www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 149) (3792694 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2014-07-18 12:03
Właśnie, jak będą tak słuchać i tańczyć, to prędzej, czy później wdepną w brzydko pachnącą kupę.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-17 12:37
Ogladam wiadomosci i jestem wstrząśnięty tragedią rodziny z Karczowki niopodal Żagania.  Czasami chęć ratowania innego powieksza tylko tragedię. To jest tak w gdy chęć udzielenia pomocy blokuje zadbanie o własne bezpieczenstwo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-17 12:55
Dramat. Samo słuchanie o tym, to katowanie psychiki, a co dopiero ..ee...tam, lepiej współczuć i milczeć.
Tyle osób w taki nieprzewidywalny sposób to po prostu szok....:-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-17 18:12

>Tyle osób w taki nieprzewidywalny sposób to po prostu szok....


To może szokować, ale ta tragedia nie powinna się wydarzyć. Zginęli z powodu własnej niewiedzy. Zakładam, że szambo mieli od wielu lat, więc powinni wiedzieć jak bezpiecznie należy je eksploatować.
Oczywiście, że jestem poruszony tą tragedią, ale to nie pierwszy taki przypadek, gdy w szambie giną ludzie. I nad tym należy się zastanowić, dlaczego tak się dzieje.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-17 18:49
Na pewno byli katolikami i zamiast uczyć się obsługi szamba tracili czas na modlitwę.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-17 19:25
Dobry jesteś :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-17 19:36
I smakowity.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-17 19:41
Wybacz ale lizać nie będę to nie wiem ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-17 19:45
Nie wiesz co Ci pisane;-)
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-17 19:47
Fajny z Ciebie chłopak ale nie w moim "guście" :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-17 23:19
Rogal choćby tak było nie upowaznia Cie do wysnuwania takich wniosków.  Pewnie nie raz tak "naprawiali" usterkę i nic się nie zdarzyło , do dzisiaj. Sam wskoczylbys w ogień ady ratowac swoją rodzinę bez wzgledu na co traciles wczesniej czas.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-18 05:46
Oh losie. Nie mow ze Ty tak na powaznie.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-18 10:50
Staram się
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-17 19:24
Ty tam zawsze zadbasz o siebie - co tam inni...prawda kiepski valpozie:)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-07-19 03:18
Pozdrowienia z lotniska. Trzymajcie się.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-07-19 15:06
Może przeczytasz, trzym się!!! Odpoczywajcie i zdrowo wracajcie :-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-19 07:30
http://www.wprost.pl/ar/458552/Ukraina-SBU-zatrzymala-podejrzanych-o-zestrzelenie-samolotu/

J>ak donosi portal TV.ua, Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o tym, że zatrzymała dwóch rosyjskich obywateli na graniocy rosyjsko-ukraińskiej. Są oni podejrzewani o obsługiwanie wyrzutni rakietowej Buk, z której wystrzelona rakieta strąciła samolot pasażerski Boeing 777 linii Malaysian Airlines.<

>O sprawie zatrzymania poinformował Walentyn Naliwaczenko, funkcjonariusz Służy Bezpieczeństwa Ukrainy. Jak dodał obaj zatrzymani byli obywatelami Rosji i próbowali przekroczyć granicę w regionie donieckim. Co więcej, byli żołnierzami, a jeden z nich miał przy sobie dokument zaświadczający o jego specjalności – kierowaniu ogniem rakietowym. <


Zastanawiam się, jak długo inne państwa będą się przyglądać, "kiwając palcem", miast pokazać Rosji, że to nie czasy caratu.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-19 18:03
Ostatnio codziennie odpadają nas tragedie ludzkie.
Dzisiaj od rana wypadek na autostradzie i ofiary, niewinni ludzie.
Lato wakacje a tyle wypadków i ataków terrorystów zaciemnia  i obraz sielanki.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-19 22:15
Zestrzelenie samolotu pasażerskiego i wypadek autokaru na autostradzie to dwie różne gatunkowo tragedie.
W pierwszym przypadku mamy do czynienia z cyniczną grą polityczną i działaniem świadomym, a w drugim ze zdarzeniem wynikającym z niedoskonałości człowieka i maszyny.
Informacje, jakie docierają z miejsca, gdzie spadł zestrzelony samolot, są przerażające. Trudno wyobrazić sobie co czuli pasażerowie, gdy w samolot trafiła rakieta. Przecież nie wszyscy w jednej chwili stracili życie. To nie musiało się wydarzyć, gdyby w stosunku do separatystów wcześniej zastosowano odpowiednie środki, a świat zdecydowanie potępił Putina za przejęcie Krymu. 
Jak na razie nie są znane przyczyny wypadku autokaru, ale i ten nie musiał się wydarzyć. Na obecny poziomie techniki opracowano już systemy bezpieczeństwa zapobiegające najechaniu na przeszkodę lub reagujące, gdy kierowca zasypia. Uważam, że w pierwszej kolejności w takie urządzenia powinny być wyposażone autobusy, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Jak na razie montuje się je w autach osobowych.
Jest faktem, że w okresie wakacji i w sezonie urlopowym zdarza się więcej wypadków. To wynika ze wzmożonego ruchu na drogach, z faktu, że kierownicami zasiadają "niedzielni kierowcy", zmęczeniem podczas wielogodzinnej jazdy oraz brawury, a której słyną polscy kierowcy.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-20 05:18 Zmieniony 2014-07-20 05:35
Nie wiem, co jeszcze musi się wydarzyć, aby takie przypadki nie miały miejsca. Jaka kara powstrzyma pijanych lub na haju kierowców?
Kierowca wjechał w grupę ludzi w centrum Sopotu

>Kierowca wjechał w grupę ludzi w centrum w Sopotu. Poszkodowanych jest 17 osób, wszystkie trafiły do szpitala - dowiedziała się WP.PL. - Do potrąceń doszło na ul. Bohaterów Monte Cassino oraz Placu Przyjaciół Sopotu - wyjaśnia rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Karina Kamińska. I dodaje: "kierowca nie był pijany, ale dużo jednak wskazuje na to, że był on pod wpływem środków odurzających."


Policja zatrzymuje więcej kierowców prowadzących pod wpływem narkotyków

>Policja zatrzymuje coraz więcej kierowców będących pod wpływem narkotyków. W tym roku funkcjonariusze przeprowadzili już ok. 4 tys. badań na zawartość narkotyków i zatrzymali 505 kierowców, którzy sięgnęli po środki odurzające inne niż alkohol. W całym 2000 r. było to 19 osób.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-20 09:26
Oglądałam w tv wiadomościach. Coraz bardziej niektórym odbija, nie wiedzą, czym to grozi? A podejrzewam, że skala ćpania jest o wiele większa niż dawniej. Czyli równia pochyła...i upadek
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 09:30
Mówi się, że młodzi ćpają i nie myślą o konsekwencjach, ale coraz częściej słyszy się o celebrytach , niby świadomych, dorosłych ludziach przy kasie, którzy robią głupstwa pod wpływem narkotyków.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-20 09:39
Jak wspomniałaś o celebrytach to teraz nowa moda wśród nich, unieważnianie ślubów kościelnych i branie nowych.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-20 09:52
Dawniej też to było, tylko nikt się aż tak tym nie chwalił.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 10:08
Myślę, że nic nie uczy rozumu, jak zdecydowane reakcje. Mianowicie, pijany czy naćpany za kierownicą - zabiera się prawo jazdy z zakazem wyrabiania nowego na określony czas, bądź na stałe. Inaczej nie nauczy się pseudo kierowców odpowiedzialności, za sam fakt zasiadania za kierownicą.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-20 14:06
Jedyne wyjście, to zabieranie praw jady razem z samochodem. Tylko w ten sposób zdrowa część społeczeństwa uchroni się od nieprzewidywalnych skutków jazdy po naszych drogach nieodpowiedzialnych kierowców.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 16:07
Tak, to prawda. Teraz wszystko można "kupić" prawo jazdy również. Masz rację, iż konfiskata prawa jazdy z samochodem. To by skutecznie wstrząsnęło rozumem tych ludzi.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-20 16:38
Nachbar ale to by byla zbyt wielka kara w stosunku
do przewinienia. Slyszalem o zabraniu prawka na rok za przestawienie samochodu z chodnika na podiazd a tu jeszcze strata pojazdu?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-20 19:01
Walduś, nie sądzę, aby utrata prawa jazdy i samochodu była zbyt wielką karą, gdy zagrożone jest życie ludzkie. Przynajmniej społeczeństwo nie będzie ponosić kosztów utrzymania w więzieniu kierowcy pijaka, gdyby nawywijał po pijaku. Lepiej zapobiegać, jak w przysłowiu kto się na gorącym sparzył - na zimne dmucha.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 19:05
Z drugiej jednak strony, to finansowo uderzy w rodzinę, a tak karać nie wolno.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 19:48
Nie wierzę by rodzina kierowcy nie znała jego przyzwyczajeń.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 19:50
Nie zawsze mają wpływ na jego postępowanie i czy dlatego mają również cierpieć? Na szczęście jeszcze w takim wypadku nie ma współodpowiedzialności.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 19:59
W pewnym sesie jest - moralna,  etyczna. Lecz za to jest współcierpienie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-20 20:04
Tak, doniosą na niego, a on im potem pokaże gdzie raki zimują. Czytałeś chyba ostatnio jak tacy rozprawiają się z rodziną.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-20 19:24
Po prostu  wprowadzic prohibicje  i po klopocie ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-20 19:44
To by się dopiero działo. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 16:49
http://www.fakt.pl/wydarzenia/piwo-zdrozeje,artykuly,475469.html

Waldi, co Ty na to?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-20 18:54
Wedlug mnie piwo powinno kośztowac 2zl.
Teraz powyżej trzech. Jest coraz gorsze w smaku.
Ja mogę  popijac drinki lub same soki. ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-20 18:59
Ja tak rzadko piję jakikolwiek alkohol, że jeszcze mnie na niego stać. :-))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-07-20 19:08
Jest mi obojętne ile będzie kosztował alkohol. Nie jestem "smakoszem" takich trunków.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-07-20 19:14
Alkohol jest dla ludzi i jego cena nie powinna sterować spożyciem tylko zdrowy rozsądek.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-20 19:55
Moim zdaniem zbyt wiele zła dzieje się w rodzinach przez alkohol, by był łatwo dostępny,  czyli tani. A na rozsądek pijących nie można liczyć.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-20 20:06
Jeśli będzie drogi, to niczego nie zmieni, bo alkoholik z domu wyniesie żeby się napić. Podwyżkami cen nie zlikwiduje się nałogu.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 07:52
Pozwoliłem sobie wkleić coś dla odmiany.

Poruszył sieć, robiąc zakupy dla bezdomnego. Pan Tomek: Znajomi śmieją się, że jestem ateistą, a ciągle "jezusuję"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16353236,Poruszyl_siec__robiac_zakupy_dla_bezdomnego__Pan_Tomek_.html

Dla mnie to ludzkie podejście do sprawy. Niestety nie każdego na to stać.

>Tomek Motyliński zapłacił za zakupy człowieka, który zbierał pieniądze "na chleb" przy jednym z hipermarketów i podzielił się historią na Facebooku. W weekend jego opowieść ze zdjęciem paragonu na niespełna 50 zł poruszyła dziesiątki tysięcy internautów.


>Nie o taką Polskę mój ojciec walczył i jakoś pomimo upływu lat nie potrafię się z pewnymi rzeczami pogodzić.


>Ale wiecie co jest najgorsze? Miny ludzi stojących za nami w kolejce do kasy w momencie, gdy się już zorientowali co się dzieje. Zupełnie takie, jakbym co najmniej im z portfela pieniądze wyjmował...


>Głodnego trzeba nakarmić - wyryjcie to sobie we łbach, szczególnie, że mówi to Wam ateista...


Czy coś tu trzeba dodawać?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-07-21 09:05
Znam takie obrazki. Ludzie stoją i proszą na wejściu, aby im coś kupić i zagadywani faktycznie kupują.
Jeśli ktoś jest głodny to im to pomaga, a ludzie na ogół chętnie pomagają w ten sposób, jeśli wiedzą z góry, zanim wejdą do sklepu. Natomiast na kasę już się nie łapią.
Kiedyś pomyślałam, że jak ktoś pije, to jeśli dostanie na jedzenie, ma więcej na wódkę, ale trochę to widać po ludziach, kto jest kim, choć można się mylić. Tak, czy owak pomagać art. żywnościowymi trzeba, bo nigdy nie wiemy, a nasze intencje są dobre.
Hm....a jak już pije, to niech chociaż do tego dobrze zje, bo inaczej się zapije na amen..
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 10:13
W moim środowisku również są tacy ludzie. Co prawda da się rozróżnić, czy komuś zależy na jedzeniu (i stąd płynie jego prośba o datek), czy też to tylko zbiórka na alkohol. Nie ma pewności na sto procent. Jednak fakt faktem, pomagać trzeba – z rozwagą, ale trzeba. Smutne jest jednak to, iż takich przypadków jest wciąż dużo.
Na marginesie dodam, iż bardzo wymowna była reakcja ludzi przy kasie, opisana przez Pana Tomasza. To daje do myślenia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-07-21 10:43
http://www.fakt.pl/wydarzenia/5-latek-wpadl-do-wanny-wrzacej-wody,artykuly,475741.html

Brak słów. :-(
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 11:08
To przerażające. Musiałbym tu się bardziej rozbudować, lecz upały itd. Lecz twierdzę z całą stanowczością. Patologia w rodzinach wciąż jest przyczyną ogromnych tragedii. Tu jest właśnie wielka odpowiedzialność instytucji zajmującej się takimi sprawami. Mówię tu o Opiece Społecznej. Nie rozumiem jednej rzeczy. Mam bardzo dobry kontakt z moim znajomym w Stanach, i wiele rozmawiamy na różne tematy. Tam wystarczy pozostawić dziecko samo w domu, a już jest ono zabierane od rodziców. I w tedy bardzo dogłębnie badane jest życie tej rodziny. Dla czego tak nie dzieje się u nas? Po drugie to właśnie alkohol (ponownie) był przyczyną tragedii. Ogromna tragedia dla dziecka, bo dla nich – wątpię. :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-07-21 11:11
W areszcie nie będzie alkoholu, może na trzeźwo pomyślą nie tylko o butelce.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-07-21 11:14
W mojej okolicy było zdarzenie, i to dość niedawno. Ciężarna kobieta urodziła dziecko podczas pijackiej libacji. By pozbyć się problemu wrzuciła niemowlę do szamba w podwórkowej toalecie. Dostała tylko parę lat więzienia. Dziś jest na wolności. I zachowuje się, jakby nic się nie stało. Patologia ma straszne oblicza.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 149) (3792694 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill