www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / oferty pracy z Centrum Integracja (6322 - wyświetleń)
- Autor kazoo Dodany 2013-06-17 10:39
Witam specjalistów z Centrum Integracji

Chciałbym zadać pytanie na forum, aby inni też mogli znać odpowiedź.

Pytanie dotyczy ofert pracy dostępnych na stronie CI z różnych regionów.

Nie bardzo wiem jak to możliwe, że oferty te nie zmieniają się od wielu miesięcy, tak jakby w ogóle nikt nie aplikował na te oferty i nikt nie rozpoczął pracy na tych stanowiskach. Wiem że proces rekrutacyjny nieraz jest długi - ale naprawdę przy obecnie niskim poziomie zatrudnienia osób niepełnosprawnych i wielu chętnych do pracy osobach niepełnosprawnych jest to dziwne zjawisko.

Myślę że te oferty już dawno są nieaktualne, albo trudno znaleźć osoby o odpowiednich kwalifikacjach.

A jak jest naprawdę - bardzo proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam
kazoo
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-06-22 15:35
Tyle czasu już jest to pytanie do specjalistów z Centrum Integracja, a nikt nie odpowiada. Szkoda, bo 1% z podatku na Integracje to by chcieli, tylko jak go wykorzystują?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-24 08:04
Opóźnienie w odpowiedzi to niestety moja wina. Pośrednik Pracy napisał wyjaśnienie dość szybko niestety ja byłem znaczna część tygodnia poza biurem i go nie zamieściłem.

Centrum Integracja jest agencją zatrudnienia ale również prowadzi projekty aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.
Oferty pracy które pozyskuje Integracja są dostępne tylko i wyłącznie dla osób, które są zarejestrowane w jednym z projektów.
Osoby zainteresowane najbardziej aktualnymi ofertami pracy mogą zapoznać się z nimi bezpośrednio w naszych Centrach lub kontaktując się telefonicznie z pośrednikiem pracy.
Nie chcemy aby Państwo traktowali nas jak kolejny portal rekrutacyjny, klikając i przesyłając kolejne CV.
Spotkanie z doradcą zawodowym lub pośrednikiem pracy może być cennym doświadczeniem, mającym na celu potwierdzenie i zweryfikowanie czy aby na pewno doświadczenie i kompetencje danej osoby pozwalają aplikować na konkretne stanowisko pracy oraz czy faktycznie CV odpowiada wymaganiom pracodawcy.
Oferty, na które nie są w stanie aplikować osoby zarejestrowane w Centrach jak również oferty na które jest w miarę stała rekrutacja umieszczamy na naszym portalu.

Zachęcamy zatem do odwiedzania naszych Centrów i kontakt z doradcami zawodowymi tak aby być na bieżąco z najbardziej aktualnymi ofertami.

Prosimy o zapoznanie się z projektami prowadzonymi przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17141;jsessionid=019515982B0F279F848249115585BB1D 
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-06-24 10:03
SUPER!!! Jak się zarejestrujesz, odbędziesz lipne szkolenie, dostaniesz nic nie wartą poradę CI zarejestruje, dostanie parę groszy z PFRON, to wtedy może łaskawie jakieś stanowisko sprzątaczki lub segregatora śmieci zaproponują.Ludzie, nie ma w życiu nic za darmo, oferty pracy dla wybrańców? Ciekawe, czy wasi tzw. doradcy zawodowi byliby w stanie samodzielnie znależć sobie pracę?Wszystko kręci się wokół kasy. Jak się zarejestrujesz to dadzą namiary na pracodawcę, który od roku szuka sprzątaczki na ćwierć etatu.
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2013-06-24 12:00
To jest celowe utrzymywanie osób niepełnosprawnych w nieświadomości, ukrywanie ofert pracy - te oferty mogą być rozdysponowywane np wśród znajomych pracowników Integracji. A w projekcie Integracji kiedyś uczestniczyłem - niestety nic mi nie pomogli, sam w końcu znalazłem sobie pracę. Rzeczywiście więc dużo w tym racji, że to naciąganie na kasę a nie pomaganie. Z drugiej strony, wiele zależy od ludzi którzy zajmują się tymi projektami, więc tak do końca nie przekreślam ich  - może nawet komuś pomagają.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-06-24 12:23
Nie wiem jak jest teraz, ale dodam jeszcze tyle że jak byłem w jednym z programów Integracji, osoba z którą rozmawiałem - która miała za zadanie pośredniczyć między poszukującymi pracy a pracodawcami strasznie zwodziła, obiecywała że przekaże informacje pracodawcy - ale to było nieprawdą. Mój znajomy miał podobne doświadczenie - pośrednik z integracji powiedział mu że przekaże pracodawcy cv - ostatecznie potem ten pracodawca powiedział że cv nigdy do niego nie dotarło. Więc tak naprawdę Integracja ma fajną stronkę internetową, można np popisać na forum, można też np u psychologa napisać test predyspozycji zawodowych. Na tym jednak koniec - bo reszta to rozdmuchane obietnice bez pokrycia. NIE WARTO MIEĆ NADZIEI ŻE INTEGRACJA POMOŻE ZNALEŹĆ PRACE OSOBIE NIEPEŁNOSPRAWNEJ - Integracja pomaga jedynie utrzymać pracę swoim własnym pracownikom (przynajmniej tyle dobrze że pracownicy Integracji często sami są niepełnosprawni).

Jeśli się mylę to proszę napiszcie o sobie - czy wam Integracja coś pomogła?
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-06-24 12:30
Za ten fajny jak napisałeś portal integracja kasuje coś około 800 tysięcy złotych rocznie. To ja tu nie wiem kto jest dla kogo. Niestety nie ma w życiu nic za darmo! No ale to już wiemy.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-24 13:35 Zmieniony 2013-06-24 13:38
Czy tego chcemy czy nie wszystkie organizacje pozarządowe pracują na projektach.
Projekty są albo ogólnodostępne – jak portal czy usługi poradniczo-informacyjne Integracji
Bądź wymagają rejestracji  w konkretnym projekcie.
Oczywiście można tego nie akceptować ale w takim razie proszę mi wskazać inny, niż projektowy, sposób finansowania działalności.

co do pośredniczenia w ofertach pracy to w dziale ogłoszenia znajdują się oferty pracy zamieszczane bezpośrednio przez pracodawców.

Trwają też prace nad stroną pośredniczącą pomiędzy Pracodawcami a zarejestrowanymi w niej osobami niepełnosprawnymi ale nie jest to takie proste jakby się wydawało.
  
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2013-06-24 15:33
Rozumiem - i jeśli z mojej strony zabrzmiało oskarżająco - to przepraszam. Wiem że najłatwiej jest krytykować, a choć troszkę zrobić - trudniej. Każdy ma jakieś swoje doświadczenia, i patrzy przez ich pryzmat - nie ma się co dziwić.
Powodzenia w przeprowadzaniu zmian na lepsze!
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2013-06-24 15:42
Pytanie do Centrum INTEGRACJA. Może Państwo wiedzą czy istnieją przeciwwskazania do pracy przy żywności osoby, która jest zarażona wirusem HCV? Przez ostatnie pół roku nic innego nie robię, tylko piszę po różnych instytucjach z takim właśnie zapytaniem. Niestety, ani Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, ani Wojewódzka stacja Sanitarno - Epidemiologiczna nie potrafiła mi konkretnie i jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Może Państwo mają jakąś wiedzę w tym temacie, to bardzo proszę o odpowiedź czy są( bądź nie) przeciwwskazania do podjęcia pracy przez nosicieli wirusa HCV przy artykułach spożywczych, lub  zakładach pracy związanych z żywnością. Mam przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawności ze względu na rozległe uszkodzenie i niewydolność wątroby na skutek przewlekłego wzw t.C.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-06-25 12:39
Niestety to zbyt specjalistyczne pytanie dla nas.
Swoją drogą jeśli ani Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, ani Wojewódzka stacja Sanitarno – Epidemiologiczna nie wiedzą co odpowiedzieć, to czuje się bezradny.
Nadrzędny Autor Małgorzata50 Dodany 2013-06-25 14:26
Prawdę mówiąc z odpowiedzi , które uzyskałam z w/w instytucji, jak również z porad prawnych nie wynikało, że nosiciel HCV  nie może pracować przy żywności. Zawsze w takich odpowiedziach miałam szczegółowo określone kto i  z jakimi schorzeniami  nie może pracować przy kontakcie z artykułami spożywczymi. Nigdy nikt w tych odpowiedziach nie zaznaczył, że nosiciel HCV takiej pracy podjąć nie może. Miałam jednak nadzieję na odpowiedź, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nosiciel HCV mógł  pracę przy żywności podjąć, a lekarz medycyny pracy nie mógłby uznać faktu nosicielstwa wirusa za zdecydowane przeciwwskazanie do pracy przy żywności. Napisałam jeszcze do Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie, mam nadzieję, że z najwyższej instancji otrzymam jakąś logiczną odpowiedź.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / oferty pracy z Centrum Integracja (6322 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill