www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 117) (3733944 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-06 14:36
Doskonale rozumiem problem. Chodzi o to, żeby typ znowu kogoś nie skrzywdził i co do słuszności tego postulatu nikt nie ma zastrzeżeń. Jednak droga do jego realizacji jest skandaliczna z punktu widzenia zasad demokratycznego państwa prawnego. nasz system prawny ma korzenie w starożytnym Rzymie, więc Ne bis in idem.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-06 14:41
A jaki był pierwszy wyrok? Eliminacja ze społeczeństwa, czyli tak zwana kara śmierci. Potem skazano drugi raz na karę 25? To wtedy wolno było skazywać dwa razy? A teraz nie? Kara, która była wtedy prawomocna nie została wtedy wykonana, więc nie opowiadaj koszałków. To, że nie została wykonana to zbieg okoliczności i łaska tych, co prawo tworzyli, a raczej niedopatrzenie. Zapomnieli o dożywociu -  wtedy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-06 14:52 Zmieniony 2014-02-06 15:03
To, że mu karę zmniejszono nie łamie zasady, którą przytoczyłem, a która powinna być niewzruszalna. Bura się należy tym co zapomnieli.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-06 14:56
Oczywiście, że tak. Kto by się czuł bezpiecznie w takim kraju, gdzie zależnie od ekipy czy innego "widzimisię" zmienia się wstecznie prawo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-06 15:09
Prawo nie zostało zmienione wstecz. Uchwalono nowe, o tym, ze jeśli po odbyciu kary ktoś nadal zagraża społeczeństwu, powinien być leczony w odpowiednim ośrodku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-06 15:35
To była uchwała "pod konkretnego człowieka". Wiem, że to jest trudna sprawa, że kiedyś ja bezmyślnie "spartolono", ale on karę odbył. Nie wiem co należy zrobić, jednak po odbyciu kary z więzienia powinien wyjść. Niech to chociaż będzie nauką dla tych co prawa ustanawiają. Niech myślą również o przyszłości.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-06 15:33
Tu mamy takie samo podejście. Rogal. Nie powinno tak być  w demokratycznym kraju. Tylko nie trzeba na szybko zmieniać prawa ale znaleźć  sposób  aby zapobiec kolejnemu nieszczesciu  .
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-02-06 16:09
LIDZIA  ROGAL GOSTYNIN TO NIE WIEZIENIE TŁUCZKI.A CO JAK SIE OSIEDLI U CIEBIE W TWOIM BLOKU ALBO W BLOKU OBOK?CHYBA NIE WIERZYSZ ZE ZAMIESZKA TAM GDZIE 25 LAT WCZSNIEJ.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-06 20:37
To wogóle nie o to chodzi. Tworzy się niebezpieczny precedens. Może jutro przyjdą po nas bo ktoś orzeknie, że jesteśmy "podejrzani".
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-06 21:08
już w wiadomościach mówili
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-07 13:57 Zmieniony 2014-02-07 14:10
Ja natomiast rozważałby)m taki aspekt. Czy czlowiek ktory przez dwadzieścia piec lat byl odizolowany
Od swiata , kitty przez dwadzieścia piec lat wykonywał co mu kazano, dostawal jedzenie, I wykonywał wszystkie czynności na rozkaz jest wstanie nagle robic to sam?
Przypomnijcie  sobie historie Tarzana.
Czy czlowiek bez kontaktu -z tym naszym zmieniajacym sie światem jest  po 25 latach ogarnąć go ?
Myślę  ze nie, nie gdy zostanie pozostawiony sobie sam. On bedzie chciał  wrócić do świata  jaki znał ,
I co? Chcecie go rzucić w ten żywioł? Bez pomocnej dłoni  , bez telefonu do przyjaciela?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-07 14:08

>Czy czlowiek bez kontaktu -z tym naszym zmieniajacym sie światem jest  po 25 latach ogarnąć go ?<


Sądzę, że będzie miał kłopoty i to spore kłopoty.

Nie wiem jak to jest w naszym kraju, czy wychodzący na wolność mają jakieś wsparcie psychologiczne czy są puszczani "samopas".
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-07 14:13
To co jest gorsze? Wypuszczenie na wolność w wielkim codzyslowie czy jednak dalsza opieka też w cudzyslowie. Nie wiem czy ktos ten problem poruszyl, ale trzeba dzisiaj myslec juz za niego, to tak jak przebudzenie po śpiączce
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-07 14:26
Karę odbył, a co dalej? Nie może być ukarany znów za to samo. Jest zagrożeniem i jest zagrożony. Trudna sprawa. Nie można dopuścić, aby znów skrzywdził. Jak to zrobić? Nie wiem.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2014-02-07 14:14
Nie wiem o czym tu gadac,skoro wszyscy wiedza ze Trynkiewicz to zywy obraz zła.Mam dziecko i boje sie o nie, chciałbym zeby izolowac takich ludzi skoro nawet biegli sadowi,psychologowie mowia ze morderstwo ma we krwi.Zeby pozniej nie było ze trzeba było jednak cos zrobic bo znowu jakis rodzic stracił syna.Jak czytam i słucham rozpraw nt.Trynkieicza to az sie boje ze go ogłosza jakims meczennikiem narodowym.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-07 17:01

> ...az sie boje ze go ogłosza jakims meczennikiem narodowym.


Tak, niedługo niektórzy powiedzą o nim biedulek, przecież 25 lat taki 'biedny' siedział.  Siedział i nic z tego nie wynikło.
Mówiło się kastracji pedofilów, wydało się kasę na ośrodek i nic. Prawnicy się między sobą sprzeczają. To dowodzi jakie mamy prawo, jakich prawników. Obrońca tego.. może podobno wywalczyć nawet dla niego odszkodowanie, bo niezgodnie cos będzie z prawami człowieka. Tylko gdzie tu ten człowiek?
Jak pomyślę o tamtych czworgu dzieciach nie mam w sobie ani grama litości. Ani grama.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-07 14:46

>I co? Chcecie go rzucić w ten żywioł? Bez pomocnej dłoni  , bez telefonu do przyjaciela? <


Ja tego od niego nie wymagam - by ogarniał nasz świat .Jak to, by nie skazywać go na karę śmierci ... To nie mój problem to jego problem i jeżeli nie chce się zmienić to...jego wybór, ale niech nie pyta dlaczego . Pozdrawiam wszystkich, którzy dokonują słusznych wyborów :-) .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-07 15:31
Jesli efekt ukarania nie przyniósł efektu poprawy ( to może forma kar jest nie prawidlowa ale to temat na inna debatę ;-) )
W efekcie ogólnym to niestety nie tylko "jego mordercy problem ale również nasz "  bo to my bedziemy podnosić lub nie , konsekwencje wypuszczenia na wolność nie zabezpieczonego pistoletu,  i w trosce o bezbieczeństwo naszych dzieci powinniśmy podjąć dobra decyzję.
Dobrą i przemyślaną. A nie jak slusznie zauważyla Valkiria , podejmować ją za pięć dwunasta.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-07 15:37
To może wykupić jakąś wysepkę 2m na 2 m z zakazem opuszczanie jej . Niech sobie żyją i martwią się jak żyć ? ;-))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-07 15:42
:-) :-) i dać im wędke.Niech maja zajęcie (tylko czy dodac haczyk do zestawu ;-) )
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-07 16:47
Bo pan Gowin miał "ważniejsze" światopoglądowe rzeczy na głowie. Urzędnicy pod koniec roku również.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-07 22:31
Odpocznie i wróci. To mocny facet.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-08 02:04
Myslałem ze to o emocjonalnym wystąpieniu staruszki . A to tylko Owsiak. Też go nie lubię ;-) bo się jąka jak szybko mówi.
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2014-02-12 20:12
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-12 23:17
Okolicznością łagodzącą dla ministra Biernackiego jest to, że jest idiotą - powiedział w "Kropce nad i" Władysław Frasyniuk
To mamy następne bariery pokonane w debatach publicznych. Tylko patrzeć, kiedy się zaczną rękoczyny, a naród będzie zakłady stawiał.:-)
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/frasyniuk-apeluje-do-taksowkarzy-nie-wpuszczajcie-ministra-biernackiego-bo-cos-wam/vx9rf
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-13 00:32
>a naród będzie zakłady stawiał.:-)<

Karne??? ;-)) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-13 08:35
Nie, no co Ty.:-) Posłowie mają immunitety, to się prać mogą bezkarnie. Widowisko tylko będzie większe na tej okrągłej arenie politycznej.;-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-02-13 10:55
pewnie dlatego jeszcze mają okrągły stół ;-) . Pan Frasyniuk jest fajterem :-) i pewnie by pogonił podtatusiałych polityków, których pamięta jak walczyli z tym co teraz sami reprezentują ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-13 19:16
Eutanazja dzieci w Belgii przegłosowana. Brak słów.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-14 17:07
Tak nie uważam. Człowiek wychowany w kulcie cierpienia nie jest w stanie zrozumieć co czyje osoba, która to cierpienie fizycznie doznaje. Tym bardziej, gdy cierpienie dotyka dziecka. Dorosły człowiek wychowany w kulcie cierpienia potrafi sobie to wytłumaczyć i przyjąć jako wyróżnienie, mające w przyszłości być wynagrodzone. Co innego dziecko, które nie potrafi o tym powiedzieć, ani cokolwiek zrozumieć. Współczesna medycyna potrafi dzisiaj ocenić stan zdrowia i rokowania. Nie potrafi jednak zwalczyć bólu skutecznie, aby ustąpił i już nigdy nie powracał. W przypadkach szczególnych również jest bezsilna. I co wówczas pozostaje dziecku i rodzicom? Bezsilnie patrzeć jak dziecko cierpi?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-14 17:18
Lepiej zabić i mieć z głowy?????????
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-14 19:53

>Lepiej zabić i mieć z głowy?????????


Lidian, pojmujesz świat według schematów, jakich nauczono Cię od dziecka. Nie przyjmujesz więc do świadomości, że nie wszyscy ludzie myślą tak samo.
Mamy XXI wiek i młodzi, silni i zdrowi ludzie wysadzają się w powietrze w zamachach terrorystycznych z różnych przyczyn, ale jedno jest w tym wspólne - sposób myślenia samobójców lub raczej jego brak. Jednych to szokuje, inni uważają to za coś normalnego. Tak samo jest z eutanazją dzieci, która wynika z miłości i szczędzenia dziecku cierpienia.
Mam pytanie całkiem osobiste i nie musisz na nie odpowiedzieć: widząc śmiertelnie ranne zwierzę zadzwoniła byś po służby weterynaryjne, aby te skróciły mu cierpienie, czy stała i napawała widokiem cierpiącego zwierzęcia?

 
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-02-14 20:05

> Tak samo jest z eutanazją dzieci, która wynika z miłości i szczędzenia dziecku cierpienia.


Z tego, co wiem, to najpierw dziecko ma podjąć decyzję, a rodzice tylko wyrazić zgodę. Ma również konsultować psycholog i wiadomo, że lekarz. Eutanazja ma być podejmowana tylko w skrajnych, terminalnych stanach.
Mam mieszane uczucia...dziecko nie jest w stanie podjąć racjonalnej decyzji i w tym jest istotny problem.
Bo jeśli chodzi o dorosłych, to sprawa jest prosta, jeśli chce z uwagi na stan terminalny i jest przy zdrowych zmysłach to jego decyzja.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-14 20:21

>Mam pytanie całkiem osobiste i nie musisz na nie odpowiedzieć: widząc śmiertelnie ranne zwierzę zadzwoniła byś po służby weterynaryjne, aby te skróciły mu cierpienie, czy stała i napawała widokiem cierpiącego zwierzęcia?


  <

A Ty z Twoim "światowym" nieschematycznym podejściem do wszystkich spraw, ze swoim jedynie prawidłowym myśleniem porównujesz ranne zwierzę do chorego dziecka. Rzeczywiście wspaniałe i mądre podejście do sprawy.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-14 23:22

>porównujesz ranne zwierzę do chorego dziecka. Rzeczywiście wspaniałe i mądre podejście do sprawy.


Lidian, a w którym miejscu swojej wypowiedzi użyłem takiego porównania? Zwróciłem uwagę, że widok rannego zwierzęcia wzbudza w człowieku współczucie i chęć ulżenia w cierpieniach. Zapytałem więc, czy również tak odczuwasz. A skoro tak, czy podobnie starała byś się pomóc nieuleczalnie choremu i cierpiącemu dziecku, czy - mając krytyczne podejście do eutanazji - przedłużała mu cierpienie. Co bardzie ludzkie - pomóc, czy pozwolić cierpieć?
Zwróć uwagę, że większość Belgów opowiada się za eutanazją. Jak byś ich nazwała - mordercami?
No dobrze, a co powiesz na to, że przedłużanie kolejek do lekarza specjalisty jest swoistą eutanazją, bo ludzie pozbawieni w porę pomocy umierają. Jak ostatnio się słyszy, nie są to odosobnione przypadki. I co Ty na to? Nie bulwersuje to Ciebie, bo wprawdzie skutek ten sam, tylko inaczej się to nazywa. Zamiast eutanazja - pacjent nie doczekał. I wcale nie musiał cierpieć, a tylko chorował.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-15 07:08
Z większości swoich wypowiedzi robisz taką papkę, że aby na to odpowiedzieć trzeba by napisać elaborat. Mieszasz za wiele wątków na raz.

>Co bardzie ludzkie - pomóc, czy pozwolić cierpieć?<


Niewyrażanie zgody na eutanazję nie jest równoznaczne z brakiem jakiejkolwiek pomocy czyli z pozostawieniem chorej osoby samej sobie. W dzisiejszych czasach medycyna zna już środki uśmierzające ból. Zapomniałeś? Zabijając chore dziecko chcesz pomóc jemu czy sobie oszczędzić widoku jego choroby?

>Zwróć uwagę, że większość Belgów opowiada się za eutanazją.<


Większość Belgów nie jest dla mnie autorytetem. Kieruję się własnym zdaniem i przekonaniami. Wychowano mnie w szacunku do każdego człowieka, a tym bardziej do bezbronnego i nieświadomego dziecka.

>No dobrze, a co powiesz na to, że przedłużanie kolejek do lekarza specjalisty jest swoistą eutanazją, bo ludzie pozbawieni w porę pomocy umierają. Jak ostatnio się słyszy, nie są to odosobnione przypadki. I co Ty na to? Nie bulwersuje to Ciebie, bo wprawdzie skutek ten sam, tylko inaczej się to nazywa. Zamiast eutanazja - pacjent nie doczekał. I wcale nie musiał cierpieć, a tylko chorował<


Czyli co? Zamiast uporządkowania spraw w służbie zdrowia proponujesz eutanazję? Tak z tego wynika. Puknij się w głowę.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-15 09:18

>Większość Belgów nie jest dla mnie autorytetem.


Dla mnie też nie są, ale zwróciłem uwagę, że są ludzie wrażliwi na ludzkie cierpienie, które nie uważają za szczególną formę "doświadczania". A tak właśnie  tłumaczą to uznawane przez Ciebie autorytety.

>Kieruję się własnym zdaniem i przekonaniami.


Raczej zdaniem autorytetów, o czym napisałem powyżej.

>Wychowano mnie w szacunku do każdego człowieka, a tym bardziej do bezbronnego i nieświadomego dziecka.


Mnie też tak wychowano i dlatego nie zgadzam się z tym, aby ludzie, w sytuacjach szczególnych, musieli cierpieć lub cierpienie było wykorzystywane przez "autorytety" j/w. I nie ma znaczenia, czy są to dorośli czy dzieci.
Każdy rozumny człowiek zlituje się nad śmiertelnie rannym lub chorym pieskiem i aby oszczędzić mu cierpień daje go uśpić. Ty uważasz, że cierpienia są dla ludzi i jest OK, bo to jest Twoje zadnie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-15 09:57

>Dla mnie też nie są, ale zwróciłem uwagę, że są ludzie wrażliwi na ludzkie cierpienie, które nie uważają za szczególną formę "doświadczania". <


Tak i wrażliwi są za eutanazją? Nie bądź śmieszny.

>Każdy rozumny człowiek zlituje się nad śmiertelnie rannym lub chorym pieskiem i aby oszczędzić mu cierpień daje go uśpić. Ty uważasz, że cierpienia są dla ludzi i jest OK, bo to jest Twoje zadnie. <


Znów stawiasz na równi zwierzę i człowieka - bezbronne , nieświadome dziecko.

>A tak właśnie  tłumaczą to uznawane przez Ciebie autorytety.


<
Nie wiesz kto jest moim autorytetem.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-14 19:00
Poczekaj az zdecyduja ze Ty tez cierpisz ponad miare Nachbar.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-14 20:27
Myślę, że osoby, które właśnie tak wychowają swoje dzieci, mogą tylko tego oczekiwać. Opiekowałam się cierpiącą osobą w mojej rodzinie. Było mi bardzo ciężko fizycznie i psychicznie i nie przyszła mi do głowy myśl o aborcji. Mam nadzieję, że moi bliscy też się kiedyś mną zaopiekują. Takie od zawsze jest życie i odchodzenie z tego świata.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-15 07:10
Zamiast aborcja miało być eutanazja. Przepraszam.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-02-14 20:35
Rogal chwalisz się sukcesami zawodowymi, oraz wykształceniem, a Twoje wypowiedzi?? pożal się Boże!!!
Jak możesz tak odpowiedzieć Nachbarowi?? TY mówisz że jesteś katolikiem???chrześcijaninem??
Człowiekiem???
Zastanów sie nad sobą
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-15 08:28 Zmieniony 2014-02-15 08:30
Odpowiadam adekwatnie do kierowanych do mnie wypowiedzi. Skoro on uwaza ze mozna za dziecko decydowac czy ma zyc to niech sie zastanowi kakby sie czul gdyby ktos mial mozliwosc decydowania czy on ma zyc.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-15 09:36

> Skoro on uwaza ze mozna za dziecko decydowac czy ma zyc to niech sie zastanowi kakby sie czul gdyby ktos mial mozliwosc decydowania czy on ma zyc.


Wykreślmy więc z kodeksów przepis, który pozwala na ubezwłasnowolnienie. A przede wszystkim przestańmy chrzcić niemowlęta, bo to jest jawną ingerencją w ich życie i łamaniem zasady wolności sumienia i wyznania. Zaprzestańmy wczesnej indoktrynacji dzieci począwszy już od przedszkola.
Dlaczego tam nie zauważasz jak groźne jest decydowanie za drugą osobę?
Zapewniam Cię, że gdybyś urodził się pod inną szerokością geograficzną i w rodzinie wyznającej inną religię, dzisiaj miałbyś innego boga i kultywował inne religijne tradycje i całe Twoje życie byłoby inne.  Być może już byś nie żył, bo są religie, w których "wysadzają" się w powietrze.  Czy tak trudno zrozumieć, że świat nie kończy się na "katolandzie"? 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-15 10:00
Tu nie chodzi o religie. Istnieje zdecydowana roznica miedzy ochrzcxeniem dziecka a decyzja o jego usmierceniu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-15 11:34 Zmieniony 2014-02-15 11:38
Rogal, człowiek nie składa się tylko z fizycznego ciała. Zwróć uwagę, że nawet Biblia przestrzega I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej tego, który i duszę, i ciało może zgubić w piekle.(Mt 10,24-33). Rany zadane ciału zgoją się prędko, ale te zrobione na psychice bardzo trudno uleczyć, a niekiedy zmiany są nieodwracalne. Dobrze wiedzą o tym ci, co religię do szkół, a nawet do przedszkoli wprowadzili.
Zastanowiłeś się dlaczego ludzi tak łatwo oszukać? Szczególnie starszych, chorych i biednych. To wynik zwycięstwa manipulacji nad rozumem.
Eutanazja nie jest uśmiercaniem, ale miłosierdziem okazanym cierpiącemu.
Elżbieta Kruk w "Naszym Dzienniku": katolicy rozbijają układ

>- Dla Telewizji Trwam batalia o miejsce na multipleksie skończyła się pozytywnie tylko dlatego, że w jej obronę zaangażowała się świadoma swoich praw część społeczeństwa - mówi "Naszemu Dziennikowi" Elżbieta Kruk. Posłanka PiS mówi dalej, że "jeśli spojrzeć na przekaz płynący z mediów tzw. głównego nurtu, zwłaszcza z telewizji, to ciśnie się na usta pytanie: czy to w ogóle są polskie media?".


..."świadoma swoich praw część społeczeństwa" - to jest najlepsze i nadaje się do kabaretu. Świadoma? A czy to "społeczeństwo" zna odpowiedź na pytanie: dlaczego wybrano Barabasza? Mamy XXI wiek (często to podkreślam) a ludzie wychowani przez "autorytety moralne" są nadal ślepi i głusi. O jakiej świadomości mówimy, skoro za granicą znane są dwa zbitki słów: "Polak=katolik" i "Polak=złodziej". Komu zawdzięczamy te opinie? Ateistom, którzy są w mniejszości, czy świadomym swoich prawa katolikom stanowiących (rzekomo) 95% społeczeństwa?

>~Wolność w prawdzie do ~Wolność w prawdzie: główna przyczyna odrzucania Stwórcy Jezusa Chrystusa i naśladowania Go to umiłowanie grzeszenia, mamony i zdemoralizowanego świata : "światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe. (20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków. (21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu" - Ewangelia Jana 3:19-21

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-02-15 13:39
Ale dorosly niech ma prawo do eutanazji. Nic mi do tego. Ale nie widze uzasadnienia dla decydowania za dzieci.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-02-15 19:03

> Ale nie widze uzasadnienia dla decydowania za dzieci.


Rogal, oburzeni są przeważnie ci, którzy odwołują się do praw boskich, co nie przeszkadza im te prawa łamać, jak w przypadku chrztu niemowląt. I zamiast w kolejności "uwierz i daj się ochrzcić", najpierw chrzest, a później indoktrynacja. W ten sposób dorastający człowiek nie ma możliwości wolnego wyboru, bo ten dokonano za niego i zrobiono wszystko, aby "wyłączyć" mu samodzielne myślenie. O skutkach chyba nie muszę pisać, bo w ekstremalnej wersji wyłącznie samodzielnego myślenia prowadzi do samozniszczenia (ataki terrorystyczne samobójców).
A tak przy okazji niusem dnia jest rozpoczęcie nadawania "Trwam" w telewizji naziemnej. A kim jest Rydzyk? O tym poniżej.
Wyznanie ks. Jerzego Galińskiego: to Rydzyk rządzi polskim Kościołem

>Były zakonnik zastanawia się, skąd redemptoryści pożyczyli w 2013 roku nadawcy Telewizji Trwam 68 milionów złotych. "Czy na operowanie taką sumą mieli konieczne pozwolenie Watykanu? Czy nuncjusz apostolski poinformował o tym fakcie Watykan? A powinien, gdy w grę wchodzą sumy powyżej 5 mln euro. W Niemczech, na Słowacji i w Słowenii poleciały ostatnio głowy biskupów i kurialistów, których nadużycia finansowe wydają się mniejsze niż finansowa samowola Rydzyka i redemptorystów. W Polsce niczyja głowa nie leci, bo część biskupów tworzy mur wokół toruńskiego zbawcy świata" – podkreśla Galiński i dodaje, że Urząd Skarbowy powinien się zainteresować, skąd redemptoryści mają te pieniądze.
>W katolickim tygodniku Galiński zadaje znamienne pytanie. "Z jakimi osobami o. Rydzyk nawiązał kontakt – pośredni czy też bezpośredni – jeszcze przed udzieleniem mu licencji na transmisje radiowe na teren Rosji. Jerzy Morawski, autor telewizyjnego reportażu »Imperium ojca Rydzyka«, twierdzi, że w udzieleniu jej zasadniczą rolę odegrali ludzie KGB. Czy to przypadek, że polityczne programy Radia Maryja całkowicie odpowiadały założeniom polityki zagranicznej Kremla, z pominięciem polskiej racji stanu? Myślę przede wszystkim o sprawie wejścia Polski do NATO i członkostwa w Unii Europejskiej, ale także o pogłębianiu podziałów w Kościele i społeczeństwie polskim. Czego Kremlowi nie udało się osiągnąć przez stulecia, polski redemptorysta zrobił w ciągu kilkunastu lat: podzielił polski Episkopat".

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 117) (3733944 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill