www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca zdalna i edukacja z domu opieki..:( (3506 - wyświetleń)
- Autor bakuba Dodany 2014-03-08 19:29
Dzień dobry.
Od dwóch lat przebywam w domu opieki gdzie odpłatność wynosi 3,200zł. Państwo zabiera mi 70% pieniędzy więc zostaje mi 300 zł a rachunków mam 340zł. Bardzo bym chciał podjąć pracę i dokształcić się gdyż jako technik informatyk raczej nie zarobię na utrzymanie mieszkania, opiekuna i jeszcze siebie..
Ostatnio dostałem propozycję pracy przez telefon..chodziło o umawianie spotkań przez telefon z tym że w grę wchodziły wyłącznie sztywne godziny pracy co wiązałoby się z rezygnacją przeze mnie z codziennej rehabilitacji oraz ciepłych obiadów na rzecz 30% z wypłaty miesięcznie..
Co ja mam zrobić?
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-09 13:39
Dlaczego 30% wypłaty?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-03-10 10:38
Zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej wnoszą:
1) mieszkaniec domu, nie więcej jednak niż 70% swojego dochodu, a w przypadku osób małoletnich przedstawiciel ustawowy z dochodów dziecka, nie więcej niż 70% tego dochodu.
Natomiast   Art 61  ww ustawy mówi :dochód mieszkańca domu podejmującego pracę ze wskazań terapeutycznorehabilitacyjnych lub uczestniczącego w warsztatach terapii zajęciowej, stanowiący podstawę naliczania opłaty, zmniejsza się o 50% kwoty otrzymywanej z tytułu wynagrodzenia za tę pracę lub o kwotę odpowiadającą wysokości kieszonkowego wypłacanego z tytułu uczestnictwa w tych warsztatach.
Nadrzędny Autor bakuba Dodany 2014-03-22 10:37
Czyli 70% z  50% mojego dochodu?
Nadrzędny Autor Daniyal z popiołów... Dodany 2014-04-29 09:30
Głowa do góry!

Jeśli Twój lekarz wypisze Ci zaświadczenie, że praca którą wykonujesz służy Twojej rehabilitacji to odpłatność będzie wynosić 50% Twoje pensji, parę stów więcej dla Ciebie!

Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca zdalna i edukacja z domu opieki..:( (3506 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill