www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 73) (1464319 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-09-13 16:32

> Koleżance Iocie;)sorry, ale ja już taki jestem . proponowałbym jednak poprosić sąsiadów o pomoc w dotarciu na lekcję hiszpańskiego .


Zobaczymy, zobaczymy, najpierw i tak muszę na ten luksus skądś wziąć pieniądze. :-) Póki co to wszystko jest zupełnie hipotéticamente
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-13 16:41
Rogal daje zawsze dobre rady w sprawach kasy wszystkim, więc poczekajmy.;-) :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-09-13 16:56
Wątpię czy Rogal jest w stanie wydłużyć mi dobę (czas to pieniądz). :-) Facet jest zdaje się zdolny, ale chyba nie AŻ tak. :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-09-13 21:07
To może mi przyspieszy wysyłanie maili na forum, bo ślimaczą się i:(.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-09-14 13:06
Rogal strajkuje. Trzeba czekać dłużej :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-14 13:24
Rogal nie ma o co strajkować.:-) Przynajmniej tak sądzi.:-) Zarobiony jest zapewne.:-) Ja jadę na spotkanie towarzyskie, bo nie wszyscy faktycznie do Warszawy manifestować dziś pojechali.:-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-09-14 13:25
Dobrej zabawy towarzyskiej W-zetko :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-09-16 11:11
Było ok, wróciłam wtedy późno w nocy.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-14 13:43
Sonka myślisz , że ze sztormkówką solidarności biega ?;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-14 14:07
Nie uważam żeby to było śmieszne. Wiele osób w kraju żyje w trudnej sytuacji.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-14 14:34
Rogal raczej nigdy się nie skarżył
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-14 14:47
Nie znam go więc nie wiem czy jest zadowolony z wszystkiego co się w kraju dzieje.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-09-16 10:37
Byłem w weekend w Katowicach, zresztą w całej aglomeracji śląskiej.
Ludzie, jakbym się przeniósł o 10 lat wstecz. dzieci wyglądają jak mordercy, ludzie w tramwajach łoją browary bez skrępowania. Szare smutne, zmęczone twarze, szarzy smutni ludzie. Przez 2 dni byłem w szoku.
A co do mojego zadowolenia z kraju? Ja go kocham. Można sobie radzić. Trzeba być tylko pracowitym, mieć coś w głowie i nieco szczęścia. Tyle, że nie każdy ma równy start co mi zobrazował ten nieszczęsny Śląsk.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-16 11:00
Cienko to wygląda w Twoim opisie, ale kilka lat temu odwoził mnie ktoś na dworzec w Katowicach i również  nie czułam się w przyjaznym miejscu. Za to wszystkie przejazdy autem były płynne, jakby więcej i lepsze rozwiązania komunikacyjne tam były..
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-09-16 11:06
Albo samochodów mniej:)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-09-16 12:15
Tak, tak ... a na Brackiej tylko pada deszcz . Nie zaś przechodzień walnięty cegłą bo nie chciał ją kupić ;-) .
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-09-16 15:09

> co mi zobrazował ten nieszczęsny Śląsk.


I dlatego co jakiś czas trzeba się wychylać z miejsca w którym się jest, żeby zobaczyć jak jest gdzieś indziej (tak se głośno myślę, bo ja też muszę się czasem wychylać).

Mam nadzieję, że mimo szoku wychylenie się przyda.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-16 19:21
Wychylajmy się idąc do przodu ... Ale tak se myślę, że som;) osoby, którym potrzebny jest stabilizator...obrazu  . Bo obraz który opisują ni jak pasuje do rzeczywistości . Proste jak rogal ? Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-16 23:02
a tym człowiekiem potrzebującym stabilizator obrazu jest Rogalik...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-09-17 05:52
Czepbij sie siebie bo Ci harmoszka upadnie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-17 09:03
Stabilizatora obrazu potrzebuję, gdy czytam, że w sejmie będą płacić 400 tys. za kwiatki. Nawet, gdyby to był pryszcz w skali wydatków, to za dużo tych pryszczy ostatnio. Nic nie mówię na monitoring sejmu, bo strzeżonego kamery strzegą, ale kwiatki za tyle kasy???
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-17 12:44
Pewnie, że dużo, ale jakby mieli sobie wypłacić premię, za tą kwotę to już lepiej niech kupią kwiatki . Ładne kwiatki, by na kwiatach oszczędzać . Najlepiej niech sobie kupią po bananie i na palmę wskoczą ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-17 13:25 Zmieniony 2013-09-17 13:29
Pamiętam jak do szkoły kwiaty nosiłam, potem moje dzieci również, aby było miło w klasie. To jak im niemiło, niech zrobią ściepę, a nie 400 tys. wydawać w niepewny interes. Niech w pomieszczeniach wszyscy na komisjach siedzą, zamiast kwiatki sadzić/kupować. A palma i banany...no na to się zgadzam i może jeszcze huśtawki z opon na sznurkach  dla niektórych?:-) ;-)
Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-17 13:35

> i może jeszcze huśtawki z opon na sznurkach  dla niektórych?:-) ;-)Pozdrawiam.:-)<


To jest niebezpieczne...Opony i manifestacje nie zawsze mi się kojarzą pokojowo, chociaż ta ostatnia...Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-17 13:40
Ta ostatnia przeprowadzona  była ok., mam nadzieję, że zaczną teraz rozmawiać, bo jak nie to się sama wkurzę za to krygowanie się stron i przeciąganie liny na warunki do rozpoczęcia. Siadać i gadać, ot co.
Teraz na chwilę idę na dół, negocjować z wnukiem lekcję angielskiego. Pokoloruje ładnie, albo nie. Żadnych warunków jednak nie będzie.:-)))) Negocjacje jednostronne, tak to nazywam.;-) Albo jakoś tak...;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-17 13:52

>mam nadzieję, że zaczną teraz rozmawiać, bo jak nie to się sama wkurzę za to krygowanie się stron i przeciąganie liny na warunki do rozpoczęcia. Siadać i gadać, ot co. <


wydaje mi się, że panowie z manifestacji nie przyszli by rozmawiać . To jest problem, ale pożyjemy zobaczymy :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-17 15:58
I te podchody, kalkulacje i inne 'dyplomacje' mnie właśnie wkurzają Wzięłabym 5-ciu z rządu, pięciu ze związków, zamknęła w miłym apartamencie (bez kwiatków) :-) i przyszła po trzech dniach zapytać co uchwalili. Nic? No to jeszcze trzy dni obrad. ;-) Kurcze jak długo się można wzajemnie wozić i patrzeć kto kogo. Załatwić co można i trzeba, a na resztę poczekać az przyjdzie lepszy czas. Kompromis i rozsądek potrzebny od zaraz.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-09-18 08:09
Tak się składa, że znam osoby odpowiedzialne za dialog ze strony rządu, jak i wszystkich trzech Panów związkowców i wiedzcie jedno. Ci trzej Panowie za dialog uważają li i tylko spełnianie ich postulatów. Wiem, bo sam w negocjacjach uczestniczyłem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-18 12:29
Ich nie trzeba znać osobiście, by przekonać się czego chcą ...wystarczyło ich posłuchać  . Pewnie po wprowadzeniu zmian o których mówili ci panowie pracy nie zabraknie w drukarniach ....papierów wartościowych również ;( ... a my będziemy milionerami:((( . Ale to już było i oby nie wróciło . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 12:54
Oby nie, jestem przeciwko drukowaniu pustego pieniądza, ale słyszałam głosy poważnych ekonomistów, że można to kontrolować. Podnieść nieco płace, rozruszać gospodarkę. Jednocześnie trzymać rękę na pulsie i liczyć, liczyć, w skali kraju obserwować. Podwyżki i tak wracają do kasy państwa podobno w 70%? Podatki jawne, ukryte i jeszcze inne...i już wraca wszystko.
Ludzie kupują, producent produkuje, proste jak świński ogon, jak brzydko mawiano za komuny.;-) Trochę odwagi.
No i uszczelnić możliwość kantów. Każda wydana na to złotówka zwraca się wielokrotnie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-18 13:09
Gdzie byli ' ci poważni ' jak hamerykański sektor bankowy się podłamał . Analitycy, którzy dobrze wiedzieli, że aby im się poprawiło to muszą poprawić stopień naukowy ;-) . Ale jestem zmierzła buła :-(((...Sorry ...Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 13:24
Nie mów o bułach, bo się właśnie nimi przejadłam (z nutellą). :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-18 13:32
Wuzetko Ty to masz zdrowie. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 13:40
No całego marketu nie wykupiłam, bułki małe jak mgiełka, ba, mgiełuchna nawet, takie miniaturki.:-))))
Do jedzenia mam zdrowie, na głowę też nie narzekam ;-) bliźni na moją głowę też  się skarżą, gorzej jest z narządami ruchu, a nawet bardzo źle.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-18 13:55
W takim razie niech Ci ta czekolada służy jak najdłużej. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 21:56
Dzięki. Poza tym śniadaniem w południe  i sześcioma śliwkami po południu już dziś i tak nic nie jadłam. Nie miałam czasu i zapomniałam o jedzeniu.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-19 09:16
:-))))))))
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-19 17:23
wkurzyła mnie przewodnicząca SSO w Sądzie Okręgowym, podtrzymała odrzucenie mojej apelacji, dodam że według wokandy przewodniczącym miał być facet a nie jakiś babsztyl. Niestety wyrok jest prawomocny. Jestem w trakcie uczestnictwa w unijnym programie aktywizacji zawodowej i miałam widoki na ofertę pracy ale musiałabym mieć stopień umiarkowany, teraz prawdopodobnie poza dodatkowymi umiejętnościami nic nie będę miała.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-20 16:25
Może te dodatkowe umiejętności pozwolą Ci gdzie indziej znaleźć pracę?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-09-20 18:19
no chciałabym, ale czy wyjdzie to nie wiem bo na razie nie wychodzi, wszędzie wymagają doświadczenia w danej dziedzinie
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 12:46
Tylko, że w opinia publiczna wie, że mieli rozmawiać trójstronnie, a rząd cichcem uchwalił elastyczny czas pracy. Może trzeba było to omówić ze związkami? Bo teraz podobno jest tak, że pracodawca latem wykorzysta pracownika na maksa, a jesienią firmę zamknie i tyle pracownik zobaczy. To trzeba jakoś zabezpieczyć, choćby hipoteką pracodawcy, albo jakoś.
Sprawa druga.
W sprawie postulatów. Co by było jakby premier razem z ministrami spisali sobie dokładnie na kartce co mogą spełnić od już, a na co trzeba poczekać.  Potem z kartką przed kamery i przemówić do ludzi z rozsądkiem, a nie szarpać się politycznie z ową trójką. Jeśli będzie dobra wola, ludzie zrozumieją.  Tylko nie da się już wykpić byle czym.
Ja się ciągle zastanawiam, jak to możliwe, że prosty robotnik wie, czym grozi ustawa, a rząd pisze ją tak, jakby każdy przedsiębiorca był aniołem, a nie kapitalistą. Może trzeba tam doradców praktyków?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-09-18 13:05
No tak mieli rozmawiać, ale p0anowie się poróżnili a z dialogu pozostał monolog - rozmowy na niby .Elstyczny czas pracy już mieliśmy i nic się nie stało . To jest rozwiązanie problemu zatrudnienia na czas stagnacji gospodarki . Mam pracę, ale ...jak jej nie będzie to nie zostanę zwolniony:będę otrzymywał wynagrodzenie, będę ubezpieczony . Skończy się czas stagnacji to musimy czas nicnierobienia nadrobić . I nie dlatego, że mój pracodawca musi uzbierać na nowy samochód ...Głupie tłumaczenie . Na dzieleniu opiera się wiele decyzji politycznych czy gospodarczych . Dla jednych i drugich...i już dzielę ...Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-18 09:42
http://praca.wp.pl/title,Limuzyny-ciuchy-i-tluste-pensje,wid,15995575,wiadomosc.html

Gdyby ich płace były za prawdziwą pracę, gdyby zwykłym ludziom żyło się lepiej niż w tej chwili, gdyby dzieci miały przed sobą dobrą przyszłość, gdyby, gdyby, gdyby........................... to niech by sobie tyle zarabiali, a nawet więcej.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-18 12:23
A niech zarabiają ile zarabiają, ale dlaczego ma im płacić budżet ???? Jakby na to patrzeć to dziwne ....Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 13:06
A ja bym im dała z budżetu 3-5 razy tyle, ale z warunkami takimi, ze pracują jak mrówki dla ludzi, nie robią bubli legislacyjnych, że trzymają wszystko w garści, że każda sfera gospodarki zaczyna wreszcie kwitnąć. A za ewidentne błędy i niekompetencję na bruk bez odprawy i i koniec. Sejm i rząd ma być wg mnie jak szwajcarski zegarek, a nie zlepkiem przypadkowych ludzi w przypadkowym społeczeństwie, że zmodyfikuję klasyka.;-) ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-18 13:12

> Sejm i rząd ma być wg mnie jak szwajcarski zegarek, <


u nas to nawet nie ser szwajcarski...no chyba, że mają bryndzę . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 13:15
No właśnie.:-) Też pozdrówka. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 13:14
Oglądam 'ekspertów' Pis-u z 'naczelnym ekspertem na czele'. Wczoraj słuchałam o śmiesznych wypowiedziach tych ekspertów w prokuraturze. I już nie wiem, kto jest ekspertem od ekspertyz.;-) Kto kłamie, a kto jest ekspertem. Kto jest zależny od kogo. Kto komu dokopie ekspertyzą. Mam tego dość. Dla mnie to była katastrofa lotnicza i koniec kropka. Ale jeszcze trochę i powiem, że owszem był zamach, a nawet pięć, osiem, piętnaście i niech się wreszcie wyłączą.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-18 13:20
Oni będą katastrofę pielęgnować i przed każdymi wyborami będą -swojemu elektoratowi przypominać . Bajkopisarz p. Antoni wraz z całą armią 'specjalistów' 0d gazowych dzwonków będą robili wszystko by mgła się nie rozstąpiła . A nam zostaje zdrowy rozsądek i pamięć o tych którzy tam zginęli .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-18 13:26
Dokładnie tak.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 73) (1464319 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill