www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 75) (1463986 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-10-09 15:03
Norbi, martw się o siebie to może jeszcze raz dla Buzka zagrasz.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-10-09 18:35
O to jakaś zmiana, zwykle wszystkiemu byli winni żydzi i cykliści :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-09 20:26
W odpowiedzi dla: rogal160

>Norbi, martw się o siebie to może jeszcze raz dla Buzka zagrasz.>


Jak Buzek będzie sobie tego życzył, to czemu nie??? Zawsze dobrze płacił... :-)
Grania się nie boję...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-10 21:33
NA lepsze też. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-10 21:47
w ogóle na gorsze...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-10 22:23
Niektóre na lepsze. :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-11 19:45
jak jest większość na gorsze, to tych lepszych nie sposób dostrzec...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-18 08:53
http://www.sfora.pl/Lekarz-przyjmowal-w-jednym-bucie-Wytoczyl-sie-ze-szpitala-a60687
Zwykły pracownik bez wyjaśnień wyleciał by z pracy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-18 10:38
Pewnie mu bezrobocie nie grozi. Znając życie koledzy lekarze załatwią mu pracę gdzieś indziej . Może to nie być Jarosław a Koziebobki, gdzie lekarza nie było od lat ....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-18 11:22
U nas wyrzucili lekarza za inne sprawki. W niezbyt odległej miejscowości uważany jest za super specjalistę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-19 18:22
http://www.sfora.pl/Koszmarna-wpadka-lekarzy-Zoperowali-kobiecie-zla-noge-a60745

To już nie pierwszy taki przypadek w Polsce. :-(
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-19 20:12
Podczas ostatniego pobytu w szpitalu widziałem jak chirurg podczas obchodu zaznaczał linię cięcia czymś podobnym do flamastra. Mój sąsiad miał do usunięcia nerkę i błąd byłby bardzo kosztowny.
To chyba mało skomplikowany sposób a daje szansę weryfikacji przez pacjenta.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-19 21:05
W jednym z naszych szpitali też doszło do takiej pomyłki, a teraz widziałam , że również zaznaczają flamastrem miejsce operacji.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-19 22:52
Tak, tak ., Już za lekarzy mamy problem w realizacji byle jak wypisanej recepty to  jeszcze musimy dać im się malować . Dobrze, że nie wpadli na pomysł przeżywania operacji na żywo- bez znieczulenia . Panie doktorze trochę w lewo bo już mi pan wycina śledzionę a miał być tylko woreczek ... :-(((
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-10-20 10:58
Powinieneś opatentować :-)  ten pomysł. Będąc przytomnym można pomagać przy operacji i podawać np. narzędzia lub chociaż liczyć ile "drobiazgów" zużyto potrzebnie a ile "wpadło niechcący" :-)
Ja przez ostatni miesiąc "usunąłem" z organizmu trzy klamerki metalowe, które służyć miały do szybkiego zamykania przewodów krwionośnych. Nie jestem pewny czy nie było ich więcej i czy to już wszystkie.
Ostatnio przechodziłem przez bramkę kontrolną i odezwał się alarm ale uznano, że to klamra od paska :-)
Może po remanencie na bloku operacyjnym będą wzywać nas do zwrotu :-)
Tylko żeby nie chcieli skalpela albo nożyczek - bo ja nie mam. Co mam to oddam. :-) :-) :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-20 13:22
Służba zdrowia??? A może lepiej służba uśmiercania chorych tu lepiej pasuje????
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-21 13:16
http://www.sfora.biz/Tyle-ZUS-wydaje-na-nagrody-A-na-emerytury-brakuje-a60790
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-22 17:34
Przypomniała mi się wypowiedź Zanussiego, że w Stanach woła ludzi i każe powiesić lustro. Powieszą bez słowa, biorą wynagrodzenie i idą.W Polsce będą pytać, a czemu tutaj, a może tam, czemu lustro nie obraz itd. w końcu okazuje się, że młotka nie wzięli.
Trzeba być twardym aby żyć w tym kraju :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-22 17:38
Już tyle lat tu żyję, że powinnam być jak stal. :-))))))))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-22 17:39
I tacy jesteśmy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-22 17:41
Tak, chyba jesteśmy mocniejsi od naszych dzieci.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-22 17:47
Tego to jestem pewna, ale nasze dzieci nauczyły się tutaj żyć i patriotyzm to takie jakieś słowo - mają rację. Kto raz wyjechał podjął pracę, do tego język poznał do kraju nawet na wakacje nie opłaca się przyjechać.
Nie kupiłam specjalnie papierosów (więcej)- próbuję ograniczyć i zdaje się, że będę do "Żabki" pędzić. Wkurza mnie ta słabość.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-22 17:49
Ja sobie poradziłam, ale nie było łatwo. Już 13 lat nie palę. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-22 17:54
Masz silną wolę - pozazdrościć :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-22 17:57
Do dziś nie wiem jak mi się udało, ale teraz już mnie zupełnie nie ciągnie do palenia. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-22 20:30
Ja paliłem, 25 lat a teraz 10 lat nie palę i żyję...
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-24 16:48
Może właśnie dlatego? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-25 12:54
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/unijna-dyrektywa-ulatwia-leczenie-ale-nie-polakom-wszystko-przez-rzad/k6ltl

I znów to samo. :-(
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-25 17:19
No i tak będzie bo szanowny NFZ wylicza świadczenia według dziwacznego klucza tak żeby w efekcie końcowym Obywatel Polski który zachoruje poza granicami kraju sam się leczył na własny koszt, bo nie musiał jechać za granicę i nie musiał tam chorować. A to że u nas są zaniżane standardy to już inna bajka.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-25 22:10
To już dno a nie zaniżanie standardów...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-29 19:09
W niedzielę byłem świadkiem pewnego zdarzenia i ciekawy jestem Waszej opinii. A było tak:
w autobusie blisko miejsca gdzie siedziałem jechało małżeństwo ok. 40-45 lat z nastoletnim synem, wszyscy z rysów twarzy wyglądali na Azjatów.
Na jednym z kolejnym przystanków wsiedli kontrolerzy. Podczas kontroli biletów usłyszałem, że w stosunku do tych turystów są jakieś zastrzeżenia. Zorientowałem się, że chłopiec ma bilet ulgowy ale nie posiada legitymacji szkolnej a więc nie może potwierdzić prawa do ulgi. Postanowiłem dyskretnie zwrócić uwagę kontrolerom, że w stosunku do turystów zagranicznych należy zakładać działanie w dobrej wierze a nie chęć oszukania na 1,70 zł. Panowie byli nieustępliwi, tym bardziej że turyści wyglądali "bogato" a więc zwietrzyli szansę zarobienia prowizji. Zamierzali ukarać turystów kwotą ok. 170 zł z możliwością rabatu 40% za opłatę na miejscu (mieli gest chłopaki :-) )
Ponieważ zacząłem coraz głośniej krytykować stanowisko kontrolerów oni zdecydowali, że wspólnie z turystami wyjdą na najbliższym przystanku i "spokojnie" dokończą "egzekucję"
Co sądzicie o tej sytuacji i jak oceniacie postawę kontrolerów?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-10-29 21:19 Zmieniony 2013-10-29 21:23
Dodam tylko, że mój udział na tym się nie kończy ale chciałbym wcześniej poznać Wasze zdanie na ten temat.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-29 23:29
Dla mnie to próba "szacher macher" ze strony kontrolerów....... . Może są nielegalnie i da się na nich zarobić, strasząc  wezwaniem policji. A jak nie to oni tylko wypełniają postawione przed nimi zadania. Opowiadaj co było dalej?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-30 11:57
Dalej było tak:
wysiadłem z autobusu i nadal obserwowałem co robią kontrolerzy. Ponieważ nieustępliwie trwali przy wysokiej karze pieniężnej, zażądałem wezwania ich przełożonych, wtedy dowiedziałem się, że stojący kilka metrów dalej facet to ich przełożony. Podszedłem do niego i spytałem czy jest z ZTM. W pierwszej chwili zaprzeczył ale później potwierdził to i powiedział, że obserwuje pracę kontrolerów i, jak do tej chwili, nie ma zastrzeżeń. Zwróciłem mu uwagę, że to wstyd dla naszego kraju, żeby o taki drobiazg robić tyle zamieszania. Przytoczyłem im scenę z filmu "Miś" jak na lotnisku w Londynie jest rozrywany paszport z komentarzem "to tylko papier" i porównałem to do tej legitymacji a oni tkwią jeszcze w tamtym systemie i są tak samo śmieszni.
Okazalo się też, że turyści są obywatelami Niemiec i przyjechali na weekend zwiedzić Warszawę. Do "dyskusji" włączyła się pani, która nawymyślała wszystkim trzem panom z ZTM.
Spisałem numery służbowe kontrolerów i poinformowałem, że jeśli nie odstąpią od ukarania turystów to ja jutro opiszę całą sytuację i przekażę do mediów. Zaproponowalem dokupienie biletu dla chlopca i zakończenie sprawy. Po wymianie zdań zgodzili się na takie rozwiązanie ale goście mieli tylko banknot 100 zł a biletomat nie przyjmował tego nominału (skomentowałem to, że biletomat ma więcej rozsądku niż ludzie :-) ).
Dałem swoje pieniądze, kupiliśmy bilet dobowy za 15 zł i na tym sprawa się skończyła. Ponieważ turyści nie ustępowali więc przyjąłem od nich zwrot 15 zł chociaż proponowaliśmy (z panią, która mnie wspierała) przyjęcie tego jako drobna rekompensata za przykrości i stracony czas.
Bulwersuje mnie jeszcze jedno. Widuję w komunikacji miejskiej biednych, często brudnych obcokrajowców, którzy żebrzą o parę groszy i do nich kontrolerzy nawet nie podchodzą a jak widzą dobrze wyglądających turystów to rzucają się jak sępy bo czują zarobek.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-30 13:00
Wszystkie Tadki są wielkie :-)))) I fajnie, że są, na beznadziejność, głupotę, pazerność i Bóg wie jeszcze na co . Zaraz zadałem sobie pytanie: Czy tak bym zrobił jak Ty ...Nie wiem, pewnie nie zawsze . Ale teraz już wiem, że nie mogę się bać i reagować ...Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-10-30 17:44
Ja słyszałem, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki :-)  ale i Adamów z pewnością jest wielu. Od dawna podziwiam Twój optymizm i entuzjazm (o zdjęciach już nie wspomnę).
Pozdrawiam :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-30 14:04
Tadek, dobrze zrobiłeś...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-10-30 18:14
Znając Twoje społecznikowskie zacięcie załatwiłbyś taką sprawę szybciej i lepiej :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-30 16:33
Tadeusz postąpiłeś nie rozważnie i nie roztropnie. Narażałeś siebie na więzienie! Wspomnę tylko sprawę obrony przed eksmisją (ikonowicz).
Po drugie naraziłeś polskie społeczeństwo na stratę i obniżenie PKB.
Po trzecie potwierdziłeś że w Polsce nie są przestrzegane przepisy i utwierdziłeś obcokrajowców że w Polsce przestrzeganie prawa zależy od widzimisie urzędnika i od tego jakie masz poparcie (czytaj plecy).
Po czwarte chyba zniszczyłeś banknot 100! 15zł to ile to centymetrów stówki ;-)
Przy okazji - to taka typowa polska kontrola wykonywania pracy- kontrolowani doskonale wiedzą że sę oceniani przez utajnionego obserwatora ;-)
A po piąte to /5/ ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-30 18:12
1. Ikonowicz sobie poradzi a jeśli nie to siostra znana celebrytka mu pomoże (?) - ja takich pleców nie mam :-)
2. Tu masz rację :-)  ale myślę, że nasz guru od PKB jakoś to zrekompensuje :-)
3. Gdyby to byli rodowici Niemcy to byłaby to totalna demoralizacja :-)  ale jak zapewne wydedukowałeś patrzyliśmy na to trochę z ukosa :-) :-) :-)
4. A może to tylko zapowiedź kolejnej denominacji? :-)
5=5 :-)
Pozdrawiam :-) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-30 18:39
Tadeusz brawo. :-) Nie napiszę więcej, bo mam tak niesamowity bol barku, że już ręką ruszać nie mogę. Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-30 19:43
Jeśli to Zespół Bólowy Stawu Barkowego to szczerze współczuję a jeśli nawet "zwykły" ból to też wiem co to znaczy. Mnie na takie bóle kostno-stawowe pomaga Nimesil działa szybko i dość długo (ok. 12-15 godzin)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-30 23:22
Po pierwsze, Lidian boli bark bo nie ma ruchu...
Po drugie, ból barku, to jest bardzo nie przyjemne uczucie...
Po trzecie, bolec będzie przez dwa tygodnie...
Po czwarte, ta choroba, to, jak podejrzewam nazywa się "Łokieć Tenisisty"...
Po piąte, przy chorobie "Łokieć tenisisty" wskazane jest odejście, przynajmniej na dwa tygodnie od komputera i kuracja u masażysty...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-31 08:27
Dzięki Wam za zainteresowanie. To jest przypuszczam zespół barkowy, a nie łokieć tenisisty. Boli już ponad miesiąc. Ból jest straszny. Wizyta u specjalisty dopiero w połowie listopada. Mój rodzinny ma to gdzieś i nic mi na to nie przepisał. Leków przeciwbólowych nie mogę brać za często ze względu na inne choroby więc nie biorę. Smaruję tylko maścią z sadła świstaka i to mi trochę pomaga. Polecam. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-31 10:31
Lidio,
przekonałem się, że jednak warto czasem wziąć coś p/bólowego - chociaż Apap. Mnie często Nimesil łagodził ból do tego stopnia, że przez kilka dni nie musiałem nic brać.
A o sadle świstaka nie słyszałem ale jeśli Ci pomaga to bardzo dobrze.
Uważaj tylko, żeby to nie było coś z bobra bo może zaszkodzić :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-31 11:39
Rozmawiacie tu o naturalnych i ziołowych lekach przeciw bólowych.
Mam dla was takie coś , zacytuję bo za dużo pisania :-)
DIABELSKI PAZUR niektórzy mówią szpon , bo taki wygląd mają owoce w kształcie strąków.
 "w Niemczech prowadzono badania na temat skuteczności Diabelskiego pazura w dolegliwościach reumatycznych i okazało się, że korzeń tej rośliny jest niezwykle przydatny w likwidowaniu bólów reumatycznych ale nie tylko:bóle wielomięśniowe, dna moczanowa, gościec, mięśniobóle, nerwobóle, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie więzadeł, i inne."
W tamtym tygodniu żelem o takiej nazwie smarowałem plecy (na kręgosłupie  ) osobie która z bólu nie mogła spać. Na drugi dzień rewelacja. Osoba wyspana , odzyskała dobry humor. Ona sama smartuje sobie jeszcze kolana i stopy .
Do kupienia w aptekach ziołowych. Słoiczek przyjemnie pachnącego żelu ok 12 zł.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-31 11:44
MAść z sadła świstaka też w aptece kupiłam.
Czy diabelski pazur, to jest to samo na co mówią koci pazur?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-31 12:24 Zmieniony 2013-10-31 12:29
Sądzę że nie. Ten "szpon" jest uzyskiwany z bulw korzeni rośliny rosnącej na pustyni afrykańskiej. Żel ma kolor różowy. A"  koci " może z kotów ;-);-);-)

Możesz poczytać
http://www.diabetmedica.pl/?6,diabelski-pazur-masc-(herbamedicus)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-31 15:33
Dzięki. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 75) (1463986 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill