www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 137) (3798761 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-29 23:27
Szanowny Panie Zygmuncie.
Szkoda szarpać się nerwy z takimi jak Kobieta A i Rogal, oni nigdy nie są wstanie spojrzeć dalej niż na czubek swojego nosa...  Nie warto odpisywać im, bo oni i tak nie zrozumieją co to prawdziwe życie...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-30 06:00
Oh. Za miluony kochacie i za miliony cierpicie katusze.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2014-05-30 08:40
KOBIETOA,NIE RANTKA,A RANDKA!!!!
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-23 15:31

> Weszłam na chwilę na prośbę użytkownika forum.


I bardzo dobrze, że Cię namówił.:-)

> Obleciało  niesłusznie użytkowniczkę forum w-zetka.


Werbeno.:-) Kim ja tu już nie byłam, wg posądzeń oczywiście. Jedno mnie tylko cieszy, że zawsze kojarzona byłam z osobami, których wpisy się fajnie czytało. Gorzej, gdyby mnie kojarzono ze staruszką.:-)))) Byłabym w rozpaczy, ze względu na jej sposób bycia.:-))))
Po tym linku o Korwinie byłam w szoku...W zasadzie nigdy nie dociekałam kto jest kim pod tym kątem, więc pewnie dlatego byłam tym bardziej zaskoczona.
Pozdrawiam i pisz proszę, bo chyba jednak warto.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-23 21:12
Nie będę się spierać - Ty wiesz lepiej twierdząc, że ubliżającym jest dla w-zetki stwierdzenie, że "pisze i myśli podobnie" jak Ty.
Zastanawia mnie tylko to łaskawe pozwolenie

>Pisz spokojnie w-zetko<


Nie miałam dziś dużo czasu ale "przeleciałam" kilka Twoich postów z 2010 r. - TO SAMO jednak przebija "zgorzknienie" i "wszystko źle". To właśnie Ty utworzyłaś wątki tak straszliwie krytykowane i polecane "idiotom" przez kiepskiego/valpoza.
Poza tym Werbeno: "wywody", "monit" muszą jednak spełniać pewne "normy" :-) tłumaczę: nie napiszę do córki czy kochanka - "...Twoje wywody", "...otrzymałam monit od Twojego chłopaka"
Tak na koniec: W-zet troszkę mnie zaskoczyła i to pozytywnie :-)
Dopiszę: pisz Werbeno i pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-05-23 10:48
WERBI Z CAŁYM SZACUNKIEM DO CIEBIE DAŁAS SIE NAKRECIC NORBUSIOWI?I PO CO??TYLKO SIE OSMIESZYŁAS A MOJ SZACUN(I NIE TYLKO PEWNIE MOJ)LEGŁ .TAK STACZAJA SIE BOHATEROWIE DAJA SIE NAKRECIC INNYM GŁUPOLKOM.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2014-05-23 10:52
Jeszce jestem, zobaczyłam wpis Staruszko123
Nic z tych spraw
Jestem spokojna, nic mnie nie zburzy, nie podejdzie. Zostanie, piszcie, róbcie jak chcecie.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-23 20:09
Staruszko kochana, nikogo nie nakręcam a tym bardziej Werbeny. Fakt, że się znamy i wiemy dużo rzeczy o sobie... 
Werbena była tu na tym forum długo przede mną i zawsze mieliśmy wspólny język i podobne zdanie w poruszanych tematach na tym forum...
A to, że Werbena nie pisała i że teraz napisała, to wynika tylko i wyłącznie jej nie przymuszonej woli...  Staruszko, powinnaś przynajmniej przeprosić Werbenę za twój "Cięty" język... Masz tendencję do obrażania ludzi, powinnaś panować nad tym...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2014-05-23 21:25
Marek Migalski demaskuje system "legalnej korupcji" w PE. Tylko na dojazdach można zarobić ponad milion złotych!

>"Intencją urzędników PE jest, aby politycy jak najmniej angażowali się w prace Parlamentu. (...) Dlatego stworzono cały system "legalnej korupcji", to znaczy takich zachęt i ułatwień, które skłaniają MEP-ów raczej do skorzystania z szeregu przywilejów i sposobów zarabiania, niźli do wtrącania się do procesów politycznych" - pisze Marek Migalski w książce "Parlament Antyeuropejski". Pozycji, która może wywrócić kampanię przed wyborami do PE.


Pozostawiam to bez komentarza.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-24 08:32
Dziś nad Polską deszcz meteorytów. Warto popatrzeć w niebo nocą. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-25 11:43
Niemcy: Schaeuble przeciwko zwiększaniu budżetu na wojsko

>Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble jest przeciwny zarówno zwiększaniu wydatków na obronę jak i stacjonowaniu na stałe wojsk NATO w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Europa powinna pozostać "soft power" (miękką siłą) - uważa minister.
>Polityk CDU odniósł się krytycznie do pomysłu przesunięcia większych sił NATO na wschodnie rubieże Sojuszu. - Ta dyskusja nie prowadzi do celu. 90 proc. opinii publicznej nie tylko w Niemczech i UE, lecz także poza naszym kontynentem, odebrałaby takie działania jako zaostrzenie sytuacji - powiedział Schaeuble. - Radziłbym decydentom w NATO, żeby skorzystali z niemieckiego powiedzenia, iż mowa jest srebrem, milczenie złotem - dodał.
>Zdaniem Schaeublego Putin chce "poniżyć" porządek opierający się na wolności i demokracji. - Zachód powinien przeciwstawić mu swoje wartości, otwartość i tolerancję - zaznaczył minister finansów.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-25 20:06
Brawo Korwin. Precz z lewactwem!!!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-25 21:17
Gen. Wojciech Jaruzelski: opublikujcie to dopiero po mojej śmierci

>"Newsweek" opublikował wywiad z gen. Wojciechem Jaruzelskim przeprowadzony kilka lat temu. Generał zgodził się go autoryzować pod warunkiem, że tygodnik opublikuje rozmowę dopiero po jego śmierci.
>W wywiadzie Jaruzelski powiedział też, że "Polska nigdy nie była państwem komunistycznym", a on nie był komunistą "niezależnie od tego, co się o nim mówi".


I powiedział prawdę, bo faktycznie w Polsce nie było komunizmu, jak dzisiaj przedstawia się to młodemu pokoleniu. Zakłamywanie historii nie zmieni faktów. W skrócie przedstawił to internauta, którego wypowiedź cytuję:

> Stefan M. 51 minut temu. Zdaje się, że żaden komunizm w Polsce nie istniał. Istniała nawet prywatna własność, jakkolwiek ograniczona. Kościół za czasów gierkowskich wręcz rozkwitał i klientów mu nie brakowało. Tak zwani komuniści, byli tylko tak lekko po wierzchu przyrumienieni na czerwono, byli Katolikami, mniej lub bardziej po kryjomu chodzili do kościoła i chrzcili dzieci. Udawali, że służą partii, a wszyscy razem udawali, że pracują dla dobra systemu. A pamiętam, czas dramatycznej odbudowy kraju z wojennych ruin i entuzjazm tamtych lat. Nikt nigdy nie zrobił tyle w historii tej ziemi co PRL, myślę tu o radykalnemu zwalczeniu analfabetyzmu, szkole, włącznie z bezpłatnymi studiami, służbie zdrowia i pracy dla każdego. Definitywne zwalczenie wielu groźnych chorób, z gruźlicą włącznie, intensywną elektryfikację która dotarła do każdego zakątka kraju, awans społeczny młodzieży wiejskiej która hurmem runęła do miast i awans społeczny kobiet. Udało się szybko stworzyć nową inteligencję, a kraj się intensywnie industrializował. Nigdy już nie będzie na tej ziemi takiego zrywu. Entuzjazm się wypalił, ludzie pragnęli więcej, więcej i szybciej, a system nie nastawiony na drapieżny zysk na to nie pozwalał. Należało więc solidarnie zniszczyć wszystko do cna, otworzyć drogę bezwzględnej prywacie, przekreślić ciężką pracę ojców i obrzucić ich błotem. Amen.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-25 21:26
Szkoda tylko ze ci ze wsi zostali w miastach.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-05-25 21:45
Jasne.. posegreguj ludzi..
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-25 22:19
Ja do nich nic nie mam, ale na litosc boska niech nie trzepia poscieli na balkonie;-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-26 06:54
W odpowiedzi dla: rogal160
Znam mnóstwo ludzi pochodzących ze wsi, którzy mają więcej kultury niż niejeden z miasta. A przwietrzanie pościeli na balkonie, to bardzo mądra czynnoś, i ich święte prawo,  tak, jak każdego innego właściciela mieszkania z balkonem. A nawiasem, czy którykolwiek z palących mieszczuchów zastanowił się, jak czują się niepalący mieszkańcy bloków? A wciąż szczekające psy na balkonach, to też tylko ludzie ze wsi? A głośna muzyka, że ściany drżą? A Tobie przeszkadza pościel?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-26 07:11
Nie licytujcie się panowie kto gorszy, miastowi czy wsiowi. Jedni i drudzy " potrafią wiele". Wszystko zależy od wychowania , od kultury , a nie od tego skąd się pochodzi.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-26 08:11
W odpowiedzi dla: lidian
Właśnie to miałem na myśli.:-))) Kultura jest tu najważniejsza, a nie miejsce pochodzenia, lecz tego nie ma w statystykach.:-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 09:41
Zgodnie z komunikatem GUS, sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła o 8,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku, a w ujęciu miesiąc do miesiąca wzrosła o 2,3 proc. Stopa bezrobocia w czwartym miesiącu 2014 r spadła o 0,5 pkt proc. i osiągnęła 13,0 proc. Odnotowano największy spadek liczby bezrobotnych w kwietniu od czterech lat. W dużej mierze spadek bezrobocia jest wynikiem czynników sezonowych. Jednak zmiana o 0,5 pkt proc. nie byłaby możliwa bez wyraźnego ożywienia gospodarczego. W ślad za poprawą sytuacji na rynku pracy idzie dobra dynamika sprzedaży detalicznej, choć trzeba pamiętać o tym, że na odczyt rok do roku mają wpływ wydatki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Rok temu Polacy robili zakupy na tę okazję pod koniec marca. W kolejnych miesiącach sprzedaż powinna nadal rosnąć. Powodów do optymizmu jest jednak więcej.

Dzisiejsze dane wpisują się w ogólne ożywienie gospodarcze. Truizmem byłoby powtarzanie oczywistości dotyczących tego, że w kwietniu już w pełni trwały prace w sektorze budowlanym. Minister Pracy i Polityki Społecznej podkreśla to, że poprawa sytuacji na rynku pracy jest efektem m.in. reformy urzędów pracy oraz uelastycznienia czasu pracy. Bez wątpienia te czynniki mają znaczenie. Jednak przy każdej okazji trzeba powtarzać, że to realna gospodarka tworzy miejsca pracy. Jeżeli jej rozwój jest spętany niepotrzebnymi i szkodliwymi regulacjami prawnymi lub koniunktura jest słaba to nawet najlepsze programy wsparcia rynku pracy niewiele będą w stanie pomóc. Kwietniowy spadek bezrobocia to efekt kompilacji kilku czynników: sezonowych, wzrostu aktywności inwestycyjnej przedsiębiorstw, rosnącego spożycia indywidualnego, optymizmu firm, który widać choćby w deklaracjach dotyczących zatrudniania pracowników. Szybki spadek bezrobocia oraz wyraźny wzrost realnych wynagrodzeń przekładają się na dobre wyniki sprzedaży detalicznej. To dobra wiadomość dla naszego PKB. Nadal silny eksport, przebudzające się inwestycje oraz większa skłonność Polaków do zakupów dobrze wróżą naszemu rozwojowi w tym roku.

Powodów do optymizmu jest więcej. Jak podał także dziś GUS, pracodawcy zgłaszają więcej ofert pracy niż rok temu, do urzędów pracy zgłasza się mniej nowych bezrobotnych. Rośnie tonaż przewiezionych ładunków, a transport jest zawsze dobrym barometrem gospodarczym. Ponadto dobre wyniki zanotowała sprzedaż hurtowa, przemysł cieszy się z większych zamówień na eksport. Dzięki temu w kolejnych miesiącach bezrobocie będzie nadal spadać, aż do okresu jesienno – zimowego, który możemy rozpocząć z bezrobociem na poziomie 12%. Jednak co najważniejsze, kolejne dane GUS pokazują to, że nasza gospodarka znajduje się już na trwałym kursie ożywienia.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-26 10:59
Samodzielne myślenie jest własną wykładnią, co do oceny własnego życia.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 11:19
A tak konkretnie to o co Ci chodzi?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 13:00
GUS-ła itp. wieści.
Analizując komunikat GUS wynika jednoznacznie sprzedaż detaliczna w kwietniu tego roku wzrosła o 8, 4% w stosunku do ubieglorocznego..Natomiast niepokojaco wyglada ujęcie miesiaca do miesiaca i wynosi tylko 2, 3% .Dardzo niepokojacy jest spadek bezrobocia o 0, 5 pkt bez wzrostu miejsc pracy. Oznacza to dalszy exodus rodaków do pracy za granicą . Jednoczesny wzrost sprzedaży może wprowadzać w blad stystykow opierajacych sie na danych GUS-u ale analizujących sytuacje z błędnego punktu startowego. Oczywiscie na wzrost sprzedaży wielki wpływ ma doplyw euro środków od rodaków juz pracujacych w obcych krajach.Powina ta tendencja sprzedaży rosnąć w kolejnych miesiacach bo nadal rodacy zarabiajacy w euro chca spędzać swoje urlopy z rodzinami w kraju.
Optymistycznych wieści jest więcej.  Stabilizacjia życia rodaków w krajach UE i nie tylko powoduje że coraz wiecej naszych rodaków zarabia też wiecej.
Istnieje niebezpieczeństwo błędnej oceny wiekszosci statystykow o pozornym wroscie gospodarczym i ożywieniu rynku krajowego.Wzrost w sektorze budowlanym nie poparty jest innymi czynnikami co powoduje zludzenie wzrostu PKB.
Nazywanie to sukcesem przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej nie spowoduje wzrostu zamożności społeczeństwa. Dlatego należy jak najszybciej ureguowac i ułatwiać w yjazdy w celach zarobkowych aby wykorzystać każdą sszansę na wbogacanie polskich rodzin.
Optymistycznych przykladow jest wiecej. Do pracy wyjedzie coraz wiecej wyksztalconych,znających jezyki mlodych ludzi. Ich szybka stabilizacjia życia powoduje że nie wracają do kraju. Optymistyczne jest to że najczesciej Ci mlodzi ludzie pracowali by jadynie na smieciowych umowach nisko uposazeni obnizali by statystyczną zamożność spoleczenstwa i lub podwyższyli by bezrobocie. Co znacznie obniżyło by statystyczny komfort życia.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-26 13:15
Powinieneś robić w opozycji. Dobre:)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 19:57
Nie ma problemu :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-26 20:49
Nie wydaje się dziwne, że w mediach jakoś cicho po śmierci gen. Wojciecha Jaruzelskiego? W TVP INFO w programie "Minęła dwudziesta" wystąpił Mariusz Antoni Kamińskie rocznik 1978, poseł PiS, który stwierdził, że gen. Jaruzelski ma krew na rękach, że może być pochowany na każdym innym cmentarzu, ale nie na Powązkach i bez należnych byłemu prezydentowi honorów. Wypowiedź godna katolika wychowanego na tzw. wartościach chrześcijańskich. Zresztą w podobnym tonie wypowiadają się inni Prawi i Sprawiedliwi.
Z ciekawości zajrzałem do Wikipedii i porównałem życiorysy Mariusza Antoniego Kamińskiego i gen. Wojciech Jaruzelskiego. I tak zastanawiam się, skąd w człowieku, który siusiał w pieluchy, gdy rodziła się historia, tyle cynizmu i nienawiści. Czym może pochwalić się w swoim życiorysie w porównaniu z życiorysem człowieka, który przeszedł długą drogę i tyle w życiu dokonał. Zresztą nie jest to wypowiedź jednostkowa, bo tak wypowiada się większość ludzi młodych, jakby byli .... katolikami.
Gdzie będzie pochowany gen. Jaruzelski? "Na pierwszym miejscu zawsze jest wola zmarłego"

>Gdzie zostanie pochowany gen. Wojciech Jaruzelski? Decyzja wciąż nie zapadła. Wśród polityków i publicystów trwa otwarty spór. Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zwrócił się o pochowanie ostatniego przywódcy PRL na Powązkach Wojskowych w Warszawie i o wojskową asystę na pogrzeb. Inicjatywę popiera rodzina generała.

Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 21:00
Nachbar generał już nic wiecej nie dokona a Twój przykladowy Mariusz może,  może to być duzo wieksza zasluga dla ojczyzny, jestem przekonany że tak będzie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 21:00

> Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zwrócił się o pochowanie ostatniego przywódcy PRL na Powązkach Wojskowych w Warszawie i o wojskową asystę na pogrzeb. Inicjatywę popiera rodzina generała.


Ostatni przywódca PRL, ale także prezydent Polski, czyli zwierzchnik sił zbrojnych już po zmianie ustroju.
I niech się wreszcie zrobi cicho nad tą trumną. Znowu sobie do gardeł skaczemy jako naród. Już nawet majestat śmierci ujadacze mają za nic.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 21:10
Czy to możliwe aby zbrodniarz i ofiara leżeli obok siebie na tej samej alei zasłużonych?
Zbyt wiele niewyjasnionych tajemnic aby postawić znak równości.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 21:14
A jakie to ma znaczenie dla ich prochów?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 21:19
A dla rodzin ofiar?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 21:21
Już mniej. Zobaczymy jak się to zakończy, ale nienawiść niektórych do zmarłych tez nie jest wyjściem.
Pogrzeb powinien być wojskowy, bo nikt go szlifów nie pozbawił,a wiele ugrupowań i opcji rządziło.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 21:37
Skoro tak, to po co Polakom Katyn?
Dajmy sobie buzi I po "stakanie"
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 21:40
Czy można tak porównywać...ale ok. To co proponujesz?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-27 05:59
Tak wygladala rozmowa nad grobem prezydenta Kaczyńskiego. i tak bedzie teraz. Mi jest obojetne miejsce, moze być nawet obok żony w grobowcu rodzinnym jesli taka wola rodziny.
Ale my nie potrafimy spokojnie przejść obok śmierci.  Nie moze być ciszy nad ta trumną?

Chca Powazki Aleja Zasluzonych proszę bardzo , miejsce obok pułkownika Kuklinskiego będzie idealne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 06:51
No właśnie, tu się jakoś tam na koniec rozumiemy. Pozostaje tylko zapytać, kto w realu ciągle jątrzy, rozdziela każdy włos na czworo, wraca do przeszłości, która co się historycznie zabliźni, to ją trzeba rozdrapać do żywego. Polska skłócona, podzielona wzdłuż i w poprzek i na skos, jest na rękę politykom z koziej wólki, czy z innych rejonów świata? Nie wierzę w teorię spiskową, bo sami się potrafimy bardzo skutecznie jako naród w łyżce wody topić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-27 07:09
Co już nie raz udowodniła historia. Choćby liberum veto.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-27 07:37
Dziwna nazwa taka niepolska. Czy to byl wtedy jezyk Polakow?
"Ja się sprzeciwiam" znaczenie to samo ale ...
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-05-27 18:38

> Czy to byl wtedy język Polaków?


1) Mniej więcej do XIX wieku w ogóle mało myślano kategoriami narodów etnicznych. Nie było "Polaków", byli obywatele "Rzeczypospolitej" (Obojga Narodów). Nie wiem czy zauważyłeś kiedyś, że Mickiewicz, którego my uważamy za Polaka i który pisał po polsku, pisał "Litwo, Ojczyzno moja!"

2) W czasach kiedy istniało liberum veto, łaciny używali powszechnie ludzie wykształceni w Europie, a wielu wyrazów używano nawet w polszczyźnie. Por. makaronizmy. Być może wynikało to z faktu, że język polski zaczął się pojawiać jako język, a nie gwara lokalnego gminu, późno, bo w okolicach renesansu.

3) Może Ci się nie podobać, ale "liberum veto" to jest fachowe określenie, poparte historią.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-27 19:00
Poruszylem ten temat aby porozmawiać o historii jezyka, doskonale pamiętam że msza w kosciolach byla prowadzona po łacinie.
Dopiero po pewnym czasie obowiązywał już j.polski.
Moja pamięć jednak w tej chwili nie dziala i nie podam daty.
Co do Litwy mimo nzwy to jednak z historii wiemy że tam byla Polska.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2014-05-27 19:55

>  nie podam daty.


Msza po łacinie była powszechna jeszcze całkiem niedawno, bo przed Soborem Watykańskim drugim, czyli około połowy XX wieku. Użycie łaciny przez szlachtę (w tym polską) sięga znacznie, znacznie dalej. I było kiedyś zupełnie normalne.

> Co do Litwy mimo nazwy to jednak z historii wiemy że tam byla Polska.


Oj, Litwini by się z Tobą nie zgodzili. :-) . To co tam było w sensie historycznym jako państwo to Rzeczpospolita Obojga Narodów, podzielona na Koronę Królestwa Polskiego i Wielkie Księstwo Litewskie. Które były zasadniczo traktowane przez szlachtę jako jedno, niepodzielne, wielonarodowe Państwo.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-29 12:20
Walduś, pamiętam ze szkoły, że Polska graniczyła nawet z Turcją... Kiedyś tam...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-27 14:48
chyba już Ci odpisalem na ten wpis. ale nie widzę tego wpisu.
Dla mnie to okreslenie brzmi obco. Moze by wystarczyło
"ja się sprzeciwiam" albo " nie pozwalam"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-05-27 16:36
Wg mojej wiedzy używało się wtedy tego słowa łacińskiego, co po polsku znaczy "nie zgadzam się".
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-27 19:09
Nie bylo to dobre prawo dla ojczyzny jak pamietam, ale komuś pasowało
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-05-27 22:44 Zmieniony 2014-05-27 22:50
Liberum veto, choć wykorzystywane było nie raz nie godnie, to przydałoby się to, tym, co chcą doprowadzić do porządku w Polsce... A to, że pasowało tym co je nadużywali do swoich zacnych spraw, do korupcji, to masz, Waldusiu rację...
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-05-28 06:43
W odpowiedzi dla: w-zetka

>Pozostaje tylko zapytać, kto w realu ciągle jątrzy, rozdziela każdy włos na czworo, wraca do przeszłości, która co się historycznie zabliźni, to ją trzeba rozdrapać >do żywego. Polska skłócona, podzielona wzdłuż i w poprzek i na skos, jest na rękę politykom z koziej wólki, czy z innych rejonów świata?
>sami się potrafimy bardzo skutecznie jako naród w łyżce wody topić.


To bardzo trafne spostrzeżenia. Uważam,  że Polska,  jak i Polacy wiele tracą nie dbając o teraźniejszość. Przeszłość jest martwym czasem. Jest historią i tego nic nic nie zmieni. Polityka jest pełna przykładów manipulacji i manipulantów,  by rozumieć, iż kwestia przeszłości to bardzo często najlepsza zasłona dymna na to,  co ważne teraz obecnie. Dlatego dyskutować o zdarzeniach i z ich powodu się kłócić jest bezsensem. Cała uwaga skierowana być powinna na obecny czas,  bo za moment on będzie przeszłością, i powodem do sporów.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-05-29 10:34
W odpowiedzi dla: w-zetka

>Pozostaje tylko zapytać, kto w realu ciągle jątrzy, rozdziela każdy włos na czworo, wraca do >przeszłości, która co >się historycznie zabliźni, to ją trzeba rozdrapać do żywego.


A kto najbardziej na tym korzysta? Tak zastanawiam się, ile siły, emocji, energii Polacy tracą na bzdurne dywagacje na temat przeszłych czasów, przeszłych wydarzeń. Gdybyż tak odrzucić wszelkie rozmowy na tematy spraw z przeszłości, ile czasu i uwagi można by skierować na sprawy teraźniejsze.

>Polska skłócona, podzielona wzdłuż i w poprzek i na skos, jest na rękę politykom z koziej wólki, czy z >innych >rejonów świata?


I masz odpowiedź. Myślę, że nie ma znaczenia, czy prowodyrów znajdzie się w Kraju, czy też za granicą. Znaczenie ma fakt, czy Polacy zaczną wreszcie samodzielnie myśleć, czego efektem będzie nie wdawanie się w pseudo kłótnie i swary o to, co już było, co się stało, co się wydarzyło. Przeszłość to martwy czas. Czemu nie skoncentrować się na tym, by nie popełniać błędów popełnionych w przeszłości.

>Nie wierzę w teorię spiskową, bo sami się potrafimy bardzo skutecznie jako naród w łyżce wody topić.


I to właśnie jest sedno sprawy. Manipulacja opinią publiczną, to ogromna oręż. Politycy i cała frakcja rządząca wie o tym bardzo dobrze, więc ją stosują. A reszta – mamy ją na wyciągnięcie ręki. Całą resztę falowego działanie owej manipulacji opinią społeczną (opinią Polaków), wykonują sami Polacy. Tu politycy nie muszą nic czynić. Wrzucony kamień w taflę wody, wywołuje rozchodzące się w koło fale. Kręgi są coraz to większe i dalej sięgają. Tymi kręgami jest działanie samych Polaków, jako efekt tego, co serwują nam media, politycy itd. Ale gdzie tu efekt samodzielnego myślenia?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2014-05-26 21:39
Jakkolwiek by nie oceniać - wobec śmierci jesteśmy równi.
Przykro czytać posty ziejących nienawiścią niby katolików. Mówię "niby", bo człowiek, który czyta Ewangelię, nie miałby problemu pochówkiem wroga.
Trzeba wielkiej miłości do Boga, by zwalczyć własne instynkty..
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 21:48
Życie tak skomplikowane jest...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 137) (3798761 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill