrawią kasę na pierdoły, ogłosić mobilizację z ogłoszeniem celu. I nie ma mocnych. Najpierw niech ktoś obliczy ile kasy potrzeba. Potem obetnie mechanizmy różne takie, np.gdzie spółka klonuje spółki, aby prezesi zyli dostatnio, a pracownik na nich pracował za 1200 netto.
Zmienić przepisy podatkowe, rozsądniej łupić obywateli. ;-)
Właśnie w tv mówili, że ministerstwo ma dac dotację na 'piłkę uliczną' , Poznań dale 500 tysięcy z budżetu miasta. Dostaje to odpowiednie stowarzyszenie na imprezę, a podobno dotąd bez stowarzyszenia impreza była spontaniczna i wszyscy się dobrze bawili. Jakoś tak było, pobieżnie czytałam w necie. Ale takich kwiatków jest wiecej. Miarka do miarki i mamy kasę na rozruch machiny. Jak się zacznie coś dziać ludzie zrozumieją. 60% czyta bez rozumienia tekstu, ale mowę do ludu prostą i jasną na ogół kazdy rozumie.:-)
Wiesz co? Chyba się poważniej zastanowię co bym zrobiła i ze spokojem. Zapytam moich doradców również. :-))))) Teraz pisałam na żywioł>:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 11:40
Rozruch o którym mówisz ma dać spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe. Konsolidacja finansów publicznych jest prowadzona. Jednak zaoszczędzonych tą drogą środków nie rzucisz na rynek bo idą na obsługę zadłużenia. 75% wydatków ma charakter sztywny - nie do ruszenia w krótkim terminie. A że Prezesi dużo ludzie mało? Tak było jest i będzie. Nie maże wszystkim równo. Szarego pracownika zastąpić łatwo bo nie ma unikatowych kwalifikacji. Prezes też nie, ale pula menadżerów jest mniejsza, a ich odpowiedzialność większa.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-24 11:52
Znowu następna spółka, następne etaty, następni protegowani, następne projekty, które za kilka lat zostaną zapisane do lamusa historii :-( .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-24 11:53
Odpowiedzialność menadżerów? To osobny temat.
Reszta potem Rogal, bo rzeczywistość skrzeczy, obiad muszę zacząć robić. :-)
Dodam tylko, że jestem przeciwniczką 'wszystkim równo', ale tym na dole przyzwoicie, a tym na górze bez wynaturzeń w płacach za marna robotę.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 12:39
Czyli nierówno ale płasko:)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-24 13:21
Jeszcze trochę a na tym forum wynaleziecie koło ... do rozruszania machiny która zwalnia.
Szczyty powinny być za wybitne osiągnięcia.  Gdy sa za zwykłą mizerną robotę bo niby się należą , wywołują ogólny sprzeciw.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-05-24 14:08
W uogólnianiu dlaczego - jest jak było . ?To nie wina ludzi: a struktur, a organizacji i trzeba to zmienić - oczywiście, że nazwy  ... . Mniej immunitetów więcej odpowiedzialności, myślenia i działania na dobro... dla ogółu przede wszystkim . To on jest pracodawcą .Nie piszę "ich" żeby nie było na mnie że dzielę . Pozdrawiam i lecę do kuchni :-))) .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-24 13:16
W-zetka napisała:

> No może z małymi niedociągnięciami, ale to będzie wina już urzędasów, jak na pewno powie Norbi.:-)))))) >


Właśnie, to mam na myśli, ja uważam, że trzeba puścić urzędasów (Święte Krowy) na zieloną trawkę, a zostawić urzędników z powołania... Te święte krowy, o których piszę to tzw. ukryci najdroższy bez robotni....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-24 13:54
Norbi przestań " z powołania " to wszyscy są jeżeli motywuje się "dlaczego";-)  . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-24 15:06
Tych urzędników z powołania, sumiennie wykonujących swoje zadania jest tyle co kot napłakał, a tych urzędasy ("Św. Krowy"), parlament i rząd są winni temu, że w kraju bieda aż piszczy...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 17:02
Winna to jest przede wszystkim koniunktura. Winą władz jest to, że nie pomaga.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-24 17:12
rogal160 napisał/a:

>Winna to jest przede wszystkim koniunktura. Winą władz jest to, że nie pomaga.>


A kto nakręca tą koniunkturę, jak nie te "Św. Krowy"???
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 18:30
Politycy nic do koniunktury nie maja. Tu rzadza prawa ekonomii i rynki finansowe.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-24 17:01
Do Rogala małe co nieco na deser.
W czasie robienia obiadu i w ramach konsultacji  postuluję:
Wybrać państwo, w którym się jako tako dobrze dzieje, a następnie zrobić kalkę. Dosłownie wszystkiego, jak kiedyś denominacja, ale teraz wszystko jak leci. Ceny od zera przekalkować (uwaga nie kalkulować a kalkować)  i tak przez wszystkie działy i aspekty. Całą, calusieńką  strukturę, nie zapominając o żadnych ogniwach, nie modyfikując na początek, bo poprawiaczy mamy od siedmiu boleści. Każdy błąd w kalkowaniu, zapomnienia i poprawki zepsują efekt. Kalkowanie częściowe po łebkach  też nie wypali, bo Salomon potem z próżnego starego naczynia nie naleje.
Nikt nie traci, wszyscy zyskują potencjał. państwo nie rozdaje z kulawego budżetu, bo wszystko jest kalkowane, budżet też..proporcje i wszystko.
Teraz Rogal szukaj państwa, które by się nadawało do podglądania i kalkowania, i masz pomnik za  wyjście z kryzysu.:-) Albo tylko za ruszenie tego koła zamachowego.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 17:04
Pozwól , że tylko się u§miechnę;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-24 17:32 Zmieniony 2013-05-24 17:36
I słusznie Rogal.:-) Ja się tez uśmiechałam, gdy to pisałam.:-))))))
Tylko pamiętaj gdzieś tam w tle, że od pomysłów na wariata zaczynał się postęp.:-)
A cymbalskie pomysły niektórych wynalazców kończyły się nowymi epokami.:-)
Nie aspiruję do tego....... dzisiaj.:-) Po prostu pomyślałam i wymyśliłam, a myślenie samo w sobie staje się ostatnio cechą zapomnianą w narodzie i wśród polityków, więc każda myśl na wagę złota jest.:-) I to by było na tyle.:-)
P.s.
A może zagrajmy przez chwilę dalej w tę grę i powiedz, co by się stało, gdyby sensownie wzorce czerpać od innych? Lepszych? I czy czerpiemy? Bo jak na razie kopiowaliśmy zawsze to, od czego inni odchodzili. Tacy byliśmy mądrzy.  Jak kolera. ups.....dzieci czytają:)))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 18:29
Wzorowac sie jak najbardziej. Najlepiej na Niemcach. Tylko mentalnosc narodu nie ta.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-24 19:50
tylko na których Niemcach ? jak sięjedzie na tereny byłej NRD nadal mają do nas pretensję że niby mieliśmy lepiej
a co do mentalności to z nią różnie bywa w Wielkopolsce i trochę na Pomorzu Zachodnim to zdarzają się ludkowie z mentalnością zbliżoną do niemieckiej
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-24 19:54
I na Śląsku także...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-24 20:33
otóż to, w niekórych rejonach również na Dolnym Śląsku
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-24 20:41
No to zostaje jeszcze 2/3 Narodu.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-24 22:47
To smutne, jak były minister zdrowia tłumaczy się, że rząd nie chce zmian w relacjach pacjent lekarz . I rząd jest temu winien . Lub minister obecnego rządu tłumaczy się tak głupio z afery zegarkowej . mIMO RÓŻNIC POLITYCZNYCH W JEDNYM SĄ PODOBNI ...\Dobrej nocy - życzę cicho :-).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-25 09:29
od rana wkurzyła mnie pewna forumowiczka, ale jak zauważyłam nie tylko mnie wkurza
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-25 11:18 Zmieniony 2013-05-25 11:20
Nie chcę byc nożycami, które się odzywają po uderzeniu w stół, ale mnie zaciekawiłaś. Pisałam wczoraj ja i Iota, chyba Valkiria była wczoraj. Same spokojne dusze.:-) To kawa na ławę Trolla i po sprawie.:-))))) Co tam jakieś podchody robić, wal prosto z mostu o co chodzi.:-) Tak jest ok, aby sobie od razu wyjaśniać, zanim byłoby gorzej. Pozdrówka.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-25 12:31
blue ją wkurzyła:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-25 13:35
Aaa....ale  to już chyba nie pierwszy raz. :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-25 18:10
ale Rogal zgadł
wirtualne piwo, smacznego :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-25 18:41
trolla, nie martw się ta osoba nie tylko ciebie wkurza
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-26 09:08
Mnie wkurzył ten artykuł. Jak można "gnoić" człowieka, który od 18 roku życia ciężko pracował, aby mając prawie 40 lat ma kilka zegarków. W dodatku na kupno jednego o wartości 30 tyś. złotych składała się cała rodzina. Był to prezent na 35. urodziny. Fajna rodzina. Nie wyobrażam sobie, co mu zafundują na 50.
Sławomir Nowak: zapowiada się dalsze szperanie w moim życiu
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-26 12:46
Sprawa z zegarkami była dziwna, mówiło się o zamianie zegarkami. I ok na zabawę jak dzieci, ale jeszcze zależy z kim. Minister powinien starannie dobierać towarzystwo, a mówi się o fundowanych kolacjach w elitarnych  klubach z ludźmi, którzy na tym ministerialnym towarzystwie zyskiwali. Jak gdzieś dzwonią, to znaczy, że coś na rzeczy jest. Dziś słyszałam w tv, ze opozycja wewnątrzpartyjna mu nogi podstawia.
W sprawie PKP jeszcze nie zdążył wiele poprawić. Spółki spółkami nadal poganiają, a prezesi od zawalania spraw wielu na kolei zarabiają 60 000 miesięcznie, jak wieść niesie. To w ogólnym poczuciu bałaganu na PKP nie jest w porządku.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-26 15:03
Ten bajzel na kolei, to odzwierciedla bajzel w całej Polsce. Moim skromnym zdaniem, trzeba polikwidować wszystkie spółki kolejowe i zrobić tak aby był jeden właściciel, ponieważ uważam, że tory kolejowe są nie po to aby na jednym torze jechało na przeciwko sobie dwa pociągu dwóch różnych spółek. Niech będzie to wyjątek, że kolej będzie niepodzielną branżą...
A układy i układziki, afery i przekręty, to myślę, że każdy, kto dostanie się na wysoki stołek zaczyna świrować...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-26 15:25
Kiedyś była jeśli dobrze pamiętam Dyrekcja Okręgowa Kolei Państwowej i miała pod sobą wyznaczonych kilka regionów-węzłów. Była DOKP Warszawa, DOKP Gdańsk itp. I każdy z regionów musiał tak zarządzać całością, aby wszystko grało. Czasy były byle jakie, tabor ubogi i niespecjalnie czysty, ale do pewnego momentu wszystko się całości trzymało. Kiedy weszły zmiany i rozpadało się wszystko na spółki nastąpił totalny upadek kolei. Nie wie lewica, co czyni prawica, nie ma pana do wielu rzeczy.
Za to prezesi obrodzili jak muchomory w lesie.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-05-26 17:36
Daaawnooo mnie tu nie było :-), ale jakie miłe zmiany :-) ciekawa dyskusja - miło czytać :-) pozdrawiam Rogal (bo tylko Ciebie pamiętam :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-26 19:41
Kryształek, mnie też sobie, niebawem przypomnisz... :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-27 11:43
Mnie wkurza wiosna i jej problemy w zaaklimatyzowaniu sie w Europie . Podobno Ziemia się nagrzewa i podobno mogą wystąpić z tego powodu katastrofalne susze lub opady deszczu . W zależności od rejonu . Podobno będziemy teraz wszyscy grzebać w śmieciach, ale nie z powodu pogorszenia sytuacjo materialnej, ale żeby był większy porządek w śmieciach . Śmieci leżące na chodnikach mówią, że jeszcze jest wiele do zrobienia i może za szybko chcemy dojść Europę :-) :-) :-) . Pozdrawiam z nad sterty odpadów nieposegregowany  ;-)))) .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-27 12:42
Na zachodzie, tak 50 lat temu grzebali w śmieciach jak nam karze teraz ustawa śmieciowa, ta sytuacja pokazuje jak daleko mamy do Europy... Ja mówię że Lech się Wałęsa i to tak się za wałęsał, że idziemy teraz do Europy na wschód przez Azję, a niby mamy tak bliziutko... Bo za zachodnią naszą granicą zaczyna się prawdziwa Europa...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-27 12:57
I tak idziemy trochę na skróty, więc pewnie dlatego mamy problem ...Nie tylko ze śmieciami . Brakuje nam tych (co najmniej)sześćdziesięciu lat, które przeżyliśmy w 'dobrobycie niemania niczego ' ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-27 13:29
Idziemy na skróty, tam gdzie nikt nie idzie w dodatku na ślepo i głucho. a jakby tego było mało, to na wózku po górach wysokich jak Himalaje, pustyniach, jak Sahara, bez wody i środków do życia... Ciekawe kogo wyprzedzimy na tych skrótach???
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-05-27 19:10

> Podobno będziemy teraz wszyscy grzebać w śmieciach, ale nie z powodu pogorszenia sytuacjo materialnej, ale żeby był większy porządek w śmieciach . Śmieci leżące na chodnikach mówią, że jeszcze jest wiele do zrobienia i może za szybko chcemy dojść Europę


Moim zdaniem ustawa śmieciowa nadaje się na śmietnik. Zróżnicowana stawka za śmieci segregowane i niesegregowane wpłynie demoralizująco. Ludzie zamiast segregować pójdą na łatwiznę i dla świętego spokoju zapłacą więcej, aby nie "zaśmiecać" sobie mieszkania różnymi pojemnikami.
Będzie tak, jak w pewnym przedszkolu, gdzie wprowadzono opłaty dla rodziców spóźniających się z odbieraniem dzieci. I co się okazało? Nagle to zjawisko nasiliło się i coraz więcej rodziców zaczęło odbierać dzieci po terminie. Rodzice uznali bowiem, że łatwiej im zapłacić parę groszy niż śpieszyć się z odbiorem, a skoro zapłacili, to mają czyste sumienie względem personelu przedszkola.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-27 19:24
Jak zwykle masz rację, że cała ta ustawa, jak i ci, co ją powołali, nadają się tylko na śmietnik... Taka Polska...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-28 18:12
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-29 18:50
Dzisiaj jest Dzień Weterana   ilu z nich zasili liczbę ON .
Telewizyjny spot
SZACUNEK I WSPARCIE
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-29 10:22
Tu odpowiem Waldusiowi. Czasem robię zakupy w niedzielę. A w tym wątku, bo cała Polska się dzieli na zwolenników i przeciwników takich zakupów, a wszystkich to wkurza za, albo przeciw.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 56) (1464041 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill