www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Wrocław: miniatura ratusza odsłonięta - krasnal uszkodzony (5926 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-06-23 16:50
18 czerwca, jak już informowaliśmy, odsłonięto we Wrocławiu figurki dwóch niepełnosprawnych krasnali: niewidomego i głuchoniemego. Dziś w nocy jedna z figurek została uszkodzona. Wandale zniszczyli niewidomemu krasnalowi laskę. Krasnale mają przypominać sprawnym mieszkańcom miasta, że wśród nich są osoby niepełnosprawne, które tak samo jak oni chcą funkcjonować w mieście i być szczęśliwymi ludźmi.

Przeczytaj cały artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/24883
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-23 17:33
Wandalizm jest w Polsce rozpowszechniony przez bezmyślnych, rozbrykanych, młodych ludzi. Zawsze robią bezmyślnie szkody w pociągach, autobusach, tramwajach, nie pomyślą że te dobra też służą im, nie tylko innym. Aby zmniejszyć problem wandalizmu, moim zdaniem trzeba wprowadzić tzw monitoring w miejscach najbardziej na to narażonych. Uważam, że im prędzej te metody będą wdrażane, tym będzie mniejsze zjawisko wandalizmu... Osoby przyłapane na akcie wandalizmu karać publikacją przez media zdjęciami lub filmami z monitoringu a ich koszt plus likwidacja skutków ich czynów...
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2008-06-24 07:05
Witam
Ten przykład dowodzi, na jakim poziomie znajduje się rozwój intelektualny w Polsce? Na jakim poziomie znajduje się wychowanie i uświadamianie młodzieży? Ale i pokazuje, że takie bezkarność w tym kraju kwitnie. Monitoring jest rozpowszechniany, lecz tylko w duzym stopniu, jeśli chodzi o prywatne wille i majątki. Kamery monitorują również newralgiczne odcinki dróg i zabytki, ale widać, że zbyt mało jeszcze kamer monitorujących właśnie takie miejsca, jak to przedstawione w artykule. Szkoda, bo to są wartościowe gesty w stronę niepełnosprawności. Wandalizm w Polsce jest zastraszający. W każdym miejscu kraju można by wskazać przykłady tego procederu i Wrocław nie jest tu ewenementem. Polacy, jak i ich rząd powinien głęboko się nad tym zastanowić, skąd w Polakach opinia za granicami kraju, że cytuję: Polacy to brudasy i wandale, o kradzieżach nie wspomnę. Wiadomo, że jest to proceder ludzi z tzw. Patologii społecznej, czyli marginesu społecznego, lecz nasuwa się pytanie: Czy reszta Polaków, jak i opinia o nich musi cierpieć przez zwyrodnialców, którzy za nic mają innych ludzi?
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Wrocław: miniatura ratusza odsłonięta - krasnal uszkodzony (5926 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill