www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 120) (3923328 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 10:34
teraz rozwińmy dyskusję.
Jakie slowo/wa są bardziej obraźliwe dla Polaka.
Zacznę od " ruki w wierch" czy "hende ho"  nie bawię się w poprawną pisownie bo tego nie slychać :-)
ale wek bylo by gorsze choć mniej "patriotyczne " w oburzeniu niż raus :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-01 11:02
Na to raus jesteśmy uczuleni. Jednak wszyscy udzielają pouczeń europosłowi. Opozycja ma po kim pojeździć.
Nikt jeszcze nie powiedział, że celnik był po prostu wysoce nieuprzejmy, a pan poseł też zadziorny po winie. Czas by był na video z zajścia i zakończenie sprawy.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 11:06
w tym przypDku sądzę ze chodzi o coś innego , a może tylko o odwrócenie uwagi?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-03-01 11:16
Zobaczymy jak zakończą ten incydent.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-01 02:06
Gdyby spotkalo to zwykłego turystę z Polski nie byłby sprawy ani artykułu w niemieckim brukowcu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-03 10:04
Z jednej strony gala Oscarów, z drugiej groźba wojny. Jak się to wszystko zakończy?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-03 10:19
Co się polepszy, to się po.pieprzy. A wszystko się na naszej  gospodarce odbije. Zawsze było tak, ze jak jakiś polityk u nas za dużo Rosję krytykował, to się zaraz okazywało, że nasze art. spożywcze na eksport tam miały takie wady, że trzeba było je obłożyć zakazem. A inni handlowali sobie podwójnie.
Tym razem Polska się za bardzo nie wychyla, chyba działa mądrzej w oparciu o mocniejszych od nas.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-03 12:05 Zmieniony 2014-03-03 12:08
Pewnie nie tylko nasza gospodarka na tym ucierpi . Razem można więcej i łagodniej przejść przez to bajoro jaki8e stworzyła Rosja . Trzeba rozmawiać, ale nie na jej warunkach . Nie wszyscy Rosjanie mają podobne zdanie co Putin i zakosztowali czym jest życie w kraju wolnym od demagogi, wyjeżdżając za granicę mogli skosztować innego świata . Oni już wiedzą jak można żyć inaczej, lepiej . Nawet po żołnierzach rosyjskich- pokazywanych w tv- to widać . Młodzi myślą inaczej i tylko emerytom coś się nie widzi ;-))) . 
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-03 12:20
Cierpienie to nasza cecha narodowa? Szczególnie cierpimy jak sasiadowi jest lepiej ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-03 12:16

>Z jednej strony gala Oscarów, z drugiej groźba wojny. Jak się to wszystko zakończy?<


I tak ma być musimy normalnie żyć !!!!! American Hustle to film poniżej jakichkolwiek oczekiwań i pewnie dlatego był nominowany, żeby pokazać jak można spieprzyć dobry pomysł . Mogli zobaczyć wcześniej jak to się kręci w Polsce ;-) . Dyzma jest tego przykładem. Pozdrawiam :-). Różnijmy się, ale w sposób mo.żliwy do zaakceptowania przez wszystkich :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-03 19:51
Tam, gdzie rządzą pieniądze....
"Politico": dlaczego Rosjanie nie boją się Zachodu?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-03 20:41
Putin potrzebuje politycznego sukcesu, bo słupki opadają, Soczi już się skończyło .Została jeszcze paraolimpiada... .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-04 11:31 Zmieniony 2014-03-04 11:34
Uprzejmie donoszę, że mam nowy wózek :-))))))) . Stary oddałem do reklamacji i mój sklep medyczny wózek reklamował . Trwało to troszkę, ale się udało i mam nowy, lekki, manualny, wózek  z naciskiem na lekki, bo żona jest jego operatorem . Wkładanie i wyciąganie, z samochodu czy po schodach, na spacerach ma znaczenie waga wózka . Przez półtora miesiąca trwały przepychanki; sklepu z hurtownią, ale się udało:)))) . Pozdrawiam i życzę  miłego dnia :").
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-04 11:42
Cieszę się razem z Tobą,  niewiadomo nic o tym czy cieszy się też " twój silnik" ;-)  pozdrawiam GO  oby nigdy nie zabraklo mu paliwa . heej
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-04 13:23

>niewiadomo nic o tym czy cieszy się też " twój silnik" ;-)<


Właśnie jestem po rozmowie tel.- z żoną - i zapowiedziała, że trzeba to jakoś uświęcić ;-) Nie, nie w kościele, ale na spacerze :-) . I ja się cieszę, bo korzystałem z zapasowego wózka - ciężkiej holmaryii :-) .Z którą był problem w pakowaniu i rozpakowaniu z samochodu i nie tylko . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-04 15:51
Pogoda na spacer jest? Bo u mnie chmury bure.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-03-04 16:22
U mnie nie tylko chmury, ale nawet pada deszcz.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-04 20:45
Jak żona mówi spacer, to spacer ;-))) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-04 21:44
Od soboty do dzisiaj ładna pogoda. Rano mglisto, reszta dnia słoneczna. Zapraszam nad morze. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-05 09:13
Wrrrrr.......;-))))Ty mi o morzu Nachbar nie wspominaj, bo dostaniesz kopyścią. :-))) Morze mnie juz woła, jak zawsze na wiosnę. Wtedy zaczyna...;-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-03-05 17:13
Właśnie w sobotę byłem zaczerpnąć morskiej bryzy i stąd moja propozycja. Było pięknie, słonecznie, wietrznie. Ale pogoda ma się zmienić.
Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa? Miejscami zrobi się biało
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-03-05 01:37
W odpowiedzi dla: amalian

    >Z jednej strony gala Oscarów, z drugiej groźba wojny. Jak się to wszystko zakończy?>

>I tak ma być musimy normalnie żyć !!!!! American Hustle to film poniżej jakichkolwiek oczekiwań i pewnie dlatego był nominowany, żeby pokazać jak można spieprzyć dobry pomysł . Mogli zobaczyć wcześniej jak to się kręci w Polsce ;-) . Dyzma jest tego przykładem. Pozdrawiam :-). Różnijmy się, ale w sposób mo.żliwy do zaakceptowania przez wszystkich :-).


Wałęsa także...  nie sądzisz???
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-05 09:16
Kto to jest Dyzma?;-)))Pan Prezes Dyzma był bohaterem powieści, więc o jakiego prezesa chodzi???:-))))
Wałęsy bym się juz nie czepiała z wielu względów. Możemy o tym pogadać wieczorem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-06 13:30
a na Krymie demokracja w wydaniu rosyjskim na całego . Amerykanie się powinni bać, bo mają podobny problem z Alaską ;-) .
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-07 17:13
22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: zebrano 52 mln złotych

>Jak poinformował szef WOŚP, fundacja zebrała dokładnie 52 448 765 zł i 49 groszy.

Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-03-07 17:17
I nie zaszkodziły oszczerstwa.:-) Czyli ludzie mądrzy są, widzą kto się rozlicza, a kto nie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-07 19:39
Kolejne dziecko wyleczone z HIV. Jest nadzieja dla innych chorych. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-07 22:38
To pozytyw, a nowe info?
http://biznes.onet.pl/sad-ostrzega-polska-grupe-pocztowa,18490,5607742,1,news-detal#mark

Wszyscy na forum oprócz jednej, ogólnie zadowolonej  osoby, to przewidzieli.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-03-08 17:00
Problem PGP polega na tym, że widzieli pieniądze, ale nie mieli pojęcia jak wygląda praca w terenie. Dlatego najpierw wygrali przetarg, a dopiero później zaczęli organizować struktury terenowe. Rozmawiałem z osobą, która - będąc bezrobotna - miała nadzieję, że "złapała" dobrą pracę. Wytrzymała miesiąc i wszystkiego miała dość. Nie dość, że co drugi dzień jeździła własnym samochodem do odległego o 50 km punktu dystrybucji przesyłek, to jeszcze sama musiała sobie te przesyłki wybierać, co zajmowało jej kilka godzin. Później wracała w swój rejon, aby doręczyć je adresatom. Średnio do doręczenia w ciągu dwóch i pół dnia miała około 400 przesyłek. Przyjmując tylko 5 minut na doręczenie jednej, było to zadanie niewykonalne. Było mnóstwo pomyłek nazwisk i adresów. To zajmowało więcej czasu. Musiała więc pracować od rana do wieczora, a nawet w soboty. Po miesiącu "wymiękła". Na plus może zaliczyć to, że schudła kilka kilogramów.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-08 17:37
Pisz wprost.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-08 23:07
:-))))) Po co, jesli wiem, ze Ty wiesz i wszyscy wiedzą, że wiesz.:-))) A poważnie i co powiesz na to wszystko? Nie było lepiej poszukać dobrego udziałowca dla Poczty Polskiej?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 08:38
Jakiego znowu udziałowcy? Pisałem, że przetarg musiał być. Wygrała firma, która nie daje rady i jej kontralt zabiorą wcześniej czy później. Proste. Tyle, że wcześniej nerwy ludzi wezmą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-03-10 08:50

>Tyle, że wcześniej nerwy ludzi wezmą.<


Czy musi do tego dojść żeby ktoś z decydujących mądrze pomyślał?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 09:33
Ale jak miał pomyśleć? Złamać przepisy wspólnotowe i zadekretować wybór Poczty? Czy ustawić przetarg i dopuścić się złamania prawa karnego?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-10 10:30
Koszałki opałki Rogal. Na byle drobiazgi przetargi są ustawiane szczegółowo, oferanci sprawdzani, warunki konkretne, a tu się z góry godzono na to, żeby pisma urzędowe, sądowe były odbierane u przysłowiowego juz rzeźnika, albo pani z kiosku legitymowała ludzi. Decydenci nie wiedzieli, że nie ogłaszają przetargu na targowisko, tylko na rzecz dużej wagi? Poczta Polska to urząd powiedziałabym o znaczeniu wręcz strategicznym. Więc? Kogo znowu bronisz? :-)
Młody właściciel tej parapoczty miał pewną odważną wizję, ale nie znał wagi problemu i kilka podstawowych rzeczy zlekceważył organizacyjnie na starcie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 10:37
Masz dowód na jakiś ustawiony przetarg to idź do prokuratury. Błędem jest to, że w przetargach decyduje cena i moje publiczne wypowiedzi na ten temat możesz znaleźć w mediach. Postąpiono zgodnie z prawem i tylko tego bronię. Nie znaczy to niestety, że zachowany zdrowy rozsądek, ale to już inny temat.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-10 10:45
Coś napisałam o ustawionym?...Nie widzę. Napisałam tylko, że jak się ogłasza na coś przetarg, to się też ogłasza jakie warunki musi spełniać przystępujący do niego. Trudno, żeby w przetargu na budowę piekarni stawał księgowy, na przykład.

> Postąpiono zgodnie z prawem i tylko tego bronię. Nie znaczy to niestety, że zachowany zdrowy rozsądek,
> ale to już inny temat.


Z prawem do ogłoszenia przetargu, reszta to amatorszczyzna, którą tu wszyscy dostrzegaliśmy od początku.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 11:10
A czy ja pisałem, że wykazano się kunsztem?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-10 12:47

>Postąpiono zgodnie z prawem i tylko tego bronię. Nie znaczy to niestety, że zachowany zdrowy rozsądek, ale to już inny temat.


Nie znam prawa nakazujacego dzialan, ktore moga przyniesc na szkode. Co innego nakaz przeprowadzenia przetargu, a zupelnie inna sprawa cel przetargu. Jezeli jedynym kryterium byla cena, a zapomniano o dobru klientow, to czym mozna tlumaczyc balagan jak nie "ustawieniem"? Przetargi po to sie oglasza, aby wybrac NAJLEPSZEGO i takiego, ktory bedzie profesjonalista w swojej dziedzinie.
Oczywiscie dla Rogala i podobnych prawo jest po to, aby je "falandyzowac", jezeli ktos jeszcze pamieta, na czym to polega..
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 12:59
A jak należało określić dobro klienta w SIWZ? PP też nie dawała żadnej gwarancji jakości, zresztą opluwano ją nie raz. Oczywiście, że ma placówki, ale PGP przedstawiła kwity, że potencjał także ma, wygrała ceną i tyle. Nie używaj pojęć, których znaczenia nie znasz.
Potrafisz jedynie mówić jak to pięknie być powinno, natomiast nigdy nie podajesz ścieżki dojścia poza jedną: zabrać kasę klerowi:) A za ustawą deubekizacyjną byłeś? Im też zabrano. Popierasz to?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-10 14:11
komuś zabrakło wyobraźni - delikatnie mówiąc . A wszystko temu że nie czytali Lema a Żeromskiego ;-) . U nas jest wszystko w porządku... rozpieprzone a to zasługa ludzi, którym się wydaje że tylko oni mogą wymagać - od nich nigdy . I mamy 'zapracowanych' lekarzy i nie tylko .... Nie trafia do mnie hasło p.Olszewskiego, który zachęcał  do kupowania, bo polsdkie . Kupuje, bo dobre a jak polskie to szczególnie . Tak se moje mendrkowanie pr\zenoszę na forum ;-))) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 14:25
Jakiej znowu wyobraźni. Wasze chciejstwo jest niewyobrażalne. Przepis jest przepis a nie wyobraźnia.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-10 14:46 Zmieniony 2014-03-10 14:49
Wyobraźnia jest tym czymś delikatnym i jak mgła spowija ranną trawę. Otula ona każdy przepis i delikatnie naprowadza do celu patrząc na wszystko to czego dotyczy. Nie po trupach!!!
W materii zamiany czegoś na coś zawsze istnieje możliwość zamiany lepszego na gorsze . Nikt z podejmuj.ących zmianę dostarczyciela przesyłek pocztowych-wymiaru sprawiedliwości  nie wziął  tego pod uwagę . Chyba, że to już miało być dodatkową karą, ale gdzie ma się prawo??? I od czego są sądy???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 14:49
Nie chce mi się kolejny raz pisać tego samego.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-10 14:50
pisz, pisz a będzie ci dane ;-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 15:04
Ja nie chcę żeby mi ktoś coś dawał, sam zapracuję.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-10 15:28

>Ja nie chcę żeby mi ktoś coś dawał, sam zapracuję.


Powiedz to tym, ktorzy nie pracuja, tylko pszyssali sie do panstwowej kasy.

>Potrafisz jedynie mówić jak to pięknie być powinno, natomiast nigdy nie podajesz ścieżki dojścia poza jedną: zabrać kasę klerowi:)


Jakos nie trafia do Ciebie, ze kase, jaka kler wyciaga na rozne sposoby od panstwa, mozna przeznaczyc na cele sluzace spoleczenstwu.

>A za ustawą deubekizacyjną byłeś? Im też zabrano. Popierasz to?


Nie popieram, bo nie zabiera sie praw nabytych.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-03-10 15:35 Zmieniony 2014-03-10 16:23
Jasne, że nie popierasz bo zabrali tobie. A jakie to są cele służące społeczeństwu? Części społeczeństwa na pewno odpowiada sprawnie funkcjonujący KK. Ok, podaj proszę jakieś inne ścieżki dojścia. Spójrz w materiały ze szkoleń. A nie. Materiały SB się trochę w tym obszarze zdezaktualizowały, tzn. instrumenty nadal świetne, tylko merytoryki brak. Zaczerpnij może z niemieckiej prasy, którą chętnie czytujesz. A co do praw nabytych. Kościół przecież chcesz wywłaszczyć, czyż nie?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-03-10 22:59

>A co do praw nabytych. Kościół przecież chcesz wywłaszczyć, czyż nie?


Nie wypisuj bzdur. Mnie nic nie zabrali, dopiero po 1989 roku zabiera mi i reszcie spoleczenstwa Krk rocznie miliardy zlotych, ktore sa potrzebne np. osobom niepelnosprawnym itp, itd.. Najpierw zastanow sie skad Krk ma majatek, a pozniej dlaczego tym majatkiem nie dysponuja wierni. 
A co do praw nabytych, to calkiem niedawno zrobil sie szum, gdy rzad zabral osobom niepelnosprawnym zasilki. Wiesz jak czuly sie osoby tym pokryzwdzone? Ponadto stale podkreslasz swoje przywiazanie do wiary, wiec badz konsekwentny i wykonuj bozy nakaz milowania nieprzyjaciol swoich. Pokaz, ze stac Cie na "odpuszczanie winy swoim winowajcom".

>Części społeczeństwa na pewno odpowiada sprawnie funkcjonujący KK.


I uwazasz, ze jest w porzadku, aby reszta spoleczenstwa finansowala tej czesci ideologie religijna? Niech kazdy wierzacy robi to na wlasny koszt, a nie na koszt wszystkich podatnikow.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 120) (3923328 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill