www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 107) (3741507 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 06:01
Czy nalewka już dojrzała? :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 10:23
Sprawdzę jesienią.:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 14:08

>Sprawdzę jesienią.:-)


Lato takie upalne, nie obawiasz się, że do jesieni WYPARUJE? :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 14:17
Zamówiłam następne maliny.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-19 06:01
Wskaz miejsce gdzie napisalem glupote.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-19 11:19
Rogal...

>Wskaz miejsce gdzie napisalem glupote. >


Wszędzie...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-19 12:12
Demagogii ciag dalszy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-19 13:08
Rogaliku...
Czyżby??? Na pytanie w tym artykule o podobnych Tobie mam odpowiedź, nawet w jednym słowie...
Jakie doświadczenie i zalety ma doradca w gabinecie politycznym MSW, który za dwa dni skończy 21 lat?... Czytaj więcej, kliknij tu.... 
Odpowiedź brzmi:
Żadne...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-07-19 14:13
Już odpowiadam.
Po pierwsze nie jestem doradcą żadnego konkretnego polityka, ani nie żyję z publicznych pieniędzy. W związku z tym nie oceniaj mnie przez pryzmat informacji zawartych w przytoczonym artykule. Nic nie wiesz o moim wykształceniu i doświadczeniu zawodowym i zdobytych w jego toku umiejętnościom. Dlatego nie trafiłeś tym razem, podobnie jak i w każdym innym w moim kontekście.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 14:16
O matko....
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 14:22
A ja bym aż tak bardzo nie krytykował wieku doradców. Mnie bardziej zastanawia fakt ich ilości.
Może starczyłoby dwóch/trzech ale kompetentnych i uniwersalnych z bogatym bagażem doświadczeń.
Ale tu znowu Rogal stwierdzi, że trzech czy siedmiu dobrze wynagradzanych doradców to "kropla w morzu..." i nie ma to żadnego znaczenia dla stanu kasy państwowej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 14:46 Zmieniony 2013-07-19 14:49

> Pan doradca Malczak za dwa dni skończy 21 lat, i jak widać jest urodzonym działaczem społecznym – najpierw jako uczeń społecznego liceum zasiadał w Radzie Rodziców, potem studiował w King’s College London. Wrócił na „Zieloną Wyspę” i musiał gdzieś zacząć pracować. Od razu dostał szansę, o jakiej setki tysięcy jego rówieśników i starszych mogą pomarzyć – etat w administracji rządowej.


ja nie mam nic przeciwko młodym, ale przeciwko młodym zupełnie niedoświadczonym ludziom  jako doradcom w ministerstwach tak.
Legendy głoszą jak to milionerzy dawnych, dobrych firm w Ameryce synów przepuszczali od dołu, od najgorszych stanowisk, aby zdobywali doświadczenie jako następcy. To była mądrość.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 15:13

>Legendy głoszą jak to milionerzy dawnych, dobrych firm w Ameryce synów przepuszczali od dołu, od najgorszych stanowisk, aby zdobywali doświadczenie jako następcy. To była mądrość.


Tak, tylko różnica między Ameryką i Polską jest taka:
Żeby zostać tam gubernatorem lub prezydentem to trzeba być bardzo bogatym
W Polsce żeby być bogatym trzeba zostać wybranym na posła, prezydenta, itd... :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 16:07
A wybranym się jest wtedy, gdy się więcej wody leje z pustego w próżne.:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 16:16
Może dlatego wybory są najczęściej jesienią w porach deszczowych, żeby trudniej było odróżnić lanie wody :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 16:21
:-) I wszystko jasne.:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 15:30
Oglądam Tour de France ale bardziej niż wyniki sportowe interesują mnie trasy, widoki, miasteczka, zamki i kościoły.
Góry, przełęcze, urwiska, strumyki i rwące rzeki.
Spójrzcie na to z tej strony - znacznie ciekawsze od pedałujących kolarzy.
Kiedyś miałem takie plany i marzenie, żeby kupić sobie dużego campera i wybrać się z rodziną po Europie i wtedy omijałbym autostrady a zaglądał w takie zakątki.
Ech! Marzenia, dobra rzecz :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-19 15:44
Nigdzie nie pisalem ze nie nalezy ciac administracji. Zwracalem tylko uwage ze to nie wystarczy.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 16:20 Zmieniony 2013-07-19 16:30
Tylko cięcia i cięcia. Lepiej dobrze zarządzać, jak zostało już tu powiedziane. Nie dać zyskom wyciekać za granicę, załatać luki w prawie i nie rozdawać kasy na lewo i prawo bez sensu. Odsunąć inwestycje  mniej ważne na lata późniejsze. I nie bać się, że kapitał odpłynie. Nie odpłynie, bo za bardzo chyba nie ma gdzie.
Zresztą, co to za kapitał? Te aluminiowe budy markety, które w większości i tak polskie produkty sprzedają? Z małymi wyjątkami oczywiście. Na ich miejsce powstanie tysiące boksów polskich sklepików.
p.s.
patrzę na tytuł w Onecie: "jest plan reformy,złote czasy pod hasłem 'nigdzie nie płacimy podatków' się skończyły"
No myślę sobie, nareszcie!!! Otwieram i czytam:
"Na spotkaniu ministrów finansów G20 w Moskwie przedstawiono plan reformy, która ma na celu uniemożliwienie światowym gigantom, jak Apple czy Google, wykorzystywania luk prawnych, aby uniknąć miliardowych podatków. "

No i koniec...A u nas podobno chcą opodatkować napiwki kelnerów. Tak, kelnerów a jak ich nie wpiszą, to nie ma, że nie dostają, tylko, że oszukują i łups kelnerów po kieszeni. Genialne!!!!!!!!:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-19 17:25 Zmieniony 2013-07-19 17:30

>Absolutnie nie bagatelizuje i jestem za tym. Pytam tylko skad wziac reszte.


W tym miejscu powinienem napisać, że "reszta jest milczeniem", bo gdybym dokładnie podał źródła, to dopiero by się zaczęło.
Drogi Roglu, "uzdrawiając" powierzony mi zakład nie ograniczyłem się tylko do zmniejszenia liczby pracowników biurowych, ale przede wszystkim kosztów i zbędnych wydatków na bzdety - jak ja to nazywam. To właśnie jest ta "reszta", która przesądziła o powodzeniu całego przedsięwzięcia.
Przykładów na rozrzutność i wydawanie pieniędzy na bzdety nie muszę daleko szukać. Miasto, w którym mieszkam, położone jest w krainie jezior i lasów. Aby sobie popływać nie trzeba daleko szukać, bo w granicach miasta mamy jezioro słynące z czystej wody. Dzięki temu mało jest takich, którzy  nie umieją pływać, bo przez całe lato brzegi jeziora są oblegane. Również w zimie można często spotkać tam morsów. I pomimo tych naturalnych warunków, nasza władzunia kochana postanowiła i wybudowała basen za 30 milionów. Nim otwarto basen, powołano władze basenu z prezesem na czele i odpowiednim wynagrodzeniem. Dla zapewnienia frekwencji zawarto umowy na "dostawę" dzieci ze szkół i załatwiono dopłaty do ich biletów. Pierwsze miesiące użytkowania basenu wykazały, że wpływy z biletów są nieznacznie mniejsze od kosztów utrzymania lub bilansują się. Jak będzie w miesiącach wakacyjnych, gdy dzieci i dorośli wolą jeziora? Kto dopłaci, gdy w praktyce okaże się, że inwestycja jest deficytowa?
I właśnie tu jest ta "reszta", która w wymiarze maksi daje miliony i miliardy. 

>Te aluminiowe budy markety, które w większości i tak polskie produkty sprzedają? Z małymi wyjątkami oczywiście. Na ich miejsce powstanie tysiące boksów polskich sklepików.


No i proszę. Następny przykład. Nawiązując do ww. basenu,  jednoczenie na drugim krańcu miasta nasza władza kochana dała zezwolenie na budowę kolejnego marketu. Obok są prywatne sklepiki, więc ich pracownicy i właściciele pójdą na "zieloną trawkę", czyli bezrobocie. Chyba, że złapią się na etaty w markecie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-07-19 18:15
A tu pelna zgoda. Gospodarze hmin zrobili sobie bezsensowne zawody. Postaw sie a zastaw sie za kastnia juz e z UE. Tylko ze ta ostatnia nie daje na utrzymanie obiektow.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-19 20:03
Barcelona nie przyjedzie jutro na mecz do Gdańska , aby rozegrać mecz z Lechią Gdańsk.
Rozchorwał się trener Tito Vilanova :-(
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 20:20
Najbardziej szkoda chorego człowieka :-(
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-19 20:25
Tu bym polemizował. Bo cóż jeden chory człowieczek , wobec tysięcy kibiców i kwesti potraktowania tego spotkania.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 20:33
No tak, ale mecz miał być tylko towarzyski.
Czy poszedłbyś na towarzyskie spotkanie, gdyby ktoś Ci bliski ciężko się rozchorował?
Co innego do pracy ale towarzysko to inna bajka.
Żal mi również kibiców ale trudno :-(
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-19 20:59
Gdyby ktoś umarł, to tak. O chorobie trenera i jego rezygnacji z prowadzenia zespołu bylo wiadomo już wcześniej. W przyszłym tygodniu będzie nowy trener i Barsa będzie grała dalej jak gdyby nigdy nic. Olać polaków, w przyszłym tygodniu zagrają z Bajernem.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-07-19 21:23
w pleni popieram Waldusia bo ktos kto ma raka musi byc swiadomy ze choroba moze uniemozliwic mu wyjazd,odwiedziny czy co tam jeszcze.Dla mnie to jest zwykłe zlekcewazenie przeciwnika i tych tysiecy kibicow.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 21:33
Ok! Szanuję Wasze zdanie ale pozostaję przy swoim.
Dla zawodników jest to "szok pierwszego dnia" - za kilka dni pogodzą się z tym faktem i wszystko wróci do normy.
A teraz górę wzięła solidarność z trenerem.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-19 22:31
Solidarność z trenerem??? Dwudziestu facetów będzie go trzymało za rączkę bo trener będzie miał nową metodę naświetlania? Tadeusz ? To mogła powiedzieć jego żona, córka, syn. Ale drużyna? Równie dobrze mogli powiedzieć , że nie położą się spać dopóki nasz ukochany trener  nie wyzdrowieje.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 22:41
W tej chwili w TVP Info mówi redaktor Tomasz Jasina i potwierdza moją opinię.
Ale nie o to chodzi, każdy ma prawo do swojego zdania.
A jeśli chodzi o

>To mogła powiedzieć jego żona, córka, syn. Ale drużyna?


To czasem obce osoby sprawdzają się lepiej jako przyjaciele niż wyżej wymienieni.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-19 22:55
Lepiej by zabrzmiało, albo podobnie " trenerze dołożymy tym bambusom z polski 10 :0  dla Ciebie" . Bo wynik mógłby być taki, kiedyś na starym stadionie Lechii oglądałem ich porażkę z Juwentusem 7:0, ale to był mecz pucharowy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-19 22:58
Wy tu o meczu, a rząd myśli i myśli. O abolicji podatkowej.
Janusz Piechociński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że warto wrócić do pomysłu jaki kilkanaście lat temu przedstawiał ówczesny wicepremier Grzegorz Kołodko. Dodał, że umożliwi to części przedsiębiorców znajdujących się w szarej strefie powrót do legalnego obrotu. Dzięki temu zwiększy się globalna podstawa opodatkowania.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-22 18:59 Zmieniony 2013-07-22 19:01
Coś pozytywnego.
Coraz więcej kradzieży aut upozorowanych przez Niemców

>Kradzieże na terenach przygranicznych są dla ludzi koszmarem, dla policji prawdziwym wyzwaniem. Lecz to, co wygląda na kradzież, okazuje się być nierzadko oszustwem. W Brandenburgii dopuszczają się tego nagminnie Niemcy.


GIODO wchodzi do kościołów

>Inspektorzy danych osobowych wchodzą do kościołów. Mają sprawdzać czy dane tych, którzy opuścili ich szeregi, są nadal przetwarzane.

Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-07-27 14:10
Leszek Miller: państwo abdykowało, nie szanuje swej autonomii

>Miller przypomniał, że zgodnie z zapisami konkordatu, Rzeczpospolita Polska i Kościół katolicki pozostają od siebie niezależne i autonomiczne w każdej dziedzinie. Według niego jednak w praktyce jest zupełnie inaczej - Kościół stale wkracza w konstytucyjne kompetencje demokratycznego państwa prawa.
>Jak podkreślił, było to widoczne podczas tegorocznych obchodów święta Bożego Ciała.


>- Hierarchowie Kościoła katolickiego przypuścili atak na konstytucyjny ład Rzeczypospolitej, czego najpełniejszym wyrazem była wypowiedź kard. Stanisława Dziwisza, który powiedział o konieczności nadrzędności prawa bożego nad prawem stanowionym przez prawodawcze instytucje. Ta wypowiedź niestety nie spotkała się z reakcją przedstawicieli władz naszego państwa - zaznaczył Miller.
>- Wbrew zapisom konstytucji Kościół Rzymskokatolicki próbuje nieustannie włączać struktury państwa we własną misję religijna, zapominając o tym, że Polki i Polacy są społeczeństwem światopoglądowo zróżnicowanym i ze ustawa zasadnicza gwarantuje im wolność sumienia - dodał b. premier.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-30 13:52
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jonski-interpelacja-do-Tuska-ws-nagrod-w-resortach,wid,15855358,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-07-30 16:42

>Interpelacja Jońskiego to reakcja na wtorkową publikację "Super Expressu". "SE" napisał, że zaledwie przez 6 miesięcy 2013 r. rząd Donalda Tuska wypłacił swoim urzędnikom 21,6 mln zł nagród. Najhojniejszy - według gazety - okazał się Radosław Sikorski, szef MSZ, gdzie nagrody wyniosły 9,2 mln złotych. Prawie 3 mln zł przyznano w MON, a 2,4 mln złotych w resorcie finansów, w kancelarii premiera przyznano nagrody w wysokości ponad 650 tys. zł - podała gazeta.


Hasło: "Rząd się wyżywi sam" - nadal jest aktualne.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-05 07:15
http://www.sfora.pl/Oto-najpiekniejsze-Polki-na-wozkach-Jedyne-Takie-a58352
Piękne. :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-05 08:33
Piękne, a oglądałam niedawno w tv reportaż z przygotowań do konkursu, były również bardzo sympatyczne oprócz tego, że piękne.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-06 15:45
Wszystkie są piękne....
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-05 09:09
Tak mi się wydaje że dzisiaj jast naważniejsze święto! Święto Piwa ;-) ale nawet gdyby nie to nie zaszkodzi świętować dwa razy ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-05 09:46 Zmieniony 2013-08-05 09:50
Ze świętowaniem trzeba ostrożnie. W weekend utonęło 31 osób , z czego 18 tylko wczoraj. Większość po alkoholu.
Przyszło mi do głowy, że powinni wyłapywać alkomatami, ale z drugiej strony...po choinkę, jesli każdy powinien mieć rozum na miejscu. Jak nie ma płaci sam karę największą i jego rodzina.
I jeszcze jedno p.s.
Bo jednak wolałabym dawać grzywny niż słyszeć o utonięciach.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-05 20:06

>Bo jednak wolałabym dawać grzywny niż słyszeć o utonięciach.


Dzisiaj oglądałem, a właściwie słuchałem wypowiedzi w tv jakiegoś speca od pływania, że w Polsce jedynie 7%  naszego społeczeństwa umie pływać, więc o czym tu dyskutować.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-05 20:29
Tylko zauważ, że toną zwykle ci, którzy mówią, że pływać potrafią.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-05 22:11
No właśnie. Ja umiem tylko żabką, a ponieważ nie umiem na plecach, uważam, że nie umiem wystarczająco, aby sobie radę dać w razie czego.
Tych utonięć tego lata było podobno ponad 300, a zdecydowana większość po alkoholu, co znowu trzeba napisać wprost.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-06 15:46
Coś ty, piwa, przecież od piwa się głowa kiwa...
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-06 20:20
Jak tak się zastanowisz, to te kiwanie jest naważniejsze. A niektórzy w urzędach traktują to jako piorytet.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-06 14:09
P osłowie  traca na loty ok. 7 000 000 pln rocznie, a to by dało jeść rocznie ponad 300-stu osóbom bezdomnym, na przykład. Populizm? Może tak, ale poseł pociągiem nie może? za brudno dla posłów zapewne, za długo itp.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/poslowie-lataja-na-potege-kosztuje-nas-to-miliony/g5smv
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-06 20:45

>Tylko zauważ, że toną zwykle ci, którzy mówią, że pływać potrafią.


Lidian, mówić można wszystko, gorzej, jak trzeba to zrobić. I tak jest z pływaniem. Inna sprawa, to lekkomyślność rodziców. Znam rzekę Wartę. Pływałem w tej rzece przeszło 50 lat temu i już wówczas Warta słynęła ze zmiennego koryta i dość silnego nurtu. Szczególnie na zakolach.
Tragedia w Działoszynie. Nurt Warty porwał czworo dzieci

>Nurt porwał czworo dzieci, które kąpały się w Warcie w miejscowości Trębaczew w pobliżu Działoszyna w woj. łódzkim. Nie żyje troje dzieci: 7-latka, 11-latka i 15-latek. Nadal trwają poszukiwania 14-letniego chłopca.

Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-06 22:26
Żadna rzeka nie jest bezpiecznym miejscem do pływania. Pamiętam pesną dziewczynkę która rzekę miala jako jedyne miejsce do umycia włosów. Dzisiaj , pamiętam jej piękne włosy i miejsce gdzie je " pielęgnowała". Też to była Warta :-(.
Nadrzędny - Autor Marek_G76 Dodany 2013-08-07 08:58
No właśnie, ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak niebezpieczna potrafi być rzeka. Szczerze mówiąc to przydałaby się jakaś akcja uświadamiająca - myślę, że jakieś bilbordy (takie jak na ostatnim zdjęciu) stojące w pobliżu popularniejszych miejsc nad rzeką albo przyczepione do jeżdżących samochodów mogłyby przynieść jakiś skutek. To chyba nie byłby wysoki koszt, a można by uratować czyjeś życie, co jest przecież bezcenne...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 107) (3741507 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill