www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 109) (3706292 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-05 10:23
Co to jest kindziuk?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-05 14:50
Znalazłam w necie, więc dziękuję, już wiem.

Kindziuk (po litewsku kindzukas lub skilandis) – bardzo twarda, dojrzewająca litewska wędlina; jeden z najbardziej znanych przysmaków kuchni litewskiej.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-05 14:54
potrafisz googlować :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-10-05 14:56
Musiałam, bo się odpowiedzi nie mogłam doczekać, a nazwy nie znałam.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-09 06:57
http://wiadomosci.onet.pl/lublin/lublin-ponizajaca-integracja-w-szkole/gr61y
I tak to niestety wygląda w niektórych miejscach. :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-09 13:10
Nic się nie zmieniło w szkołach, taki sam burdel i jeszcze większy, jak za komuny... Też nie miałem zajęć "WF"...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-09 13:16
A miałeś choćby gimnastykę korekcyjną? W szkole, którą znałam rodzinnie, niepełnosprawne dzieci miały wf  w osobnej sali z rehabilitantkami. Na ogólną salę na wf nie jeździły. Jak się więc  chciało, to się mogło.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-09 13:43
Nie miałem żadnej gimnastyki korekcyjnej, gdy chodziłem do podstawówki, to najpierw mnie nie chcieli w ogóle przyjąć, później miałem nauczanie w domu, a jak zacząłem chodzić o własnych siłach, to miałem nauczanie indywidualne w szkole... Tzn. w klasie byłem ja i nauczyciel... A w szkole ponadpodstawowej w liceum zawodowym, miałem ćwiczenia WF, gdyż to była szkoła dla niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-09 14:00
Norbi, a do której klasy chodzisz ????
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-10-09 18:44
no proszę a ja miałam tzw. korektywę w podstawówce poza zajęciami lekcyjnymi oczywiście ze wskazaniem lekarza ale tylko w jednym semestrze bo potem zaprosili lekarza i stwierdził że jesteśmy w porządku i niepotrzebna korektywa a powodem było utworzenie klasy o profilu sportowym która musiała mieć wolną salę gimnastyczną
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-09 19:37
Ja jestem w klasie seniorów... A ty???
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-10 13:14
Lidziu, czytałem Twój post na temat biedronek i już wiemy więcej . Te pewnie sprowadzone z Chin i można je poznać po skośnych kropkach. Są trudne do wytępienia i trzeba spojrzeć problemowi biedronek prosto w oczy t.z w kropki . Podobno nie jedzą wiele:żeberka wędzonkę i szynkę . Oczywiście, że bez chemii . Lodów, szczególnie z Lidla nie zje, bo to konkurencja ;-) . Zresztą przeczytajcie sami http://ciekawe.onet.pl/aktualnosci/biedronki-mutanty-pozeraja-polske,1,5581800,artykul.html . Pozdrawiam, głodny czytania :-( .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-10 13:22
To mnie pocieszyłeś. Czyli zjedzą jeszcze moje śniadanie? Kolację mogę oddać, ale na śniadanie się nie zgadzam. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-10 20:18
Nie dasz śniadania, to na kolację Ciebie zjedzą.:-) Horror normalnie z tymi biedronkami...:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-10 20:29
Dziś padał deszcz, to się nie pokazały. :-)))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-14 10:25
Referendum nieważne.:-) Hanna zostaje do końca kadencji. "Prawdziwi Polacy" nie zdołali jej wygryźć.
Nie mieszkam w Warszawie, ale odwoływanie kogoś na rok przed końcem, kiedy nie doszło do naruszenia kodeksu karnego, to polityczna hucpa. Swoją drogą HGW ma pewnie sporo niedociągnięć za uszami i taki wstrząs się jej przydał.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-14 10:38
Pewnie, że tak i pani Anna musi wiedzieć, że nie wystarczy wydawać polecenia- choćby nie wiem jak słuszne, że trzeba się pokazywać . Prezes tylko w klęskach wyborczych jest wielki ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-14 12:04
Czekam na konferencję prasową Prezesa. Ciekawe jak dziś okręci kota ogonem. Na pewno powie, że Pis zwyciężył.:-) Po tej rozrywce idę na spacer.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-14 12:38
PiS ma problem, ale co mi tam...rzecznik prasowy a traz już przewodniczący twierdzi, że wynik wyborów to wina Platformy . I trudno się z tym niezgodzić ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-14 14:53
Czytałam posty na forach i krew mnie zalewa że poznaniacy czy krakowianie lub inni plują na Warszawę bo referendum odwołane.
Co ich to obchodzi.
Trzeba mieszkać i żyć w danym mieście żeby decydować o jego zarządzie.
W Warszawie wiele się dzieje wbrew pozorom i nie jest to tylko zasługa wcześniejszych włodarzy.
Mieszkamy w bloku który został wyremontowany z dawnego hotelu robotniczego na mieszkania komunalne dzięki inicjatywie p. Gronkiewicz-Walz. Na terenie Targówka (brr. mieszkam na Bródnie) powstały jeszcze dwa bloki komunalne dzięki p. prezydent. Również na Mokotowie i na Pradze wybudowano bloki z mieszkaniami komunalnymi.
Robione są remonty, budowane jest metro.
Mieszkam w Warszawie i widzę to.
Owszem dla nas ON może niewiele się robi ale to chyba wszędzie stanowimy problem dla włodarzy miast- bo krawężnik trzeba zlikwidować, bo podjazd trzeba zrobić bo windę dobudować i tym podobne.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-14 16:32 Zmieniony 2013-10-14 16:36
A przed tym, żadni włodarze tego nie wiedzieli???? W Wa-wie się dużo dzieje, bo jak było za kumuny, tak jest pod dziś dzień cała Polska dla Warszawy a Warszawa dla całej Polski nawet nie kiwnęła palcem... Nie mam tu nic przeciwko szarym obywatelom Warszawy, a do Włodarzy tych na wiejskiej....
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-10-14 18:18
"Naukowcy z University of British Columbia (Kanada) twierdzą, że wariant genu o nazwie ADRA2b odpowiada za wyraźną tendencję do zwracania uwagi na potencjalne zagrożenia i negatywne aspekty życia."
Pesymizm zapisany w genach???:-)
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1690094,1,pesymizm-zapisany-w-genach,index.html
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-10-14 18:26
Trolla, plują zwolennicy Pisu, bo już byli w ogródku i witali się z gąską. :-)
Teraz będą do UE skarżyć, ze PO jest bleee...i zastraszała urzędników. Dostawali podobno w partii anonimowe maile o tym.:-)))
Zgadzam się, że w referendum powinni uczestniczyć bezpośrednio zainteresowani, niestety z powodów politycznych zrobiła się akcja, pt. HGW a sprawa polska.:-)))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-14 19:17
Trolla, masz rację że osoby nie należące do społeczności danego środowiska czy miasta nie są w stanie obiektywnie ocenić sytuację. Jedyną wiedzę czerpie z mediów i to, niestety, tylko tych "jedynie słusznych".
Masz też rację, że wiele zostało w Warszawie zrobione a jeszcze więcej jest do zrobienia.
A referendum spełniło swoją podstawową rolę - zjednoczyło społeczność samorządową od tych najniższych szczebli a to, moim skromnym zdaniem, było sprawdzianem przed kolejnymi wyborami. Tak jak powiedział Kukiz - to krok do JOW (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze) a nie do walki o stołki między partiami bo przyjdzie w końcu leśniczy i pogoni ich z lasu :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-15 08:01
Chyba DO  lasu, albo do puszczy.:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-15 10:47
To był cytat ze starego dowcipu o partyzantach i wrogich żołnierzach ale Ty jesteś za młoda żeby to pamiętać.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-15 15:35
No dzięki.:-) Znam, ale polityków bym jednak do lasu...chociaż byłoby mniej przedstawień  w tv wtedy.

"z pamiętnika partyzanta

- poniedziałek: wyrzuciliśmy Niemców z lasu,
- wtorek: Niemcy wyrzucili nas z lasu,
- środa: wykurzyliśmy Niemców z lasu,
- czwartek: przyszedł leśniczy i pogonił z lasu i Niemców, i nas."
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-15 18:40
ciepali sie, aże na koniec prziszoł fester i łobie bandy wyciepł z lasa...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-16 08:27
a nie lepiej las zostawić naszym braciom mniejszym ?
(zwierzętom jak je ładnie nazwał św. Franciszek)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-16 21:00
No, tym bardziej, że teraz Franciszek zasiada na "Piotrowym Tronie"...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-15 17:10
http://biznes.onet.pl/rzad-naprawia-blad-rodziny-chorych-odzyskaja-pieni,18490,5582605,1,prasa-detal

Gazeta dodaje, że od lipca 100 tysięcy osób zostało pozbawionych tego świadczenia. Teraz rząd próbuje z ewidentnej wpadki wyjść z twarzą i zapowiada zmianę przepisów. "Dziennik Gazeta Prawna" dowiedział się, że resort pracy przygotowuje projekt, który zakłada, że wszyscy niepracujący opiekunowie niepełnosprawnych członków rodziny będą mogli ponownie ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-10-16 15:04

>Teraz rząd próbuje z ewidentnej wpadki wyjść z twarzą i zapowiada zmianę przepisów.


Znaczy, poszli po rozum do głowy. Tylko gdzie mieli rozum wcześniej?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-16 15:26

>Znaczy, poszli po rozum do głowy.<


Żartujesz?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-10-16 16:28
Dla mnie ta przepychanka jest chora, jak się oddaje kogoś do ośrodka pomocowego czy jakiegoś domu opieki to trzeba płacić grubą kasę, więc dlaczego jak taka osoba zostaje w domu pod opieką kogoś bliskiego to się opiekuna pozbawia pieniędzy. Uważam że opiekun ON (bez względu na wiek) powinien dostawać pieniądze pozwalające na życie i prawidłową opiekę na potrzebującym, dodam że takiej osobie powinno się również zapewnić godne życie po śmierci podopiecznego. Znam przypadki że matki po śmierci dorosłych niepełnosprawnych dzieci zostawały bez środków do życia bo nie miały wypracowanej renty czy emerytury.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-16 21:02 Zmieniony 2013-10-16 21:07
Nachbar napisał:

>Znaczy, poszli po rozum do głowy. Tylko gdzie mieli rozum wcześniej?


Mieli rozum w d...ce....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-16 21:05
Raczej nas. I dalej tak jest.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-16 21:36
Statystyczny Polak wyrzuca rocznie na śmietnik żywność o wartości ok.900 pln.
A jak to jest u nas forumowiczów? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-16 21:44
Nie wyrzucam. Kupuję tyle ile potrzebuję. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-16 23:58
ja też kupuję, tylko to co niezbędne do życia... Mając 720 zł renty, problemy zdrowotne i co raz mniejszą sprawność, to muszę dobrze się naobracać tymi grosikami, zanim coś kupię...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-17 08:11
To jesteście wzorowi, bo ja czasem coś wyrzucam. Robię zakupy plus/minus w systemie tygodniowym i czasem czegos w lodówce nie dopilnuję, ale przez rok na pewno nie uzbiera się 900,-  Jesli taka jest średnia, to ludzie muszą naprawdę na potęgę wyrzucać.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-10-17 08:48
u nas są tacy wszystkożercy kochani i sąsiadki mamy jak coś mają na zbyciu to też nie wyrzucają, nawet nasza sąsiadka jedna kupiła mięso dla swojego yorka ale nam dała bo pieseczek nie chciał a nasze odkurzacze wciągnęły
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-17 12:54
No nie!!!!!! Chleb w koszu na śmieci to już nikogo nie dziwi, to już prawie tr4adycja . Gdzie te czasy???? Jak wypadł na ziemię to z szacunkiem się go podnosiło i całowało ? Pewnie usłyszę, że czasu nie ma, że to obciach ...Że teraz młodzi mają tak wiele do nauki, że3 już od przedszkola muszą uczestniczyć w różnych wyścigach i obserwują rodziców jak oni to biorą udział w tym największym wyści8gu z somsiadami na ;lepszy trawnik, kwiaty wokół domu, samochód i komórkę . Co to za wychowanie ??? Gdzie są rodzice ? W pracy czy na klachach u sąsiadki przy kawce i ciastku lub w garażu ze szmatką  ...Nie udawaj, że niesłyszysz brzdęku rozbitej szyby w witrynie sklepowej lub reflektora samochodowego tylko dlatego, że to zrobił chłopak sąsiada ....Gdzie są jego rodzice ???? Pozdrawiam ...dzisiaj mam zły dzień, bo wszystko wylatuje mi z ręki :-((( ...ale pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-17 16:07
:-) Do dziś pamiętam z dzieciństwa wiekową sąsiadkę, która biegające po klatkach dzieci wyzywała w stylu "ja wam chyba nogi z d.. powyrywam", a dzieciaki bały się jej jak ognia. Teraz byłoby pewnie odwrotnie, gdyby ktoś uwagę zwrócił. A młodzi wiedzą, że są bezkarni, bo policja w całokształcie raczej radarami się zajmuje. Na osiedlach ich nie ma. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-17 21:08
Za zachodzie już dawno odeszło się od metody bezstresowego wychowania młodzieży, a mam wrażenie, że u nas dopiero zaczęto ją wprowadzać . Nie wiem dlaczego mama, babci8a czy somsiadka;) powinna bać się podnieść glos na permanentnie niesłuchającego ją dziecka mogącego zrobić sobie czy innym krzywdę . O klapsie już nie wspomnę . Nie mylić zmaltretowaniem czy biczowaniem .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-17 21:23
ja jeszcze pamiętam starego nauczyciela, którego zawsze poważałem, mawiał: klaps w tyłek należy się już świeżo po urodzeniu, a później, dla opamiętania...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-17 21:36
A ja słyszałam, że klaps to przemieszczenie z powrotem rozumu, który uciekł z głowy.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-18 22:52
A ja słyszałem że klaps to mają na codzień i to po kilka razy ... najczęściej .....  aktorzy i aktorki ;-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-10-18 23:03
I tacy, co kuszą po nocach. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-17 10:44
http://technowinki.onet.pl/technika/pierwsza-bioniczna-proteza-nogi/ff4e2

Jeszcze tak niedawno proteza była wyciosana z drewnianego kołka, ale ta technika poszła do przodu. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-17 21:32
Pewnie nie będzie powszechnie dostępna potrzebującym.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 109) (3706292 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill