www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla ON w urzędach państwowych (9624 - wyświetleń)
- Autor kazoo Dodany 2013-05-31 17:27
Witam wszystkich :-)

Od jakiegoś czasu już tak jest, że jeżeli urząd nie zatrudnia co najmniej 6% niepełnosprawnych, to przy naborze osoba niepełnosprawna ma pierwszeństwo jeśli znalazła się w gronie kilku najlepszych kandydatów.

Pewnie większość już to wie, ale jakby co:

http://ogloszenia.kprm.gov.pl/pls/serwis/app.testsearch?p_flag=on

Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-05-31 22:02
Twoja wypowiedź jest conajmniej niezrozumiala, wyraź swoje zdanie jasno i na temat. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-06-01 18:03
Sadzę, że Kazoo chodzi o to, że USTAWY SOBIE, A ŻYCIE SOBIE I JEST JAK BYŁO - NASZE WŁASNE POLSKIE PIEKIEŁKO :-(
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-06-03 11:21
Ja nie wyrażałem swojego zdania, jedynie podałem informację która może się przydać - bo nie każdy o tym wie.
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-06-09 13:03
Właśnie, są niepełnosprawni, którym nawet do głowy nie przyszło, że mogą się ubiegać o pracę w urzędzie. A taka informacja może dodać odwagi :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-09 19:37
Mają pierwszeństwo gdy są w pierwszej trójce.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-06-09 19:46
tylko jak się nzaleźć w tej pierwszej trójce, sama pracując w urzędach zanim poszłam na rentę, starałam się na stanowiska wiele razy, do zlecen tak, na etat nie, każdy konkurs ogłaszany a i tak przyjęli kogoś po znajomości, z tego co wiem nie wiele się zmieniło ;-)
Nadrzędny - Autor pawelp29 Dodany 2013-06-10 12:38
Wiele osób "załatawia" sobie papierki o lekkiej niepełnosprawności i po koleżeńsku dostaje pracę w urzędzie
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-06-10 13:12
Na tym polega społeczna gospodarka rynkowa w której żyjemy - są to zdobycze socjalizmu, nieraz pomagające - ale niestety generujące korupcję i bezrobocie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-10 19:41
lekki to akurat nic nie da bo trzeba mieć min. umiarkowany.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-11 13:05
Rogal -> Obecnie stopień lekki nadal wlicza się do stanu zatrudnienia ON w zakładzie pracy – a co za tym idzie pozwala zmniejszyć „karę na PFRON”
Nadrzędny - Autor Dzoanna Dodany 2013-06-15 12:03
Dzięki za link, chodziarz wiadomo jak jest z tą pracą w urzędach, jednak może akurat komuś uda się tam zatrudnić:)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-06-17 20:33
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=12
sporo ciekawych ofert, znając życie ustawionych ale próbować warto, często wymagają tylko średniego wykształcenia :-)

jestem na etapie bombardowania ZUS sobą a co a może jełopy mnie zatrudnią a wtedy im pokażę jak to fajnie mieć takiego pracownika jak ja ;-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-06-17 22:01
Kundzia, dziecko - "tylko" średnie wykształcenie wystarczy również do pracy w charakterze osoby sprzątającej, pracownika ochrony czy segregatora śmieci - z taką ortografią oraz stosunkiem zarówno do ludzi jak i potencjalnych pracodawców, jakie prezentujesz, sugerowałabym raczej wybory zbliżone do tychże zamiast pchać się na urzędnika...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-17 22:30
"Aniołek" jak zwykle miły, wyrozumiały i pełen empatii :-)
Nadrzędny - Autor hipopotam50 Dodany 2013-06-18 01:02
Ale ma rację. Jak można iść do pracy z nastawieniem, że jak pracodawca mi podskoczy (albo i nie) to mu tak dołożę, że się oranżada... A gdzie mowa o misji, poczuciu obowiązku, planach na później?

Chyba takie postawy także zniechęcają pracodawców, którzy mają się wdrożyć nagle w prawo i przepisy, systemy pfronu, itd... a na koniec mogą mieć przed sobą osobę, która bezwzględnie wykorzysta wszystkie możliwe kruczki, żeby pracodawcy zatruć życie. I pośrednio innym pracownikom w efekcie :-( Albo i sobie też pewnie czasem znacznie :-(

Czy to nie można się pozytywnie nastawić do sprawy? Tylko jeszcze do niczego nie doszło, a już wiadomo jakie jest nastawienie do pracy i pracodawcy. Pracuję ile muszę, wymagam więcej niż mogę :-) Tak bym podsumował i to bankowo razi pracodawców.

pozdrawiam
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-06-18 21:38
przepraszam bardzo ale jakie mam mieć nastawienie skoro pracodawcy wiedząc jaki mam problem zdrowotny mówią że przykro mi ale..., więc jaki mam mieć stosunek skoro orzecznicy po blisko 9 latach bycia na rencie, gdzie nie było żadnej poprawy, stopniowo pogorszenie, orzekli co orzekli? Do pracy za chora a do renty za zdrowa, chcesz mnie zatrudnić? bo ja bardzo chciałabym wrócić do pracy, wtedy byłam szczęśliwsza bo czułam się potrzebna, dziś każdy traktuje mnie jak śmiecia.
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-06-18 21:19
"mamusiu" pracowałam 5 lat w urzędzie zanim poszłam na rentę, a skoro orzecznicy ZUS uważają że jestem zdolna do pracy bo pracowałam jako pracownik umysłowy właśnie w urzędzie... to czemu nie spróbować, zobaczą jak to zdolna do pracy jestem, a że będę stale na zwolnieniach lekarkskich o ile w ogóle mnie przyjmą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla ON w urzędach państwowych (9624 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill