www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Relacja z Wystawy PT "Nikifory " w " MOCAK " - Kraków (4614 - wyświetleń)
- Autor mkrauss Dodany 2015-02-22 01:41
W dniu  12 lutego 2015 r odbyła się jedna z  najważniejszych oraz najdroższych wystaw której ja byłem bohaterem PT " Nikifory " Sztuki ART BRUT " która odbyła się w Muzeum Sztuki Współczesnej " MOCAK " gdzie głównym bohaterem  był Nikifor Krynicki  obrazy rzeczywiście były piękne aż nie chce się wprost wierzyć  że to są oryginały , ponieważ w Muzeum Nikifora widziałem obrazy troszkę wyblakłe  kolory brudne , ale nie jestem znawcą sztuki , Muzeum wystawiło również obrazy  innych  artystów tak jak Edwarda  Dwurnika oraz Aliny Dawidowicz oraz moje widoczną sensację wywołały obrazy pt " Zagrożony Gatunek - Człowiek " z prywatniej Kolekcji Anny Słomczyńskiej z Warszawy  oraz Portret Biznesmena który jest własnością Wiesława Sokołowskiego z Warszawy , ale najdroższym wystawionym obrazem był autoportret Warszawskiego Nikifora własność  Wandy  z Wołomina wyceniony na 5 000 zł ubezpieczenia , a z  moich mniejszych obrazów  Furorę zrobiła seria  z wierszami Natalii Pietrzak Krauss PT " Klinika Masturbacji " Mężów w  okresie Menopauzy żony próbują leczyć na różne sposoby żeby ratować małżeństwa a jak nie wyleczą skutecznie  to oddają niezgułę  do Domu Opieki i biorą następnego chłopa by zaspokoić swoje potrzeby  , ta seria jest w kolekcji  Barbary Białobłockiej  z Otrębus największą sensację wywołała moja żona czyli Natalia Pietrzak Kraussa która od urodzenia choruje na porażenie cztero kończynowe  z Ogromnym Bólem kręgosłupa była pełna radości życia i cały czas była wesoła niektórzy goście byli zszokowani że tacy niepełnosprawni są w ogóle bo oni praktycznie  są izolowani od społeczeństwa  wegetując przymusowo do śmierci  w domach Opieki i nigdy nie wychodzą z pokoju podczas otwarcia wystawy  ekspozycje obejrzało około 1000 gości a do tego został wydany katalog z dwu językach pt " Nikifory   " ale zanim doszło do tej wystawy zorganizowałem wielką akcję " Po Co Jest Sztuka " do niej  włączonych zostało aktywie  kilka instytucji od Najmłodszego pokolenia aż do seniora namalowane przez  uczestników obrazy zostały przekazane dla Muzeum Sztuki Współczesnej  " MOCAK " jako Darowizna  , informację na ten temat można się dowiedzieć na stronie   internetowej " Moklegionowo Relacja PT "relacje/po-co-jest-sztuka---wedlug-marka-kraussa,704.html Po co Jest Sztuka " oraz film na YOU TUBE PT " Po Co Jest Sztuka wg Marka Kraussa " podczas pobytu w Krakowie obydwoje byliśmy pod opieką Pana Andrzeja Golonka kierowca z firmy Korporacja Przewozowa AG z  Krakowa  którego usługi transportowe sponsorowało nam  Muzeum Sztuki Współczesnej , zamieszkaliśmy w Hotelu " Regent " w  modnej dzielnicy Kazimierz od 10 Lutego do 13 Lutego 2015 roku , zwiedziliśmy najciekawsze miejsca dostępne dla wózków inwalidzkich , Natalce się podobało Muzeum podziemie Krakowa , a 12 lutego była pod opieką Barbary z Otrębus dla ciekawa i zajmującą artystycznie mnie była wizyta w Fili Muzeum Narodowego w Sukiennicach wyeksponowany  był chociażby  Obraz namalowany przez Chełmońskiego był taki wielki jak obrazy  Matejko , pierwszy raz byłem na konferencji Prasowej w związku  ze sztuką z przybyłymi gośćmi  z Japonii , Izraela , oraz Niemiec itp a patronatem  tej wystawy była TV Kultura , następna zaplanowana moja wystawa odbędzie się w Nowa Dęba oraz w Przasnyszu oraz w Chotomowie gdzie zaplanowałem wystawienie obrazów  z wierszami mojej żony PT " Nikifor Krynicki " wspomniana seria  powstanie na podstawie jego biografii 
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2015-02-22 09:05
[usunięte]
Nadrzędny - Autor mkrauss Dodany 2015-02-22 16:02
czy ty wiec  co to znaczy dysleksja  , skoro nie  rozuniec tego artykułu , to znaczy ze jesteś ograniczony ?  albo jesteś po prostu zazdrosny , a powieść Hemingwaya znam bardzo dobrze    
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-22 16:49
Wybacz mu, on lubi się wyżywać!
Kiedyś chwalił się jak w stanie wojennym był ZOMO-cem to tak spałował przechodnia aż mu kredki wypadły z tornistra.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-22 16:55
     Serwus :-)
Tak czytam dzisiaj trochę forum i coraz bardziej zdziwiony jestem.
I nie abym kogoś bronił lub przyklaskiwał ale:

>Kiedyś chwalił się jak w stanie wojennym był ZOMO-cem to tak spałował przechodnia aż mu kredki wypadły z tornistra.<


Czytałem posty Buduja i nie znalazłem takiego wpisu. Więc????
                                  Waldi.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-22 17:11
Skoro czytałeś wszystkie posty buduja to co powiesz o jego postach?
Nic Cię nie zdziwiło?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-22 17:17
    Odpowiem w ten sposób:
Posty Buduja mnie zniesmaczyły. Zwłaszcza wulgaryzmy. Ale to wcale nie oznacza aby się do tego poziomu zbliżać. A insynuacja jest bardzo naganna.
Zresztą w pierwszym wpisie jasno określiłem, że nikogo nie bronię.
Konkludując - nie zbliżajmy się do tych poziomów bo bagienko coraz bardziej grząskie się robi.
                                Waldi.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-22 17:54
Waldi, masz zupełną rację i kiedy atakuje mnie wielonikowiec to ja go ignoruję chociaż przywoływanie mojej zmarłej żony było największą podłością ale kiedy naśmiewa się ze schorzenia to jest to już chamskie i czułem potrzebę dodania otuchy atakowanej osobie.
Jeśli uraziło to innych użytkowników to przepraszam. Oczywiście to był (kiepski) żart bo Waldek mógł być co najwyżej w tamtych czasach właścicielem tornistra :-)
Natomiast nie czuję się w obowiązku przepraszać:
Walpoza
Waldusianiekiepskiego
Wielokropka
Buduja
Oraz kilka innych klonów szczerbatych i gollumów z wielokropkami
W/w to jedna i ta sama osoba a mnie zarzuca, że używałem na forum obu swoich prawdziwych imion (ale nie jednocześnie jak robi to on).
Popadł już w taką paranoję, że sam siebie posądza, że jest również kobietką. Ciekawe co jeszcze wymyśli?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-22 17:59

>przywoływanie mojej zmarłej żony było największą podłością ale kiedy naśmiewa się ze schorzenia <


Tu Cię doskonale rozumiem.

>Jeśli uraziło to innych użytkowników to przepraszam.<


I tym sposobem myślę, że sprawa jest wyjaśniona i zamknięta.
Pozdrowienia:
                             Waldi.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-02-23 15:39
Była wyjaśniona wcześniej. Tylko ten oszczerca i kłamca TadeuszP umieszcza kolejne  fałszywe swoje pomówienia.
Napisałem mu  że nie musi mnie przepraszać bo jego przeprosiny są bez wartości tak jak i on bez honoru.
A obszerniej objaśnie w innym miejscu.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-23 17:20
Teraz brakuje tylko, żeby wielokropek przeprosił walpoza i waldusianiekiepskiego za wulgaryzmy buduja :-)
Trudno policzyć wielokrotność jaźni bo z pewnością nie jest to "niewinne" rozdwojenie :-) :-) :-)
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-02-28 18:52
Dzień dobry
No no no!
TadeuszP ty to katolik jesteś? A tak kogoś oczerniasz? Nie wiesz że nie wolno wystawiać fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu ?
Napiszę ci wprost. Ty to zdrajca Judasz jesteś a nie katolik. Teraz to się tobą brzydzę.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-02-23 15:46
Pozdrawiam mkrauss.  Czytałem o Waszych kłopotach w DPS. Mam nadzieje że to już przeszłość. Bo każdą niegodziwość należy zawsze potępiać.
Podziwam Cię za wytrwałość i szczęśliwe doprowadzenie do wystawy.
Gratuluje sukcesu artystycznego.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Relacja z Wystawy PT "Nikifory " w " MOCAK " - Kraków (4614 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill