www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 60) (1466978 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-17 19:50

>Tylko w Polsce uważa się, że lobbowanie to straszne zło. Tymczasem to ustawowo uregulowana działalność.


Chyba, że lobbowanie odbywa się np. na cmentarzu :-)
I o taką patologię chodzi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-17 20:25
Patrologia zdarza się w każdym zawodzie i w każdej działalności.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-17 20:34

>Patologia zdarza się w każdym zawodzie i w każdej działalności


Tylko, że w normalnym kraju nie zamiata się pod dywan takich spraw w imię "kolesiostwa"
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-17 21:02
Taaaaa. Żyjemy w ogromnym spisku.
Ludzie przestańcie czekać aż ktoś coś pozmienia tylko róbcie cwszystko żeby było Wam jak najlepiej w aktualnych uwarunkowaniach. Naprawdę można robić dużo ciekawych rzeczy.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-17 23:00

>róbcie wszystko żeby było Wam jak najlepiej w aktualnych uwarunkowaniach. Naprawdę można robić dużo ciekawych rzeczy


Tak, można. Dobrze, że dodałeś "w aktualnych uwarunkowaniach" bo znowu posądziłbym Cię o brak kontaktu z rzeczywistością.
Bo co innego może robić ktoś pracujący, zamożny i niezależny finansowo a co innego niemłody, schorowany i ubogi. Jakie to "ciekawe rzeczy" mógłbyś zaproponować tym drugim bo tym pierwszym to nie musisz nic proponować wszak:
Byt określa świadomość (Karol Marks)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-18 10:20
Dołączam się do pytania. Jestem niemłoda, schorowana jak stulatka, uboga nie jestem, na chleb jednak mam, na wyskoki nie. Chciałbym dorobić tyle, abym mogła jechać 3 razy w sezonie nad polskie morze i dwa razy w  góry z ładnym tarasem widokowym. Potrzebuję dobry komp dla grafików (nie na raty!!!). Doradź doradco, jakie ciekawe rzeczy mam zrobić? Bo na razie wszystko, co ciekawego (ciekawego dla mnie) robię pochłania moją kasę, a zysku nie przynosi w AKTUALNYCH UWARUNKOWANIACH oczywiście.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-18 10:27
A co potrafisz?
Jakie masz umiejętności?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-18 23:11
Nie, nie...na tym zakończmy. Nie mogę na forum pisac cv, poza tym nie nadaję się do pracy ciągłej z uwagi na stan zdrowia. Coś tam umiem, ale nie z Twojej branży jestem.:-) Cała ta rozmowa mimo, że się z Tobą nie zgadzałam, być może wpłynie na moją małą mobilizację, byc może.... Pewnie, gdyby mnie przycisnęło, byłaby to mobilizacja większa.;-) Ale przecież pisałam, że ja widzę kłopoty ludzi, a Ty nie bardzo....i tu jest pies pogrzebany, albo jak chciałby Norbi napisać: da liegt der Hund begraben?:-)))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-18 10:41
Podobno dobrze płacą za donoszenie - urzędy skarbowe . Ale trzeba mieć dobre źródła .Podobno z tego można wyżyć i podobno z tym tematem większy problem mają męszczyźni . Boże, co to się porobiło??!! Donoszę dobrze poinformowany - przez media - czytelnik :-). Oooo już się coś dzieje na korytarzu...pewnie ekipa od zakładania rur przyszła . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-18 23:14
A wiesz jaki jest hymn hydraulika? "Ta rura, ta rura, ta rura...rura, rura...rura..":-) Możesz im śpiewać:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-19 11:10
Dzisiaj umówiłem się z innym specjalistą od rur ;-) ..pewnie się od nich tak szybko nie uwolnię ;-) . Wczorajszy remont przebiegł bezproblemowo z jednym ' ale ' ... Problem wynikł jak odkręcili kran z wodą . Trzeba zobaczyć do spłuczki , bo ta jakby się 'zapominała" ;-) i nie zamyka dopływu wody gdy się napełni :-(. Wczoraj próbowałem zobaczyć do spłuczki sam, ale SM mi przypomniało gdzie moje miejsce ... byłem zły i  dostało się Żabie :-( . Dzisiaj jestem umówiony ze specem od spłuczek, to jest nadzieja że wszystko będzie ok . Łazienka jest bez żadnych widocznych zmian, żadna kafelka nie spadła, więc nie mam co narzekać . Najwyżej poproszę następnego speca  - od pilota ;-) . Spłuczka na pilot ;-) . Pozdrawiam :-) . Dzisiaj jestem zdechły :-( i mam problem w poruszaniu się , ale ... ;-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 20:44

> Wczoraj próbowałem zobaczyć do spłuczki sam, ale SM mi przypomniało gdzie moje miejsce ... byłem zły i 
> dostało się Żabie


Mi też zdrowie przypomina wiele...ale w moim przypadku dziś wyładowuję się na Rogalu, hihii zbiera  za wszystko i wszystkich :-))))) Proponuję dołączyć, Rogal twardy jest, nawet walec zniesie. :-) :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 21:35
Walec do makaronu????  U nos sie na to godo Nudelkula.... :-) :-p
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-19 21:36
Jestem po zobaczeniu filmu "Nasze matki, nasi ojcowie|" ...i jestem zniesmaczony ...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-20 07:24
Wygląda to jakby twórcy filmu chcieli znaleźć kozła, na którego zrzucą część  winy za to co zrobili ich rodacy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-20 10:15
nie cierpię spychologii ... A miałem takie wrażenie, że - powiedzmy producenci -chcieli umniejszyć "swoje zło " wyolbrzymiając zło innych . Brak w ścisłości do faktów tłumacząc brakiem funduszy ...Dobrze, że film pokazała nasza telewizja ?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-06-20 10:34
Dobrze, bo powinniśmy wiedzieć, że takie produkcje powstają i odpowiednio reagować na kłamstwa, dopóki jeszcze żyją świadkowie tamtych lat.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-20 15:52 Zmieniony 2013-06-20 16:12
Ja nie jestem zniesmaczony . Nie widziałem trzeciej części. Obejrzę dzisiaj w nocy. Wcześniej zjem coś smacznego, tak na wszelki wypadek zniesmaczenia;)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-17 21:25
To na dobranoc Rogal:
Starasz się, doradzasz władzy, piszesz artykuły itp, a tu co? Tyle niewdzięczności:)))
"Ta władza niszczy też w pewnej mierze Kościół katolicki i Kościół prawosławny. Jest takie powiedzenie, że jeżeli służba się nie sprawdza, to służbę trzeba zmienić, dlatego siostry i bracia, zastanówmy się nad tym wszystkim i podejmijmy niebawem dobrą decyzję, aby tę służbę zmienić, bo ta służba nie służy Polsce, nie służy człowiekowi - mówił ks. Duszkiewicz.

http://www.youtube.com/watch?v=3b-qJEQQrFQ
:-)))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-17 21:29
Nie stawij znaku równości między doradzaniem a podejmowaniem decyzji.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-06-17 21:37
fakt.:-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-17 21:44
rogal160

>Nie stawij znaku równości między doradzaniem a podejmowaniem decyzji.


A ty go stawiasz...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-06-17 21:50 Zmieniony 2013-06-17 21:55

>Nie stawiaj znaku równości między doradzaniem a podejmowaniem decyzji


Jak mam to rozumieć?
Eksperci dobrze doradzają a ci niedobrzy politycy nie chcą tego słuchać i realizować?
To wolę już żyć wg zasady ....
"Lepszy na wolności kąsek lada jaki
niźli w niewoli przysmaki"
(Pies i wilk A. Mickiewicz)


Pomyśl, może warto!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-17 21:40
A więc lobbowanie jednak jest patologią, na to wychodzi, rogaliku...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-17 22:02
Uzasadnij te teze prosze.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-18 00:25
u góry masz uzasadnienie, od Tadzia, nie muszę niczego uzasadniać, ty na tej naszej pisaninie zarabiasz... Więc zarabiaj, lecz bez mojego udziału... :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-18 07:32
Jasne, że nie musisz. Na tym polega demagogia, którą uporczywie uprawiasz.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-18 12:06
Demagogię, i to jaką uprawiasz ty, rogaliku... Nie znasz prawdziwego życia osób niepełnosprawnych, nosisz klapki na oczach założone przez tych "na wysokich stołkach"... Jeszcze przyjdą czasy w których spadną ci owe klapki, a wtedy, dostrzeżesz prawdziwy smak życia...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-06-18 13:42
O mnie martwić się nie musisz.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-06-18 15:02

>Taaaaa. Żyjemy w ogromnym spisku.
>Ludzie przestańcie czekać aż ktoś coś pozmienia tylko róbcie cwszystko żeby było Wam jak najlepiej w aktualnych uwarunkowaniach. Naprawdę można robić dużo ciekawych rzeczy.


Rogal160, przestań seks uprawiać lub potocznie p......ć. Nie żyjemy w spisku, ale układach, układzikach i lobbowaniu jak się da i gdzie się da, aby garstce było lepiej. Kilkanaście lat wstecz zrobiłem nie tyle ciekawą, co dobrą rzecz. Było to w czasach, gdy "kablówka" zaczęła otaczać swoją siecią całe miasta. W przypadku miasta, w którym mieszkam, zajmowała się tym fundacja, mająca w swojej nazwie "kultura" i coś tam jeszcze, która powstała o jakąś dekadę wcześniej i działała początkowo na jednym osiedlu. Równocześnie fundacja ta podpisała dziesięcioletnią umowę na konserwację i modernizacjęwszystkich anten zbiorczych tzw. AZART-ów w budynkach wielorodzinnych. W większości były to budynki komunalne. W międzyczasie nastąpiły zmiany własnościowe i budynki przekształcono we Wspólnoty Mieszkaniowe. Umowa na konserwację i modernizację AZART-ów nadal obowiązywała, bo nie było innych specjalistów, którzy mogli się tym zajmować. Może nawet i by się ktoś znalazł, ale lobby fundacji było sprawniejsze w zdobywaniu szmalu z tego tytułu. Mniej więcej równolegle do własnościowych przemian, na osiedlach powstawały sieci osiedlowe z pieniędzy mieszkańców na zasadzie "pospolitego ruszenia" albo - jak kto woli - "ściepki" na telewizję satelitarną. Oczywiście fundacja chętnie się "zatroszczyła" i o te sieci tak pod względem prawnym, jak i technicznym. Jednocześnie fundacja zwiększyła ilość programów i wówczas osiedlowe sieci stały się płatne. I tu ciekawostka: umowę z fundacją nie wszyscy podpisali, bo z założenia miało to być dobrowolne, więc nie wszyscy płacili, ale za to wszyscy oglądali to samo. Tak było przez kilka lat. Aż pewnego dnia na ścianach budynków wspólnotowych, bez wcześniejszych informacji, ustaleń oraz zgody (właścicieli, bo są to już Wspólnoty Mieszkaniowe - jak wspomniałem)), fundacja zaczęła układać nowe kable, szpecąc tym elewacje. Najgorsze miało nastąpić, bo pewnego dnia do drzwi zapukał pracownik fundacji szantażując, że albo umowa, albo nie ma sygnału TV i Sat.
Jako jedyny w mieście "stanąłem okoniem"  i zażądałem przełączenia sygnału na antenę zbiorczą, czyli AZART. Wówczas okazało się, że w całym mieście AZART-y są nieczynne, a nawet na dachach nie ma już anten.
Ponieważ nie należę do osób, które nie szanują swojej własności, "powróciłem do przeszłości", aby ustalić jak się sprawy mają. Z archiwum urzędu "wykopałem" umowę na konserwację anten w całym mieści i o czym wyżej napisałem -, a z fundacji protokół nieodpłatnego przekazania fundacji osiedlowych sieci podpisany przez .... Komitet Budowy Sieci.
I teraz następna ciekawostka: na końcu protokołu fundacja została zobowiązana do powiadomienia właścicieli o treści tego protokołu. Oczywiście ten zapis był zapisem formalnym, bo nigdy nie został wykonany. Pomijam już, że powiadomienie  mieszkańców, a właściwie współwłaścicieli sieci po fakcie, było nielogiczne, a zarazem celowe, aby ludzie obudzili się z ręką w nocniku.
Jako jedyny mieszkaniec miasta nagłośniłem tę sprawę. Oczywiście prokuratura i sąd nie dopatrzyły się żądnego naruszenia prawa własności, ani innej kwalifikacji czynu. W uzasadnieniu sąd napisał, że " w zamian otrzymałem nowoczesną sieć o wielu możliwościach".
W majestacie prawa sąd nie rozróżnił pojęć, że ta "nowoczesna sieć" nie jest moja/nasza, ale własnością fundacji, a moje/nasze urządzenia i anteny zostały najpierw zdewastowane, bo przez 10 lat je nie konserwowano, a tym bardzie modernizowano, chociaż pobierano za to pieniądza, a na końcu: zamiast płacić kilka złotych na konserwację, ludzie teraz płacą od kilkunastu wzwyż. Te argumenty prokurator i sąd pominęli milczeniem.
Pomimo tych niepowodzeń dzisiaj nie czuję się przegrany. Raczej wygrany, bo za oknem umieściłem talerz sat i  indywidualną antenę tv naziemnej i zamiast płacić haracz "kablówce", do dzisiaj zaoszczędziłem około 6 tyś. złotych.
Czasy się jednak zmieniły i ... na ścianie bloku wyrósł las anten satelitarnych. Trzeba przyznać, że pięknie to wygląda. Jest to jakby pomnik lokalnych układów, czyli  lobby.
Pytania do Rogala: Czy tak mają robić ludzie w aktualnych uwarunkowaniach, a może władza powinna patrzeć perspektywicznie i ... nie wchodząc w lokalne układy przestrzegać prawa ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-06-18 15:22
http://www.sfora.pl/Gigantyczne-premie-dla-urzednikow-Dostali-milion-zlotych-a56832
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-06-18 19:26
Premia jest uzupełnieniem płacy pracownika, a jej otrzymanie wymaga spełnienie określonych warunków. Ciekawy jestem jakie osiągnięcia mają urzędnicy, że otrzymali premie. W czasach, gdy na badania trzeba czekać miesiące, a niekiedy lata, takie zachowanie władzy świadczy o jej arogancji. To się dla niej źle skończy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-18 20:36
Do nachbara.
Opisales ewidentna patologie ktora powinna byc pietnowana i scigana. Tyle tylko, ze takie sytuacje zdarzaja sie w kazdym kraju. Panstwo powinno ocywiscie temu przeciwdzialac. Jednak Panstwo to ludzie, a ustawa ich uczciwosci nie zalatwisz.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-18 21:13
Dlaczego tak wiele patologi jest u nas? Mamy złych doradców , czy rządy?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-06-18 21:15
Jaki rząd tacy doradcy, albo w odwrotnej kolejności.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-18 21:28
WaldusNieKiepski

>Dlaczego tak wiele patologi jest u nas? Mamy złych doradców , czy rządy?


Waldusiu...
Jedno i drugie  jest złe...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 08:09
Wszystko jest źle.
Popełnijmy zbiorowe samobójstwo.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 11:52
rogal160

>Wszystko jest źle.
>Popełnijmy zbiorowe samobójstwo.


Tak zwaną ukrytą przymusową rządową eutanazję...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-06-19 12:09

>Popełnijmy zbiorowe samobójstwo.


Jeśli Twoje motto:

>"lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach"


jest bliskie Twoim poglądom to powinieneś popełnić je pierwszy.
Ale odradzam. Pożyjesz, "dorośniesz", więcej zrozumiesz. :-)
Brak Ci doświadczenia życiowego a tego nie uczą nawet najlepsze uczelnie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 12:26
Tadzio, masz tu nie 100% racji a 10 razy tyle...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-06-19 13:07
deo petęgi zgadzamn się z Norbim ;-))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 14:37
Sarkazm trzeba umieć wyczuć.
Nic nie wiecie o moim doświadczeniu życiowym.
A dziś podali dane o produkcji przemysłowej w maju. Jak mylicie? Media pytały by kogoś, tak ponoć oderwanego od rzeczywistości jak ja, o opinię?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 15:08
Rogalik napisał:

>Sarkazm trzeba umieć wyczuć.
>Nic nie wiecie o moim doświadczeniu życiowym.
>A dziś podali dane o produkcji przemysłowej w maju. Jak mylicie? Media pytały by kogoś, tak ponoć oderwanego od rzeczywistości jak ja, o opinię?


Choćbyś i stał obok Tuska, dla mnie to nie ma znaczenia, ponieważ jak się prezentujesz tak Cię widzą... Nasuwa się pytanie: Jeśli ty to wiesz z telewizji, to jest to kwestionujące w stosunku, że Ciebie o to wpierw pytali??? Dla mnie, choćbyś nie wiem co pisał tu, to jesteś taką przysłowiową samochwałą, która w kącie stała... Opinię może każdy wystawić... Tylko z której opinii należy wyciągnąć jakieś pozytywne wnioski??? Z twojej??? Na pewno nie...  Czemu jest ciągle gorzej, a nie lepiej??? 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 15:31
A można wiedzieć jaką opinię wydałeś w obliczu tej  równi pochyłej?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 15:38
W duzym skrocie- jest zle i bedzie gorzej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 15:51
No i wg Ciebie tak trzymać nie popuszczać, czy tak???
"Uwzględniając większą skłonność do oszczędzania gospodarstw domowych oraz ograniczanie przez nie wydatków konsumpcyjnych, należy liczyć się z tym, że w kolejnych miesiącach spadki produkcji sektora przemysłowego będą przeważać, choć pojawić się powinny także okresy niewielkich wzrostów" - napisała Kurtek w komentarzu do danych.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14130114,Kalendarz_rozhustal_wyniki_produkcji_przemyslowej_.html#ixzz2WfoXx17K

Przemysł leży, budownictwo leży, gospodarka hamuje i zaraz spadnie na dziób.
Ceny producentów maleją, w handlu rosną, albo trzymają się. Ludzie nie mają za co kupować i nie ma recepty? A jak ludzie normalni mówią dać trochę kasy, nakręcić machinę, to nie.
Producent, który nie sprzedaje, zwalnia ludzi i koło się kręci, tylko nie w tę stronę.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 15:56
Przytoczony komentarz jedt trafny. W krotkim okresie recepty nie ma. Na Twoj pomysl nie ma pieniedzy. Zreszta rozbudzilby inflacje na ktora narzekasz.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-19 16:08
A ja zrobiłbym coś takiego, zlikwidowałbym 75% biurokracji łącznie tobie podobnych... Rogaliku...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-06-19 18:00
Nie biorę nawet złotówki z budżetowych pieniędzy więc się ode mnie odstosunkuj.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-06-19 16:12
Rogal inflacja to nadmierna ilość pieniędzy na rynku, czy tak?
W tej chwili jest wysoki ich niedosyt. (zły podział zysków, wadliwa struktura gospodarki, ktora stawia wiele rzeczy na głowie itp.). Tak wiec jeśli tylko ludziom się da tyle, ile powinni zarabiać, wszystko się nakręci.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 60) (1466978 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill