www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 108) (3708847 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-07 09:25
Żadna akcja nie zastąpi własnego rozumu. Przykładem skoki do wody. Od wielu lat tyle się o tym mówi, a ludzie dalej to bezmyślnie robią.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-07 14:58
Podobnie jak z reklamą. Wykorzystają każdy, nawet tragiczny temat, by się wpleść. Na niektórych forach zamieszczane linki nie wchodziły, jeśli użytkownik nie miał określonej liczby postów wpisanych w rozmowach, przez co administracja uważała, że ktoś przyszedł pogadać, a nie reklamować.
Tu wystarczy zmieniać nicka codziennie i walić reklamę. W sumie reklama mi jako taka nie przeszkadza, ale nie lubię jak nas ktoś w konia robi.W dodatku być może nawet powinowaty konia osioł.:-) :-) Wkuta jestem.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-08-07 15:20

>Żadna akcja nie zastąpi własnego rozumu. Przykładem skoki do wody. Od wielu lat tyle się o tym mówi, a ludzie dalej to bezmyśln


Z tym rozumem jest problem. Widocznie nie każdy go posiada. Od początku sezonu ludzie tonią prawie każdego dnia i pomimo tylu ostrzeżeń nadal jest dużo "chętnych".
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-07 18:23
Marku to co piszesz może jest i dobrym pomysłem ale nie otwieram Twojego bilbordu czerwonego bo pewnie tam nic mądrego nie znajdę.
Dzięki za ostrzeżenie ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 11:51
Temat do dyskusji. Czy starszy kierowca powinien zrezygnować?
Spodziewałam się najazdu na starszych kierowców, a art. całkiem wyważony. Każdy powinien decydować o sobie, ale czy każdemu starczy obiektywnej autorefleksji????
Ja już nie prowadzę z przyczyn różnych, ostatnio jeździłam po "prywatnym ranczo" zabytkowym dużym fiatem, ale normalnym autem nie wyjadę już. I spokojnie nie ze względu na wiek, bo prawdziwy taki zły nie jest), ale ze względu na stan zdrowia.
Statystyki Policji są dowodem na to, że starsi kierowcy wcale nie są większym zagrożeniem od innych uczestników drogi. Największy odsetek sprawców (uwzględniając wielkość ich populacji) stanowią osoby między 18 a 24 rokiem życia – czyli kierowcy młodzi. W 2012 roku spowodowali oni ponad 6,5 tys. wypadków a populacja osób w tym wieku liczy niecałe 4 mln osób. Dla porównania: osoby 60+ spowodowały w tym samym czasie nieco ponad 3,5 tys. wypadków, choć ich populacja liczy przeszło 7 milionów. ( dane: Policja 2012). Wygląda na to, ze starszy kierowca – to statystycznie – bezpieczny kierowca.
http://moto.onet.pl/raporty/starszy-kierowca-jest-sie-czego-bac/tr646
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-08 12:02
Już kiedyś ten temat przerabialiśmy. Każdy powinien sobie zrobić "rachunek sumienia", ale masz rację czy wszyscy to potrafią, to dopiero pytanie. Młodzi mają "gorące głowy" i ciągle im się śpieszy, ale starszy pan jadący "ostrożnie" nawet mnie od czasu do czasu irytuje.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 12:16
hihi też prawda.:-))) ale ciiii....bo młodzi gniewni usłyszą i co?:-)))) :-)))) temat wrócił, bo może już coś knują z dodatkowymi badaniami, trochę kasy by wpadło komuś znowu.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-08-10 20:27

>Już kiedyś ten temat przerabialiśmy. Każdy powinien sobie zrobić "rachunek sumienia", ale masz rację czy wszyscy to potrafią, to dopiero pytanie. Młodzi mają "gorące głowy" i ciągle im się śpieszy, ale starszy pan jadący "ostrożnie" nawet mnie od czasu do czasu irytuje.


Młodzi mają nie tyle gorące głowy, co brakuje im wyobraźni i znajomości praw fizyki. Starszy pan czy przysłowiowa blondynka za kierownicą faktycznie może irytować, ale z drugiej strony wolę tych dwoje zawalidrogów, niż jednego śpieszącego się Carusa kierownicy. Ci pierwsi najwyżej opóźnią mi jazdę, a ten drugi może mi ją nagle skończyć.

Dla tych, co wybierają się w dłuższą trasę poniżej wykaz gdzie nie tankować.
Na tych stacjach oszukują na paliwie. Sprawdź listę
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-10 20:45
Wiadomość-ostrzeżenie dla panów wybierających się nad nasze morze. :-)
http://www.sfora.pl/Uwaga-grozna-ryba-Obcinacz-jader-w-Baltyku-a58521
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-08-13 12:14
nie mam z tym problemu . Oczywiście, że nie z tym co obcina ta zwariowana ryba . Co to się porobiło, pewnie dlatego, że klejnoty- rodzinne- ma się rozumieć - są tylko rodzinne . .Wyglądami na to, że ta "szprotka" zaadoptowała się dobrze w nasz klimat . Dobrze,  że tylko w morzu ją można spotkać, ale czy aby na pewno???/ Przechodząc koło niejednego mena czuję, że w jego łazience- wannie czy pod prysznicem również . Jestem narażony na zapachy, których nie mogę uniknąć . Są trwałe od najlepszych dezodorantów . Aż nosem rwie . BRUDASY . Pozdrawiam dezodorant :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-08-13 12:40
Z ostatniej chwili : W Afryce wynikł problem z pomorem świń . Jest nadzieja, że ze świńskimi zachowaniami typu: robienie zdjęć znanym osobom z ukrytej kamery czy nagrywanie bez\ powiadomienia osoby nagrywanej tam już nie wystąpi . Szkoda tylko kotleta, ale ... Pozdrawiam zrozpaczony dewolaj :-( . Piszcie choby Jak smakują gofry z bitą śmietaną posypaną borówkami  ;-)))) . Czy zimne pifko pasuje do dorsza??? A czemu nie??? Rybka lubi pływać ;-) . Pozdrawiam :-) z domu ;(( .
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-15 15:58 Zmieniony 2013-08-15 16:02
Adamie wszystko pasuje, co pasuje Ewie, nawet strój Ewy jej pasuje... a piwo można też popijać na Ewie, pod Ewą lub obok Ewy i z Ewą, do węgorza także... Pozdrawiam... Z baru od Ewy z Ewą naturalnie....  :-) ;-) :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-08-17 20:00
http://fakt.onet.pl/Leki-mialy-byc-tansze-a-sa-drozsze-,artykuly,225990,1.html

To chyba już większość z nas odczuła na własnej skórze.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-21 12:44
http://biznes.onet.pl/krzywda-ludzka-wola,0,5571790,1,news-detal
Już chyba ten link był, ale tak mnie to bulwersuje, że ......  "Biednemu zawsze wiatr w oczy". Ustawodawca tłumaczy, że dużo osób nadużywa "przywileju" więc prościej dowalić wszystkim niż wyłapać oszustów, niestety.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-08-21 16:01
to tak jak z ofertami pracy dla ON chodzi: zatrudnimy osoby z orzeczeniem niepełnosprawności ale czytaj drobnym drukiem :nie niepełnosprawne"
znowu wysłałam cv i usłyszałam że moim rodzajem niepełnosprawności to dziękują (NR+lekki stopień), nawet nie wiem od kogo bo numer niezidentyfikowany
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-26 16:57
http://fakt.onet.pl/Podroze-poslow-beda-nas-kosztowac-1-2-miliona-zlotych-wiecej,artykuly,227461,1.html

A my zaciskamy pasa.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-28 19:15
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-28 20:13
NFZ=narodowy fundusz zabijania, a nie zdrowia...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-28 20:07
Czyli na każdego potrzebującego po równo podzielić te pieniądze na owe poselskie podróże, to wychodzi, około 20groszy na każdego...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-09-03 16:52
Traktuję to jako żart. Czy dobrze?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-03 16:57
Premier ogłosił mniej więcej to, że kryzys się  wykończył i odchodzi, na horyzoncie wzrost.
A ja się zastanawiam, czy ten wzrost to nie przypadkiem wzmożone zakupy we wrześniu (wyprawka pierwszaka +/- ...600,-), potem naród wydaje na znicze i wiązanki, potem szaleństwa świąteczne i noworoczne i mamy wyniki.
Oby nie, bo wszyscy jesteśmy już zmęczeni i przydałoby się ten kryzys światowy wykurzyć trwale.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-09-03 17:47

>Oby nie, bo wszyscy jesteśmy już zmęczeni i przydałoby się ten kryzys światowy wykurzyć trwale.


To się nigdy nie skończy. Takie huśtawki - raz w górę, raz w dół - były, są i będą. Przecież ekonomiści też muszą z czegoś żyć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-03 21:04
Jutro się wszystkiego dowiemy, bo będzie przemawiał w Krynicy sam pan Prezes w sprawach gospodarczych.:-) Ciekawe, czy utrzyma się w temacie i czy będą rewelacyjne recepty na kryzys.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-03 21:29
Prezes będzie przemawiał ???????? W sprawach gospodarczych ??? Pewne, że na kryzys tylko jego partia z rewolucyjnymi hasłami np. Trzydzieści milinów mieszkań dla potomności albo Nie dla podatku bykowego , Ortograficzni do Pampeluny . Co ??? Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-09-04 09:47

> Prezes będzie przemawiał ????????


Nawet zapewne jak zwykle  płomiennie. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-04 09:58
W czarnym mu do twarzy...ale nie Polsce . I niech tak zostanie . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-09-09 16:39
http://www.hotmoney.pl/Ujawnili prawdę o fotoradarach. Są po to aby ...

>"Gdy sfotografowana przez radar rencistka poprosiła o rozłożenie spłaty mandatu za przekroczenie prędkości na raty, usłyszała, że powinna ograniczyć wydatki na życie. Wyjaśniono jej też, że interes publiczny polega na "zapewnieniu maksymalnych dochodów po stronie budżetu państwa" - informuje gazeta.pl.
>77-letnia kobieta otrzymała mandat w wysokości 300 zł za przekroczenie prędkości w Łomiankach. Ponieważ jest ubogą rencistką, postanowiła poprosić o rozłożenie mandatu na raty. Urzędnicy z GITD dokładnie jednak przyjrzeli się jej finansom i orzekli, że może zapłacić natychmiast cały mandat – ma bowiem miesięcznie 187 zł oszczędności.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-09 18:24
Zamiast przyglądać się finansom trzeba było przyjrzeć się jej zdrowiu, bo w tym wieku może ona być niebezpieczna dla innych użytkowników drogi, tym bardziej, że przekracza dozwoloną prędkość, a refleks u wiekowej osoby jest już słabiutki. Druga sprawa, skoro nie stać jej na mandaty, to niech jeździ zgodnie z przepisami , albo nie wsiada za kierownicę. Słusznie została potraktowana.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-09-10 11:11
Jeden z mądrzejszych obowiązków,dodałabym jeszcze rowerzystów.To wydatek kilku złotych a moze uratować życie.http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/odblaski-panie-ja-nie-potrzebuje,1945256,324
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-12 13:17 Zmieniony 2013-09-12 13:31
Oglądałem wczoraj program A. Młynarskiej. Gościem był Wołoszański. Zdziwiłem się bardzo gdy przedstawicielowi strajkujących obecnie związkowcow zadał takie pytanie !
"Czy to jest taka ważna sprawa aby blokować z tego powodu Warszawę?"
Przecież to są najistotniejsze problemy ludzi pracy umowy śmieciowe. Według mnie to jest podobny problem jak lekka grupa niepełnosprawności dla ON
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-12 13:37
Punk siedzenia i punkt widzenia . To są dylematy tych, którzy rządzą i tych w opozycji . Wszystko się zmienia ze zmianą rządów . Ci, którzy byli w opozycji a zdobyli rządy zapominają co im przeszkadzało w rządzeniu, ich przeciwników politycznych . Amnezja ta pozostaje przez cały czas rządzenia i tylko zimny prysznic w następnych wyborach przypomina im o czym zapomnieli . I nie zapomnijcie iść do wyborów, bo to już jest nudne oglądać twarz premiera w tv . A jak już, to dobrze, że to po wyborach ;-)))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-12 20:09
Amalian, amnezja to pospolita choroba wszystkich politykierów, tu nasuwa się stwierdzenie: Zapomniał wół, gdy cielęciem był...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-12 21:25
a mnie ubawił dzisiejszy kontrwywiad w RMF FM z Kosiniak-Kamyszem i o to co tam było między innymi

Tak się wykuwa dialog. To jeszcze pytanie od słuchaczy, pan Marek i wielu innych słuchaczy pyta: czy pan minister chciałby pracować za 1200, czy 1500zł?

- Oczywiście. Te wartości płacy minimalnej - trzeba je podnosić i to robimy skutecznie, bo płaca minimalna wzrosła o 80 proc. od 2007 roku. Chciałbym, żeby Polacy zarabiali więcej, ale też pamiętajmy, że jak ustawą ustanowimy płace minimalną na poziomie dwóch - trzech tysięcy, to kto zatrudni takie osoby?

Ale wyobraża sobie pan życie za takie pieniądze ? Przeżyłby pan?

- Wyobrażam sobie, bo znam wielu ludzi, którzy są też w takiej sytuacji, mam okazję ich spotykać. Oczywiście mam dzisiaj lepsze warunki, trzeba jasno to powiedzieć.

Nie wiem czy on sobie wyobraża takie życie jeżeli otacza się wyższym standardem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-18 12:23
Przy takim podejściu decydentów do biedy i bezrobocia sprawa się pewnie sama niedługo rozwiąże. Głodni zjedzą bezrobotnych i po problemie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-09-18 12:49
Pamiętam 'lata dobrobytu ' za Gierka gdzie śmietniki pękały od wyrzuconego chleba czy wędlin . I teraz również można je zobaczyć na śmietniku . Pewnie trzeba było by zacząć od zakupów i juuż w sklepie zastanowić się nad tym ILE i Co potrzebuję . A jak już mam nadwyżkę to jak ją mogę przetworzyć by ze smakiem zjeść . Pozdrawiam i lecę coś rzucić na ząb :-) .
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-09-18 20:18
u nas nic się nie marnuje bo są dwa takie kochane które najchętniej by jadły jedzenie dla ludzi ale oczywiście nie można więc jedzą swoje okraszone naszymi resztkami :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-25 18:47
http://fakt.onet.pl/w-holandii-ponad-cztery-tysiace-ludzi-zdecydowalo-sie-na-eutanazje,artykuly,420300,1.html

Masakra. :-( Mam nadzieję, że u nas nie będzie na to zgody. To jest straszne. Brak mi słów. Czy następni w kolejności będą niepełnosprawni?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-25 21:33
W odpowiedzi dla: lidian

>Czy następni w kolejności będą niepełnosprawni? >


W Polsce już istnieje ukryta rządowa eutanazja, poprzez obcinanie niepełnosprawnym świadczeń, utrudnianie dostępu do świadczeń, nie waloryzowanie świadczeń... Inne sprawy, to robienie wszystkiego, aby utrudniać już tak ciężkie życie, panuje znieczulica w komunikacji miejskiej, byłem świadkiem, i to nie raz a kilkakrotnie, że kierowca/motorniczy nie opuścił rampy, a na dodatek pokazywał środkowy palec osobom niepełnosprawnym...
To tylko kropelka w morzu potrzeb i przykładów...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-30 17:32
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Rewolucja-parkingowa-dla-osob-niepelnosprawnych,wid,16026836,wiadomosc.html?ticaid=11166a&_ticrsn=3
Wreszcie coś się dzieje. Zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądało.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-30 19:08
tak czytałam te projekty, karty mają być przyznawane ON z umiarkowanym lub znacznym (z lekkim nie) przy schorzeniach ruchowych
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-09-30 22:22

> przy schorzeniach ruchowych


I neurologicznych
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-30 20:20
Nic rewelacyjnego... Lepiej aby bariery budowlane usuwali...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-03 12:24
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/172726#.Uk0oRJrwHIU

Wracam do tematu, bo tutaj już są konkrety.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-03 13:54 Zmieniony 2013-10-03 13:56
pożyjemy zobaczymy.. ..Znając życie to pewnie trzeba będzie powołać nową służbę Straż Parkingowa.  Do służby pewnie potrzebować osoby z niedosłuchem i niekoniecznie z wykształceniem . To dlatego, że większość z dotychczasowych petentów korzystających z karty parkingowej szachruje  . Pozdrawiam zmierzła bułła :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-04 08:25
Przed każdym marketem jest ochrona. Wystarczy im dać kompetencje do sprawdzenia i zgłaszania do drogówki protokołem.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-04 20:31
raczej nie da rady ponieważ owe parkingi są położone zwykle na terenach administrowanych przez supermarkety i w związku z tym kompetencje drogówki tam nie sięgają, już były takie problemy i drogówka rozkładała ręce a ochrona obiektu nie ma uprawnień do odholowania takich samochodów
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-04 21:16
Czyli daję głowę, że będzie po staremu...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-05 07:51
Nie narzekajcie. Ważne jest, że sprawą ktoś się zajął i zmieniają się przepisy na korzystniejsze dla nas ON. Myślę, że niektórych wysoka kara pieniężna jednak powstrzyma od nieuprawnionego używania karty i stawiania auta w miejscach przeznaczonych dla ON.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-05 08:33
http://pieniadze.fakt.onet.pl/tanie-wedliny-to-sama-chemia,artykuly,421882,1.html

Ciekawe czy tym wreszcie się ktoś zajmie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-05 10:13
już w latach 90-tych spadła jakość wędlin więc dosyć dawno temu i nadal spada bo cena wędlin z prawdziwego mięsa byłaby pięciokrotnie wyższa niż tych wszystkich produktów wędlinopodobnych, pamiętam jak właśnie pod koniec lat 90-tych kupowałam sobie kindziuka, smakował jak należy a teraz ? jak papier nasycony aromatami podobnymi z naturalnymi
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 108) (3708847 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill